Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nastasia
5. apr 2010

Jane, mas pravdu v centrach maju viac skusenosti...my sme si teraz dali pauzu v snazilkovani uvidime dokedy...
kamoska mi doniesla casopis Gyneko alebo tak nejako sa ta vola a je tam clanok o endo a aj o IVF, vychadza to kazde tri mesiace, ale asi sa to neda kupit, kamoska si to zobrala u gyn v cakarni...celkom fajn casopis.
nejako nam tema trosku viazne, jane uz sme tu len my zo starej varky? 😕
a vitam nove babule 🙂

janemari
autor
5. apr 2010

onkomas skus si zohnat pupalkovy olej ten spustil mrchu mne,alebo si skus davat femikvapky aj tie su vyborne a koniec koncov aj macu.Ale asi by som ti odporucila zajst do lekarne pre tie femi kvapky. 😉

nastasia ano viazne,lebo vsetky su uz v tehulkach. 😖 a na nas zabudli.Ale nech sa tesia ved si to vybojovali podstivo.snad budeme na rade uz my....

oknosmas
5. apr 2010

janemari, ja femikvapky uzivam uz asi mesiac... co je maca 🙂
asi skusim aj ten pupalkovy olej

janemari
autor
5. apr 2010

maca je bud v prasku,alebo v tabletkach.Je to koren nejakej rastliny a pomohol viacerym babam spolu s femikvapka k tehu.Treba ist do lekarne sa ist spytat ci to maju,lebo ja som to zohnala len v jednej lekarni v okoli,kde to mavaju.Ale ak budu ochotne tak ti to objednaju.Da sa to kupit aj na nete,ale v lekarni to bolo lacnejsie.Ja som macu zohnala aj v obchodiku s cajmi v Tescu v BB.Ale pupalkovy olej mavaju normal. 😉

oknosmas
5. apr 2010

tak skusim najst..dakujem za rady jani

dahra
5. apr 2010

Ahojte,
Jane a Nastasia,
nezabudli sme na vas. Teda aspon za seba pisem. Lenze nemam net, tak nemozem prispievat ☹ Ked sa da, tak letim na MK rychlo precitat, co mate nove, ale vacsinou nestiham odpisat. Uz aby sme mali tu elektriku a net, lebo je to des bez neho.
Drzim palce, nech sa vam dari! Co najmenej mrchovskych bolesti a nech ten cas do najdenia l l rychlo ubehne.

pici
5. apr 2010

ja som si tak zvykla na bolest, ze to ani neriesim... :DDDDDDD

nastasia
5. apr 2010

Ahoj Dahra,
my vieme, ze ty si na nas nezabudla, prispievas casto aj Katie sa ozyva 🙂dufam, ze uz coskoro budete mat tu elaktriku 🙂 ale aj Evina by nam obcas mohla napisat co ma nove 😉 ved o chvilku uz rodi...
Pici, s tou bolestou som si aj ja uz nejako zvykla, len obcas ma este prekvapi 😀
viete co som zistila a ide ma z toho porait? ze mrcha mi vychadza rovno v den svadby 😠ale tak snad sa mi to nejako posunie...

janemari
autor
5. apr 2010

pici no obcas to neriesim ani ja,ale ked sa pridruzi prehannie,zvracanie a musim si supnut dva ibalgace 400 aby to aspon ako tak zabralo a ist do nocnej a fyzicky makat tak to riesit musim.Nikdy som na pohotovost nesla ale 2 mesiace do zadu som daleko od toho nemala. ☹

katie233
6. apr 2010

Ahojte 🙂. Nezabudli sme na vás 😉. Len som bola cez sviatky mimo - manžel nás pozval do wellness hotela, tak sme si užívali trojdňový relax 😀.

A chytajte TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

janemari
autor
6. apr 2010

katie tak to ti mame tisko zavidiet? 😉

lucy778
6. apr 2010

ahojte 🙂

sledujem čo píšete, nemyslite si 😉 , len ma bolieva hlava z počítača, tak obmedzujem. a posielam TTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTT

miminap
6. apr 2010

no baby, aj ja chodim citat, ale zatial som nemala co popisat od posledneho neuspechu ivf, tak hadam sa to zlepsi a vsetky sa presunieme do dalsieho "levelu" ako to raz dahra pomenovala 😀

misi1
6. apr 2010

no tak baby s tou bolesťou mi mrcha dva mesiace dozadu dala zabrať asi ešte ako nikdy, museli ma viezť k lekarovi, ten mi pichol injekciu, lebo som nebola schopna ani poriadne chodiť, velmi malo som mala od odpadnutia...tak som si potom zbehla na gyndu, kde mi predpisali Aulin tabletky a o ďalšej mrche som ani nevedela, jedna tabletka rano, jedna večer a vobec žiadne bolesti...
janemari, ako žiadosť? zatiaľ nič?

