Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

fabienn13
28. sep 2015

@parvinka0001 Ako 19 rocnej mi tiez zistili pri laparke endo. Hned po nej mi Dr.nasadil 6mes.liecbu.Za ten cas som nemala M.a este ma Dr.upozornil,ze by bolo dobre hned po liecbe ostat tehu a ak sa to nestane tak po 25-tke ma bude pohanat....nestalo sa ani po 25-tke ( este som sa na to necitila). Po 30-tke som sla na laparku lebo kvoli bolestiam a 1,5 roc.snazeni som nemohla otehotniet.Dnes mame 16 mes.syna 🙂

parvinka0001
28. sep 2015

@fabienn13 neviem co robit som psychicky na dne stoho

zuzka71291
28. sep 2015

Ahojte.@parvinka0001 ja mam podobnu skusenost.uz skor som sa ti chystala napisat,ale akosi som nestihala...v aprili som bola na laparke a zistili mi endo...ja hlava v smutku.nakazala mi polrocnu liecbu.ja ze ako to vydrzim,preboha,ved zosaliem...ved chcem babo atd.pytala som sa jej,ci sa nemozeme pokusit otehotniet.ona ze by ma radsej najskor preliecila,lebo loziska endo su velke a mnoho.zrasty som mala po celej pravej strane.za maternicou atd...potom som sa dala na liecbu..o tri mesiace som isla opat za nou.ci nemozeme liecbu skratit. Ze by sme chceli sa pokusat o male....a zase ten isty scenar,ze loziska tam boli rozsiahle atd,xe ona je xa liecbu,ale po liecbe bude idealne ak sa budeme snazit a najidealnejsie,ak sa nam hned podari...chcela som tym len povedat,ze mi ta polrocna liecba ubehla velmi rychlo a tak som sa bala,ze sa to bude vliect.teraz beriem lieky posledne mesiac a teraz sa to uz vlecie,bo sa nwm dockat.hadam lieky pomohli a pojde to rychlo...len som chcela to,ze niekedy je aj lepsie podstupit liecbu.lekar by mal vediet,ci je potrebna alebo sa treba pokusat..u mna to bolo a je takto. Prajem pekny zvysok dna 😊

fabienn13
28. sep 2015

@parvinka0001 Kolko mas vlastne rokov''? Dve moje svagr.boli po 35-tke tehu 🙂 a jedna sa snazila 12 r. a druha 4 r. Vsetko robi aj psychika.

parvinka0001
28. sep 2015

@fabienn13 ja mam sice len 25 ale o dieta sa snazime od rokU 2014 a od roku 2015 uz aj s gynekologickou a urcite nechcem cakat do 30tky alebo aj viac ☹
@zuzka71291 ja si tiez vravim ze na jednej strane by somto uz mala cim skor za sebou no na druhej ci by sa prave teraz netrebalo snazit teraz po laparke mam asi aj plodne dni(podla testu) co by predtym bez tabletiek nebolo mozne ,ja ze endo nemam az take hrozne ale ani nic na vyber mi nedala

zuzka71291
28. sep 2015

@parvinka0001 no,mozno by bolo lepsie hned sa snazit...vravim,ze aj ja som tak chcela.ale nakoniec som dala na dr.citala som,ze mnohym sa podarilo po laparke,ked boli "precistene" ...len nezufaj.snaz sa mysliet na ine a niecim sa zamestnat.ja som to tak nejako zvladla tych 5 mesiacov..

nika2605
28. sep 2015

@sintuska06 mne to robili v narkozelaparoskopicky, netrvalo to dlho, tak mi nebolo zle ani z narkozy🙂 prekonala som horsie gynekologicke operacie, tak mozem povedat ze som to zvladla lavou zadnou🙂 drzim palce, netreba to odkladat...

