Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

lussi2223
19. mar 2011

@babulina pred mesiacom a doktor mi vcera na kontrole povedal ze mozem o dva mesiace otehotniet , hormonalnu liecbu ani nespomenul

babulina
19. mar 2011

@lussi2223 hmmmmm, skus sa popripade opytat, zatial popravde nepoznam nikoho komu by minimalne nespomenuli tuto moznost, len mne nejde trosku do hlavy ze si ju mala na maternici, lebo ja som bola stale v tom ze ide o ciastocky sliznice maternice mimo maternice
no ale zase som o kusok mudrejsia ze aj taketo cosi sa moze stat 😕

lussi2223
19. mar 2011

@babulina no ved to ,ako to tak citam baby podstupuju hormonalnu liecbu a mne povedal ze uvidime aka menstruacia bude po operacii bola normalna ani tabletku som si nemusela dat a aj predtym malokedy som si dala tabletku ani kusy zrazenin som nemavala na menzes sa nestazujem , a v sprave som mala napisane - na prednu stenu uteru loziska endometriozy z retrakciou okoliteho tkaniva , takze na maternici

mirip
19. mar 2011

@babulina kde sa tu berieš stratená 😀 ?

babulina
19. mar 2011

@mirip ja obcas nakuknem ked vidime ze zname tvare alebo nejake otazka na ktoru viem odpvoedat aspon trosku, videla som na foto tvoju malu princeznu, je luuuuuuuuuubezna, az slza sa mi tisla do oci, by som si este taku jednu celkom priala 🙂

mirip
19. mar 2011

@babulina ja by som brala chalana ale teraz ani za svet, ani keby mi niekto povedal že na 100% bude chalan, porodu sa neboím ale mám pech na zapálené šitie po aj minule aj teraz lebo doma sa nedá chodiť dole bez ako v porodnici tak sa mi aj minule aj teraz zapálilo šitie

babulina
19. mar 2011

@mirip no fiiiiiiiha

papulienka
20. mar 2011

@martinkatinka brala som injekcie lucrin depot pri prvej liecbe a teraz som brala decapaptyl depot v druhej. Zial tato choroba a nemoct mat babatko skoncila rozvodom pre moje manzelstvo, takze momentalne nie.

papulienka
20. mar 2011

@yukki lekari hovoria, ze jedine liecba pre to je otehotniet, ale zial po rozvode momentalne nemam chut nadviazovat ziadny vztah, takze tehotenstvo v mojom pripade nehrozi.

janemari
autor
20. mar 2011

@babulina dakujem ,idem cisarskym tak to snad bude ok 😉 Len ked ma otvoria,aby nevideli nejaku katastrofu,kedze sa mi vysledky zhorsili a aj zasit ma mali problem,tak to mam zase same lozisko 😖 Ratam aj stym,ze mi to bud budu chciet vsetko vybrat,alebo ma poslu zase na laparku aby ma precistili. 😖

yukki
20. mar 2011

No ja chcem skočiť na budúci týždeň za mojim gynekológom, už spomínal tú antikoncepciu tak uvidíme...čo to bude a či to pomôže. 🙂
@papulienka veď to...nie furt je s kým otehotnieť...

pici
20. mar 2011

@janemari zlaticko... myslim na vas... uz coskoro...

janemari
autor
20. mar 2011

@pici dakujem si zlata 🙂 Ale snad este aspon 2 tyzdne vydrzime,aj ked uz citim ze to ide somnou s kopca 😝

@yukki
@papulienka no na otehotnenie sa vzdy nejaka obet najde 😀 len zase mat dieta za kazdu cenu a s nejakym ... tak to radsej neriskovat 😎

pici
20. mar 2011

@janemari moja kamoska vcera porodila krasneho chlapceka... mala ist sekciou planovanou v stredu ale odtiekla jej vcera voda a maly je uz na svete :D

yukki
20. mar 2011

@janemari ty sa drž ženo...že za pár dní tu už čítame miery!
😉

martinkatinka
20. mar 2011

@papulienka - no to mi je ľúto... ale vieš, zase nie je riešenie byť stále tehotná a rodiť deti ako na páse... to uľahčí problémy doktorovi, nie nám....Mne tiež doktor tvrdí, že by som mohla znova po porode otehotnieť... ale úprimne povedané, jedno sa nám podarilo zázrakom, neviem, či by sa aj druhé takto zadarilo a zase nemala som také jednoduché tehotenstvo a skutočne som vyčerpaná na to, aby som sa starala aj o malinké bábo a znova otehotnela... To si ale doktor neuvedomuje...
Na druhej strane, ani neustále dopovanie sa hormónmi nepomože...
Máme to ťažké s touto chorobou....

