Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

evina0
7. aug 2009

dahra ja ucinok injekcie uz tyzden nemam a navaly sa na mne vyvrsuju az az tento tyzden 😠 a ta nervozita to je hruza ked si uz sama pipadam jak ksantipa,a nespavost o tej ani nevravim.citim sa presne ako na zaciatku liecby no verim ze uz nie nadlho.
dnes som po dlllhej dobe pocitila hlien uzasny pocit,isto ma chapete 😅 a aj vajecniky som ucitila ale len nachvilku.mohli by sa uz konecne prebrat 🙂

luko
7. aug 2009

ahojte,
flimus, vitaj doma, ja som dosla v utorok 😉

nastasia, moc sa tesim, ze priatel sa umudril 😉

ja cakam na MS a bezim an prvu injekciu...asi v pondelok, utorok

janemari
autor
7. aug 2009

Ahojte idem vas docitat. 😉

katie233
7. aug 2009

Ahojte, janemari, tak ako pokračujú prípravy? nevesta si to nerozmyslela 🙂?

janemari
autor
7. aug 2009

Nesalo mi a dosla som vas na chvilku pozriet.Dosli sme domov,umyla som si vlasy a idem si ich nachystat na zajtra.Tak som prisla pozriet co je nove.

filmush vitaj doma 😉

nastasia gratulujem k prvemu kroku k uspechu.Prvy krok je ze slubil,ze sa posnazi,druhy bude ked sa snazilkovat zacnete a treti vitazny bude tehulkovstvo 😉

nastasia
8. aug 2009

ahojte,
dakujem jane 🙂 velmi sa tesim z toho ako to dopadlo. i ked je to taky zvlastny pocit, ze mozno o chvilu nudem mama 🙂 ale strasne sa na to tesim 🙂

dahra
8. aug 2009

Ahojte,
velmi sem v poslednom case nechodim, snazim sa relaxovat od konika a necitat nijake prispevky, aby ma nedeprimovali pred IVF.
V piatok by som mala ist na poslednu injekciu, ale najskor si chcem "podebatit" s doktorom, co mi liecbu predpisal. Posledny mesiac ma poriadne bolia klby, rano neviem od bolesti doslapovat, chodim ako 70 rocna reumaticka. Cez den sa to upravi, ale v noci citim vsetky klby, hlavne ramena, kolena, clenky a klbiky na prstoch. Trva to dobru hodinu, kym sa nejako rozhybem. Liecba a horucavy su des, citim sa slaba a musela som prestat pit kavu uplne. Tep mavam v pokoji vyse 100 uderov a pritom strasne nizky tlak. Dufam, ze mi uz poslednu injekciu nedaju. CA125 mam nizke a 5 injekcii na jeden vajecnik hadam staci.

evina0
9. aug 2009

dahra pesne viem ako sa uz citis.ja sa posledne di budim rano so strpnutymi rukmi.aj cez liecbu som to sem tam mala ale nevedela som ze to moze byt s liecby.no teraz ked som telu nedala uz avku tak to je horzne mam co robit aby som rano rukou pohla co icj´h mam jak drevo..ale mam to len z rana a potom pkoj.cakam ked uz tie ucinky s liecby zmiznu pretoze stale mam navaly a ovela vecsie ako cez liecbu,a nespavost ani nevravim preto by som bola uz rana ked ucinky konecne prestali,zacinam sem tam citiet vajenciky ako zacinaju fungovat a konecne nemam tam dole tak sucho 🙂 🙂 a zacinam si sex vychutnavat..isto chapete.
nedockavo uz cakam na ovulku mohla by uz dojst.
katie a co tz meni sa ti telo?
jane a co mrcga stale neni? divne ze ta uz tak davno bolelo brucho a stale nedosla.
a inak ako bolo na svadbe??
prajem pekny den mi ideme von na bicykel trosku s vysantit 🙂

janemari
autor
9. aug 2009

Caute 🙂 Vyspata,obed uvareny a hlava ma boli jak ...Ale svadba bola super az na to ze som bola vsetko mozne,od svedka cez vselijake pomocne prace az po zastupkynu krsnej mami.Ale je to v pohode.Vytancovali sme,najedli a sme unaveny jak po vlsatnej svadbe 😀 A mrcha nikdeeeeee a to ma stale pobolieva brucho na mrchu.Vcera som pila cervene vinko nech sa spusti a stale nic.

luko
9. aug 2009

baby ked tak citam vase riadky, tak sa fak zacinam na tu svoju prvu injekciu "tesit" 😀

shaarka
9. aug 2009

evina, teraz, ked mas po liecbe, ako to vidis? bolo to dlhe? strasne?
mas za sebou dost, ale mas novu silu a novu etapu pred sebou. prajem skore // 😉
samozrejme aj vam ostatnym s touto dg. 😵

katrin21
10. aug 2009

ahojte baby... mrcha pomaly konci, tak sa tesim na nove snazenie...