indiga123
28. sep 2015

@bystrinka123 ahoj bystrinka,my sme si uz pisali.Ako si dopadla s tym silnym krvacanim aj dlhym u svojho gynekologa v januari.Ake mas cykly.Ten noresterol alebo ako sa to volalo co ti dali na pohotovosti sa ti ten menzes zastavil?pa (pisali sme si najprv o Providente)

pinguinka
5. okt 2015

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Som po laparke endometriozy a mám už za sebou piatu injekciu na zastavenie cyklu.Čiže som v umelom prechode. Pribrala som už 15 kg a viac už pribrať nemienim. Takže pred mesiacom som začala chodiť do fitka a mám osobného trenéra. Som tam každý deň, okrem soboty. Keď prídem domov, tak som hrozne vyčerpaná a mám problém niečo doma spraviť. Neschudla som ani kilo, ale ani nepribrala. Len potrebujem vedieť či mi to nemôže ublížiť...tento stav je zrejme sám o sebe zaťažujúci a to cvičenie do toho. Kamarátka ma straší aby som si neublížila keďže ani spávať nemôžem dobre. Ste na tom niektorá podobne?

marcela838
6. okt 2015

@pinguinka ja mam tiez po laparoskopii a tiez my tam nasli endosku a mne zase dali len 1davku dipherelinu a dostala som menštruáciu,ale taku silnú ktorá trvala 14dni☹Teraz cakam príchod menštruácie a zatial nic tak až možno teraz to u mna zareagovalo....Návaly mam strašne ,poruchy spánku a dosť som aj nervózna☹Potom všetkom som sa rozhodla,ze idem začať cvičiť kedže ja som odjakživa športovala a to mam uz 8kg dole a nemam zatiaľ ztým problem takže kľudne môžeš aj ty 😉

pinguinka
6. okt 2015

@marcela838 Tebe to dali len na jeden mesiac?? Ja som po prvej injekcii tiež dostala menštruáciu..ale lekárka vravela že je to normálne.Teraz mi to vyrátala že by som vlastne mohla dostať v polovici decembra. Takže po Novom roku pôjdem zas na laparku aby zistili čo a ako. U mňa je to hrozé, už čakám kedy to skončí. Vo fitku driem ako kôň, ale cítim sa stále taká nafúknutá.

marcela838
6. okt 2015

@pinguinka len na 1mesiac ze ked chcem otehotnieť tak my dali len jednu dávku a to staci....A na tu menštruáciu tiez som sa pytala,ze ci je to normalne tak my odpovedali ze ano az na tu ďalšiu by som nemala dostať....Ale tie stavy su strasne to ti verím zevraj mi to bude trvať tak 2mesiace a malo by to byt fajn tak snáď my neklamali.A u teba tie stavy budu trvať dlhšie to ti nezávidím ☹Ale uz na Lsk ma neodporučili na ďalšiu....Ale co my zase povedali,ze ak otehotniem tak to bude skor na mimomaternicne tehotenstvo toho sa obávajú viac☹Neboj aj tvoje telo sa čoskoro zregeneruje chce to len čas 🙂

marcela838
6. okt 2015

@pinguinka a preto sa cítiš taka nafúknutá,lebo si mala brucho napustene CO2 a tie čreva potom tak reagujú a bude im to trvať aj 4mesiace kým sa vrátia do normálu.Ja mam tiez to iste,ale co ti poviem aj viac ma bolia kríze nieže predtým a ani mi tak nechuti jest citim sa tiez taka nafúknutá ako aj ty ☹

sono2
6. okt 2015

@katrin21 to pochybujem. Endometrioza je dedičného pôvodu, hormonálneho alebo imunitného. Ja mám všetko super ani imunitu zlú, hormóny super, žiadne problémy, žiadne bolesti, cyklus ako hodiny. A predsa tam pri op bola A ktovie či tam zase je, na laparku nepôjdem A problémy nemám ako predným. A štítu mám do 1 žiadne protilátky t3, t4 V poriadku.

sono2
6. okt 2015

A pokiaľ máte priechodné vajcovody, nechápem, prečo by ste nemali otehotnieť. ..

sono2
6. okt 2015

@nika2605 pri prefukoch si mala vajcovody priechodné nie? Ináč celkom nechápem, prečo hovoríte všetky O zázraku. Zázrak by bol otehotnieť S nepriechodnymi vajcovodmi. Lebo tie sú najdôležitejšie. Môžeš mať všetko ale nemáš OK toto tak ti pomôže fakt len zázrak.

