Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nastasia
7. apr 2010

vanesska, super, ze je vsetko ok a gratulujem k dievcatku 🙂 pekne meno

jane, to si mala asi aulin-granulat. taky prasok, nie? tabletky su asi lepsie...ale su fakt len na predpis. skus ten nalgesin alebo algifen, ten je aj v kvapkach

pici
8. apr 2010

vanesska gratko k babatku :D

vanesska
8. apr 2010

dakujem kocky... ste zlate...
drzte sa!!!!

luko
8. apr 2010

Karilonka...super 😵

luko
8. apr 2010

sorry...Karolinka malo byt 🙂

ika33
8. apr 2010

Ahojte kočky.
Tak sa znova ozývam po dlhej dobe, už máme po svadbe 🙂 . A už som si aj troška oddýchla 😉 Bola super a ešte nám aj počko vyšlo.
Dnes som bola aj na kontrole u Dr. a všetko je OK, drobátko rastie, už som videla aj nožičky aj ručičky 🙂 😵

Neviem čo sa tu v poslednej dobe udialo, takže si vás budem musieť dočítať ale zatial TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
všetkým držím palčeky. pa

janemari
autor
8. apr 2010

Ahojte som rada ze ste ozvali aj y co ste nas trochu"zanedbali" 😉

ika graulacia takze uz si mlada pani super. 🙂

vaneska takze dalsia baba do partie,nejako sa v nasej teme paci babam ako chlapcom 😉

ja stale cakam a cakam 😎

luko
8. apr 2010

ika..blahoželám k svadbe 🙂

sissinka1
8. apr 2010

Ahojte kočky. Hlásim sa do "klubu" žien s endometrióziou :( Mám 22 rokov a zistili mi ju nedávno po laparoskopii ale lekárka na ňu mala podozrenie už dlhšie, keďže už asi tak od 13 rokov sa liečim na silné výtoky a bolesti v podbrušku (gynekológov čo som mala pretým, ani len nenapadlo ma poriadne vyšetriť, až táto lekárka ma pozrela poriadne). Samozrejme že som mala aj cysty a kedže sestre pred rokom diagnostikovali endometriózu tiež, tak nebolo o čom. Teraz mi nasadila Decapeptyl na 6 mesiacov a som zvedavá ako to dopadne, lebo bábo ešte nemám a s priateľom by sme neskôr chceli, tak či to nejako nenaruší všetko. Inak by som sa chcela opýtať, krvácala ste niektorá po braní týchto hormónov? Je týždeň čo mi ich pichla a mne došla menštruácia, tak neviem, je to normálne?

oknosmas
8. apr 2010

ahoj sissinka...je uplne normalne, ze krvacas...mne tiez po prvej injekcii na 22 den prisla mrcha, takze je to v poriadku, ta dalsia uz vsak asi nepride... alebo mozno hej...len slabsia..no mne uz dalsia neprisla... su daktore dievcata, ktore vraj mali mrchu celu liecbu..takze tak..kazda to znasame inak.
babtko urcite mat budete..ved prave liecba pomoze, aby sa ti endometrioza nesirila a potom, musis byt trpezliva, bude vyborny cas na otehotnenie..po liecbe..no telo sa po nej este trocha spamatava, nuz to potrva, ale mnohe zeny po liecbe skor ci neskor otehotneli.
a vitaj medzi nami... zial... nie najpozitivnejsie forum..ale takto si vieme poradit.ja som tu tiez len od decembra ci januara..a vela mi dievcata poradili, ako sa vyrovnat s tym vsetkym a co robit a co nie..tak sa na vsetko, co ti nebude jasne, pytaj

mirip
8. apr 2010

ahojte siss ja som tu tu už párkrát spomínala ja som mala počas celých 6. mesiacov čo som mala injekcie hormonálne menzes a dokonca pravidelný ako som nikdy nemala 28dnový som si mohla hodinky nastaviť a poznám babu čo mala tiež menzes počas liečby a dokonca po tretej injekcii a tretom menzese otehotnela a má dvojičky

nastasia
9. apr 2010

Ahojte,
sissinka vitaj medyzi nami 🙂 neboj vyberies liecbu a babo sa zadari, vela bab otehotnelo prave po liecbe...
ika, blahozelam 😉 nepridas foto? 😉

oknosmas
9. apr 2010

ahojte..mam asi malu depresiu 😒 v stredu som si bola dat pichnut vyvolavacku..a teraz zasa len cakam a je to coraz horsie..je mi uz stale zle..boli ma brcuho, mam akoby predhnackove stavy.. som veeeelmi nervozna...navaly tepla akoby sa len zhorsili (dnes vnoci som sa v pote doslova kupala) a to bola len jedna injekcia...si nadavam, ze som si ju nechala v januari pichnut...

oknosmas
9. apr 2010

ak teraz mm so mnou vydrzi, tak uz asi vydrzi vsetko...

