Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

oknosmas
8. júl 2010

to brucho..to moze byt tehulkovske a nie mrchovske..nie moze ale jeeeeeeeeeeeee 😉

janemari
autor
8. júl 2010

@onkmas na kolajnice je prislis skoro,budem rada ked ta najdem aspon tienik druhej ciarky 🙂

jani2
8. júl 2010

@janemari - takže si sa tiež rozhodla testovať na ten 7.deň!...ja mám tušáka, že toho "ducha" tam nájdeš! 😉 Ale ak by náhodou aj nie, tak sa nestresuj, lebo 7 deň je fakt veľmi skoro...ja som spanikárila lebo na 6.deň som mala špinenie, to som bola potom ale prekvapená, keď vykukol duch!
http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as... - na tomto linku je tabuľka HCG pri ET blastocysty, tak si pozri a uvidíš, že to HCG je ešte nízučke.

@oknosmas - a ty ako? Tak sa mi zdá, že ste s jane na tom podobne, rovnaké príznaky a dosť sľubné!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Ja sa zajtrajška celkom obávam, sa bojím, že HCG nebude dosť vysoké, že sa niečo pokazí...ale však nejako už len bude! 😉

janemari
autor
8. júl 2010

@jani2 samozrejme ze nebudem panikarit a skor ocakavam bieli testik.Ale pre istotu ak sa bude dokina pytat tak jej poviem ano testla som a nic,alebo ze slaba ciarka.Keby som nesla na kontrolu tak netestujem a vydrzim min.do 10 dna.

miminap
8. júl 2010

janemarie, mna naposeldy bolelo brucho mrchovsky stale a aj ked som spinila, druha ciarka bola uz na 6. den taka slaba, ale riadne viditelna. dodnes nosim test v penazenke. som asi sibnuta. ale potom som normal dostala v termine mrchu a bolo po radosti. kazdopadne, mrchovske bolesti mozu znamenat aj to, ze si tehu, ver mi.

oknosmas
9. júl 2010

@jani2 drzim ti palce, aby vsetko dobre dnes dopadlo...
mna dnes celkom pobolieva brucho, zvyklo to vzdy pred mrchou, ked som urobila daky prudsi pohyba alebo tak...a dnes je to presne take... teplota mi ,ierne klesla...tak sa obavam...trocha..i ked mrchu je skoro... aj tak sa bojim.. 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/2b3490

oknosmas
9. júl 2010

@janemari ako test?

oknosmas
9. júl 2010

juuuuj...ja som zvedava.. 😅

jani2
9. júl 2010

ahojte,
už som si myslela, že tu bude pekná správička od Jane...kdeže sa túlaš?!
Inak dnešné sono ma teda nepotešilo 😒 , hneď som doktorovi hlásila, že už na 7.deň po KET bola čiaročka a ten ma zmietol, že to nič neznamená, vraj tie močové testy nie sú spoľahlivé...tak som bola taká zarazená. No a ešte keď pri UTZ vravel, že sliznica je 12 mm, tak to ma už sklamalo, lebo pri prvom tehu som mala 24 mm, dr. vravel, že aj 12 mm stačí na tehu...ale neviem, neviem...raz neviem, čo si o tom myslieť. Dokonca aj pri tých KEToch, ktoré neboli úspešné som sliznicu mala 17 mm. Telefonovať na výsledok krvi mám až o 15 hod, ale už sa radšej pripravujem, že to nebude v poriadku....myslím si že HCG tam bude ale asi nízke, čiže bude to neprosperujúce tehu alebo nebodaj to mimomaternicové, však uvidím! 😢 ...ale v tom podbrušku má dosť popicháva a už aj na pravej strane!
Verím, že aspoň Jane prinesie lepšie správičky. 😉

@oknosmas - neboj, teplota môže mierne klesnúť a isto už vieš, že aj mrcha bolesti sú v poriadku. 😉

oknosmas
9. júl 2010

@jani2 verim a dufam, ze tvoje vysledky o tretej budu pozitivne....malicke tam isto bude..

oknosmas
9. júl 2010

niekedy mam chut ist pozriet, ci mi uz neprisla mrcha.. 😒

jani2
9. júl 2010

dievčatá,
tak práve mi volali.....HCG je 525!!!!!!! 😉 😉 😉 😉 😉 Sa teším, ale zároveň aj strašne bojím, ale verím, že toto tehu už dopadne dobre!....Jane, oknosmas prosím poďte za mnou!

oknosmas
9. júl 2010

@jani2 supeeer,tak sa to rozbieha,davaj na seba velky pozor,vela oddychuj a papaj vela vitaminov,..a my bezime za tebou!!

