Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

martinkatinka
22. mar 2011

@mimi321 - a to čo znamená, že mladá? To akože ťa mienia nechať pár rokov bez liečby a potom ti zas povedia, že kde ste boli doteraz?? A inak, niekedy sú aj CA 125 v norme a možeš mať endošku...Ja som kvoli tomuto chodila dokonca na ženskú onkologiu....

mimi321
22. mar 2011

@martinkatinka no budem mať 27 a povedal mi to štylom že keby mam 40 tak to zvaži a objedna ma na to laparo... mám nervy normálne. Mohli mi to ošetriť a bolo by jednoduchšie otehotnieť...

martinkatinka
22. mar 2011

@mimi321 - ja som mala 24 keď som šla na prvú laparku....lebo mi našli cystu, ktorá behom dvoch týždňov narástla a tak som šla rýchlo pod nože....a diagnóza endometrióza a ložišká už v celom bruchu ... a o rok znova laparka, znova cysta, ložišká aj tam, kde ich už vybrať nemohli.... a vtedy mi doktor povedal, že ak do pol roka neotehotniem, už sa nepodarí... a zmenila som lekára, poslal ma na ďalšiu liečbu a vidíš, čoskoro rodím 😀 nedaj sa odbiť, že mladá.... proste chceš dieťa a hotovo... nech liečia, nech zisťujú, nech nečakajú... keď budú ľahostajní, zmeň doktora, choď do iného mesta...pýtaj si kúpele na neplodnosť... vieš problém je, že musíš vedieť na čo všetko máš nárok, potom ti to aj dajú 😀

mimi321
22. mar 2011

@martinkatinka no uvidíme po testoch keď dostanem ms ako sa k tomu postavia a potom asi začnem byť nepríjemnejšia... lebo riskovať že nebudem mať deti len preto ze nejaký lekár je debil... /sorry za výraz/ sa fakt neoplatí... ešteže existuje tento koník a že v CAR ISCARE som v dobrých rukách ten lekár je tam fakt perfektný. 😉

pici
22. mar 2011

@janemari vide neboj sa... pardon... ja ze daniela :D

mirip
22. mar 2011

@heln preboha to máš kolko detí???????????????? 😀

angieska
22. mar 2011

ahojte
pridavam sa k vam do skupiny s touto hnusobou... pred piatimi tyzdnami som mala pichnutu poslednu injekciu decapeptylu, teraz cakam na menstruaciu, pevne verim, ze nabehne v pohode, pred tym som nikdy problem nemala..v podstate aj chorobu mi zistili na preventivke-priznavam, zanedbala som to, hned som skoncila pod nozmi, jeden vajecnik mi vzali a samozrejme dali na vyber, bude hned otehotniet alebo liecba...kedze sa vydavam az tento rok, so snuencom sme sa rozhodli pre liecbu najprv, ale uz som z nej unavena, boli ma vsetko, posledny mesiac chrbat, klby, sem tam ma picha okolo klba bedroveho, mam strach uz zo vsetkeho... hned po nabehnuti menstruacie by sme sa chceli pokusit o male, snad nam to vyjde... vy ste ako znasali liecbu, tiez ste mali bolesti?

janemari
autor
23. mar 2011

@mimi321 nedaj sa odbit,mna takto natahovala moja doktorka roky.Ja som mala sice problemy s mrchou mala som velke bolesti a silne krvacanie,ale brala to tak ze som mlada,a po porode sa vsetko zmeni.Potom ked som sa vydala a pokusali sme sa otehotniet neslo to a 2 roky ma nechala len tak,skusajte este je cas a podobne 😠 Teraz mam 32 a keby som nebola odisla k inej lekarke tak dodnes nie som tehotna. Ked som odisla k nej a zacala mi robit vysetrenia tak do pol roka som po laparke ,kde mi uz len lekar podal ruku a povedal,ze som bola v katastrofalnom stave a ak aj otehotniem bude to zazrak.Uz som mala tak rozsirenu endosku,ze mam az poskodenu maternicu.Takze nevahaj a nenechaj sa odbit,ja som to tiez zacala riesit v 27 a pozri kolko casu zbytocne uslo kym som sa dopracovala k babu a to mozem byt rada ze som sa k nemu vobec dopracovala.
@angieska vitaj a dlho tu nepobudni,ale posun sa k tehulkam 😉 Tie bolesti poznam kym nabehne mrcha tak to trochu potrva,ale potom nevahajte a snazte sa ,aby nemala endoska ziadnu sancu znova prepuknut.

angieska
23. mar 2011

@janemari dakujem 🙂 tak si ma trosku ukludnila, lebo uy som mala strach, preco ma to picha, preco ma to boli, sak mam liecbu atd... no hned ako nabehne, este vzberiem poslednu injekciu cervarixu, vychadza na maj a pojdeme na to.... tak dufam, ze sa to podari rychlo....

prahaxx
23. mar 2011

@angieska no liecba je ako prechod, niektora to znasa dobre, niektora nie, a potom ten obrat v hormonoch je tiez sila, podarilo sa mi po liecbe otehotniet na 3 mesiac a potom som 2 mesiace v tehotenstve krvacala, mala aj zavraty, zmeny tlaku, ale vsetko to stalo za to, mam krasnu, sikovnu, nezbednu dcerku 🙂 chystame sa pomaly na dalsie babo, snad to pojde 🙂

no ale sa tu toho nazbieralo ☹((( ale uz som spominala, jednu tehulku cerstvu tu mame, vacsinou sa hned pridala dalsia, drzim palce 🙂

mimi321
23. mar 2011

@janemari no len je ťažko bojovať, keď ťa lekár pošle a v nemocnici ťa odmietnu zoperovať... tu nie je chyba v lekárovi ale v nemocnici a keď ma nechce zoperovať nemocnica tak čo?

