Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
12. aug 2009

a to ja este pojdem citat asi, k netu som sa dostala az teraz vecer

luko
12. aug 2009

nastasia. jaj, o dva mesiace, vsak to nic nie je, to je zachvilku 😉

janemari
autor
12. aug 2009

luko aj ja sem chodim len vecer na ukor spania 😅

luko
12. aug 2009

no ked mi zacne praca o nejakych 10 dni tak uz sem zbehnem skor cez den, ale takto cakam na muza a na notebook

janemari
autor
12. aug 2009

no ja zase mam kopu prace a vecer to mam ako relax a oddych

miminap
12. aug 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeee. 😵 tak som spat z dovolenky. boli sme v chorvatsku. jooooooooooooojjjj uzasneeeeeeeeeeeeee to bolo. ale kratuckoooo.. 😢 tak som vas prisla pozdravit. zasa vas budem poctivo citat kazdy den. v stredu idem na sedenie do CAR, uz mi asi predpisu lieky na IVF, tak mi drzte palce, aby bol ultrazvuk v poriadku. a chcem sa pochvalit. dnes som si kupila korculeeeeeeeeeeeeee. joj, sa z nich tesim kajak dieta male 😢 😀

luko
12. aug 2009

ahoj mimi 🙂 takze zrelacovana 🙂
ja som si dnes uspesne zaplatila kurz anglictiny 🙂 a v septembri sa uz moc tesim opat na latino jazz a rozmyzlam aj o joge 🙂

ika33
13. aug 2009

Ahojte kočky.

Britny,
vítam ťa medzi nami. Ja už mám po liečbe a teraz sa snažíme o bábo. Tie návali sú fakt strašné, ale dá sa to prežiť, vždy keď mi bolo blbo som si povedala, že to robím všetko pre moje bábo a tiež pre seba. Teraz sa snažím brať všetko pozitívne a hľavne neriešiť každý deň, že mi niečo je. Užívam si a keď bábo príde, budem sa veľmi tešiť.
Inak veľmi mi pomáha keď sa tu rozprávam s ostat. kočkami a nemusí to byť len o endo. Je to tu SUPER 😀

Evina,
možno tá mrcha neprichádza aj preto, že sa stresuješ s domom. Mne raz lekár povedal, že keď sa budete menej stresovať, tak vám aj menšt. príde. Ale to som vtedy ešte endo nemala.

No ja sa tu teraz dlhší čas neukážem, lebo v sobotu ideme do Chorvátska, ale keď sa vrátim určite vás prídem dočítať. Držím vám všetkým palčeky,tie ktoré čakáte na mrchu nech už príde a tie čo už mrchu mali a čakajú na //, tak nech už to tam je. 🙂 😉

Takže do soboty sa ešte určite ozvem ale dúfam, že keď sa vrátim, tak tu uvidím samé dobré správy.

Idem teraz pracovať, lebo potrebujem veľa vecí podokončovať, kým pôjdem na dovolenku. Zatial sa majte krásne.

tulipanike
13. aug 2009

ahojte 🙂
ako sa mavate?

zajtra idem no kontrolu, tak drzte palce......idem vas docitat, co amte noveho 🙂

tulipanike
13. aug 2009

ahoj britny, vitam ta tu, a drzim palce, aby si sa dlho nezdrzala, coskoro nasla na teste // 🙂

a to samozrejme plati aj o ostatnych dievcatach 🙂

britny
13. aug 2009

ahojte 🙂
dahra ďakujem za povzbudenie a nech vám to bábo vyjde,už idete na umelé?
aj ja vám držím všetkým prsty vydím,že naše osudy su podobné

janemari isto to dostaneš.... 😉

tulipanike ďakujem a to isté prajem aj ja... 😉

ja mám momentálne aj problém s prácou,tak sa aspoň nesústreďujem iba na tento problém...náš projekt zrušili a ostali sme 25 ľudí bez práce,tak som zatiaľ na marodke...je to naozaj nanič...u mňa keď sa niečo kašle,tak poriadne. Ale o tom je vlastne život,taz si hore a raz dolu...

tulipanike
13. aug 2009

britny, ja som uz nasla //, zajtra mam poradnu 🙂
dufam, ze bublinka je v poriadku

britny
13. aug 2009

tulipanike
tak gratulujem a verím,že aj tá poradňa dopadne dobre 🙂

britny
13. aug 2009

ika33
veľmi dobrý postoj,dúfam,že budem aj ja taká silná...mne ešte len liečba začala a dostala som len druhú injekciu...