majkal
9. júl 2010

@jani2 tak to je super správa, gratulujeeem!!!!! 😵 😵 😵 tešíme sa s Vami 😉 Tak teraz už len ti popriať veľa šťastia a nádherných 9 mesiacov 😉
@janemari aj tebe prajem rovnaký výsledok, verím, že to vyšlo a bábo sa ti už pekne "zahryzkáva" do tela 😉
@oknosmas vy ste skúšali ešte prirodzene, alebo ste boli tiež v centre? nejako nestíham čítať dozadu, čo sa tu udialo za posledné dva týždne

No a ja sa teda hlásim späť po dovolenke, oddýchnutá, vyrovnaná, s novými silami a optimizmom. Síce mi prišla počas dovolenky mrška, ale na moje prekvapenie som vôbec z toho nebola sklamaná. Takže to bola už druhá ms po liečbe. Dr. mi robil odbery a zatiaľ vyzerá byť všetko na dobrej ceste, hormóny sú OK a čo ma teší najviac, tak aj onkomarkery sú v norme. Vyšla mi síce trošku horšia kultivácia, tak ešte beriem nejaké lieky na preliečenie. Teraz nás ešte s mm poslal na genetiku, tak ešte toto podstúpime a potom to už necháme na vyššiu moc.

Všetkým Vám držím silno palce! 😉

marianna238
9. júl 2010

ahojte neviete mi niekto poradit dnes som prisla z nemocnice diagnoza rozsiahla endometrioza som po laparoskopii na ktorej co sa dala tak zlikvidovali teraz ma caka polrocna liecba s odstavenim menstruacie a nastavenim na menopauzu ma niekto s tym skusenosti ako ste to znasali opakovalo sa to alebo ak mate niejake informacie velmi pekne dakujem mam 35 rokov a 2 deti

mirip
9. júl 2010

@marianna238 ahoj tou liečbou sme si prešli všetky čo sme tu, a potom bud IVF alebo sa podarilo prirpdzene ty máš akurát to šťastie že máš už deti, nám to zistili pred........ked sme deti nemali a mnouhé ešte nemajú doteraz, nie je to nič strašné

oknosmas
9. júl 2010

@majkal majka,my sme asi dva cykli po liecbe skusali sami a potom sme sli na iui...prave 1.7. nam ho robili...tak cakame na vysledok...

@marianna238 ahoj, vitaj medzi nami, i ked nic moc tema...co sa tyka ochorenia, ale super zienky v nej... mrzi ma, ze ti diagnostikovali prave tuto mrchu, no mas stastie, ze uz mas dve deticky.. my sa o nejake snazime a dost je s tym problem..aj kvoli endo.. liecba je asi dost neprijemna zalezitost, ale kazda to znasa individualne, niekomu pridu vedlajsie ucinky az o 2-3 mesiace a niekomu skoro vobec... cele je to spojene s klasickymi prejavmi menopauzy ako navaly, nalady, bolesti hlavy ci ine...naozaj kazda z nas je individualna a preto sa to neda povedat, ze ta cakaju vsetky... ja osobne som si nechala pichnut len jednu injekciu a dalsie som odmietla...tiez to malo byt pol roka...to je standardny postup. avsak u mna nastastie bola endo len v pociatkoch, len par lozisky, ziadne cysty.. no napriek tomu ta jedna injekcia odstavila moju menstruaciu na 3-4 mesiace a kedze som velmi chcela dietatko, museli sme dalsimi hormonmi menzes vyvolat...tak sa napchavam liekmi a moje telo je z toho asi dost zmatene...ani sa mu necudujem...drzim ti palce, aby si vedlajsie ucinky znasala co najlepsie a ten polrok ti ubehol ako voda...

zlatanka30
9. júl 2010

jani 2 super .gratulujem. 🙂 ja mam dnes taky blby depkovy den.je zo vsetkeho do placu . ☹

janemari
autor
9. júl 2010

@jani2 gratulujem a nech sa to pekne vyvija ako ma.
Ja nemam dobre spravy.Rano test snehobiely ako som cakala.Potom som si dala utrogeston a lahla si.Ked som vsak isla po hodinke na wc na intimke bolo dost vela krvi.Dala som si cistu a po chvili isla pozriet a videla ze to pokracuje volala som do centra.Povedali ze mi zavolaju v prbehu dna.Kym som cakala u dokiny mi volali ze mam zvysit davku utogestanu.Dokina ma vsak dost odbila,ze ked mam testovat 15.7. tak na dalsiu kontrolu mi dala na 16.7.ze ak bude test + pokracujem pn ked - idem do prace.Do centra mam volat v pondelok ako som na tom s krvacanim a podla toho sa zariadia.Takze uzasne krasny den.Zajtra mam dostat mrchu takze necakam zazraky. ☹

zuzana_18
9. júl 2010

@jani2 supeeeeeeeeeeeer,gratulujeeeeeeeem.Aj Ti robili sono a videla si si malinkatú bodku?Koľký dnes si po ET/KET?
Tak sa držkaj a dávaj na seba pozor!

