Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
10. aug 2009

no tej mrchy sa aj ja obávam 😖. som nedočkavá, už chcem mať po. dúfam, že bolesti budú miernejšie, bude trvať kratšie a bude slabšia. aspoň tak mi sľubovali 😀

janemari
autor
10. aug 2009

no mne v podstate bude stacit ak nebudem mat take velke bolesti 😅

katie233
10. aug 2009

veď to aj ja 🙂, veď ja si už po toľkých mesiacoch nebudem vedieť ani pomôcky používané pri mrche kúpiť 😅

janemari
autor
10. aug 2009

no ja ked niekam idem tak si pre istotu hodim slipku a do tasky naradie ak by nahodou. 😀

katie233
10. aug 2009

veď to by som aj ja už mala, ale akosi stále na to zabúdam. pol roka je predsa len dlhá doba a na takéto príjemné dni bez mrchy sa ľahko zvyká 😀

janemari
autor
10. aug 2009

pol roka?No ja uz 8 mesiacov a je to prijemne. 😉

katie233
10. aug 2009

a keby to bolo ďalších 9 mesiacov a ktomu ešte so zväčšujúcim sa bruškom a malým drobcom v ňom, tak by bolo veselšie 😔

janemari
autor
10. aug 2009

No veselsie a na druhej srane si myslim aj pre endo smrtelne.Dobre moja idem ja do sprchy a potom ... ak to este po tom vine zvladnem a rano do prace.Zelam dobru nocku.Pa pa 🙂

ika33
10. aug 2009

Ahoj kočky,
tak som Vás konečne dočítala, to bola fuška 😀 Som teraz neako nemala kedy zapnúť net. Ale ja sa polepším. 😅

Sami teraz uplne pomiešalo, ktorá ste čo písali, tak ak popletiem mená si asi každá vyberte to PRE SEBA. Vopred sa ospravedlňujem.

Katie, no ja som 1 mrchu po liečbe dostala na nejakých 1 a 1/2 mesiaca, ale bola som 2 x na vyvolávačke. A pred mrchou som mala také mierne bolesti vaječníkov, mrcha bola slabá a NEBOLESTIVÁ, ale trvala 5 dní ako inokedy. Po nej som išla na laparku a lekárka mi povedala, že ovu prebehla, takže teraz po laparke už skúšame na plno. Sme to vyskúšali na 11 deň po laparke a dalo sa, na začiatku tam taká mierna bolesť bola, ale teraz je to už tak ako to má byť. Už aj chuť prišla 😀

Nastasia, super nápad s tou dovolenkou vo dvojici. V Chorvátsku si spravíte romantiku, bude kľud pohoda a možno sa aj zadarí. Nech sa ti to vydarí. Držím palčeky. 🙂

Janemari, no neviem ktorá ti to písala, že romantika s červeným vínkom, ale má prevdu. Keď chceš, aby už konečne prišla mrcha, tak si dajte spoločný teplý kúpel, s dobrým vínkom a potom ešte lepším sexíkom a ona zaručene príde, lebo Vám nedovolí ešte raz to zopakovať, veď nie nadarmo jej hovoríme mrcha. 😀 😀 😀

Ja som dnes bola tiež po 2 týždňoch PN prvý krát v práci a mám dosť, ešte že tam idme už iba 4 krát a hurá dovolenka v chorvátsku. Už sa teším na tie krásne večerné romantické prechádzky a ešte romantickejšiu noc. Bolo by celkom fajn keby sme domov prišli už traja. Jááááj tak by som sa tešila, keby nám to vyšlo a bolo by to takéto ľahké.
Zajtra máme s priateľom 5 výročie nášho spolužitia (chodenia) či ako sa to povie. Tak sme sa dohodli, že si užijeme krásny romantický večer.