janemari
autor
23. mar 2011

@mimi321 tak treba ist do inej nemocnice.No mna moja lekarka osobne objednala na operaciu,teda na konzultaciu k lekarovi a tam sme dohodli termin operacie.Odkial si ak smiem vediet?

mimi321
23. mar 2011

@janemari ja som z TR a odmietajú ma operovať v MT... budem musieť niečo poriešiť lebo takto sa to nedá.. keď sa rozhodnú ma operovať aby už nebolo neskoro.

prahaxx
23. mar 2011

@mimi321 a preco Ta odmietaju? poistovna nezaplati alebo? tak spat k lekarovi, nech to bud vyriesi, alebo posle inde

mimi321
23. mar 2011

@prahaxx no lebo vraj som mlada a snazime sa kratko... a ten endometriom na pravom vajecniku je 150x150 mm vraj je maly... no tak fasa... musím počkať na mrchu a pôjdem na odbery.... zoberú mi to CA125 a podľa toho sa uvidí... ak bude zlé tak opäť dostanem odporučenie

angieska
23. mar 2011

@prahaxx dakujem 🙂 je dobre vediet, ze v tom nie som sama, v mojom okoli vacsina ludi ani netusi, co to je za choroba...

prahaxx
23. mar 2011

@mimi321 kolko ta nechavaju cakat?

mimi321
23. mar 2011

@prahaxx dnes som 37DC včera som bola v nemocke... no a keď dostanem ms tak 2. deň odbery na HP+CA125 normálne mi už z toho preskakuje... všade kde sa pozriem sú mamičky s kočíkmi... normálne mi je do placu... 😢

prahaxx
23. mar 2011

@mimi321 tymto sme si presli viacere, teraz to boli, ale ked sa zadari, zase vyjde slniecko a na tuto bolest zabudnes, 37DC hmm a tehotna nahodou nemozes byt? 😀 ked to bude mat prist, tak to pride

mirip
23. mar 2011

@mimi321 neboj sa prekonáš to, ja so chodila aj chodím k Dr ktorý robí priamo na oddelení v príjmovej ambulancii a bývalo mi strašne všade sama tehulka a akoby toho nebolo dosť ešte vtedy ked som sedela v čakárni akurát behali sestričky na izby s bábatkami................musíš sa nad tým povzniesť a nebrať si to tak k srdcu, inak ťa klepne od smútku /aj ked je to tažké /

janemari
autor
23. mar 2011

@mimi321 tie onkomarkery niesu smerodatne a to vie uz kazdy lekar,ale pokial je viditelna endo cysta tak nemaju co riesit a hlavne pokial sa zena snazi otehotniet tak by ju mali poslat cim skor na laparku. Ja som mala hodnoty Ca125 niekolko nasobne prekrocene a moja byvala dokina s tym nic nerobila 😒 A nakoniec sa potvrdila endoska 4 stupna.Ine baby tu mali onkomarkery uplne v norme a mali taky isty rozsah endosky. Je to individiualne u kazdej zeny. Tvoj lekar by mal skusit este dalsie nemocnice alebo dnes su ambulancie jednodnovej chirurgie,kde ti to urobia na pockanie.Rano prides,urobia laparku a pobede,alebo vecer odides.A v BA je moznosti neurekom,alebo nech ta teda posle do NR,nalepsie by bolo do BB kde je odbornik na endosku.

mirip
23. mar 2011

@angieska je nás takých viac, prvá etapa báb čo sme tak už mám deti, druhá etapa, tie majú malinké teraz detičky alebo čakajú ako prahaxx, evina0, janemari atd a po nás je tretia to ste vy nové a čoskoro aj vy budete maminami len máloktorá ostane bez detí v tejto téme, tak hlavu hore baby, ako hovorila prahaxx po búrke vždy vyjde slnko a aj vy po blbom období budete mať to dobré

mirip
23. mar 2011

@janemari odborníkov na endo je vela aj ten moj je a nie je z BB 😀

mimi321
23. mar 2011

@janemari a ako sa volá ten lekár v BB? skúsila by som to tam... nie je to až tak ďaleko... a mám tam sestru 😉

mimi321
23. mar 2011

@prahaxx tehotna neviem asi nie endometrium 12mm povedali ze to je predmenstruacne a meriam bazálnu teplotu... tá je okolo 36,6-36,8 teraz dnes 36,7 takže tehotná asi nebudem... či? meriate alebo merali ste BT?

mimi321
23. mar 2011

@mirip otehotnela si normálne alebo v CAR? a po akej dlhej dobe?

mirip
23. mar 2011

@mimi321 normálne, po roku od laparky a potom v 13t potratila

mimi321
23. mar 2011

@mirip ale ved mas 2 deticky nie? teraz mas take miminko malinke ako kukam 🙂

mirip
23. mar 2011

@mimi321 hej mám, ale tieto deti sú druhé a tretie

mimi321
23. mar 2011

@mirip a brala si aj lieky? lebo mne lekár vravel že po laparke by bolo idealne keby som hneď otehotnela