Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

oknosmas
19. feb 2012

@yukki aky je teraz postup?

yukki
19. feb 2012

@oknosmas hm...ťažko povedať, prv povedala dr že 6-8 mesiacov-cyklov chemoterapie...ale na kontrole sa má rozhodnúť čo a jak ďalej, pôjdem tak začiatkom marca, zatiaľ som krytá kus alternatívne...a dúfam, že na kontrole si dr oči vyočí nad mikroskopom ale nič onkoplané v krvi nenájde.... 😝

oknosmas
19. feb 2012

@yukki drzim silno palec, aby alternativa zabrala..a pozitivne myslenie tiez..je velmi dolezite..si riadna bojovnicka 😉 klobuk dole... napriek vsetkemu trapeniu nam dodavas vela energie svojim odhodlanim... vdaka ti.. 😵

vevaaa
22. feb 2012

Ahojte dievcata, chcela by som sa spytat, ci mate niektora skusenost s uzivanim lieku "visanne", ktory je vyvinuty specialne na liecbu endometriozy...
Mam endometriozu, bola som na nu uz dva krat operovana, snazime sa s manzelom cca rok o dietatko, no zatial neuspesne...
Lekarka mi odporucila, dat si na pol roka od snazenia sa o dietatko pauzu a odporucila mi nasadit si antikoncepciu alebo visanne, neviem co mam robit, ako sa rozhodnut...
Ak s niecim podobnym mate skusenosti poradte prosim 🙂. Dakujem

danilienka
22. feb 2012

@vevaaa Rozhodne si daj si pauzu a potom urcite otehotnies....a asi skor ten visanne/ ked je urceny na endo. ako horm. tabletky/
Ja som tak mala cca 7 mesacnu pauzu / vtedy kruta menopauza, navaly tepla, zmeny nalady/, ale uz neviem ako sa volal ten hormonalny liek co mi pichali kazdy mesiac v nemocnici.....a hned ako prestal ucinkovat som otehotnela a ani neviem kedy, kedze som nemala vobec menzes.... 🙂

vevaaa
22. feb 2012

@danilienka dakujem pekne za tvoju reakciu a radu... Tiez nad tym stale premyslam a dufam,ze ta pauza bude pozitivna, tak ako aj v tvojom pripade 🙂... Len sa obavam toho ci ten liek visanne bude mat ucinok,a ze sa mi opat za kratky cas neobjavi nejaka cysta alebo nieco ine...

danilienka
23. feb 2012

@vevaaa No tak asi ked je urceny na endo, tak je ok, ale cysta sa ti urcite casom zase niekde spravi, to je normalne.

trish22
23. feb 2012

vevaaa mne pichali Lucrin 6 mesiacov, dokopy to bola 9 mesačná pauza a potom som hneď otehotnela. My sa snažíme o druhé dieťatko, ale zatiaľ nič. Možno tú liečbu podstúpim znova 🙂

vevaaa
25. feb 2012

Baby, dakujem vam za info... Utvrdili ste ma v tom,ze pauza bude asi dobra volba a hned od noveho mesiaca si nasadim tu liecbu 🙂...Dufam ze to vyjde a podari sa mi potom coskoro otehotniet 🙂...
Trish22 drzim aj vam palce nech sa coskoro podari to druhe 🙂.

vevaaa
25. feb 2012

@sabinovcatko ahoj..,pises, ze si ides dat poslednu tabletku visanne..
Chcela by som sa ta spytat ake mas skusenosti s tymto liekom? Ci neboli nejake problemy, pripadne neziaduce ucinky?
Mne tiez na endometriozu doktorka odporucila visanne, no navrhla aj antikoncepciu, a ja neviem ako sa rozhodnut... Dakujem za radu 🙂!

