Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
17. okt 2009

Ano je to povzbudive je to nasa shaarka.Na vysvetlenie je to moja povodna tema kam som chodila kym sa nejako rozbehla tato tema.Inak v tej teme zacali postupne tehulkovat jedna po druhej a pomaly tam nieje ziadna snazilka.Dufam,ze coskoro moja nalada pominie a ja sa budem zase vediet smiat a vei riesit smahom ruky 😎

katie233
18. okt 2009

Ahojte 🙂. Posúvam na prvú stranu 🙂

ogeletka
18. okt 2009

Čaute. No dočítala som 😅

janemari
autor
18. okt 2009

Ahojte zelam prijemny zvysok nedele.Pocasie je o nicom ale ja sa aj napriek tomu dostavam z dna a dufam ze uz vyrazam nad hladinu problemov a vsekeho co ma trapi.Zelam prijemny start do noveho tyzdna ja uz idem vecer do nocnej. 🙂

ika33
18. okt 2009

Janemari - nemáš to ľahké ale zas keď už budeš mať lepšiu náladu, tak si povieš, že ani ťažké. Myslím si, že si silná baba a keď prekonáš svoju depku, tak to všetko zvládneš mávnutím ruky. Len čím skôr z tej depky preč. OK? 🙂 Svet zas nie je až tak zlý 🙂. Uvidíš, že všetko bude OK. 😉

katie233
18. okt 2009

Ahojte 🙂. Vidím, že každá z nás má svoje problémy. My máme takisto na krku už tretí rok úver na byt, ktorý rozlohou postačuje ledva nám dvom 🙂. Ale neriešim. V niektorých bytoch žijú tri generácie: rodičia, deti a deti ich detí a žijú ... Mám zdravotné problémy, preto toto už neriešim. Chce to len lepšie zreorganizovať, a bábo bude mať dokonca svoju vlastnú veľkú izbu 🙂. Aj ja som chcela mať všetko: dom, auto, chatu, peňazí toľko, aby som nemusela rozmýšľať nad tým, čo si môžem dovoliť kúpiť. Ale túžba mať dieťa je silnejšia. A aj keď je dnešná situácia na trhu práce zlá, verím, že to takto nepôjde donekonečna. Raz sme dole, raz sme hore. Toto sa zákonite opakuje. A počas materskej budem mať postarané aspoň o aký taký príjem, ako byť na úrade 🙂. Ja si tiež doplácam doplnkové nemocenské poistenie, aby som mala max. materskú (a to ju budem mať vyššiu ako súčasný príjem). A majú zvýšiť aj rodičovský príspevok, tak to bude hneď krajšie 🙂. Za uplynulý rok som si teda vytrpela svoje, a naozaj by som niekedy nerada riešila a búchala si hlavu o stenu pre to, že som sa nerozhodla pre bábo 😉. Takže Janemari hlavu hore, ten hore nám naloží na plecia len toľko, koľko sme schopné zvládnuť 😵.

liviaf14
18. okt 2009

čaute babiny 🙂
katie, tú poslednú vetu si pekne napísala 🙂 ja sa riadim heslom, že nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie...
ani jedna z nás to nemá v živote úplne ľahké a jednoduché, už len keď pomyslíme na endo a túžba po bábätku....
a to nehovorím o iných bežných starostiach, ale na to sme tu, aby sme si pomohli a podporili sa, no nie? tak pekný zvyšok nedele vám všetkým prajem 😉

janemari
autor
18. okt 2009

Ahojte 🙂 Jednu z vyhod ktore mam je ze nemam na krku ziadnu hypoteku ani uver.A vase problemy s platenim vam nezavidim a klobuk dole ze aj napriek tomu vsetkemu ste sa rozhodli pre babetko.A preto si aj myslim ze vy ste tie ktore si zasluzite babetko viac ako ja.Strasne vam to zelam,aby ste otehulkovali do konca roka vy ktore otehulkovat mozte.

