Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

filmushka
21. aug 2009

Janky Endacky vsetko naj 😵

aby sme spolu dobojovali a kocikovali co najskor! 🙂 😉 😎 😀 😵 😵

tulipanike
21. aug 2009

ahojte baby 🙂
vsetkym jankam vsetko najlepsie, teda skore tehulkovanie 🙂

posielam veeeeeeeeeeeeeeeela tehu virusov pre vsetky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵

evina0
21. aug 2009

jani este nechcem riesit cetro mozno ked sa nezadari nejak buduci rok zatial nie.budeme sa snazit a budem otravovat stale lekara roznymi vysetreniami.folikumetriou a tak. okrem maci som si obejdanal aj femi kvapky vraj robia zazraky.ja v podstate potebujem aby som mala istu ovulaciu, bola si ista ze mam foliky a prasknu a manzel bol OK.mne v nem kde ma operovali povedali ze este hned do centra nemam bezat ale ak to casom nepojde tak by som sa mala ist poradit.pravdu povedat po tom vsetkom uz nemam chut riesit denne to iste potrebujem oddych od toho vsetkeho. mne lekar povedal ze ani IUI ci IVF nezaruci ze sa dietatko udrzi a stoji to neskutocne prachy a vek nato este nemam.mam velky predpokdal v buducnosti mat deti aj prirodzene,vraj mi cas este netika a mam sa kuknut herecky ako neskoro maju deti a aj prirodzene a vraj umele oplodnenie by riesil az o dost nesjkor nakolko mam vajecniky v poriadku a manel ma priemerny spg..
rozhodla som sa vypnut nemysliet nato a casom uvidime hlavne cakat teraz ma mrchu a potom na dalsiu.

dahra
21. aug 2009

Ahojte,
Janemari, Jani a mala Jani - vsetko naj k meninam!

Ja mam momentalne hodku pauzu - este ma caka trojhodinovka a o siedmej som doma 🙂 Som vcelku fit, myslim, ze horucku nemam, trosku este citim virozu v crevach. Vikend pooddychujem.
Jani,
ja mam helios v pondelok a v stredu hematologiu - chcem si byt ista, ze krv je ok.
Kazdu chvilu by mali byt vysledky z KE, som zvedava, co zistili manzelovi, ci je daco liecitelne unho.
Evina,
jasne, urcite to nie je take zle u vas a prirodzene mate velku sancu, centrum je posledna sanca. Daj si limit, ako si pisala, napr. ze prirodzene do juna 2010 a ked nic, tak centrum. Urcite stres nicomu nepomoze a my centracky s Jani by sme hned kazdeho poslali do centra 🙂
Janemari,
Zajacik pisala, ze jej mrcha dosla na 120. den - 4. mesiac, ak nic, tak chod na vyvolavacku - ja by som to tak riesila, ale do 90 dni mrchu ani necakam. Vajecnik spi, ani ho necitim a to som asi 35 den po poslednej.

katie233
21. aug 2009

Ahojte. Tak už som konečne doma. Dala som si pauzu medzi upratovaním, varením.

Evi ja som dnes volala dokymu, a povedal, že ak mi mrcha nedôjde do budúceho štvrtku, tak mám prísť. Ale dnes mám taký pocit, že mrcha je na spadnutie (ale takých pocitov som už mala 😠). Asi si dám dnes teplý kúpeľ, červené vínko večer s manželom (pridáte sa janemari?, evina?)

katie233
21. aug 2009

A dnes nás bola v robote pozrieť kolegyňa s nádherným 5-týžd. synom. Tak som mohla na ňom oči nechať - reku sa na mňa čosi nalepí. Tak uvidíme 😉.