yukki
7. apr 2010

Mne dala zabrať už teraz prvá po liečbe...v 99.deň prišla, prvé dva dni v pohode, bolesti normálne a tretí deň....tretí deň ma to chytilo hneď ráno keď som šla otvárať kury....tak že som tam kľakla do tých sr...iek..nejako pobiede popri zemi som sa dostala domov k Algifenu a kvapkala som si ho rovno na jazyk....ešteže malá spala lebo by ju to asi dosť vystrašilo ma takto vidieť. 😒 Takže Misi povieš že existujú špeciálne tabletky? Tak to ihneď v piatok skočím na gynekológiu.

oknosmas
7. apr 2010

asi sa zacinam celkom obavat.. cakam na mrchu... 53 dc.. hm.. brcuho ma boli uz druhy tyzden a dost neprijemne..nie ze by som nevedela pre tu bolest existovat, ale je to fakt o nicom.. ved ako ma bude boliet brucho potom, ked ta mrcha uz konecne pride??? a keby uz prisla..

oknosmas
7. apr 2010

konecne...idem na vyvolavacku...dnes..uz je to iste....

nastasia
7. apr 2010

ahojte,
aulinom sa napchavam aj ja a velmi dobre mi zabera, len mam z neho neziaduce ucinky a to spavost a nejako mi je z neho furt zima 😕
a dobre mi zabera aj nalgesin a ten sa da kupit aj bez predpisu 😉

ma77
7. apr 2010

čaute kočky idem piatok na 1injekciu lucrin aj to mi doktor povedal že nie je na 100percent iste že otehotniem po liečbe prirodzene že možno bude treba ivf jaj som strašne nervozna že pol roka čakat a potom sa až snažit pre mna to je dlha doba len si to predstavit no dufam že to rýchlo zbehne a potom ešte čakat kym otehotniem ach jaj

oknosmas
7. apr 2010

ma77, viem, ako ti je... ale neboj, rychlo to prejde...ani nebudes vediet ako... a potom budes tehulka 🙂

pici
7. apr 2010

vdaka boze za aulin,. na ibalgin som imunna... za jeden zivot som toho pozrala hoooooooooooooooooooooodne :D

oknosmas
7. apr 2010

asi si ten aulin zozeniem...ked ho chvalite a skusim, ci naozaj...mne ibac raz zaberie a inokedy nie..vtedy skusam surgam...a ten zvacsa zaberie, ale tiez to nie je pravidlo

pici
7. apr 2010

mne dal doky aulin ked som mala ovulacne bolesti.. a odvtedy ho stale pyyyyyyyyyytam :D

janemari
autor
7. apr 2010

Tak baby dali ste kopu typov na lieky a som rada,lebo som vacsinou na ibalgacoch 400 a uvazujem na 600 kedze casto nezaberaju.Skusim zohnat ten Aulin.

pici
7. apr 2010

janemari myslim ze aulin je len na predpis :D

janemari
autor
7. apr 2010

Jaj tak uvidim,zajtra vyslem muza do lekarne a mam napisane vsetky tri pripravky co ste mi napisali tak hadam nejaky doniesie.Aj ked mam pocit ze Aulin mala moja mama alebo nieco podobne ale kvapky a tie mi vobec nezabrali.Dufam ze toto uz bude moja posledna alebo predposledna mrcha.Inak ziadost este stale nic.

pici
7. apr 2010

tak to mi je luto... nechapem , preco to tolko natahuju :(

janemari
autor
7. apr 2010

pici akurat mi bolo vysvetlene ako to chodi,tak sa uz nenahanam.Lebo ze sa zacina 16DC a to som mala vcera.Takze sa uz nestresujem a mam mesiac cas.

janemari
autor
7. apr 2010

Koniec koncov viem ze veci sa hybu a je len otazka casu,kedy sa zacne stimulka.Dovtedy mam cas porobit veci,ktore uz potom nebudem moct.Posadim v zahrade,potobim tazsie veci v dome ako umyt okna a tak.A potom di uz budem vychutnavat stimulku a pripravu na IVF.Asi je niekedy naozaj lepsie ked clovek vychladne a veci sa robia s chladnou hlavou. 😉

vanesska
7. apr 2010

ahojte babulky bojovnicky... 😉

obcas som aj ja nakukla co mate nove ale veru pravdu vam poviem som fakt rada ze som z tejto temicky nachvilku von...
aj ked sledovala som ci sa niektora nepridate do endo tehuliek... naposledy som postrehla ze jani nevyslo ket tusim 2x... co ma fakt velmi mrzelo... ☹
a luko tusim rozbehla stimulku a janemari sa tiez chystala...
a potom pribudlo do temicky dost novych tvari tak to uz som nestihala sledovat...
ale myslim na vas vela... hlavne snad tie ivf a ket co sa chystaju dopadnu super a prehupnete sa medzi tehulky... 😵

my s miminkom sa drzime dobre... hoci v pondelok sme kvoli bolestiam boli aj na pohotovosti ale tak uz to pomaly prechadza a vlastne ani nic vazne sa nezistilo klop klop klop tak som rada... no a pri tych vsetkych vysetreniach sme konecne zistili ze cakame dievcatko.... takze mozeme uz s kludom nakupit aj par ruzovych veciciek... 🙂

drzim vam vsetkym veeeelke palce.... !!!!!!!!!