evina0
13. aug 2009

konecne som Vas dovitala 😉
dahra mala som problemy strasne ma bolela hlava a netusila som ze to moze byt liecbou ale lekar povedal ze ano vraj telu chybaju hormony dalsie vec je ze tam dole ma cim viacej svrbelo s tej suchoty a ked malo byt tutu mutu nemala som chut a hlavne nerbvozita a zacali trpnut ruky ale len malinko a tak som volala dokorovi a po rozhovore s nim ze liecba je 3 az 6 mesiacov a ja som mala 5 injekci tak telu by to mohlo stacit a ze na 6 teda nech uz nejdem.ja som mu vravela ze keby to mal byt zasah do liecby este to nejak vydrzim ale on povedal ze staci .a teraz ked vidim ako katie stacili 3 a po lsk je to v pohode tak som aj rada ze som skoncila.
britny no nemyslim ze to je so stresov to by mi mrcha nechodila ani v minulosti u mna na mrchu stres neplati skor to je tym ze telo neni este prebrate s liecby. ale som v tomto trpezliva su ine starosti a ak mam pravdu povedat tak ani nemame energiu na snazilkovanie tak som rada ze telo tzv este spi.mm pride vecer s prace a zaspi aj po sediacky alebo sadne k pc a risime veci s domom a ja casto neviem kde mam hlavu ☹ esteze chodim na 9.00 do 18.00 do prace ze rano si pospim. verim ze casom budeme mat na seba s manzelom cas aj chut inak sa bojim ze zase endo predbehne tehu 😠 😠 😔 .divne ako sa vsetko rychlo meni v minulosti sme snazili poctivo a rok nato neni casu.viem ze to je tym domom a kopec inych veci ale do kelu ved cas sa musi najst nie len cez vikend..mm si je vedomi situacie takze verim ze sa podla toho aj zacne spravat.som s toho dost uz znicena s celej situacie ale verim ze bude dobre..

evina0
13. aug 2009

britny a ika liecba vam ujde ani sa nenazdate poznat to s vlastnej skusenosti a po tak 3 injekcie si telo na vsetko vedlajsie zvykne 😉

katie233
13. aug 2009

ahojte, tak už to tu mám dočítané 🙂. som si dala pauzu medzi upratovaním a varením.

tulipanike, nech zajtrajšia kontrola dopadne dobre 😉

ika, prajem príjemnú dovolenku a nech sa vrátite traja 🙂

katie233
13. aug 2009

a evi ja som mala 4 injekcie 🙂

britny naozaj sa toho nemusíš báť. každá jedna z nás bola len toť nedávno na začiatku, vôbec sme si nevedeli predstaviť tú chvíľu, kedy to skončí a lekár povie tú krásnu vetu "môžete začať snažilkovať" a už riešime tieto veci 😉

nastasia
13. aug 2009

ahojte baby,
ja som dnes bola na kontrole. zas ma vysetrenie bolelo(minule nie tak som sa tesila), mam cystu, ktora by mala prasknut, zajtra mam ist na krv a doniest moc znovu. a na bolesti som dostala aulin a polygynax na preliecenie. zacinam mat pocit, ze je to so mnou nekonecny pribeh. ja uz chcem byt tehotna a mat pokoj od tej hnusnej endometriozy. ze ak cysta nezmizne tak asi antikoncepcia alebo znovu laparoskopia 😲 ja uz nechceeem ☹ 😒 😠

katie233
13. aug 2009

nastasia, to je smutné ☹. a vedel doky špecifikovať tú cystu? či je len vodnatá, alebo tá naša neobľúbená?

britny
13. aug 2009

evina0 , katie233 dík a verím,že to tak aj bude...

nastasia - je mi to ľúto,držím palce,nech sú výsledky dobré a cista len vodnatá...všetko bude dobré,uvidíš...

😉

nastasia
13. aug 2009

cysta je len vodnata nastastie aj okolo nej som mala nejaku tekutinu. on si mysli, ze tie bolesti mam z nej. tak uvidime. aj v prepustacej sprave sa pise, ze mam funkcnu cystu, cize pri operacii som ju uz mala. a keby to bolo zle tak by mi ju boli vyoperovali, nie? ja so do toho uz nevyznam.

britny, dakujem 🙂 aj ja ti drzim palce

inak doky mi dnes pozical knihu o endometrioze od kuceru, vyzera dobre asi sa do nej pustim uz dnes

katie233
13. aug 2009

už existuje kniha o endometrióze? potom napíš, keď natrafíš na niečo zaujímavé. a to ti nemohli pri operácii tú cystu prepichnúť, keď ju tam videli 😒? možno sa to nemôže, neviem.

dahra
13. aug 2009

Ahojte,
Katie, samozrejme, ze existuje aj kniha. Ja som si ju objednala hned v januari po operacii. Je to pre medikov, takze tazke citanie, ale so slovnikom sa to studovat ( nie citat) da. Chodte na stranku martinus.sk a zadajte si endometrioza - je to od Kuceru.

janemari
autor
13. aug 2009

Ahojte 🙂 Konecne som domalovala kuchynu a zhruba poumyvala a cakam kedy vyschne podlaha.A pojdem este nieco upratat.Inak mrcha stale nic 😒

mirip
13. aug 2009

NOoooooooo janemari to vypadá slubne 😉 možno nová tehulka.......