evina0
21. aug 2009

dahra tak tak dam si utimatum a uvidime zase nechcem aby sa endo vratila a ja tehotna nebudem by ma asi uz porazilo. inak mna asi tyzden od skoncenia ucinnosti injekcie zacali vajecniky sem tam pobolievat podla mna je to tou macou a sam lekar bol prekvapeni ze uz mam peknu sliznicu preto som dostala aj vyvolavacku.jeho nazor je taky ze trapit sa cakanim dlhe mesiace kym sa mrcha dostavi je zbytocne. dnes sa citim ako keby mrcha dosla za 2 ci 3 dni.
katie no ja si spolocny kupel asi nedam mm je momentalne na pozemku caka na bagristu uz hodinu ma nam dojst kopat zaklady a ked dojde tak zaspi po sediacky ako ho poznam pretoze mal tazky den v praci a to slnko teraz mu neprida tak budem rada az hodi aspon sam rychlu sprchu. katie ja uz ani neviem co je to romantika odkedy sme sa rozhodli stavat dom.jeden by neverel ake su to neskutocne starosti ☹
To centro by bolo nase posledne riesenie. tie Femi kvapky uz zhanam cez lekaren 🙂

dahra
21. aug 2009

Ahojte,
teraz nam v teme Helios prispela zienka, co jej v 2006 diagnostikovali endo IV. stupen. Povedali jej, ze mozno nebude mat nikdy deti. Jej manzel mal tiez problem so spermiami. Po zakladnych vysetreniach a pred tym, ako mala absolvovat inseminaciu teraz na jar otehotnela.

janemari
autor
21. aug 2009

Ahojte kocky 🙂

V prvom rade dakujem za blahozelania.
A po druhe,presne ako pisete mam v plane pockat este do 7.9. co budu 4 mesiace od poslednej injekcie a ked nic tak sa pojdem dat objednat k dokine nech nieco riesi. 😉

dahra
21. aug 2009

Ahoj, Jane,
uz si oslavila dnesny sviatok? Ja som mala na hodine jedneho pana s krasnou kyticou, co niesol svojej manzelke niekde kamsi do okolia ziaru 🙂. Tak som jej zavidela, ☹ Ten moj trdelnik kvety nenosi 😠. Mozem byt nanajvys rada, ze ich poleje, ked nie som doma. Na balkone polieva vylucne v noci, aby si nahodou nikto nic nemyslel 😉

jani2
21. aug 2009

Dahra - ďakujem za blahoželanie, a ten tvoj chlap polievajúci kvietky na balkone v noci ma celkom rozosmial🙂
Evina - tú stavbu nezávidim, my už bývame, ale keĎ si predstavím na tie 2 roky stavby, no stačilo. Ale zas bývať vo svojom domčeku má svoje čaro, ja by som už za byt nemenila. Inak my sme sa do domčeku sťahovali deň pred vložením embryjok, ako sme ráno vychádzali z domu a išli do centra pre embryjka, nad domom práve preletel bocian (a potom vraj nemožno veriť na bocianov🙂) a ja som vlastne v ten deň otehotnela, náhoda či znamenie?!
Katie - neboj, už sa bábätkovský bacil nalepil!🙂)
Jane- tak si tiež skús dať červeného vínka, možno pomôže🙂)

evina0
22. aug 2009

jani viem ze byvat v dome ma svoje caro ale tie problemy a to sme este len zacali.dnes sa prietrz mracien odohnal od kopania a to oddialujeme vsetko uz neviem kolkaty krat ale firma nas tlaci co nam ide robit zaklady..maju kopec inych zakazok.Ale vraj zaciatok je najtazzsi potom to uz ide.a to nevravim ze rok sme len papiere vybavovali no netlaci nas az tak nic mame kde byvat .A co sa tyka casu tak s manzelom nemame na seba absolutne cas a ked je sme KO takze tak a to sa mame snazit..som si povedala ze kaslem uz na vsetko nemam sily to uz riesit proste akosi len bude a hotovo.
mam pocit ze ten moj doki mal pravdu cosi tam zase mam netusim ci to je jazva po sity ale casom zistim ked ma to bude boliet a podla bolesti pri mrche.momentalne som na 100% rozhodnuta ist opet na laparku ale ak vyslovi slovo dalsia liecba tak v ziadnom pripade..som uplne vsetkym znechutena a znicena ..ved ako tam cosi mohlo rast pocas liecby?? ☹ co ak to je cosi ine?? uz aj to mi beha hlavou .snazim sa upokojovat tym ze lekar povedal ze to je edno, a ze je to jazva ale ked si vecer lahnem nedokazem nato nemysliet a uz druhu noc som presedela cumenim do blba co spat nemozem.
dnes vajecniky absolutne necitim zato vcera sa asi na mne vyriadili.
prepacte za dlhy prispevok ale nemam sa o tomto s kym porozpravat.manzela uz tym nezatazujem dost ze vravi ze so mnou uz neni posledne dni rec co sy tyka tychto veci aj ked viem ze ma pravdu.bavime sa len o dome a ked sa cosi spyta na tuto temu som len ticho..nemam chut to s nim uz riesit.