Katie a urcite dojde mrcha?Myslis ze sa nezadarilo? 😉

lucy778
18. okt 2009

ahojte,
janemari - už aby ťa tá depka nechala na pokoji! myslím, že po tom všetkom čo si už preskákala si zaslúžiš bábetko rovnako ako ktorákoľvek z nás. niekedy veci nejdú tak, ako by sme si predstavovali, ale verím, že nakoniec sa dočkáš aj ty 😉

janemari
autor
18. okt 2009

lucy no v mojom zivote sa nedeje nic akoby som si predstavovala ale na to som si uz zvykla.Uz veci neriesim,rozhodla som sa ze ich budem riesit ked pridu.Takze do prace budem chodit akoby sa nic nedialo.Ked mi pride pozvanka na pohovor pojdem.A co dalej ohladom dietata uvidim co mi povie dokina.Snazilkovat sa budeme a ked otehotniem budem rada a ked nie tak to budem riesit buduci rok.Teraz sa budem venovat sama sebe,potrebujem zhodit kila ktore sa na mna po liecbe nalepili,vzdelavat a skratka konecne mysliet na seba. 😉

janemari
autor
18. okt 2009

Dobre kocky ja letim do nocnej.Zajtra sa pobede alebo podvecer urcite ukazem.A dufam,ze vela popisete aby som mala co citat. 😉Pa pa a dobru nocku.

mirip
18. okt 2009

Ahojte dievčatá, ako sa vám darí, dúfam že už pribudla dalšia tehula medzi vami ako som bola preč 😵

dahra
18. okt 2009

Ahojte,
Mirip,
gratulujem k malej 🙂. Zabava manzel? 😝 Stihas aj net? 🙂

mirip
18. okt 2009

občas hej, nie nezabáva už sme okúpané, prebalené, napapané a spí 😵

lucy778
18. okt 2009

mirip - blahoželám k Bianke! Prajem vám obom veľa, veľa zdravia! 🙂

ika33
18. okt 2009

Mirip blahoželám, a kedy sa to všetko udialo? 🙂 Daako mi to ušlo. 😅

dahra
18. okt 2009

Mirip,
mala ma len 5 dni a uz ste doma? 😕 Predpokladam, ze tahas nocne pri nej 🙂 Ako casto sa budi?

katie233
19. okt 2009

Ahoj mirip 🙂 GRATULUJEM!

janemari, čo sa týka zdravia, sme tu všetky na jednej lodi. Všetky si zaslúžime dostať to, po čom najviac túžime 😉. Myslím si, že to bola len tvoja slabá chvíľka. Nezávidím ti tento neustály boj s prácou 😝. Ale bude dobre, venuj sa príjemným veciam a ono to všetko príde samo 😉.

A všetkým prajem pekný začiatok nového týždňa 😵

katie233
19. okt 2009

Janemari, myslela som, že na tvoju otázku ti dám odpoveď až zajtra. Ale už je to tu. Mrcha dorazila v plnej paráde. Bolesti sa stupňujú, ak to pôjde takto ďalej, budem musieť zobrať pol dňa dovo :(. Dala som ružovú bábiku, uvidíme 🙂. A to mala prísť až zajtra, ale cítila som to už od štvrtku 😖. Ale ja som tak na 80 % vedela, že isto dôjde, lebo mám pocit, že som nemala ovulku. Jediné príznaky ovulky som pociťovala posledné dni menzesu a pár dní krátko po ňom. Takže budď som mala ovulku vtedy, alebo vôbec. Nevadí. Bojujeme ďalej 😵 😵 😵

tulipanike
19. okt 2009

ahojte

mirip, gratulujem 😵 😵 😵

evina0
19. okt 2009

mirip blahozelam k dcerke.aka je krasna.len nedavo si sla rodit a uz mas malinku na svete a ste doma.blahozelam este raz a prajem obom vela zdravicka.

jane neodkladaj drobceka.mne ked zistili endom mala som vycitky ze sme babo tak dlho odkladali,vzdy sa cosi riesilo s manzelom a na dietatko bolo cas.aj mm je toho nazoru ked sa nedarilo ze sme to nemali odkladat.
a teraz sa tesime
malo sem medzi vas teraz chodim.ale mavam malo energie celkovo,velku cast si berie drobcek kedze sa vyvija a zvysnu minam doma pri praci. s nicoho nic mi ostne zle a tak aj rozrobena praca caka.odkedy som ostala tehotna tak mam este vecsie problemy s jedlom. co vlastne jest, aj ked sa najem a je mi skvele za hodinku mi ostane bud tazko alebo blbo a jedine co pomaha natiahnut sa na postel,drobcek nema rad ked sedim skrcena pri PC alebo lezim na brusku.proste musim mat vzdy volne brusko inak beda rata..sa smejem ze si robi miesto 🙂
tesim sa na 26.10 kedy zase uvidim drobceka a verim ze sa s fotkou aj s vami podelim.a caka ma odner krvi 😒 😅 🙂

katie spravny postoj treba bojovat a ten vytuzeny darcek potom stoji zato.