janemari
autor
20. mar 2011

@pici no ved ja som pripravena aj na tuto moznost,zatial som celkom vklude kym som zasita,ale ak mi to vstredu prestrihnu uz nebude nic iste 😅 Nemusim uz ani domov dojst 🤐 Ale este tyzden by mohla pockat kym pozehlim a nachystam vecicky aj bytik upracem,aby sme tam mohli prist s porodnice rovno tam.
@yukki drzim drzim potom hned dam vediet 😉

pici
20. mar 2011

@janemari jaj ty si po serklazi, tak to ti budu strihat?

janemari
autor
20. mar 2011

@pici no mne povedali,ze v 36tt sa stich prestrihne,lebo ak by sa spustil porod poskodilo by mi to krcek.Teraz v stredu idem k dokine tak uvidime ci mi to urobi,alebo co vlastne povie.Ak naplanuje porod o 2 zydne budem musiet povybavovat predoperacne asi a tak.

pici
20. mar 2011

@janemari no tak veru ten tyzden po strinuti by ste este mohli vydrzat nech vsetko pekne stihnes vybavit... ides cisarskym ze? ci?

janemari
autor
21. mar 2011

@pici ano idem cisarskym,ved v stredu sa snad dozviem viac 😅 Streda bude taka zaujimava,lebo nielenze idem k dokine,ale maju sa urobit aj posledne prace v byte 🙂 A potom snad do konca tyzdna poskladame postielku a vsetko nachystame a potom nech sa deje co sa chce 😉

mirip
21. mar 2011

@janemari jeeeeej pozerám že si už aj meno vybrala 🙂 Danielka je krásne, ssíce aj Laura ale u nás je teraz Laura meno number 1 a každá druhá baba dáva meno Laura 😀 nám muž zase na matrike vydupkal aby bola malá zapísaná ako Barborka v rodnom liste a nie Barbora 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janemari
autor
21. mar 2011

@mirip mam knihu o charakteristike mien a co so citala tak na 99% vsetko sedi,ci uz na rodinnych prislusnikov,alebo znamych.Paci sa mi sice viacej meno LAura ale ta charakteristika je dost...... 😖 A rada by som dala malej dobry zaklad aspon v mene na zaciatok a meno Daniela ma dobre referencie do buducna.Tak este neviem co urobim,je tam este aj tretia verzia Veronika/to bolo prve vybrate meno/.Naozaj neviem este ake dam,asi to necham na intuiciu ked sa narodi. 🙂

mirip
21. mar 2011

@janemari ved možeš dať obe Luara Daniela............... ja som chcela pre druhú Barbora Stella a muž ma poslal do riti, že ked má prvá jedno meno prečo vymýšlam pre druhú dve a zmenil akurát Barboru na barborku

janemari
autor
21. mar 2011

@mirip ja tiez nechcem aby mala dve mena.Najlepsie bude ak sa konecne rozhodnem pre jedno a narodi sa chlapec 😀

lussi2223
21. mar 2011

baby je tu nejaka z vas ktorej odstranili endo a nemusela sa liecit hormonalnou liecbou ??

kacicqa
21. mar 2011

Pls, su vzdy pri endometrioze zvysene onkomarkery? Alebo je to len jeden z moznych znakov?

mimi321
21. mar 2011

Ahojte baby, dnes mi diagnostikovali cez utz endometriozu a poslali ma na laparoskopiu. Idem čítať čo tu píšete ale dá sa s touto diagnozou otehotnieť po zakroku? alebo to bude velmi tazke?

michanka
21. mar 2011

Ahojte dievcata. Na zaciatku roka mi diagnostikovali endometriozu, konkretne cokoladovu cystu velkosti 4 cm. Pan doktor mi odporucal co najskor otehotniet, takze ist na IVF, pretoze po dalsej menstruacii sa mi moze cysta zvacsit a to uz by som musela ist na operaciu. To by predstavovalo odstranenie velkej casti vajecnika. Takze som sa mala ist ukazat po dalsej menstruacii, o kolko cysta narastla., a aby sme mohli zacat s pripravami na IVF, kedze krv mi uz na nejake testy odobrali.
Neuverite dievcata, ale ja som za ten mesiac otehotnela prirodzenym sposobom, a kedze som doma sama, chcem sa s niekym podelit o moju obrovsku radost, kym pride manzel domov. Som nesmierne stastna a slzy sa mi tisnu do oci. Chcem Vas povzbudit, aby ste vydrzali. Ja som konkretnym prikladom, ze som s endometriozou otehotnela priprodzenym sposobom. Vsetkym Vam drzim palce..

martinkatinka
21. mar 2011

@michanka - tak sa tešíme s tebou... len mi je divné, že by si šla takto hneď na IVF... to by bola blesková rýchlosť....
@mimi321 - dá sa otehotnieť, ja som príklad,ale bolo to až pod druhej liečbe a trvalo to pol roka po ukončení liečby
@kacicqa - je to len jeden z príznakov, niekto to nemá zvýšené, niekto áno....