Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
27. jún 2011

@pici držíme palčeky aj s mojou princeznou 🙂 Ako sa inak cítiš?Dúfam,že sa šetríš 😉

nikol18
27. jún 2011

@mabumi presne ako pises...ja ked som sa dozvedela o tom, ze mam endometriozu, preluskala som mnozstvo internetovych stranok a ked som citala co vsetko si baby kvoli tomu vytrpeli, ci uz operacie, liecba, problemy otehotniet...mala som z toho hrozu a ked som sa o tom s priatelom rozpravala, vzdy ma povzbudil, nech sa nebojim, ze ved ja to nemusim mat take strasne...to sme este nevedeli, co nas vsetko za posledny rok caka ☹
teraz viem o to viac pochopit kazdu kocku, co ma tuto chorobu a prechadza si vsetkymi utrapami...mna to tiez niekedy tak strasne depta, ze je to boj do konca zivota...vzdy, ked ma podbrusko boli, hned sa bojim, ze uz su tam dalsie loziska ( a pritom to nie je tak dlho, co som podstupila aj operacie aj liecbu ☹ ) je to na zblaznenie...
takze drzim vsetkym kockam palce, nech sa nam podari tu mrchu jednu aspon trosicku utlmit, nech nam nesposobuje tolke problemy 😉

nikol18
27. jún 2011

@bobsent inak presne ako si napisala aj mne hovoria lekari...kym mam maternicu a fungujuci vajecnik, sanca je velka, tak dufam, ze to tak bude 😉 teraz ked mavam dlhe a zase bolestive menstruacie a bolesti aj mimo nich, navrhla mi lekarka, ze mozem brat antikoncepciu kontinualne az dokial nepojdeme na IVF aby som nemala menstruaciu a ani bolesti...no my sme sa rozhodli, ze to zatial budeme skusat sami, ved hadam motyka vystreli 😀

liviaf14
27. jún 2011

@nikol18 neboj vystrelí, aj u mňa vystrelila, už som ti tu písala. tiež s 1 vaječ. 😉 u mňa zafungovalo, že som všetko vypustila z hlavy a prestala riešiť tehotenstvo, za chvíľku som bola tehu 😉 tri roky ma endo deptala, stresovala až nakoniec som si povedala, že takto to ďalej nejde a prestala som na to všetko myslieť.

pici
27. jún 2011

@janemari ahoj moja. laurinke pusku posielam. napis IP co mate nove :D starosti a radosti :D ano setrim sa.. cely vikend som spala :D

bobsent
27. jún 2011

@nikol18 si prvá na rade komu by mala motyka vystreliť 😉
tesne pred tým ako ako som ostala tehu tehotneli samé celebrity až som si raz zo srandy povedala že keď už aj takéto ostali v tom tak som už len ja na rade 😀
mne povedali že stačí štvrťka vaječníka-bohvie či mi toľko ostalo funkčného...vážne uvažujem nad mirenou už sa mi po 8 rokoch nechce tak trpieť...ale som dosť skeptická,keby sa dalo radšej by som mala ešte jedno dieťa, ale to jeuž pasé 😒

nikol18
27. jún 2011

@liviaf14 ved ja viem, len to je prave problem, nemysliet na to 🙂 mozno casom sa mi to podari, ale teraz je to este moc cerstve a zive 😒

nikol18
27. jún 2011

@bobsent dakujem 🙂 a ta mirena to je ta antikoncepcia, co sa vklada, ci co?

nikol18
27. jún 2011

@pici ahoj, no ako sa mas po ket? drzim moooc palce, nech to dobre dopadne 🙂

bobsent
27. jún 2011

@nikol18 áno...ale neviem presne aké sú vedľajšie účinky a hormóny veľmi nechcem brať...nemám dobré spomienky na klimaktérium 😠 a neviem či ju vôbec vzhľadom na vek budem môcť mať.

pici
27. jún 2011

@nikol18 ahoooooooj. no som tyzden aj dva dni po... tak este tyzden mam pred sebou a vieme vysledok... okrem toho ze z liekov stale spim boli ma hlava a brucho.. ani ziadne ine zmeny :D

nikol18
27. jún 2011

@bobsent no to verim...ja tiez nie 🙂 ale s antikoncepciou som problem nemala ziadny, tak ak to funguje na podobnom principe ako klasicka HAK, tak by to nemuselo byt asi az take zle... 🙂

nikol18
27. jún 2011

@pici joooj, tak hlavne oddychuj 🙂 myslim na teba aby to dobre dopadlo, urcite daj vediet 😉 my teraz planujeme s drahym dovolenku...jedna nam uz padla, tak hladame nieco ine, ale kedze sme velmi obmedzeny casom zo strany priatela, je to trosku narocne, tak dufam, ze to vyjde a mozno aj zmena prostredia nam pomoze 😀

pici
27. jún 2011

@nikol18 urcite ano... nic nie je dolezitejsie ako pokoj na dusi

martinkatinka
27. jún 2011

Baby neverili by ste,ale dva mesiace po porode a ja mám zas endo cystu 😖
Dnes mi zaviedol mirenu a našiel ju tam, potvoru jednu! To zavádzanie nebolí, trošku teraz krvácam,ale inak v pohode... uvidíme ako ďalej... 5 rokov mirena a potom nech mi to už vyberú a basta! ja už sa nebudem s tým stále trápiť, aj tak mi ďalšie bábo neodporúčajú, tak načo??