dahra: tusim aj ja som mala este po prvom diphereline mrchu... dokonca este dlhsiu nez normalne, asi az 17 dni !! aj ked teda to bolo ku koncu uz len sponenie, ale aj tak, som bola z toho paf..

evi: zelam ti, nech ti ovulka cim skor dojde.... ja som mala prvu asi dva mesiace po liecbe....

katie233
10. aug 2009

dobré ránko 🙂. tak ja už zase zarezávam v prácičke, neuveriteľne rýchlo ubehli tie 2 týždne ☹.

katrin, želám, aby to už teraz vyšlo 😉.

evi, necítim žiadne zmeny. občas ma pobolieva pravý vaječník, ale to som mala aj počas liečby. to bol jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodla ísť aj na second-look, pretože som sa bála, či ho mám v poriadku a či mi tam zase niečo nerastie. ale je to ok. ale najväčší problémom je tá suchosť, lebo človek by už začal aj snažilkovať, ale pre tú bolesť, čo zažívam, nemám na sex ani pomyslenie ☹

evina0
10. aug 2009

katie ty si mala v juni poslednu injekciu? som myslela ze ako ja v juli..
ja som 5 tyzdnov od poslednej inkecie ale uz suchost nemam mozno je to tou macou beriem ju presne tyzden a aj chut na sex zacala byt..nie zeby som pocas liecby to mala na silu ale teraz je to ine lepsie.dokocna zacina uz aj hlien sice neplodny ale aspon cosi.mna denne chvilkami zabolia vajecniky akokeby sa budili 😉 len ma strasne stve ze sa rano budim so strpnutymi rokami ☹ ☹ mali ste to niektora? myslim ze jane spominala cosi take ale v liecbe nie po nej..ja to mam az po liecbe a neviem cim to je ci tou macou ale za sa telo spametava s liecby.. 😔 😔

katie233
10. aug 2009

áno, poslednú som mala 19.06., takže ja už budem skoro 2 mesiace po. podľa toho, čo mi povedal doky, tak tento týždeň by už aj mrcha mala doraziť. možno preto žiadna chuť a suchosť, možno je to už PMS 😠

evina0
10. aug 2009

takze ak by uz mala byt mrcha tak ovulku mas za sebou? ci po liecbe ide prvy cyklus bez ovulky? 😕
aky by bolo mrcha na ceste tak by si telo podla mna poriadne citila sice neviem ako si sa citievala v minulosti po ovulke a pred mrchou. 😒
robil ti sono a kukal sliznicu ci podla coho usudil ze by uz mala mrcha dojst?
Jane nejde mi do hlavy ze mrchu stale nemas ..mna asi porazi ak ma bude brucho bolet tak dlho ako teba a mrcha bude strajkovat a stale nebude prichadzat.no nic nezmozeme len cakat ja som zvedava co mne lekar povie 20.8 ked k nemu pojdem ..ci ako ma prekvapi kedy mne dojde mrcha ci ovulka a tak.
trpli teda nikomu tie ruky?

tulipanike
10. aug 2009

ahojte dievcata 🙂

tak ako sa mavate? drzim palceky evina, katie, a aj janemari, nech sa menstruacia dostavi, a nech mozete vo velkom snazilkovat 🙂

evina0
10. aug 2009

tulip ja sa mam celkom fajn len zacinam byvat v poslednej dobe akasi nervozna ..tie hormony si so mou sem tam robia co chcu 😀
inak dakujeme a co ty ako sa mavas? priznaky stale nemas?

katie233
10. aug 2009

ďakujeme tulip 🙂

katie233
10. aug 2009

evi, on ma pri poslednej kontrole nepozeral. to povedal zo skúsenosti s tými injekciami, ževraj do 6 až 8 týždňov by mala prísť mrcha. ale to môže a nemusí. tento týždeň jej dávam poslednú šancu 😠. aj ja som nad tým rozmýšľala, či môže aj tak dôjsť k ovulácii, keď ešte neprebehol cyklus. ale ja si myslím, že skôr nie.

zatiaľ nemám ten pocit, že by mi tŕpli ruky. mne tŕpne len pravá noha, ale to z toho môjho boľavého chrbáta. na chvíľu to síce ustalo, ale teraz sa bolesti vrátili, a sú omnoho intenzívnejšie. ja sa už z toho zbláznim 😢

tulipanike
10. aug 2009

ja sa mam fajn, priznaky stale nic, len sem tam ma napina pri umyvani zubov, sa mi zda, ze rifle su mi tesnejsie, papam stale rovnako, nejake zvlastne chute nemam, akurat tie prsia - velke a bolia

v piatok idem na kontrolu, tak uvidim, co mi povie, verim, ze je vsetko v poriadku