nastasia
22. aug 2009

ahojte evi, uplne ta chapem ako sa citis a ze uz nevladzes. zdravotne problemy je asi to najhorsie co moze byt a ked sa vlecu tak je to nanic. ja som tiez bola z toho taka ked mi teraz nasiel tu cystu a povedal, ze ked nepraskne tak navrhuje antikoncepciu alebo znovu laparoskopiu. no preco mi tu cystu nevybrali uz pri prvej laparke ved tam bola. asi som sa tvarila nejako nestastne v ordinacii, lebo chodi k nemu aj moja babka a nahodou bola unho tiez nedavno a zacal jej hovorit, ze to nemozem tak brat, ze bolo na mne vidiet aka som vystresovana. no jemu sa to povie, ale ked mam tri roky problemy a teraz mi zas povie, ze mozno dalsia lsk tak nemam byt vystresovana? ved to nie je len tak nechat sa zas uspat a rezat. uz mi lezu vsetci lekari na nervy. teraz v utorok idem k nemu na kontrolu tak dufam, ze uz mi povie konecne, ze som v poriadku, lebo ma to uz nebavi. uz preslo sest tyzdnov od laparky a stale nie som ok 😠

evina0
22. aug 2009

nastasia ja sa laparky az tak nebojim pokial by bola tak ako prvy v pohode tak nemam s tym problem.ja som skor unavena ze stale riesim zdravie a tuzba po babenku je uz taka velka ze dakedy nevladzem ..ved este minuly rok v januari som vysadila Hak ze pockam na jednu spontannu mrchu a zacneme snazit.snazenie zacalo ako tak az v juli a vidis rok nato a stale nie som tehu a teraz zase toto.obetovala som sa cela aj pre liecbu v domneni ze po nej budem mat konecne nadej ze ostanem tehu a vidis..preto som s toho unavena..strasne tuzime po babenku ale okolnosti su ine 😔 no netracam nadej aj ked nejedem uz nic riesit len to co bude nevyhnutne a snad to nejako dopadne..proste po poslednych spravach rezignujem.
snazit sa neprestaneme ale kaslem aj na baz telotu aj na ovul testy prsoste sa budeme milovat ked bude chut a nehame to asi na nahodu ..

nastasia
22. aug 2009

najlepsie neriesit to a nesledovat sa ako vravis, vacsinou vtedy sa zadari 😉 ale je zaujimave, ze si brala antikoncepciu a napriek tomu sa ti spravila endo. moja mama tvrdi, ze podla nej tieto veci ma na svedomi antikoncepcia a jej vysadenie. lebo aj ona kym ju brala asi desat rokov mala klud a ked ju vysadila tak bum rakovina prsnika a mne sa endo zrejme tiez spravila po vysadeni kedze som mala iba pociatocne stadium a prestala som brat pred rokom aj daco. dovtedy ma antikoncepcia zrejme chranila a potom sa to spustilo zrejme tou hormonalnou zmenou