Dobre kočky idem už spať lebo zajtra nevstanem do práce. Dúfam, že tam už bude kľudnejšie, lebo inak z veľkej romntiky večer neviem či niečo bude, či nezaspím skôr ako sa niečo začne. 😅

Brú noc.

ika33
10. aug 2009

Zajtra sa pokúsim prísť na vás pozrieť aj cez deň. Dáva táto veta zmysel ???? Už idem asi radšej spať. Prajem sladké sníčky.

katie233
11. aug 2009

Dobré ránko 🙂 snažilky a budúce snažilky

katie233
11. aug 2009

A ako sa máš ika? Ešte máš nejaké bolesti? Ja už som na tom dobre, akurát, keď dvíham niečo ťažšie, tak ma to ešte zabolí a ťahá. Ale inak v poho.

nastasia
11. aug 2009

dobre ranko,
ako sa dnes mate? ika, aj ja ti zela, aby sa vam na dovlenke zadarilo a naspat, aby ste uz isli traja 😉 a samozrejme aj vsetkym ostatnym nech sa zadari 🙂

tulipanike
11. aug 2009

ahojte, tak to iste prajem aj ja, nech sa vam vsetkym zadari // TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

aj u vas je dnes tak skaredo? od rana prsi, ale uz bolo treba, lebo bolo velmi sucho .... normalne si musim svietit v kancelarii, aby som tu aj daco videla

katie233
11. aug 2009

áno, aj u nás je tak strašne škaredo. keby mi sem niekto doniesol posteľ, tak ju s radosťou príjmem a idem spinkať 😔

tulipanike
11. aug 2009

juuuj, veru, aj mne s adrieme, toto je super pocasie na driemanie 😔

ika33
11. aug 2009

zdravím všetkých,

u nás je zamračené ale neprší a je hrozné dusno, sa tu v tej práci vôbec nedá vydržť. Óóóó zlaté dva týždne vylihovania doma.

Katie, mám sa fajn, bolesti nemám iba pupok ma ešte trocha bolí a trocha sa mi to tam ťahá, inak nič. A asi už mám ovu, sa tak celkom cítim.
Neviete koľko stoja tie ovu testy? Máte s tým už niektorá skúsenosť? Akú?

Nastasia, ďakujem už len nech sa nám to všetkým vydarí, a to veľmi rýchlo. To bol príkaz pre toho kto to zariaďuje, tam niekde. 😅

Tulipanike, ďakujeme.

katie233
11. aug 2009

ika, ja mám len ten vreckový mikroskop, a zatiaľ ukazuje neplodné dni ☹. ja mám skôr taký pocit, že v najbližšej dobe príde mrcha. mám typický PMS. skús vyhľadať na nete v niektorej elektronickej lekárni 😉

dievčatá (ika, a nastasia pokiaľ pôjde na dovo) máte najlepšie podmienky na to, aby sa zadarilo. teplo, more, romantické prechádzky, ... a hlavne oddych

nastasia
11. aug 2009

katie, aj ja mam ten mikroskop, ale absolutne tam nic nevidim. je to strasne malicke. ako sa v tom vyznas?

katie233
11. aug 2009

nastasia, dlhšie mi trvalo, kým som prišla na princíp fungovania, ale myslím, že to už ovládam. v prvom rade ho nesmieš nasliniť veľa, ale zase ani málo. musíš vystihnúť to správne množstvo, aby to dobre zasychalo. potom to tam nasadím, stlačím svetielko a vidím to tam. skús ten okulár trošku dotiahnuť alebo povoliť, ale nie moc aby ti nepraskol. potom to budeš mať krásne jasné. keď mám bublinky, tak sú neplodné dni a keď mám také strašidelné paprade, tak plodné. aj ja som sa s tým dlho hrala, kým som ho nastavila a naučila sa ho ovládať

katie233
11. aug 2009

božeee, čo som to popísala. keď si to prečíta nezainteresovaná osoba, tak si pomyslí ... idem radšej na obed ... zatiaľ sa majte

nastasia
11. aug 2009

katie, vdaka za navod, ja som ho uz chcela vyhodit 😅 mne to svetielko nejako hapruje. svieti len ked sa mu chce. ja rozmyslam nad meranim bazalnej teploty, ale na druhej strane sa na to nechcem tak trasne sustredit, lebo sa bojim, ze potom to nevyjde...