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵
a my sme boli dnes na nákupoch, malá celý deň dávala kopancami najavo ako sa jej na nákupoch páči a robila cirkus už od tretej v noci 😀 ale aspon viem že je

ika33
13. aug 2009

Ahojte 🙂

Evina, ja už mám po liečbe, my už iba snažilkujeme. 😀 😀 Konečne 😅 Si si to troška poplietla, ale neva aj mne sa to stáva. Hľavne keď som tu jeden a pól dňa neni a tu sa toho napíše. 😵 Inak počas liečby sa ani mne nechcelo do žiadneho tutu mutu, jednak to bolelo a jednak mi bolo všetko možné.

Britny, neboj ubehne to ako voda ani sa nenazdáš a už ti povedia tú krásnu vetu ako napísala katie.

Tulipanike, držím palčeky nech je všetko ok, potom nám napíš ako si dopadla a či bulinka rastie 😉

Katie, ďakujem. Ty si na tom teraz ako? Už snažilkujete? Ešte máš neaké bolesti? Mňa ešte stále po tej laparke bolí pri pupku a ešte stále tam mám chrastu, už ma to nebaví. Dúfam, že more všetko spraví. Aj ty máš ešte také nafúknuté brucho? Ja si už pripadám ako v 3 mesiaci. 😝

Nastasia, zober to s tej lepšej stránky, teraz ťa trocha preliečia, potom cysta praskne, bolesti odýdu a ty môžeš začať naplno snažilkovať. Mňa celý minulý rok napchávali rôznymi liekmi a mala som často zápal, takže viem ako sa teraz cítiš ale treba pozitívne myslieť a to potom prejde ani nevieš ako. Držím palce nech je to čo najskôr za tebou a nemusíš nič absolvovať. (antikoncepcia, laparoskopia) A keď sa dozvieš niečo nové o endo z tej knihy, tak daj vedieť.

Dobre kočky opúšťam vás, idem žehliť ☹ Dobrú noc.

evina0
13. aug 2009

ika prepac pomylila som sa dakedy mam s toho gulas
dahra ja som si tiez chcela kupit tu knihu ale nakoniec som zhodnotila ze uz nechcem nic podrodne o endometrioze vediet az nemam s nej este vecsiu hlavu ale keby ste nasli nejake vitaminy coby jej branili v raste bolo by fajn ja som kdesi nasla ze omega 3 mastne kyseliny treba jest aby sa loziska netvorili a nezvecsovali..no co je nato pravda nejem ale pocas celej liecby som ich jedla.
prave som dopila pohar cerveneho vinka a idem sa vyvalit do vane uz si ani nepametam kedy som si oddychla v plnej vani s penou 🙂 🙂 a manzel ma smolu zase cosi chysta k domu takze mam celu vanu pre seba.
inak od rana mam akesi pobolievanie vo vejecnikoch akokeby tam mravce behali a aj som mala akysi krvavy hlien rano ale len trosku 😕 😕
tulip tesim sa zajtra na spravy od teba ako si dopadla a aj od teba dahra ci si si dala a ci nie pichnut tu injekciu
teraz vam prajem pekne snicky

evina0
13. aug 2009

este som zabudla pozrite sa mi do albumu aku uhorku som nasla nedavno v zahradke...mm sa smial ze ci carujem a ci to ma byt dake znamenie ..vraj tehotna uhroka 😀 😀 😀
verim ze uz coskoro vsetky budeme ako ta uhorka. 🙂

katie233
13. aug 2009

ika, ja sa mám dobre, čo sa týka problémov po LSK. Ale ja mám k tomu ešte aj problém s krížovo-driekovou časťou chrbta, a sú dni, kedy plačem od bolesti ☹. Chrastu v pupku mám aj ja ešte, ale už drží len na takom malom kúsočku, ale keď jej chcem pomôcť, tak to nejde, ešte to bolí. Radšej to nechám tak, nech sa mi to pekne zahojí. Tebe určite more pomôže. Ja tiež rozmýšľam, že nahovorím kamošku na dámsku jazdu, lebo naši manželíčkovia sú už po dovolenke. To je des, keď si človek nemôže plánovať dovolenku ako chce 😠.

jéj, aj ja by som mala žehliť 😖. Ale asi a zajtra 😔