evina0
22. aug 2009

nastasia neviem ci to ma na svedomi Hak ved ta by mala branit rastu endolozisk..ja som mala aj pocas Hak problemy typu napr po sexe som mala krce tam dole,ale len sem tam preto som neprikladala tomu vaznost.potom napr som chytala zapal a v minulosti bol rok kedy som sa s jedneho zapalu vyliecila a za mesiac bol dalsi vtedy som myslela ze s cokolady lekar tvrdil ze aj s partnera mozem chytit zapal ze telo mozno zle reaguje na partnerove spermije ale daka infekcia .... HOUBY..ale teraz viem ze to boli bludy a taketo jemne naznaky endometriozy som mala uz davno len ich tlmila HAk po jej vysadeni sa pekne ozvala aj tym vecsim loziskom v posve.
musi byt pravda ze endom nevyliecena moze sposobit ze zena neotehotnie ved sme sa naplno snazili 7 mesiacov a nezadarilo sa a ovulacia bola aj ked cykly boli dlhe ked som brala duphaston tak cykly boli v pohode..
verila som ze ked som sa dala na liecbu tak loziska zmiznu ale teraz mam v hlave len same otazniky..ci to co lekar videl a aj sama citim mam zase lozisko alebo len zrast po siti ukaze az cas..no psychike to riadne pridalo.
mm sa cuduje ze so mnou neni rec? a s ktorou zenou by to nepohlo ..ved je tomu viac nez rok aj pol co stale riesim len zdravie a tuzbu ze chcem byt tehotna.robila som aj robim preto vsetko ..laparka,injekcie s ktorym mam na sebe 6 kg naviac predtym same hormony a teraz toto.. dakedy mam dojdešm ze na mne sa snad vsetko nalepi a s jednej veci sa vylizem je tu druha..zacinam sa pytat ze kedy budem mat klud aspon so zdravim.kedy?? chcem byt kludna no akosi sa neda hodit to za hlavu..skuste sa vzit do toho ze po liecbe dojde lekar a povie ale ved to lozisko tam vidim zase..naco bol rok co so mnou stale cosi robili? naco liecba ved ma zabrat..preco ak to tam je nezabrala??uz nech mam tu prekliatu mrchu aj jednu aj druhu a idem na laparku dovtedy mam strasny strach co zase bude.vravim si ze mam len blbe obdobie a bude zase fajn.manzel sa jeduje ze sa netesim ze sme zacali s domom..ma pravdu netesi ma to a zacinam sa uzatvarat do seba aj ked viem ze to neni dobre .neni som v svojej kozi a pokial nepadne verdikt co to zase so mnou je ani nebudem..je vo mne neistota a strach

nastasia
22. aug 2009

evi, myslela som to tak s antikoncepciou, ze ked ju zena berie tak ju vlastne chrani, ale ked sa vysadi tak v tele nastanu velke hormonalne zmeny a aj to moze byt spustacom...
ja som tiez mavala zapaly ako ty kazdy mesiac, u nas je problem, ze priatel ma e.coli v ejakulate, jemu to nerobi problem no mne ano. ale to pretoze mam znizenu imunitu. uz asi 6 tyzdnov cakam na vyjadrenie poistovne, aby som mohla ist do ciech kde mi maju vyrobit autovakcinu a stale sa nevyjadrili. a to sa maju do mesiaca, takze v pondelok tam musim ist. ja sa zasa bojim, ze ked zacneme snazilkovat dostanem znovu zapal a ze sa znovu zacne ten isty kolotoc.
dalej sa bojim sexu, ze to bude znovu tak boliet a ja budem sklamana. v stredu ideme do chorvatska no ja vobec nemam chut tam ist hoci som tam chcela ist. v poslednej dobe som tiez taka o nicom. ale to je podla ,mna tym, ze je toho na nas uz vela. mali by sme to preto pustit z hlavy a oddychnut si od problemov, ved su aj horsie veci. teraz je nam tazko no o chvilu bude zasa dobre.

mirip
22. aug 2009

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

janemari
autor
23. aug 2009

Mirip dakujeme.Babi kde sa flakate? 😲

evina0
23. aug 2009

jane tu soooom .zajtra do prace ..skoncilo tyzdnove volno,takze tu budem castejsie.v praci mam viacej casu na net nez doma 😀
co ta tvoja mrcha kde sa stratila??? 😅 ja cakam kedy dojde ale pocitam ze az do 10 dni od vyvolavacky.