pici
9. apr 2010

oknomas... no ja som zatial po jednej injekcii ale je to so mnou masaker . vcera som dostala lieky pre zeny v prechode nech to so mnou tak nehadze... aj ja som dostala este menzes po prvej injekcii nakolko mi ju pichal v den ked mi menzes den meskal,,,

oknosmas
9. apr 2010

no tak to by som si mala asi dake take lieky najst aj ja..aby to so mnou nematalo... 😉 mne pichli injekciu na stvrty dc, cez mrchu..ta bola normalna este a potom prisla este jedna normalna mrcha..a potom uz nic, len sucho... 😖

pici
9. apr 2010

tie moje sa volaju LIVIAL a beru sa ako anti.. kazdy den :D este aj vzadu je pondelok utorok atd... ja beriem tie injekcie diphereline ci tak nejako ani neviem presne.. a je tam pisane ze sucho v posve... to som mala aj predtym... tak to budem asi jak vyschnuta studna uz uplne...

janemari
autor
9. apr 2010

onkomas ja som dostala od dokiny gel Estreva co zmiernuje priznaky prechodu,stal vtedy cca 60 sk.

pici ja so to tiez hovorila "studna vyschla" 😀

oknosmas
10. apr 2010

janemari, ten gel posobi aj na navaly a nervozitu? lebo to je asi naj problem teraz...a bolesti brucha...uz treti tyzden.. a dakujem za rady

pici
10. apr 2010

no ja mam ten llivial a je super.. skuste sa na to opytat....

pici
10. apr 2010

a nejaky dobry lubrikacny :DDDDDDD???

janemari
autor
10. apr 2010

onkomas ano je to na zmiernenie navalov,nespavost a tak.Mne to zaberalo.

oknosmas
10. apr 2010

vdaka... 🙂

subinvira
10. apr 2010

ahojte baby 😉 ...ja som po druhej injekcii Decapeptyl a je to strasne...tie navaly su castejsie,a nespavost,ani nehovorim..uz som taka unavena a to uz mi zacinaju opat same zapocty ☹ ...mrcha po prvej injekcii dosla,som zvedava,ci teraz v pondelok dojde dalsia,ale uz by nemala,ako som sa dozvedela...dakujem baby,ze ste pisali prave o liekoch na zmiernenie vsetkych priznakov,to su vsetko na predpis??

pici
10. apr 2010

ano aulin mam na bolesti pri menzese a livial je na obdobie prechodu.. mne to pomaha. ale doky mi povedal, ze mam za sebou len jednu injekciu a bude to horsie a horsie... pytal sa ma ci mam depresie a ja nemam. praveze mi je vsetko smiesne... len neviem dokedy :SD

janemari
autor
10. apr 2010

No budes mat aj take stavy ze sa budes smiat a odrazu ti bude do placu,potom ta nieco vytoci do nepricetna a o 5 minut sa budes zase pucit od smiechu..... 😉

subinvira
11. apr 2010

pici aj na mna prichadzaju vybuchy smiechu 😀 ..ale najhorsie je,ze prichadzaju v intimnych chvilach 😒 ....janemari to bude az take strasne??...mne po druhej injekcii pribudli tie vybuchy smiechu...normalne sa bojim,co pride dalsou injekciu ☹ ...ste mi neodpovedali,ci tie lieky su na predpis...dakujem za info 🙂

janemari
autor
11. apr 2010

subinvira nieje to az take strasne,da sa to zvladnut.Tvojim najblizsim vysvetli o co ide a na ostatnych sa mozes vykaslat.Mne ten gel sice predpisala dokina,ale platila som ho v plnej vyske.A mysim,ze je dost volnopredajnych pripravkov na lahsie zvladanie klimakteria.

ika33
11. apr 2010

Ahojte kočky.

Ďakujem za gratulácie. Teraz sem moc nechodím, lebo sa necítim najlepšie, takže z práce rono domov a šup do postele. Som hrozne unavená, je mi zle a bolí ma podbruško. Povedali mi, že mám oddychovať, tak poslúcham. 🙂
Určite pridám aj foto len mi musí byť troška lepšie. Tak sa majte a držkajte sa. Ja zase prídem keď mi bude lepšie.
PA

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lucy778
11. apr 2010

ahojte 😉

ika - blahoželám k svadbe 😉 , teraz už môžeš bez stresu oddychovať a šetriť sa. Pokiaľ môžeš, tak si vždy zdriemni, keď to na teba príde. mm sa mi smeje, že len spím a jem, ale to vôbec nie je pravda 😀

my sme boli včera s mm na 3D v Košiciach, konečne už verím, že tam toho drobčeka fakt mám 😀 . od hlavičky po kostrč má 6,71 cm a zatiaľ vyzerá všetko ok, aj srdiečko sme počuli. úžasný pocit, od včera som trošku pokojnejšia, ale obavy tu budú asi už vždy.
Baby, čo ste v liečbe prajem vám, aby vám to rýchlo zbehlo a bodaj by tie vedľajšie účinky boli čo najmenšie!
A snažilkám nech sa niečo nalepí TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