nelinkag
26. feb 2012

@martinkatinka To sa tesim s vami, tak dufajme, ze budu pri nas vsetky anjelicky a podari sa aj nam tentokrat 🙂

nelinkag
26. feb 2012

@vevaaa Ahoj, s liekom nemam skusenosti, a uz som to tu aj prezentovala.. lekari Bohuzial povedali, ze cajiky v tomto pripade nepomozu..co je asi aj pravda...ale mne proti rastu endometrizy.. a jej dalsiemu bujneniu pomohla vegetarianska dieta... ido o to...aby sa clovek vyhol zivocisnym tukom ..neviem preco, ale su horie ako rastlinne v tomto pripade... mylsim pri endometrize... a este ze treba obmedzit kofein... a mozem povedat, ze uz po druhom mesiaci som videla obrovske rozdiely..ziadne cokoladove spinenie... uz ako pred tym tyzden pred menzes..a nemaval som ani bolesti... vzdy som mala vykyvy a nechodil mi pryvidelen..a po tomto..krasne na 28 den... skus..ak to vydrzis.. nic za to nedas...a ked nie, tak mozes predsa vzdy zacat papat vsetko... a telo si oddychne...ja viem, ze na toto konkretne si sa nepytala... ale viem, ake to je...a tak sa len chcem podelit o skusenost..a niekedy sa da telu pomoct aj lahsou cestou... 🙂

ria191
27. feb 2012

Ahojte kočky zase vám sem na chvíľočku vtrhnem ☹ . Po trojmesačnej liečbe Lucrinom a 5 mesačnej pauzy od potvoriek som ich teraz dostala ale také silné až som sa zľakla a veľmi ale veľmi ma bolia kríže je to normálne? Pred liečbou som bolesti takmer nepoznala. Viete mi niektorá poradiť aby som zbytočne nešla k doktorovi trapošiť aj tak mi asi s bolesťami v krížoch nepomôže ☹

prahaxx
27. feb 2012

@ria191 brala som 8 ibalginov denne, vyskusala vsetky mozne tlmice bolesti, pomohlo mi az cipky, ktore mi gyndos predpisal - inak bolo po vysetreni vsetko v poriadku :-/
pol roka nato mi nasli 4,5 cystu na vajecniku, takze si zajdi, ze sa Ti to nezda, nech Ta pozru, ak je to OK, tak si pytaj Indometacim alebo nieco ine
no a nech sa cim skor zadari

ria191
27. feb 2012

@prahaxx ďakujem ti veľmi pekne a ja že prečo mi Ibalgin moc nezaberá našťastie v apríli začínam stimulku na IVF tak dúfam, že to tentokrát vyjde 🙂 🙂 🙂 musí.

maarja
27. feb 2012

@vevaaa ahoj, ja beriem Visanne uz ale treti mesiac,menzes som mala sice trochu nepravidelny, tento mesiac som pre zmenu vobec nedostala, ale ked ano, tak len mierne krvacanie, bolest tiez len mierna...doki mi povedal, ze liek zabral, aj cysta na vajecniku sa mi zmensila o pol centimetra...dolezite je nevynechat ani raz tabletku, ja som zabudla na zaciatku liecby ale 2x a hned som mala bolesti a krvacala som aj mimo cyklu...ja to mam brat ale do konca maja a potom na kontrolu...akoze pred operaciou ma to nezachrani ale malo by to zabranit rastu tej cysty a vytvoreniu pripadne novej na druhom vajecniku...a potom vsetkom by sme sa chceli pokusit o druhe babo...

dasyka
5. mar 2012

Dievcata, prosim Vas....mate niektora skusenosti s homeopatiou a liecbou endometriozy a neplodnosti? Mam velku dilemu....o 2 tyzdne mam ist na druhu laparoskopiu, ale homeopat mi operaciu neodporuca. Bola som odhodlana na 100 % zbavit sa na nejaky cas tych cyst a lozisk operaciou a predbezne som aj suhlasila s trojmesacnou liecbou....len aby moje druhe IVF dopadlo uz uspesne.....az do dna, ked som sa v piatok odhodlala ist k homeopatovi.

