Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

yukki
9. jan 2013

@rks mne pomohol Progesteron cream, neviem ale presne, odkiaľ už bol, to mi objednával kamarát žijúci v Kanade ale tuším to bolo práve z GB? nepamätám, no.Stlmilo to rast-v čase, keď som ho brala-úpol roka-cysta nerástla. Plus teda dieta....mi pomáha kus...ináč ja teraz by som mala aktuálne mať cca 5_6cm už zase cystu....ale si tak žijeme spolu, no....
Operáciu by som teda podstúpila ja omnoho radšej, ako akúkoľvek liečbu hormónmi. jedno aj druhé má asi rovnaký účinok.

bobsent
10. jan 2013

@monulienka3 no až na tie migrény a nechuť na sex by som to brala 😀 hlavne pribrať.
návaly a výkyvy mám od kojenia stále, asi mi začína predčasne prechod.bodaj by!!! už chcem mať pokoj.
hlavne aby ti to pomohlo, keď si sa tak vytrápila.

erulka77
10. jan 2013

žienky mate niektora skusenost s gynekologyckou operaciou v ružinove ?

nelly3
10. jan 2013

@erulka77
mna tam operovali 9 rokov dozadu, robili mi laparotomiu (rez cez brucho) bola som tam tyzden.

erulka77
10. jan 2013

@nelly3 a dobre sa k tebe spravali ake si mala pocity z toho 🙂

nelly3
10. jan 2013

@erulka77
vies co dobre, po operacii den som len vlastne lezala, sestricky stale chodili, merali tlak atd. a dalsie dni oki, nemala som nejaky problem s personalom, tak normalne. pocity, nie moc dobre, lebo to bola moja prva operacia v zivote, po prebrati ma strasne bolelo brucho, jasne ved ma rezali, ale kazdym dnom to bolo lepsie a lepsie.

erulka77
10. jan 2013

@nelly3 no ja uz mam za sebou aj cisarak aj dve laparky ale v ba som este nelezala tak som len chcela vediet ako to tam chodi 😉

erulka77
10. jan 2013

@nelly3 vlastne az tri laparky

rks
11. jan 2013

@yukki Dakujem, ten krem tu maju, ale nazory nan sa rozchadzaju. Tak teda neviem, este si o nom musim toho viac precitat. Ale dakujem za tip.
Mate niekto pozitivne skusenosti s chlorellou?

yukki
11. jan 2013

@rks natural progesteron cream tam stálo...napísané. Mne určite pomohol. A neuškodil. 😉 Chlorelu som začala piť, ale som z toho zvracala, tak som aj prestala. Ak ju znesieš, hádam neuškodí.

martinkatinka
11. jan 2013

baby, ja mám niekedy taký pocit, že už doktorov normálne obťažujem.... ale asi mám len depresiu, lebo som dostala klasický menzes a som z toho na nervy, lebo teda som ho už dlho vďaka mirene nemala.... budúci mesiac ale už frčím k doktorovi na preventívku ale aj skontrolovať to teliesko.... uf, ale odkedy som porodila, stále mám čiernu krv ☹

leeila
11. jan 2013

Ahojte, dlho som tu nebola...aj preto, ze ked pridem z prace som ako zbita. Baby, mam za sebou tretiu injekciu Zoladexu a naozaj, taka vycerpana a slaba som sa este v zivote necitila (ak neratam tie svinske bolesti pocas MS). Tie, co uzivate tiez Zoladex, zazivate podobne trapenia ako napr.: v noci som aj 6 x prebudena, bud na to, ze mi je horuco ako v pekle, alebo ze sa tak rychlo spotim, ze si to ani nevsimnem a zobudim sa skor na to, ze mi je zima, lebo vsetko spotene je uz studene...busieva mi srdce..ale skor tak, ze najskor ma strasne nizky tlak a potom mi zacne saliet tep a aj tlak ide podstatne hore. Minuly tyzden mi v noci prislo tak zle:navaly a take az krce v hrudniku, strasnu bolest...velmi som sa potila, zle sa mi dychalo...drahy mi daval studene obklady...chceli sme ist na pohotovost, ale viete ako to je...unaveny i jeden i druhy..Rano clovek vstane ako zbity, v robote ma hned prebere, 8,alebo 10 h v praci mi prebehne ako lusknutie prstom, pridem domov a nie som shopna nicoho. Dam sprchu a nevladzem, proste ako vygumovana. Ja uz neviem niekedy co mam robit, pred kamaratmi a znamimi sa citim niekedy ako idiot. Na otazku ako sa mam sa snazim slusne odpovedat, ze fajn atd., ale stale sa tvarit , ze som fit a ze je vsetko o.k. sa neda. Mam pocit, ze okolie ma vnima skor ako zbytocne precitlivenu, hypochodndra kt, si napr. navaly iba namysla. Za tieto skoro 4 mesiace sa mi potvrdilo, kto nezazije, neuveri.... 😢 Minuly tyzden, ked mi bolo tak zle som rano pred pracou zbehla za Dr.,ale nie gyn(ten je 50km dalej)povedala som jej o tej bolesti v hrudniku a jej otazka bola,ze si si to skor psychicky nenavodzujem sama....

