Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
4. sep 2009

Dahra: pri toľkej láske a obetavosti sa manželovi určite rýchlo polepší. Takže tá nespavosť bude asi nejaký pozostatok účinku injekcií 😒. Pekný víkend 🙂

katie233
4. sep 2009

jane: čo ty vieš 🙂, všetko prichádza v pravý čas tomu, kto vie čakať. a už si čakala dosť, nie 😉?

janemari
autor
4. sep 2009

katie uvidime,nechame sa prekvapit.Radsej budem realista a keby motyka vystrelila sasa budem viac tesit

katie233
4. sep 2009

tak, tak 😉

liviaf14
4. sep 2009

čaute babiny, janemari ty si ako môj bývalý gynek, ten tiež vravel, že v mojom prípade možno motyka vystrelí - myslel tým prirodzené tehu, ale stále ma posielal na IVF, keď som ho vymenila za iného gynek. tak motyka teda vystrelila a poriadne 🙂
dahra - veľa zdravíčka tvojmu mužíkovi želám, nech sa mu to hojí.....

janemari
autor
4. sep 2009

a co ty vies ci aj tebe mrcha este dorazi 😉 nechces nasledovat tulipanike?

katie233
4. sep 2009

jéj jane, a ktorá z nás by nechcela?

katie233
4. sep 2009

ale verím tomu, že v septembri sa zadarí a budem mať krásny darček k výročiu svadby 😉

janemari
autor
4. sep 2009

liviaf ked uz mam tu maternicu "v prdeli"tak bude asi jedno ci budem skusat prirodzene alebo ivf.Ak as to ma uchytit tak sa uchyti.Nechcem sa uz stresovat,chcem si milovanie vychutnat a nie vyrabat deti.

liviaf14
4. sep 2009

ja ti verím, stresovanie nepomôže. mne nefungovali obidva vaječníky, nevedeli vôbec čo je ovulka.... tiež som si preskákala. mňa stresoval práve bývalý doki tým, že mi to stále omieľal dokola.

janemari
autor
4. sep 2009

no moja dokina chce aby co dalej somnou rozhodol moj operujuci doky.Ale k nemu mam ist po prvej mrche.A ako uz vies mrcha stale nikde a na vyvolavacku sa mi velmi nechce,nechcem znasilnovat organizmus.

katie no na taky darcek by ste urcite nikdy nezabudli a rovnako uz ani na termin svadby

evina0
4. sep 2009

ahojte babulky chybali ste mi tak som dosla kuknut 😉
katie prave ma napadlo ze v oktobri sa s manzelom budeme poznat rovnych 10 rokov ..no ci by motyka vystrelila neviem neviem .casom uvidime ale stale nemam chut nic znasilnovat a nehat vsetko na nahodu.je mi takto super 🙂 😎

liviaf14
4. sep 2009

ahoj evina, super, že ťa dobrá nálada neopúšťa 😉 len tak ďalej. my sa s mužíkom poznáme 12 rokov, bude to v októbri presne 12 r. manželia sme 5,5 roka 🙂

evina0
4. sep 2009

super livia nech vam to vydrzi aj 100 rokov..my sme manzelia len 7 mesiacov ale pozname sa 10 takmer
co sa tyka nalady tak co cloveku ine ostava najlepsie je veci neriesit a bude fajn
zajtra odchadzame na vikend na chalupu ku svokriovcom a tesim sa na relax a ninerobenie koonecne 😎

liviaf14
4. sep 2009

evina, tak príjemný víkend želám, oddýchnite si. síce má pršať, ale pri leňošení to vôbec nevadí.... ja tiež potrebujem oddych, akosi je toho na mňa veľa za posledné dni.

evina0
4. sep 2009

liviaf tesim sa na veget a polihavanie a bude tam aj neterka 😵 🙂 dnes ma bolia ruky so zdobenia ze mam dojdem ze ich mam po zem a chrbtica v prdelke..a dakujem a prajem oddych aj tebe 😉

katie233
4. sep 2009

v septembri 2000 sme sa zoznámili, v novembri 2001 sme spolu začali chodiť a v októbri 2008 sme sa zobrali. Zbožňujem jesenné mesiace! Pekný večer a príjemný víkend

ika33
5. sep 2009

ahojte kočky,
som sa tu teraz dlhšie neukázala, ale mala som v práci toho veľa a ešte k tomu som mala strašné migrény. Teraz je to už lepšie. Dnes máme s priateľom tiež na pláne iba leňošenie. Teraz si ideme pozrieť nejaký ten film.

