Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

prahaxx
20. feb 2011

@yukki 🙂 nech pomoze

kikuska21
20. feb 2011

@martinkatinka a poistovna ti celú tú liečbu zaplatila alebo si musela aj niečo doplácať?

kikuska21
20. feb 2011

@miminap no na endometriozu ti podla mna nic nepomôže, mne sa to objavuje stále, tak preto sa snažíme o bábätko. a som sa dočítala že tie kupele ti k tomu dopomôžu.

yukki
20. feb 2011

@prahaxx vďaka, dúfam!
Baby, mne je to tu až glupo priznať, ale mňa po tej šiestej injekcii začalo kus porážať na srdce, bolesti v hrudi celodenné, nevládala som drevo narúbať, nanosiť, arytmie, skákací tlak, strach...potom som si prečítala, že to sú časté vedľajšáky, ale veď prvých 5 som predsa prežila pomerne dobre tak som si nemyslela, že ešte ma niečo po šiestej prekvapí....no a mám psa, ten je srdciar, tak som mu ukradla jednu tabletku-to berie humánne pirule, a sa mi kus polepšilo...budem musieť na vyšetrenie asi keď mi to neprejde...ale veď už už by to malo pomaly začať prchať...to svinstvo...

miminap
20. feb 2011

yukki, par mesiacov to potrva, ale eta arytmia by mal zmiznut.ja som sa na to budila.mysli na to, zesi bola zena v prechode, to nas caka.

yukki
21. feb 2011

@miminap ja som mala aj minule, pri minulej liečbe, ale to len arytmie, to mi nevadilo, ale toto teraz je úplne iné....ja dúfam, že to pominie.

oknosmas
21. feb 2011

@yukki chuda, mas to teda tazke...dufam, ze ti tie hlupe vedlajsie ucinky rychlo pominu, lebo to musi byt uz riadne na nervy...

martinkatinka
21. feb 2011

@kikuska21 - mne doktor napísal diagnózu neplodnosť, aby som mala aspoň Béčkové kúpele, to je, že som si hradila časť ubytka a časť stravy... procedúry hradila poisťovňa... neviem ako je to teraz po zmenách, treba sa na to opýtať...
Ale vtedy som prišla na to, že po operácii, ktorá nie je diagnostická, ale zákroková som mala nárok na na tie Áčkové kúpele... tie by vyšli lacnejšie....
Ja som tam bola mimo sezónu, takže doplatok bol cca vtedy ešte na Sk 6000,- čiže teraz okolo 200 eur....No treba si pozrieť aktuálny cenník. Musím ti však povedať, že to stálo za to...aj keď vlastne som otehotnela až pod dvoch rokoch....Ide o to, aby si si oddýchla, aby si spoznala nových ľudí, ktorí sa tiež možno trápia s touto pliagou.... spýtaj sa doktora, ako by ti vypísal žiadosť na tie kúpele, aby si to mala čo najvýhodnejšie.... ale podľa mňa, tá neplodnosť sa predpisuje najčastejšie...

majkal
22. feb 2011

ahojte babenky,

mam na vas otazku, ci sa Vam po liecbe nejako zmenili cykly? Ja som predtym nemala bolestivu ms, max. ma den-dva pred nou pobolievalo brucho .... ale teraz uz takmer rok po liecbe sa mi to kazdym mesiacom zhorsuje, mam totalne rozhadzane cykly - ani nie tak v pocte dni, ako v tom, ze mam pocit, ze ma to brucho boli stale. Teraz by som mala mat ovulku a mam pocit, akoby ma rezali 😔
A ked idem na kontrolu, tak je vsetko OK, aj sono, aj onkomarkery .... mohol to sposobit ten umely prechod? ... ze je zo mna teraz akoby ina zena? ☹