leeila
11. jan 2013

Stale sa snazim mysliet pozitivne, ale niekedy mam slabe chvile.. keby liecba nezabrala, je mozne liecbu Zoladexom zopakovat viac krat?Ani si to neviem a nechcem predstavit. Mate niekto taku skusenost?

yukki
11. jan 2013

@leeila ja som mala dve liečby...a bolo mi neskutočne zle počas oboch. Neskutočne. nikdy viac už ich nechcem. Ja Ti verím. A aj ja som chodila po EKG s neskutočnými bolesťami hrudníka, dýchavičnosťou-návaly som brala len ako malinkú nepríjemnosť popri ostatnom...a tiež ma mudr odbil, s tým že ak si vládzem nakúpiť, navariť, tak čo tam chcem? iné ženy vydržali prechod-musím aj ja! no hej, ale nie umelý, proti prírode!

leeila
11. jan 2013

@yukki 😢 , presne "ine zeny vydrzali prechod musite aj vy", alebo "niektore zeny ani nevedia, ze su v prechode a vy ste mlada". Ked pocuvam o tom aka som mlada a aka som bola a mala byt ciperna, tak mi je az zle....No ja veru, uz ani nenakupujem, varila som naposledy vcera, v nedelu a na Silvestra aj to ledva..Volakedy som varila kazdy druhy den-milujem varit. Mam stastie, ze mam cloveka v ktorom mam velku oporu.No neviem si predstavit, ze by som sa v takomto stave mala postarat este aj o dieta. Mna ubija ta nespavost a prebudzanie sa. Brala som aj vyzivove doplnky na prirodnej baze na spanie, ale nefunguju. Dr. mi predpisala Hypnogen, ale to mi pride silna kava- je to navykove. Tlak okolo srdca a bolesti hrudnika je zalezitost len troch tyzdnov,dufam, ze sa to nebude viac stupnovat. Neviem co robit...ked Ti bolo zle, sla si aj na pohotovost?Mozu mi oni vobec niecim ulavit?...Navaly cez Vianoce bolo u nas - 10 a dva dni som spala s otvorenym oknom. Jasne dychavicnost, a ja ze preco sa zafucim ked vyjdem len na tretie poschodie...Na zaciatku som sa snazila aj cvicit pillates, ale uz nevladzem ani to. Nie je to lenivost, ale vycerpanost. Prajem Ti aby Ti bolo lepsie moja!

yukki
11. jan 2013

@leeila nebola som na pohotovosti...tiež som veľa vecí pripisovala len vedľajším účinkom.... a starala som sa sama o dom a dve deti, a bolo to strašné. Môžu ti uľaviť, mnohé ženy aj odtiaľto brali čosi proti príznakom prechodu-mne na ten prípravok ale mudr povedal, že Načo vám potom picháme injekcie, keby ste brali niečo proti vedľajším účinkom? No načo asi-no asi proti tým vedľajším účinkom, keď to mohol naordinovať gynekológ inej žene tak prečo nemohol môj mne...

martinkatinka
12. jan 2013

@leeila ja som bola Zoladexom liečená tiež dva krát, ale druhý raz už to moc nechceli, ale nakoniec kvoli tomu aby som mala dieťa, povedali, že dobre, druhý a posledný raz Zoladex.... a tie stavy, čo opisuješ, tak tie som mala tiež....momentálne sa cítim podobne, ale mám iba teleisko... už rok a pol a začína mi asi šibať....veru, cítim sa hypochonder, aj keď viem, že všetky tie bolesti, príznaky a podobne, je to skutočné, nič si nenamýšlam, proste to prežívam... len problém je, že doktori nám nevedia pomocť a preto sa tak cítime.... myslela som si, že to mám ako tak za sebou, ale pravda je, že nie.....asi začnem s nejakými vitamínmi a podobne, aby som sa cítila trošku lepšie.

erulka77
12. jan 2013

@leeila ahoj ja som na tom podobne ako ty na navali a ine prejavy som uzivala livial ale kedze so mz neho pribrala uz som ho odmietla brat a moja vyskusaj detoxikačne naplasty mam s tim dobru skusenost aspon sa vyspin a nemam take navaly a este som skusala tabletky na spanie uplne na prirodnej baze volaju sa Valecaps plus aj po nich som dobre spala dufam ze ty môzem aspon takto pomôcť 😉 😉 😉

gombicka
19. jan 2013

Bee Propolis for Endometriosis to Conceive
http://made-beautifully.blogspot.co.uk/2012/05/...

yukki
22. jan 2013

Baby, skúšali ste niektorá tie aniónové vložky....alebo trebars niečo také
https://www.modrykonik.sk/shopy/ine-pre-mamicky...
??? že či to aspoň kus nejako pomáha....