bobsent
5. mar 2012

@dasyka ja mám. endo mám od r.2003.
v 2005 som začala brať homeopatiu a hneď aj otehotnela. mimoriadne sa mi aj zlepšili bolesti.žiaľ som potratila a stav sa opäť zhoršil.
homeo som brala ešte asi 3x ale nič sa nemenilo tak som to vzdala. druhý krát som otehotnela bez liečby. inak mne IVF ani nerobili že to nemá význam.
určite ale nepodceňuj aj klasickú medicínu. asi by som na tú laparku išla keď si už objednaná a zbavila sa toho humusu v tele.
čudujem sa že ti to homeopat neodporúča. je to lekár? ja som mala normálnu oficiálnu MUDr.kt. si spravila špecializáciu. veľa záleží od toho aký je odborník a ako ti dokáže ušiť na mieru konkrétny liek.homeopatiká sú účinné ale nemôžu nahradiť operačn ýzákrok.

gotana
6. mar 2012

Ahojte dievcata, tak mojej MS sa po liecbe asi nechce prist, som 56 dni po poslednej injekcii (mala som len 4) a MS nikde. Brucho ma hocijako pobolieva, to aj Vas bolelo po liecbe? Uz 2 tyzdne mam pocit, ze dostanem a nic. Aj mam niekedy pocit, ze mam este take slabe navaly, uz som z toho na nervy... Mate s tym skusenosti?

ria191
6. mar 2012

@gotana ešte je skoro. Ja som mala iba 3 injekcie Lucrinu a MS som dostala po 83 dňoch od pichnutia poslednej tak si to ešte "užívaj" aj mňa pobolievalo bruško a dokonca som občas aj špinila. Teraz mám zas iný problém mňa začali strašne bolieť kríže a nič mi na to nezaberá. Pred liečbou som nikdy nič také nezažila, ale vo štvrtok idem k môjmu gynďákovi a uvidím či to ma na svedomí endoška ☹ . Ak máš ešte mierne návaly, tak najbližšie 2 týždne podľa mňa ešte nedostaneš. Najprv to všetko musí úplne odznieť (návaly, bolesti hlavy atď.) a až potom dostaneš 🙂 tak hlavu hore

vevaaa
7. mar 2012

@nelinkag ahoj, dakujem za tvoj prispevok...neskusala som zatial vegetariansku stravu, no citala som o tom dost vela clankou a prispevkou, co sa tyka stravovania pri endometrioze... Kofein som uz uplne vynechala, takze este sa prinutit k tej vege strave 🙂... ozaj, prosim ta a co ryby? tie sa pri endometrioze mozu konzumovat? Niekdo som citala ze ano, pomahaju a niekde zas nie, ze skodia...Tak som nevedela, co je teraz spravne?

vevaaa
7. mar 2012

@maarja dakujem ti velmi pekne za odpoved...ja som od visanne zacala bral od marca, no zatial v pohode...tiez som dostala menzes pred par dnami no uplne minimalne krvacanie a bez bolesti, tak neviem ci je to ok...asi sa pojdem poradit s lekarkou... No ine priznaky zatial nemam, takze snad je vsetko ok, a uvidime casom ako to zaberie na endometriozu 🙂))...
Drzim ti palce pri skusani o druhe dietatko 🙂!

dasyka
7. mar 2012

@bobsent tak som sa nakoniec rozhodla pre tu operaciu 😒 Ten homeopat, co som u neho bola, nie je MUDr. Pocula som na neho dobre referencie...ale zasa cakat mesiace, prip. roky, ci liecba zaberie....to by som asi nezvladla. A podla mojho Dr. by to musel byt asi zazrak.
Je prijemne pocut, ze niekto...otehotnel s touto hnusnou chorobou...ci uz po umelom oplodneni...ale este krajsie, ze prirodzene 🙂 Dufam, ze aj ja raz zazijem ten pocit.
...a este jedna otazocka, ak smiem: preco Ti povedali, ze v Tvojom pripade IVF nemalo vyznam?