prahaxx
23. feb 2011

@majkal no ak si mala laparku, tak to moze byt tym, mne sa upravil cyklus k lepsiemu - mala som 21 dnovy cyklus a skoro 14 dni mrchu, takze po Zoladexe presne 28 dni a mrcha 5dnova, 2 cykly som mala anovulacne, na treti sa chvala Bohu podarila Maryska 🙂 no po porode mrcha na 7 tyzden a des, po ukonceni kojenia este horsie ☹ ak sa Maryska trosku polepsi a ja sa dam dohromady, tak snad v auguste by sme sa posnazili o dalsie, ak sa nepodari skor 🙂 🙂 😀 clovek mieni, Pan Boh meni. Doktor povedal, ze u mna bude mozne vsetko. Asi budem musiet skocit do centra na kontrolu, lebo vajecniky som mala zrezane na polovicu a vraj maju teraz normalnu velkost, tak neviem ☹

oknosmas
25. feb 2011

ahojte dievcence..uz mam vysvetlenie, preco bola posledna mrcha taka kratka a slaba...vzdy mavam kramy tych 6-7 dni a pomerne silno...teraz to bolo 5 dni, slabo a piaty den uz vlastne len take spinenie.. vcera mi povedala lekarka, ze mam velmi vysoky prolaktin...hm...takze tu je mozne vysvetlenie..uz som z toho na nervy..raz endometrioza a potom vysoky prolaktin.. ani jedno nie dobre na babatko.. uz som z toho unavena 😒

leya
25. feb 2011

@oknosmas je nas viac takych, co mame viac diagnoz 🙂 prolaktin mas velmi zvyseny? ak nie, skus agnucaston, je to prirodny preparat (z rastlinky agnus casti, alebo tak nejak)....okrem prolaktinu upravuje celkovo hormony v tele 😉

oknosmas
25. feb 2011

@leya no,asi uz dost..mala som len dako mierne,maju tu hodnoty trocha ine ako inde..minule som mala okolo 420,co mi vravela,ze je len mierne a mam brat len pol tabletky vecer a to vahala,ci mi uz da lieky.teraz po troch mesiacoch som mala vyse 950,co je v podstate raz tolko..a to som brala lieky...hm...takze mam zvysenu davku a vcera mi z nich bolo riadne zle..snad si na ne skoro zvyknem 🙂

leya
25. feb 2011

@oknosmas fuha, no tak to neviem, ake su hodnoty...nemas nahodou papier z laborky alebo od gyn.? moja endokrinologicka ma hodnoty prolaktinu v ng/ml. ty si bola u endokrinologicky, ci ti to riesi gyn.? niekedy totiz suvisi prolaktin so stitnou zlazou (ja mam aj tu "pokazenu" 😝 ). a ake lieky ti predpisala lekarka?

oknosmas
25. feb 2011

@leya u endokrynologicky... beriem parledol... tak som pozrela spravu, v novembri to bolo 452,4 mU/l a teraz to bolo 987,4mU/l. vsetko ostatne je ok...stitka vyzera byt normalne velka...vazim pomerne rovnako uz dlhu dobu, a skor chudnem v strese, ktoreho za posledne mesiace bolo dost, takze to pripisujem aj tomu. vazim 52-3 kilov a meriam 173 cm, teda skor podvyziva. ale podobny problem s prolaktinom mavala aj sestra, i ked ta dost pribrala po tom...ale mozno ma to len caka..ze? kedze sa to zvysilo asi len teraz...ktovie...

leya
25. feb 2011

@oknosmas ja som mala tiez nasadeny parlodel, ale bolo mi z toho divne, tak mi to zmenili za norprolac....je trochu setrnejsi, aj ked ma tiez nejake negativne vedlajsie ucinky. je drahsi, preto ho nenasadzuju ako liek prvej volby, ale az ked su problemy. ono chvilu trva, kym si telo zvykne na tu hnusnu chemiu, ale ak by ti to trvalo dlhsie, tak by som poziadala lekarku o zmenu lieku