janemari
autor
23. aug 2009

evina keby som vedela kde sa strtila tak ju tam idem hladat 😀

evina0
24. aug 2009

ahojte kde ste vsetky?? 😕
zvlastne je ze ked som dostala vyvolavacku tak ma bolelo brucho aj pred tym aj po nej a teraz uz dva dni ani neviem ze ho mam..som 4 den a zatial ani potuchy o mrche 😖 .
katie takze lekari maju pravdu ze prvy cyklus je bez ovulky pretoze vsetky naznaky boli aj hlien,mikroskop aj BT ale test negativny keby som si ten nerobila tak mi graf na FF vyznaci ovulku jak vysitu a pritom nebola.ale tolko len poznatok a moje rozhodnutie je definitivne.. kaslem na meranie pustam vsetko s hlavy. pochopila som co sa ma stat sa stane a hotovo uz aby som mala aspon 1 mrchu bez pomoci hormonov za sebou a uvidime co dalej.ak mam ist opet na laparku a zase mi cosi budu rezat tak nech,budem to brat sucast a ked nahodou zistim ze som tehotna trak budem rada ale trapit sa ze vsetci okolo mna chodia s detickami a ja este nie ..koniec uz som sa natrapila dost 😠 proste som sa musela s tymto len vyrovnat a verim ze sa stalo.

dahra
24. aug 2009

Ahojte,
ja som dnes dost sklamana. Bola som v Heliose na pohovor s koordinatorkou IVF. Ukazovala mi, ako si pichat injekcie do brucha - na plysovom macikovi 🙂. Chcela som ist na IVF v sept/okt. - tak mi hovoril doktor v juni. Dnes mi oznamili, ze tento rok uz na mna rad nevyjde. Takze s kludom som si mohla dat pichnut 6. injekciu, uz by som ju dako prezila, aj napriek tym klbom a vysokemu tepu (stale mam cca 120). Keby som zacala v septembri so stimulaciou, nemusela by som si pichat dve injekcie denne do brucha, ale iba jednu. Tie hormony, co mam v sebe, su vlastne jednou castou stimulacie. Predpisali mi decapeptyl a menopur. Tie nase injekcie su brzdou pri stimulacii a brania popraskaniu folikul pri ich nadmernom raste, ktory vyvolava druha injekcia.
Nechcela som cakat na mrchu, ale rovno z liecby ist do toho, zasa mam skrt cez rozpocet.
Baby, dako sa nam tu nedari - Jane, Evina, keby niet Tulipanike, tak uz pomaly niet tehuliek s endo. Tehulky pomaly vsetky porodili, este zostava Mirip a Bleelka z povodnej temy, ale aj tie uz finisuju. Co nasa generacia?

evina0
24. aug 2009

dahra 😔 mas pravdu nedari sa nam..mohla by nam prist aspon jedna pozitiivna sprava s virusikmi.. 😠 😠
ja som sa tiez viacmenej spoliehala na liecbe a teraz neviem na com som 😔. mna momentalne netrapi ze som neni tehotna.ze kazdy zena okolo mna je tehu ale skor ze co to tam zase mam a kedy budem mat aspon na cas pokoj s tou pliagou.aj tak momentalne nase snazenie je na bode mrazu.su ine starosti a na to uz neostava cas a chut.proste mame toho nahlavu.takze mi padla vhod aj vyvolavacka aspon nemusim mat blby pocit ze kedze sa nesnazime ze mrham casom.ale verim az sa spravi doska pod dom zmeni sa situacia a vsetko si s mm vynahradime 😵 a pojdeme aj na vikend do Besenovej ale to musim tak 2 tyzdne pockat

liviaf14
24. aug 2009

ahoj baby, chcem vás pozdraviť a trošku vám to tu zavírim TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT tak si každá kúsok uchyťte, nech sa vám to podarí.
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
ja som túto a predchádzajúcu tému čítala skoro tri roky, podpora od ostatných kočiek bola super, nebojte, všetky sa dočkáte, chce to svoj čas 🙂
DAHRA - hlavu hore, do budúceho roka Ti to ubehne, neboj. nám v máji dr. gáťová vravela, že IVF stihneme v priebehu 5-tich mesiacov, hrozila som sa toho obdobia, a vidíš, prišlo to aj samo. nevešaj hlavu..... už vtedy v máji tu baby spomínali, že spoločná ZP má pár voľných miest v poradovníku žiadostí, a ako vidím, naozaj sa vyčerpali. keby IVF aspoň preplácali celé.....
tak sa držte, pekný dník. papa