gotana
7. mar 2012

@ria191 dik, normalne som kludnejsia 😉

nelinkag
7. mar 2012

@vevaaa pise sa v tych receptoch o vyradeni zivocisnych tukov... tak ja som vyradila aj ryby... a aj som citala... ze morske.. su moc chemizovane... uz bohuzial v dnesnej chorej dobe... takze ak uz nevydrzis..skus si zohnat nejake domace pstruhy..alebo nieco domace...co vies.. kde je chovane..aj ked samozrejme nikde nebudes mat uplne ryby bez skodlivin... ale ja som maso vobec nejedla.. a videla som vysledky aspon co sa tykalo cokoladoviek... nezmizli... ale nespinila som a nemavala som bolesti..a upravil sa mi cyklus krasne na 28den... tak pre mna to bol zazrak... uvidis..na co sa budes citit =) drzkam velmi silno palceky =)

trish22
8. mar 2012

DASYKA- ja by som nešla na homeotakicku liečbu. Laparkou sa to pekne vyčistí a hormonálnou liečbou sa to potom upraví. A uvidíš, nezaberie to ani tak dlho času ako homeo a raz-dva budeš tehu 🙂
a pokiaľ to nie je Dr.ani by som tam viac nešla. Ale to je môj subjektivny názor

bobsent
8. mar 2012

@dasyka myslím že si sa rozhodla dobre 😉 aj keď ísť do nemocnice nie je bohviečo, aspom ja som taký zbabelec neznášam to 😔
osobne asi podstúpim homeo liečbu zase.
no a IVF mi neurobili lebo vraj je všetko napadnuté, vaječníky zožraté endometriózou , darmo som im hovorila že mám ovuláciu ,neverili mi.ale že keď otehotniem maternica je v dobrom stave a plod sa iste udrží. stalo sa a v 3mesiaci som potratila. potom som mala nepriechodné oba vajcovody a už som sa o nič nepokúšala. a po 8 rokoch som bola tehu 😕
len teraz som dosť hotová, lebo som sa 10 mesiacov odsávala (malý sa kojiť nechcel) len aby neprišla mrcha a vysušili sa ložiská,(po pôrode mi všetko zmizlo) a len čo nabehol cyklus mám to po 2 mesiacoch späť 😖
a bolesti ako pred tým.
som fakt zúfalá, lebo sa musím starať o dieťa a nemôžem keď mám menzes..neviem čo robiť. ☹ ☹ ☹ nechcem byť už takto chorá a na radikálny zákrok sa ešte necítim-klimaktérium nebolo nič moc...

nelly3
8. mar 2012

@bobsent
tomu sa hovori zazrak, ze si otehotnela ked si mala nepriechodne vajcovody. zaujimave, ze sa ti tak skoro vratila ta endometrioza. ja ju mam v zlom stave, ale na IVF chodim, ze pokial je oki maternica nie je o com, aspon tak hovori lekar, no uvidime, uz sa to dlho taka aj roky idu ufff, ale ja stale verim, ze sa zadari a aj prirodzene 😉

ria191
8. mar 2012

@dasyka aj moja sestra otehotnela hneď po laparke a to chcela ísť hneď na IVF a nemusela 🙂 aj tebe budem držať palce aby to tak dopadlo veľa šťastia 🙂 🙂 🙂

dasyka
8. mar 2012

@trish22 vies...je to tazke rozhodovanie. Uz som jednu laparku absolvovala a behom 2 mesiacov, pocas cakania na schvalenie ziadosti na IVF, som mala cysty spat. Tak som taka neista....ci toto je ta spravna cesta. Preto to vahanie. Homeopatiu ale nezatracujem....urcite pomoze...len to chce asi viac trpezlivosti a dlhe cakanie na vysledok 😉 . Cas uteka, roky pribudaju a vytuzene dieta v nedohladne 😒 .

@bobsent aj nemocnicu prezijem...len aby som dosiahla to, po com tuzim 🙂. Uz nech to mam za sebou. Tak zazraky sa deju....to je hlavne ze ty si sa toho svojho dockala. Tiez som si prezila, tie hnusne stavy pri menzese. Mas to o to tazsie, ze sa musis starat o drobca ☹ . Musim si zaklopat...tuk, tuk....mna po tej prvej laparke uz nic neboli, ani mi nebyva zle....len cysty rasu, loziska sa tiez zvacsuju. Dr sa cudoval, ze ci mi pri operacii "preruslili" aj nervove zakoncenia, ze to tam dolu mam v zlom stave a cuduje sa, ze necitim ziadnu bolest.

@ria191 dalsie povzbudive slova 🙂 ...dakujem. Tiez by som sa najradsej vyhla tomu IVF-ku 😉