prajem vestkym pekny tyzden a ked ma tu zase par dni nenajdete tak viete ze sa necitim sediet pri pc.

tulipanike
19. okt 2009

juj, akurat som pozerala foto, mala je krasna, mirip 🙂

filmushka
19. okt 2009

ahojte,
Mirip aj ja som si kukla malu Bianku, je rozkosna 😵 😵 😵 gratulujem i v tejto temicke 😉

aby ste mohli studovat, posielam tabulku s Lucy778 🙂

zelam vam vsetkym krasny, slnecny a uspesny tyzden! 😵 a NEDEPKUJTE! lebo ma nakazite a bude to tu ako v DEPKOVE 😀 😀 😀

hore hlavu a snazte sa 😉 😵

vanesska
19. okt 2009

Ahojte babulky...

juuuj taka depkova nalada... hm... ale nebojte urcite bude lepsie...! 😉 🙂 😵
aj ked niekedy je to fakt hrozne cim vsetkym si v dnesnej dobe mlady clovek musi prejst a ake prekazky preskakat aby sa dopracoval k niecomu ako je zalozenie rodiny... 😠
ale mraky prejdu a na kazdu z nas zasvieti slniecko... verim tomu!!! 😉

no co sa mna tyka ja som bola v piatok u toho tretieho lekara na tej konzultacii tak vsetko dopadlo super... no teda nie ze by endoska zmizla to nie... 😠 ale vlastne mi potvrdil to co mi povedali aj v CAR ze 3.operacia by u mna nic vlastne nevyriesila len by oddialila IVF a ze kym by som sa po operacii na IVF dostala tak by som mala uz 35 rokov a tu uz trochu hrame aj o cas... no a ze tie onkomarkery su vzhladom na endo v poriadku a ze ani z onkologickeho hladiska tam nevidi problem takze mi navrhol aby som rozhodne IVF teraz skusila a ze az keby nebolo uspesne tak potom by som isla na operaciu.

takze babulky 30.10. zacinam pichat prve injekcie... aj sa tesim ale aj sa bojim... lebo mi hovoril ze mam pocitat s tym ze budem mat asi dost bolesti pri tej stimulke kedze mam loziska na oboch vajecnikoch... a ze si endosku este viac nastimulujem no ale ze za pokus to rozhodne stoji...!

tak idem teda bojovat... drzte mi palce... ! 😅

janemari
autor
19. okt 2009

vanesska tak ti graulujem najprv k tomu,ze nemusis ist na dalsiu operaciu a zaroven ku zaciatku cesty k babu.Drzim palceky aby ti to slo bez problemov a do konca roka ze nam povies tu skvelu spravicku som tehula.

mirip gratulujem k tomu malickemu zazraku.Ani sa mi verit nechce,ze po tom sklamani si oznamila ze si tehu a potom ti brusko krasne rastlo a malicka uz je na svete.Tomu sa hovori rozpravka s happyendom.

filmush budem sa snazit nedepkovat,ale hormonom nerozkazes.

katie tak ti drzim palceky aby mrcha bola len prvy den taka bolava.Aj mne dosla o den skor ako mala a tiez som mala anovulacny cyklus.Teraz cakam ci tento tyzden prebehne ovulka alebo nie.

evina budem sa snazit urobit co je v mojich silach.Ale ked dufam,ze to bude prirodzenou cestou.

tuli a tebe sa ako dari?

janemari
autor
19. okt 2009

posuva na prvu stranu.Kde ste vsetky? 😕

filmushka
19. okt 2009

tu, aj ja posuvam 😅

janemari
autor
19. okt 2009

ok ked nebudeme pisat tak aspon posuvat,nech sme stale na prvej strane 😀

filmushka
19. okt 2009

mozeme byt i na druhej, no 😀

janemari
autor
19. okt 2009

Neviem kam sa vytratili vsetky baby 😅