evina0
10. aug 2009

katie treba chodievat na masaze ja som v minulosti mavala caste bolesti chrbtice aj naznak skoliozi mam a casto som bola aj Pn co som mala bloky na stavcoch ale zmenila som pracu bolesti ustupili no casto sa vratia ale meascne chodim aspn na 2 masaze a pomaha mi to len dakedy mavam take mravcenie v krku.neviem aka by bola moja chrbtica bez masaze.ked som mesiac nebola tak som takmer krkom nepohla a bolest mi vystrelovala aj do ruky.
treba s tym cosi robit .ja som chodievala aj na rehabilitacie a raz som bola v kupeloch co som bola na tom uz dost blbo.
tieto ruky si myslim ze mam po liecbe a prejde to s tej maci to podla man nemozem mat.
co sa tyka ovulky myslim si musi byt najskor ona a az potom mrcha neviem ci by inak doslo ku krvacaniu.
ja si davam dnes zaväzok teplu vanu a cervene vinko. pomaha to na zenske organy 😉

evina0
10. aug 2009

tulip aj mi verime a neboj vsetko bude dobre a to ze mas prsia vesie je dobre znamenie telo sa pripravuje 🙂
daj vediet ako si potom dopadla.
inak mne sa sem tam stane ze mi ostane tak divne.. blbo..ale to len na chvilku a potom to za polhodinku prejde myslim si ze je to s tych hormonov.

katie233
10. aug 2009

neviem, či sú u mňa masáže vhodné. mňa nebolí krčná ani hrudná chrbtica. mňa bolí krížovo-drieková časť, a to z toho, lebo ja tam nemám esíčko ale ju mám rovnú. keď je esíčko, stavce majú medzi sebou väčšie rozostupy. a ja keď ju mám rovnú, tak sa rozostupy medzi stavcami zmenšili, a začínajú mi o seba narážať (to je teda veľmi laicky povedané) a to mi vyvoláva hroznú bolesť. do tých kúpeľov aj ja chcem ísť. ale čakala som na to, ako dopadne operácia, a chcela som sa spýtať aj gyn, či nemám aj na tú diagnózu nárok, že by som spojila hne´d dve. ale nemám, tak si pôjdem preliečiť len ten môj boľavý chrbát. ale najhoršie na tom je, že asi stihnem len ambulantnú liečbu, lebo do kúpeľov nemôžu ísť tehotné. ale aspoň niečo. ale už sa cítim celkom dobre aj fyzicky, takže opäť začínam cvičiť.

v utorok som si kúpila aj tie cvičenia mojžišovej, tak večer pomaličky cvičievam. ale nechcem to veľmi preháňať, lebo dosť sa tam naťahuje brucho, tak aby sa mi to tam vo vnútri nepošramotilo ešte viac. a tie cviky sú určené presne na tento môj stav. tak dúfam, že zaberú 😵

evina0
10. aug 2009

katie super ze cvicis a ako sa vola ta kniha?
preco nemas narok na liecbu kupelnu po laparke.segre lekar povedal ze ma a apollo jej to cele preplati tak teraz neviem ..
no ako pises tak s tym ja nemam skusenosti ja som mavala skor zacvikle nervy medzi stavce ci take akokeby uzliky a nato mi masaz pomohla. 😕
rychlo si sa vratila do prace ja som po laparke bola radsej doma mesiac ale ja sa tu denne natahujem ze zehlickou, tazke pradlo s vane a tak 😅 😅
aj ja som zacala cvicit na rotane potrebujem cosi s brucha a vzadu s bokov zhodit 😀 😀 mam doma aj posilovaci stroj ale nemam casu tam cvicit a nemam nan pevnu volu a tky bol drahy a len bracho cvic nan kedze ho mam v jeho izbe 😠

nastasia
10. aug 2009

ahojte baby,
katie mna po operacii slepaka zacala strasne boliet chrbtica asi z toho, ze som dlho lezala. sla som na rentgen a tam mi nasli posunutu platnicku ci take daco a dali rehebilitaciu. chodila som na masaz, elektroliecbu a cvicenia. ale najviac pomohla elektroliecba, to uz po prvom raze bolo o 80% lepsie.

tulipanike
10. aug 2009

ahoj nastasia 🙂

evina0
10. aug 2009

nastasia ahoj kedy to ides na dovcu?
ja mam buduci tyzden volno ale len tyzden takze vzhladom nato ze budem mat deti na den ci dva a risei sa stavba a kopec neho oddych nehrozi 😠 😠 co uz snad inokedy ale tesim sa na vikedn ked pojdeme do besenovej a tak uz aby to bolo.ale to bude asi az september

katie233
10. aug 2009

evi, mne doky povedal, že čo si chcem po laparke liečiť. a že ani endo nepatrí k diagnózam, na ktoré sa predpisuje kúpeľná liečba, "nemám vymýšľať a mám sa snažiť otehotnieť". niekomu sa ľahko hovorí, ale keď bolí telo aj duša 😢 ....

evina0
10. aug 2009

katie coze? divne mne segra povedla ze jej lekar povedal ze kazda zena co mala laparku ma narok na preliecenie v kupeloch je to predsa zasah ked sa nam hrabu v organoch..divne sto doktorov sto nazorov a este je ten leklar dodal ale je len malo lekarovo co ju daju ..neviem asi maju krateneo cosi s platu ci inak neviem ale plati to apollo zalezi na poistovmi kde si..