rks
23. jan 2013

@gombicka Skusala si? Zhodou okolnosti som sa tiez dostala na tu stranku pred par dnami. Ale uz ani sama neviem, comu mam verit. Niekde zakazuju med a na inych strankach ho zas odporucaju. Asi to ale hlavne musi byt kvalitny medik, aky tu v supermarketoch asi sotva zozenieme:( Uz som si takmer kupila ten Propolis v kapsulach, ale dakde zas pisali, ze kapsule su nanic. Asi by som uz mala prestat citat a verit, ze mi nieco pomoze...
Ty zijes tiez v UK, vsak? Ake mas skusenosti so zdravotnictvom? Ja uz 12. den (pracovny) cakam na list od lekarky, na sone mi povedali, ze sa mi lekarka ozve do 10 dni :(

nelly3
23. jan 2013

@gombicka
ja uzivam, teda do dneska som douzivala poslednu tabletku - firma forever - vcelia materska kasicka, ale to sa musi asi dlhsie uzivat, zevraj od tejto firmy su kvalitne, sice drahe.

nelly3
23. jan 2013

@yukki
aj ja pokukujem po nich, len neviem ci su fakt dobre atd.

yukki
23. jan 2013

@nelly3 ta veď...ja by to kúpila,. len či to aspoň kus pomáha....a vôbec, ktoré...tie bylinné...či tie aniónové...hm.... ja som mala také čínske fytotampóny, no, či to pomohlo neviem...každopádne neublížilo

mirip
23. jan 2013

ahojte dievčatá, ja sem na koníka už skoro vobec nestíham chodiť a pozerám že sem stále pribúdajú nové a nové žienky bojovníčky...
@leeila prečo by liečba nemala zabrať?na také sa snaž ani nemyslieť....tiež som absolvovala zoladex, najskôr mi dr povedal že 3mesiace stačia a nakoniec som mala predsa pol roka a tie stavy čo baby opisujú návaly a kadečo iné to je čo? ja som také nepoznala pri zoladexe vobec a všetky baby mi tu opísali ako sa cítia a že ide o umelú menopauzu teda že pol roka nemá byť menzes a ja som vtedy ako drbnutá každý mesiac chodila na injekciu k dr s otázkou a pomôže mi liečba ked nemám "umelo vytvorenú menopauzu" už si mslel že mu neverím lebo ja som počas celej liečby mala menzes dokonca pravdielný ako hodinky a nič mi nebolo len presný menzes om nemala nikdy a vtedy presne 28dnový pekne 5dný a iné nič ale baby ma tu denodenne presviečali že menzes by som nemala mať a liečba mi nemusí zabrať ked ho mám preto som sa každý mesiac pýtala presne tú istú otázku dr a ten mi povedal že dokonca má jednu pacientku ktorá mala tak ako ja menzes cez liečbu a po 4injekcii ostala normálne tehotná a má dvojičky chlapcov, keby som ju nepoznala osobne tak neuverím ale vtedy som ja chodila každý mesiac na in jekciu a tá baba do poradne a ako sme tam čakali sme sa dali aj do reči lebo niekedy sme boli v čakárni aj 2hodiny čo bolo tak narvané u Dr a pomedzi aj odbiehal operovať......tým som ti chcela povedať nevešaj hlavu a snaž sa myslieť
pozitívne
@nelly3 klobúk dolu, máš môj obdiv ako sa držíš a bojuješ s endo....keby som mala tú velkú moc a dalo by sa hned by som ti dala baby a hned dvojičky aby bola dvojnásobná radosť, lebo si to zaslúžiš
@yukki obdivujem ťa aká si statočná a prajem ti strašne moc zdravie

erulka77
24. jan 2013

@mirip cau ako tak citam bud rada ze ty liecba zabrala ja sa liecim ro k a mne e liecba nezabera co by som bola najradsej keby zabrala u kazdej zeny je predsa liecba individualna a prejavuje sa u kazdej inak tak si stastna zena ze si sa vyliecila

nelly3
24. jan 2013

@mirip
jej si mila,dakujem, ale staci mi jedno na zaciatok 😵

gombicka
24. jan 2013

@rks ze zakazuju med? To preco? S tymto som sa ja nestretla...ja si chcem nahodit tuto medovu kuru, tak uvidim, ci pomoze. neverim, ze med skodi...ano, zijem v UK? Skusenosti so zdravotnictvom?? Rozne, aj zle aj dobre. Vela zalezi od osobnosti dotycneho lekara. Az na tie cakacky si vsak myslim, ze pristup je tu dobry a nemusis nikomu platit uplatky 🙂

gombicka
24. jan 2013

@nelly3 Ok, dik za tip, skusim aj ja. Myslis, ze pomaha?

nelly3
24. jan 2013

@gombicka
hmm neviem ci pomaha lebo ja som zatial vyuzivala 1 balenie (60tabletiek).