To asi nebude náhoda, že skoro každá čo ste tu ste sa buď zoznámili aleb vydali v októbri. Inak mne sa tiež páči september , október sú to vhodné mesiace na sobáš. Tiež by som to chcela v týchto mesiacoch.

Tak kočky dobre leňošenie a pekný víkend.

miminap
5. sep 2009

ahojte baby. prisla som kuknut, ako bojujete. citam vas kazdy den, niekedy aj niekolko krat, hehe, ale z prace nemozem prispievat a cez vikendy mam malokedy cas. ale tak som chcela prispiet, opytat sa. dal mi doky v CARe na dva mesiace logest antikoncepciu, vraj aby sa nam do stimulacie nevytvorila dalsia cysta, lebo moja endo je vraj velmi agresivna. ale problem je ten, ze mrchu mam uz strasne dlho. dlho zacinala, asi 5 dni intenzivneho spinenia, potom krvacanie par dni - ale uuuuuuuplne bez bolesti - teraz zase par dni spinenia, niekedy sa strieda s cervenou krvou. neviem, ci to je reakcia na ATK alebo co. mate skusenosti?

katie233
5. sep 2009

Ahoj miminap. Tak v tomto ti veľmi neporadím 😅, nemám skúsenosti. ATK som nebrala.

luko
5. sep 2009

mimi: no to ti neviem povedat, ja som brala HAK niekolko rokov, ale nikdy som nespinila, kazdopadne, brala som iny druh a kazde telo reaguje inak, najlepsie sa opytat gynekologa 😉

nastasia
5. sep 2009

ahojte baby,
tak ja velmi nestiham prispievat teraz, v pondelok v noci ideme zo skoly do HR na exkurziu tak sa nusim balit plus mame novy zapisny system v skole- poviem vam druha maturita 😠 zabralo mi to tolko casu a este stale nemam vsetko zapisane. ach jaj.
miminap, ja ked som zacala brat antikoncepciu tak som po mrche spinila cely mesiac! a vraj to bolo normalne

liviaf14
5. sep 2009

ahojte 🙂
miminap - ja som logest brala tri roky, pri prvom balení som krvácala celý prvý mesiac, išlo ma poraziť. ale po ďalšom menzese to prešlo. to si telo zvyká na hormóny, neboj, zvykne si. ale dokyho sa môžeš spýtať.
špinenie pred menzesom som mávala aj ja, je to z endo podľa mňa. ale antika mi v tomto pomohla, prestalo mi to už po tom, ako som brala HAK.

janemari
autor
5. sep 2009

Ahojte prisla som vas pozdravit.Robim ten kecup a urobila som si chvilku na oddych.Vecer vas dojdem este kuknut.
miminap ani ja ti neviem poradit 😔

katie233
5. sep 2009

Ahojte 🙂. Aký máte víkend? Ja sedím doma, manžel bol v robote a teraz sa chystá na pánsku jazdu. A ja budem sama samučičká 😖.

liviaf14
5. sep 2009

ahoj katie, aký víkend? rýchlo ubiehajúci. ale som si aj poležala poobede, aj trošku zdriemla. potom som vykukla na slniečko trochu, na vzduch. potom došla kamoška, klebetili sme pri káve a zrazu je večer.
nie si sama, ja som tu 😉 chlapi sú chlapi, kašli na to.... 🙂

katie233
5. sep 2009

dnes u vás svietilo slnko? u nás je zamračené celý deň 😖. a po dlhej dobe ma zase prepadla taká smutná nálada 😒

katie233
5. sep 2009

a možno to je len tým počasím 😉

liviaf14
5. sep 2009

pomedzi mraky sem-tam presvecovalo, chvíľami bolo zamračené, potom zasa vykuklo a tak dokola, tak som to vystihla a vybehla na chvíľu von, hrialo celkom fajn, len pofukoval studený vietor, ale aj prádlo super poschlo....

katie233
5. sep 2009

a ako si užívaš tehotenstvo? býva ti aj zle, alebo máš to šťastie, že "ranné" nevoľnosti neriešiš