Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
15. mar 2010

luko musi to vyjst ved predsa sa to tu dobre rozbehlo a aj ked to jani a ogeletke nevyslo na prvy krat musi to vyjst aj im.Lebo keby sato tu stoplo tak snazilky zostaneme bez nadeje ☹

luko
15. mar 2010

uvidime... 🙂 🙂 a bez nadeje snad nie...treba kuknut na dahru, vanessku, scarlettka je tiez endoskarka...sice na druhy krat ale hned dve 😀

janemari
autor
15. mar 2010

ved ano,ale ked sa do toho pustime aj my zacnem sa bat ci to vyjde ale hlavne sa bojim ako zvladnem stimulku.

luko
15. mar 2010

urcite budeme vsetky tehulky...vsak na co by nam pan bozko dal maternicu a medicinu 😵 😵 😵 stimulka je pohodicka

zlatanka30
15. mar 2010

ahojte.tak a mam po liecbe dnes to bola poslednaaaaaaaaaaaaaa

luko
15. mar 2010

super...šup na to 😉

zlatanka30
15. mar 2010

aaaaaaaaaannnnnnooooooooooo aj to bude 😉

janemari
autor
15. mar 2010

zlatanka tak super o chvilku stimulka a sup na tehulkovanie 🙂

oknosmas
15. mar 2010

ahojte, dnes sa mi dostal do ruky vysledok histologie...konecne..zaver - zachytava drobny fokus endometriozy bez znamok malignity..
hm..nic viac...tak snad to nie je strasne..len malicky nalez...

janemari
autor
15. mar 2010

onkomas no nastastie maly nalez tak sup do snazilkovania kym sa ta pliaga nerozsiri 😉

luko
15. mar 2010

oknomas...ja to vidim...ze do par mesiacov..mozno este skor...budes hlasit tehu..uvidis 😉

janemari
autor
15. mar 2010

Nebolo by pekne keby sme do konca roka uzavreli tuto temu a vsetky sa presunuli do temy uspesne tehulky s endo 😉

luko
15. mar 2010

ale isteeeeeeee 🙂 🙂 🙂

oknosmas
15. mar 2010

no, to by bolo super...teraz sa spamatavam z prvej a zaroven poslednej injekcie decapectylu, uzivam si este priznaky prechodu a nocne navaly..ale verim, ze uz po tejto nasledujucej mrche to bude posledny mesiac s mrchou na velmi dlho..uz som si kupila preseed, pripravila manzela, ze budeme skusat a budem uz veeeeeelmi skoro tehula 🙂

janemari
autor
15. mar 2010

onkomas tak idete skusat prirodzene snazilkovanie?A ty si mala normalne mrchu pocas liecby?Lebo ja som nemala a potom som cakala slho kym konecne dosla.

oknosmas
15. mar 2010

no, ja som mala...prave dost mrchy...mala som najrkatsi cylkus v mojom zivote, len 22 dni a trvala asi 8 dni..hm..len teraz cakam na nu uz dost dlho, terajsi cyklus ma uz dnes 31 dni, no zacina ma uz pobolievat brusko ako pred mrchou, tak asi dakedy v blizkych dnoch pride..dufam..a potom uz bude lepsie...dohodli sme sa s primarom, ze dva-tri mesiace skusime sami...potom nam pomoze on...iui by vraj urobil aj on bez cakani v care a nejakych specialnych vysetreni.tak verim, ze to bude rychlo a budeme skoro vyberat kocar 😉

janemari
autor
15. mar 2010

onkomas tak mozno budeme tehu naraz a kupovat kociariky 😉 Ako sa to krasne predstavuje len cesta je zlozita a daleka.Ale stale verim ze to bude do konca maja.

janemari
autor
15. mar 2010

Baby mna asi trafi slak zase spinim.Tej endoske uz zahrabava nacisto 😠

lucy778
15. mar 2010

ahojte 🙂

jani, luko - veľmi držím prsty! a pridávam TTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTT

inak k tým testíkom, ja som si prvý robila na siedmy deň čo mi meškala mrcha a druhá čiarka bola dosť slabá, ale je to individuálne. niekomu to ukáže hneď a niekomu neskôr.

janemari - bolo by to pekné keby sa do konca roka táto téma uzavrela a všetky by ste sa presunuli do ďalšieho "levelu" tak tfuj, tfuj, tfuj 😉

oknosmas
16. mar 2010

dobre ranko...co sa nam to zasa deje za oknami...kedy pride ta pekna slnecna a tepla jar???

oknosmas
16. mar 2010

dievcence...kdeze ste sa podeli??

misi1
16. mar 2010

Ahojte baby,
dlo som nebola pozreť čo noveho...chcem sa opýtať, nemate teraz po spojení poisťovní Apollo a Dôvera niektorá skúsenosť so schválením žiadosti na IVF? Ja som v CARe podpisovala žiadosť 2.februára a stále sa nevrátila schválená.. ☹

janemari
autor
16. mar 2010

misi nemam skusenost lebo ja mam VSZp ale doki v centre tvrdil ze teraz to trva myslim to schvalenie okolo 5-6 tyzdnove pretoze predtym mala kazda poistovna jedneho cloveka co to schvaloval.Teraz je tam len jeden clovek pre obe poistovne.Neboj uz kazdu chvilku ti to musi prist.Kde chodis do centra?

zlatanka30
16. mar 2010

janemari aj ja mam vszp mne to schvalili za tri tyzdne

janemari
autor
16. mar 2010

zlatanka aj ja v to verim ze to bude cca za 3 tyzdne.

janemari
autor
16. mar 2010

od kedy zacinas so stimulkou?

ulicnica
16. mar 2010

ahojte, takže prvú injekciu Lucrinu mám za sebou, a hoci som mala strach prežila som to a nebolela ma...len mám teraz ešte jednu otázku...Dr. mi povedala, že ďalšiu budem pichať o 28 dní...dnešný deň pichnutia mám počítať ako prvý a na 28 deň pichnúť, alebo až od zajtra počítať a na 28 deň pichnúť??? Lebo logicky mi to vychádza, že každé 4 týždne - čiže vždy v utorok, ale keď to počítam od dnešného dňa, tak to vychádza na pondelok a potom ďalšia na nedelu....neviem či rozumiete, čo sa chcem opýtať, či som to dobre vysvetlila...

janemari
autor
16. mar 2010

ja som pichala aj kazdy 28 den aj 30 podla toho ako to vyslo.Ratala som to ododna podania injekcie.Ale ak 28 den vychadzal na nedelu tach sa pichalo pondelok.Den hore dole nevadi,len aby to nebol tyzden. 🙂

ulicnica
16. mar 2010

aha, tak potom v pohode, len ma to dosť poplietlo 🙂...ďakujem 🙂

janemari
autor
16. mar 2010

nemas zac,neboj liecba ti rychlo ubehne a budes snazilkovat. 😉