katrin21
6. okt 2015

@sono2 u nas nikto nema endosku, iba ja... problemy som nemala ziadne... ani ja,.cyklus ako hodinky 🙂

zuzka71291
6. okt 2015

@marcela838 ja som tiez na tom podobne.hoci nemam injekcie ale visanne tabletky.umelo vyvolanu menopauzu...uz ich mam brat posledny mesiac.ale taktiez som pribrala ...hoci nie velmi vela.len styri kila.ale aj tak sa citim zle....u mna je to zase opacne. Ze son hladna skoro kazdu hodinu a potom tak aj priberam a k tym krizom...tiez ma dost bolia,co registrujem....
@pinguinka

sono2
6. okt 2015

@katrin21 a odkiaľ vieš že ju nemáš? Ale vajcovody máš priechodné nie? Endo sama o sebe nebráni otehotnieť

zuzka71291
6. okt 2015

@marcela838 a taktiez som mala ist po polrocnej liecbe opat na lps.ale kedze sa chceme pokusit o male,tak neoojdem.ak by sa nedarilo.tak sa uvidi

katrin21
6. okt 2015

@sono2 nemam, lebo by to bolo vidno, ja som mala endometrialnu cystu.... cokoladovu.
a nemam ju, lebo som si dala do poriadku hypofyzu na biorezonancii...

sono2
6. okt 2015

@katrin21 aha ok. Želám ti to.

judit28
6. okt 2015

Ahojte dievčatá,
chcem vám len napísať, nech ani jedna z vás nestráca nádej otehotnieť kvôli endometrióze...aj mne to pri laparoskopii zistili...potom som sa liečila...a teraz mám 2 nádherné detičky...na dcérku sme po liečbe čakali rok..na synčeka potom pol roka...každá jedna z vás má šancu na bábätko..ja vám to veľmi prajem..ako tu viacere z vás píšu - tá psychika robí svoje...ľahko sa to píše iným, že budte v klude, no treba sa zamerať na pozitívne veci...ja držím každej palce...

zuzka71291
6. okt 2015

@judit28 dakujeme krasne 😊...presne sa o to snazim a uz sa mi vsetci smeju,ze nemam tvrdit,ze o mesiac budem tehotna.lebo ze budem smutna a pod.ale ked ja viem,ze o chvilu budem a po liecbe otehotniem 😃

judit28
6. okt 2015

@zuzka71291 hlavne pozitívne...ja som mala dlhú liečbu...som brala 2 série injekcii... ten rok čakania na dcérku bol riadne dlhý...a to iné čakajú na babo oveľa dlhšie...hlavne je, že ked sa niekto bojí, že s endometr. to nejde, tak to nie je pravda..ja držím palce, že sa po liečbe podarí..

janis24
6. okt 2015

@sono2 endo sama o sebe otehotniet brani, pretoze loziska vylucuju o.i. enzymy braniace uhniezdeniu embrya. Endo cysty na vajecnikoch zasa znizuju ich cinnost aj kvalitu vajicok. Takze priechodne vajcovody su ti v mnoho pripadoch na dve veci. Nehovorim, ze otehotnenie je zazrak, ale casto si vyzaduje neuveritelnu trpezlivost, sebazaprenie a tazky boj.

sono2
6. okt 2015

@janis24 mhm. Mne ich teda treba. A keď ich priechodné nemáš, tak aj keď vyliecis tieto veci čo spomínaš prirodzene nemáš šancu otehotnieť. Enzýmy? To by si ju musela mať V maternici no nie?

janis24
6. okt 2015

@sono2 pravdepodobne nerozumies. reagovala som len na tvoje tvrdenie, ze endo sama o sebe nebrani otehotniet. Moze to u pacientiek vyvolat dojem, ze staci mat priechodne vajcovody a veselo sa snazit bez dalsich liecebnych zasahov. Nie je to pravda, tot vsio. Ostatne argumenty su tym padom bezpredmetne.

kniha24
6. okt 2015

ja mam endo dva roky, bez liecby, iba sledovanie, a moja doktorka mi povedala, ze nie je problem s nou prirodzene otehotniet, tak nezufajme

zuzka71291
7. okt 2015

@judit28 Dakujem...uvidíme ako to pojde, ale hadam ze to pojde skoro, lebo si neviem predstavit dlhu dobu, zblaznim sa :D
@sono2 ono sa da prirodzene aj s endo, je tu mnoho zien, ktorym sa to podarilo.len niektorym sa podari skor, niektorym pozdejsie a niektore sa uz musia obratit na umele oplodnenie....kazdopadne je pravda, ze pri endo zvykne byt problem s otehotnenim...