katie, dobru chut 🙂

katie233
11. aug 2009

tak už som tu 🙂

katie233
11. aug 2009

svetielko občas blbne aj mne, ale to len keď ho zle zatlačím

katie233
11. aug 2009

nastasia ja teplotu merať nebudem. keď si spomeniem, tak si spravím ten mikroskopový testík, ale inak nič. ja potrebujem vypnúť. čím viac sa na to budem sústrediť, tým to bude pre mňa horšie. my sa teraz s manželíkom milujeme tak, ako keby o nič nešlo. ja som presvedčená, že mám neplodné dni, keďže som ešte nemala menzes, takže čakám ten. a možno sa práve teraz zadarí 😉. čo je mi súdené, to sa stane 🙂

evina0
11. aug 2009

ahojte koonecne vas mam docitane 😕
ika ja mam aj mikroskop aj ovulacne testy. testy som kupila nedavno v lekari ale museli mi objednat lebo som chcela vecsie mnozstvo jeden nema zmysel a tak som kupila 5 ks za 3,20 eur a uz som aj zo zvedavpsti 2 spravila no negativne.boli v lekari radi ze vedia ze aj vecsie mnoztvo sa da objednat-ja som na nete mla vyhliadle 14 ks balenie ale odradil ma sposob platby lebo najskor zaplatit cez banku potom vyslu testy takto som to mala v pohode lekaren mi to zabezpecila.
ten mikroskop mi tiez oni objednali. trvalo mi chvilku kym, som sa s nim naucila lebo som mala dakedy podla neho plodne dni aj cez mrchu a ked mi jedna zena napisala ze skusala ho na muzovi a mal aj on ploden dni mala som v tom miz maz.nehala som ho tak takmer rok ale zacinam ho zase pouzivat a cakam kedy bude paprad cize plodne dni a vtedy testnej aj ovulacny test s mocu a uvidim a do tretice to porovnam s bazalnou teplotou.s tou ma 8 mesacne skusenosti a velmi mi pomohlôa spoznat sa.uz viem aj o hliene ci krcku vela tymto som si presla ked sa nam v minulom roku nedarilo.poctivo som sa sledovala 7 mesiacov az mi sem tam sibalo s toho a preto teraz uz denne nemariam len sem tam skor sa poznam podla krcku a bolesti a vtedy kuknem aj mikroskop aj spúravim test .
ako pise katie najlepsie je neprepadnu panike a nesledovbat sa to spravim aj ja ked si someniem ako mi asi sibalo v minulosti denne merala sledovala sa tak to uz nechcem zazit.psychika trpela a takto mi je lepsie takze ako pisem az budem citiet zemny v tele odmeram teplotu a kuknem mikroskop a test ale nie denne!!!!
ale kazdemu cosi ine vyhovuje len jedna rada odomna ..vravim s vlastnej skusenosti .nesledovat sa denne a dopodrobna skor to nehat na prirodu a milovat sa podla chuti.nasilu nic nejde. a raz ostaneme vsetky tehulky tolko moj nazor 🙂

mirip
11. aug 2009

mikroskop stojí za prd mám ho aj ja a ovulačné testy sú lan zbytočne vyhodené peniaze 😒

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
tak nech sa na vás nalepia 😉

katie233
11. aug 2009

aj ja si myslím, že skôr, či neskôr budeme všetky kočíkovať 😀

evina0
11. aug 2009

snad ste ma pochopili aj ked som to skomolila ako tatar 😀 je fajn sem tam vediet nacom som ale nie stale.vediet ze robim vsetko preto ale neprehanat to.ale asi som si musela tym vsetkym prejst a teraz ma to aspon nelaka.
ja som si uz povedala ze raz to musi prist len moje podvedomie to nechce pochopit a stale v nicom pokusa no ja odolavam.jasne ze chcem byt konecne tehotna.chcem byt maminou,nechcem sa uz trapit su to strosti navyse dost ze stale riesime financovanie domu,stavbu komu dat ( su to neskutocne penaze)ja druhu pracu.pracu v salone dakedy si pripadam ja blbec a niet uniku.som s toho vsetkeho doslovne v prdeli ale verim ze vsetko pominie a zacne sa darit.ze sa pomaly problemy vyriesia a bude nam dobre. 🙂 🙂 nic nemoze trvat vecne!! myslim tie zle stranky zivota

evina0
11. aug 2009

mirip vravim kazdy vravi cosi ine je fajn mat to po ruke ale neprehanat to.ja som sa rozhodla ze testy uz nekupim mam este 3 a spravim si az ked si budem 99% ista ovulkou az si to overim a vtedy kuknem aj mikroskop.to bude vsetko.
a dakujem za virisiky papajme zienky nech rychlo ideme do temy tehulkyyyyy 😵 😵