oknosmas
25. feb 2011

@leya no ved uvidim...pockam daky tyzden a keby mi bolo stale velmi zle, tak za nou pojdem... neviem, ci ma zmysel si k tomu zhanat agnucaston. isty cas som ho uzivala, na taku rovnovahu...to som este netusila, ze mi nieco bude a budem ho mozno potrebovat... hm... skusim jest B6, vraj aj to pomaha...a vitaminy...snad neuskodia

leya
25. feb 2011

@oknosmas ano, samozrejme, k parlodelu agnucaston nemusis brat....to som ti napisala, kym som nevedela, ze uz beries lieky 😉. odporuca sa kombinacia horcik s vit B6. ja to beriem a je to dobre aj ked mavas krce pocas ms.

oknosmas
25. feb 2011

super, tak tie si zozeniem...a budem dufat, ze sa to upravi 😉

leya
25. feb 2011

@oknosmas akurat pozeram prepocet na tvoje hodnoty a nasla som, ze norma je do 619 (priblizne). otazka je, kedy ti brali krv a ci ti ju brali viackrat alebo len raz. prolaktin je hormon, ktory citlivo reaguje na vsetko, zvysi sa, ked hladujes, cize aj ked ides na odber nalacno, tiez, ak je odber tesne po zobudeni,atd......
ja som uzivala norprolac dva roky, ale priznam sa, ze som ho postupne vysadila a nahradila agnucastonom. prolaktin mam v norme, lekarka je spokojna a ja tiez. okrem toho, kopa bab otehotnie aj so zvysenym prolaktinom.
najvacsia sranda je, ze ma dva rieky liecili na stitku a prolaktin a ked sa aj tak nedarilo, poslali ma na laparku a bum....endometrioza, podla operatera trvajuca roky rokuce a zrejme hlavna pricina neplodnosti 😉

oknosmas
25. feb 2011

Toto bolo druhykrat odber na endokrinologii a medzitym mi robili odber v centre.toto bolo najvyssie teraz a bol to 4 den cyklu,predtym to bol treti den vzdy.a bola som na lacno..nemala som byt?je fakt,ze som mala dost stresove obdobie posledne dva az tri mesiace..nastastie sa to teraz troska upokojilo..tak snad sa to uz bude len a len zlepsovat..a nasadim uz aj ja len agucaston potom..chcem skusit tu soju na zaciatku cyklu..tak uvidime,co to vsetko spravi..

dahra
25. feb 2011

@majkal - mne toto sposobil porod - po liecbe som mala len 2 cykly a potom IVF, ale teraz po porode citim pobolievanie ovela castejsie a hlavne pocas ovulky. Bola som v stredu na vysetrenie, na utz nebolo vidiet nic, takze tak.... Endoska je mrcha.

leya
25. feb 2011

@oknosmas 🙂 soju skusam uz aj ja, teraz prvy cyklus, ale akosi sme nemohli snazilkovat, takze buduci cyklus to isti....🙂 a ja si stale hovorim, otehotneli aj babulienky s horsim hormonalnym profilom....a bez liecby! takze bol by v tom cert, keby my nie 🙂

janemari
autor
25. feb 2011

@leya drzim palce aby to vyslo cim skor 😉

oknosmas
26. feb 2011

@leya ved prave..myslim,ze nie je nic nemozne..a aj s tymito hodnotami sa mozme tesit na fazulky.. Len treba verit 🙂

leya
26. feb 2011

@janemari jej, dakujem! tak uz sa blizite do finale.....drzim palce, nech to bude kratke a bezbolestne! 🙂

mirip
26. feb 2011

ahojte pozerám že sem zase pribúdajú nové tváre čo musia bojovať s endo 😒

janemari
autor
26. feb 2011

@leya no v podstate bezbolestne bude lebo idem cisarskym takze v podstate bezbolestne 😉

leya
26. feb 2011

@janemari 😉

mariynka
5. mar 2011

kocky, skusala niektora z vas na endo. vyrobok z herbalifu? tang kuei? zevraj zabera aj na endo. ..... 😉 🙂