pici
27. jún 2011

@martinkatinka to fakt? no uvidime ako ja to budem riesit... ale asi podobne... je to mozne urcite nechcem byt do konca zivota na hormonoch

martinkatinka
27. jún 2011

@pici - skoro som sa v ordinácii rozplakala... vravím, že tak skoro?? že kedy sa to stihlo?? a doktor povedal, že sám nevie, že po tých dvoch čisteniach by ani on nepredpokladal, že vobec budem mať menzes najbližšie mesiace...ale ja mám takú smolu, na mňa sa všetko nalepí...
Keby som toto vedela skor, tak ani mirenu nepotrebujem a mohli mi to rovno všetko povyberať.......... Ja už na to nemám nervy....

pici
27. jún 2011

@martinkatinka to sa necudujem. ja som sa skoro minule rozrevala a to mi iba povedal ze je to dozivotny boj... no neviem preco takato .... nebudem nadavat vobec musi existovat

martinkatinka
27. jún 2011

@pici - a zrovna dobré ženy to majú... také, čo chodia s holými pupkami a "dajú každému", také sú zdravé... no neplatí to isto pre všetky, ale tak zjednodušene povedané....
Ty sa teraz šetri a uvidíš, že o pár dní nám napíšeš, že si v tom 😉 držím ti palce... všetky, aj so Samkom...

yukki
27. jún 2011

@martinkatinka drž sa...

@pici taktiež, nech to vyjde ako chceš.
Mne povedal, že mi všetko nevyberú, dokonca ani ten jeden vaječník mi nechceli, čo na ňom opakovane rastie endocysta a lepí sa na hrubé črevo...a to nie som najmladšia. Ale keby som mala tretíkrát v žťivote absolvovať liečbu.....ja neviem, neviem....

pici
27. jún 2011

@yukki ja viem. stale na teba myslim ze si to velmi zle znasala. ale ked sa tak na seba pozriem tiez to nebola so mnou velka vyhra... ale budem to riesit potom
@martinkatinka presne, bohuzial... takto nas to nici

janemari
autor
27. jún 2011

@martinkatinka to nemyslíš vážne už cysta 😲 No ja som už mala druhýkrát mrchu po pôrode tak ako ty a viem,že ked pôjdem o mesiac na kontrolu nedopadne bohvieako 🙄

nana123
27. jún 2011

Ahojte, ja som laparke, vysledok endometrioza. A p. mudra dr mi tam vsetko nechala a este mi navrhla ze IUI 😖. Takze menim doktora a tam musim od znova na vsetky vysetrenia.... Ked pojdem na kontrolu hormanalneho cyklu na 3 den a dr hovoril ze mi bude robit ultrazvuk ako to robi? Z vonku alebo z vnutra?

pici
27. jún 2011

@nana123 na hormonalny profil sa berie len krv a sono vaginalne... kazdy lekar je specificky... aj jeho metody a postupy, zalezi aj od teba v akej si situacii atd...

nana123
27. jún 2011

@pici Noooo tak to sa tesim 😒. Budem mat mrchu a este vaginalne a k tomu este chlap je dr. Neviem ci to len ja ale vyslovne neznasam taketo vysetrenia.... Preco si musime tolko vytrpiet?????

pici
27. jún 2011

@nana123 no ja som to absolvovala a bolo mi jedno, kto mi pocas kramov tam bude kukat. a nakoniec to bola zena, co mam ja problem s tym docela, a prezila som to. to sa utres kukne ta a ides domov. neni to take hrozne...

nadka9
27. jún 2011

ahojte, ja som absolvolala laparoskopiu v marci, mala som cystu na vajecniku, ktora sa ani po prelieceni nerozisla, tak musela ist von, pri laparoskopii mi zistili endometriozu, takze ma caka este jedna operacia, ta cysta mi hrozne tlacila na krize, ani som neverila ze to mam z toho, mam uz nastastie dve deticky, 12 a 5 rokov takze neriesim dalsie tehotenstvo, na kontrole v nemocnici mi predpisali liecbu injekciami, ale moja lekarka mi to nedoporucila, mala by som stavy ako v prechode a na tie zrasty by mi to nepomohlo, tazkze som mala stastie ze mi to podrobne vysvetlila, rozhodla som sa ich nebrat, v buducnosti ma caka este jedna operacia ale uz nemam taky strach ako ked som isla prvy krat, drzim vam vsetkym palceky a hlavne tym babenkam ktore sa snazia o dietatko, pekny vecer

martinkatinka
28. jún 2011

@janemari - ja som ani poriadny menzes nemala... len špinenie... a je to tu 😢 keď tak nad tým rozmýšľam, pokojne mi mohli tú maternicu vybrať....mala by som to aspoň za sebou....

nikol18
28. jún 2011

@martinkatinka joooj, no tak to ma mrzi :( ale snad ta mirena pomoze... 🙂

martinkatinka
28. jún 2011

@nikol18 - ja som sa pre ňu rozhodla preto, lebo ďalšie bábo neodporúčali.... vraj by ma už nemuseli zachrániť a vykrvácala by som... takže už mi je aj jedno, či mám, či nemám maternicu a vaječníky.... už sú mi v podstate nanič, len čo živia tú pliagu...