evina0
24. aug 2009

liviaf takze si ostala tehotna a prirodzene..mas pravdu na kazdeho sa raz slniecko usmeje...dajme hlavy hore a bojujme az do konca a tieto riadky nam za par rokov budu uz lahostajne.idem ja s prace domov prezliecem sa do pracovenho a idem si aspon vybit enegriu s lopatou na pozemok .ako vravim vsetko ma svoje pre a proti ..neviem si predstavit v tom blate tlacit kocik 😀 aspon ze ma ta depka ako tak a na cas presla 😉

liviaf14
24. aug 2009

evina0, áno prirodzene som otehotnela. súhlasím s tebou, netreba to preháňať a stále o endo rozmýšľať, lebo je to na zbláznenie. niekoľko stránok späť som vám písala ako som bola na tom ja, a som živý príklad toho, že zázraky sa dejú. 🙂 bábätko príde, len to chce správny čas 🙂 za tie zhruba tri roky, čo tu čítam v téme endo, tu bolo veľmi veľa kočiek, ktorým sa tehu podarilo, takže netreba zúfať. niekedy ani IVF nevyjde, poznám prípady, kedy to šlo prirodzene po neúspešných IVF. môj bývalý doky mi t tiež spomínal...... ahojček 🙂

tittika
24. aug 2009

kuk album...aj ked je to v bozich rukach ako to dopadne ale je tam nieco a toto bol prvy aktivny cyklus po potrate...asi ta moja maternicka nie je este celkom OK ale to je uz o niecom inom 🙂

jani2
24. aug 2009

Dahra - tak to je mi ľúto, ale veľmi dobre poznám takéto plány, stále som si niečo naplánovala ohľadom otehotnenia, a ak to nevyšlo, už som si namýšlala, že sa mi vytvoria cysty a zas bude lapárka......ale neboj sa,
nikdy sa také nič nestalo, je síce pravda, že si si mohla ešte pichnúť aj 6 injekciu, ale kto vedel, že takto v Heliose dopadneš. Inak som dosť prekvapená, že už je taká čakačka, keď som išla na IVF ja, tak som začala stimulovať hneď najbližší cyklus. Asi aj toto je dôkaz, že nás snažiliek je asi dosť a dosť a pribúdajú.
Ja som bola na konzultácií u doktora Krajkoviča, pozrel aj UTZ a samozrejme už mám na pravom vaječníku cystu, vravel, že nie je čisto endometriozna, že by mala pri menštruácií prasknúť a aj keby nepraskla, pri KET by vadiť nemala. Maternicu mám v poriadku a to je, vravel, to hlavné. Takže som vyfasovala lieky a od prvého dňa meštruácie začať papať, potom prídem 14.deň cyklu na kontrolu a podľa výšky sliznice sa rozhodne kedy prídem pre mrazáčka - teda ak bude všetko v poriadku, lebo aj mňa dokáže tá hnusná endoška všeličím prekvapiť. Rozhodla som sa pre vklad len jedného embryjka, už nechcem riskovať tie komplikácie pri dvojčatkách.
Jane - a čo mrcha, nič?
Bambule, ja by som vám už tak moc dopriala to bábätko. Ale som presvedčená, že určite otehotniete, len to chce čas a ten veru poriadne uberá zo psychiky. poznám pár báb s endometriozou a otehotneli do jednej, takže o rok tu už budeme len počítať ubiehajúce dni do pôrodu, alebo už chovať mimčo, ja tomu verím!
A hllavne už nad tým nerozmýšlať, povedať si: ako má byť, tak nech je!

evina0
25. aug 2009

titika len nech ciarka silnie 😵
ja si tiez myslim ze ked to ma prist tak to prijde.nelamem si uz hlavu ked bude treba po noze zas a znova pojdem pokial nebudem jak sitko a malo by to pomost k dietatku podstupim to.
vcera som zacala uzivat aj Femi kvapky su to cosi ako caje len 4 zmiesane podarilo sa mi to kipt cez znamu inak to lekarne nedrzia.zacinam uzivat a uvidime ci cyklus bude aspon ako tak pravidelny.uz nechceeeeem take dlhe ako pred rokom a nechcem uz ani hormony som bola nimi presytena 😅
ztienky katie.jane a ostatne kde sa odisli??? 😕