dahra
9. júl 2010

Ahojte,
@janemari - kym nemas krvny test, tak urcite nadej nestracaj. Okrem toho, dnes si iba 6, den po vklade ci? Ja som test robila na 12. den po ET a ked mi kuknes do albumu, tak v ten den bola este dost slaba ciarka. Ten utrogestan beries v akych davkach? Ja som si rano a vecer vkladala po 2 gulicky. Drzim silno paste.

oknosmas
9. júl 2010

@janemari janemari, hlavne davaj na seba velky pozor, nenamahaj sa s nicim a pozitivne mysli...este nie je nic stratene a verim, ze mala fazulka sa silno zahryzne... tak sup do postielky a nechaj sa obskakovat manzelom

oknosmas
9. júl 2010

ja mam celkom problem zasa so svrbenim...asi sa to dako nezlepsuje...nie je to este hrozne, ale uz mi to zacina prekazat..vytok uz skoro nemam, len to palenie a svrbenie...myslite, ze sa s tym mozem ist zajtra aj kupat?

oknosmas
9. júl 2010

@janemari vyjde to...musiiii.... budeme spolu kocikovat... a spolu rodit... a bude to o 9 mesiacov... necelych...verim tomu a musis aj ty... pozitivne myslenie je zaklad uspechu... 😕

prahaxx
9. júl 2010

@janemari - v ziadnom pripade zatial nerob zavery, ja som aj napriek tabletkam krvacala az do 8 tyzdna, kym sa to konecne ustalilo, test mi vysiel az na 14 den PO teplota bola nizka, akoby sa nechumelilo (si budem dlho pamatat, ze som za pruzkove tehutesty dala vyse 20 eur) .. lezat, lezat a verit. Modlim sa s Tebou, aby to bolo.
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

vanesska
9. júl 2010

jani2... velke GRATULUJEEEEM!!! to je uzasna spravicka... tak si davaj na seba pozor a opatruj seba aj bublinku nech takto pekne pokracujete aj dalej!

janemari... nebud zufala... asi si fakt testikovala skoro... ja som testla na 7. den po Et sice ciarka bola ale taka slaba ze som si isla za nou oci vyocit aj som si myslela ci si to nenamyslam a raz som ju videla raz nie... a to tiez horkotazko len pri okne na najvacsom svetle... 😅 takze skus testnut mozno na taky 10 dc a uvidis... a to spinenie mala skoro kazda baba vacsinou sa zvysili davky utrosa pripadne im doktori pridali duphaston a viac sa uz asi neda urobit... bud sa babulka uchyti alebo nie... drzim velmi palce!!!

janemari
autor
9. júl 2010

Zvysili mi davku beriem 4x denne 2 tabletky.

jani2
9. júl 2010

@janemari - prosím ťa, to mi nerob! 😢 ...ale ako píšu dievčatá, stále tam embryjko môže byť...ja budem veľmi, veľmi silno na teba myslieť, aby to dobre dopadlo. Ani si nevieš predstaviť ako moc chcem, aby ti to vyšlo!!!
@oknosmas - no určite s tým nechoď na kupko...iba čo by sa ti to zhoršilo...podľa mňa budeš mať zmnožené kvasinky, proste ten vklad utrošu rozhodil pošv. flóru....možno si zavolaj doktorovi, čo na to on povie...ja môžem poradiť len jesť veľa jogurtov - tie sú super ako prevencia,ale ako liečba neviem, neviem 😒 ...ale zas neboj, embryjku pár kvasiniek neuškodí! 😉

jani2
9. júl 2010

@janemari - ja verím že i napriek tomuto poplachu to dobre dopadne...ten 6.deň je akýsi kritický, aj ja som mala to špinenie a myslela si, že je to včudu.....mnoho báb má vtedy špinenie či krvácanie 😒 ....a testíku never, aj mňa dnes doktor odbil na moju poznámku že som tam // mala...vraj to je moc skoro!
...a dievčatá ďakujem vám všetkým, ešte to dotiahnúť do toho marca a budem najšťastnejší človek...už si neprosím žiadnu takú strašnú smolu akú som zažila!

jani2
9. júl 2010

@zuzana_18 - ďakujem, no sono robili, ale ešte nič nebolo vidno, na kontrolu by som mala ísť o týždeň v piatok, ale to má sestra v Blave promocie, tak nebudem stíhať...takže až ďalší pondelok! 🙂