Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

yukki
23. okt 2009

Ogeletka, veď ja tú možnosť nevylučujem, že by som ešte mohla mať aj svoje bio-deti...aj keď, hodiny tikajú. Najprv ale by im bolo zohnať nejakého správneho otecka, lebo aj keď hocičo zvládnem sama, ale otehotnieť... 😅
Bývam neďaleko detského domova. Pripadalo mi nezmyselné, že tam sú deti bez mamy a ja tu bez dieťaťa. 😉 A dospela som do štádia, keď už som mala všetky podmienky na to, aby som aspoň jednému z nich mohla dať to, čo mu chýba.
Janemari, neboj, ono si dieťatko k Vám cestu nájde! Všetkým Vám držím palce aby ste sa do roka a do dňa kotúľali po svete s bruškom, prípadne hojdali kočiarikmi a preberali grcky, koliky, ceny plienok.... 😉

janemari
autor
23. okt 2009

ogeletka nie nieje to samota,je tu mala bytovka 3 poschodova a 7 domov.Je to na zaciatku obce a asi 20min peso je od nas vodny raj.Ale nemame tu priamo obchod ci krcmu 😀 .Ale zastavku busu mam cca 1 minutku.Takze asi tak.

yukki ja som sa este nestotoznila s tym,zeby som si adoptovala dieta.Zatial to tak citim zeby bolo pre mna cudzie a nevedela by som si k nemu vytvorit vztah a citovo sa naviazat.A nechcela by som mat takto dieta,lebo by citilo ze tam nieje materinsky cit a trpelo by tym a to by som nechcela.

yukki
23. okt 2009

Veď ale Vaše vlastné dieťatko myslím, Jane!

janemari
autor
23. okt 2009

yukki ved ja ta chpem,ja len hovorim moj postoj k adopcii 😉

ogeletka
23. okt 2009

janemari - úplne,presne to tak cítim aj ja.Ešte nie. Ale ak nebude iná možnosť tak raz možno ano. Ale na to človek musí dozrieť ako na všetko ostatné

ogeletka
23. okt 2009

yukki - ako dlho Ti trvalo kým si si vybavila adopciu? A ako si si vybrala malú alebo ona teba 🙂

nastasia
23. okt 2009

ahojte dievcata,
ako sa mate? ja som si dnes bola v brne po autovakcinu-konecne som sa jej dockala. dufam, ze mi pomoze.

yukki-kolko to trvalo kym si malu dostala? ja tiez rozmyslam nad adopciou ak by som nemohla mat vlastne alebo ked budem mat a trochu podrastu tak potom. ale to je vo hviezdach este...

janemari
autor
23. okt 2009

ogeletka presne ako hovoris,clovek na to musi dozriet resp.berie to ako poslednu moznost.

nastasia tak drzim palceky.

prahaxx
23. okt 2009

Ahojte, dalsi krasny den za nami, zase sme o par hodin blizsie k splneniu nasich snov..
ja by som nemala nic proti adopcii, akurat tie papierovacky, dokelu.. ked si predstavim, ze by som mala ist kvoli tejto veci na nas narodny vybor, tak to neviem.. horsie ako ku gyndosovi a zubarovi v jeden den ☹
nakolko nechceme ist na umele oplodnenie, adopcia je pre nas riesenim, aj ked mm este nie je pripraveny na "cudzie" babatko ..
ako dlho to trva?, co som zatial citala, tak uprednostnovane su bezdetne pary, niekto caka aj 2 roky, ale je to o nahode, ked niekedy aj 2 pary to dieta nechcu, a ste treti v poradi, tak to vyjde rychlo.. ☹
no ale aj odporucaju, ze ked si najdete dietatko sami, trva to kratsie, len si to hladanie neviem dost dobre predstavit.
ked som nemala ovulaciu, nebudem mat ani PMS? mam 4 dni pred a bez priznakov ☹ nie ze by mi to chybalo, ale pride mi to divne..
krasny vecer, a oddychovy vikend prajem 🙂

yukki
23. okt 2009

Ja asi rok. Doba od prinesenia papiera na ÚPSVaR po dieťatko u Vás doma môže byť aj oveľa kratšia ako rok a aj dlhšia, závisí od požiadaviek na dieťa-etnikum, vek, zdravotný stav, pohlavie....papierovačky sú zvládnuteľné, asi aj lepšie ako injekcie Dipherelinu (minimálne osteoporóza a ani ďalšie vedľajšie účinky pri tom nehrozia), 😝 bezdetné páry nie sú uprednostnené, ide sa podľa dátumu zapísania do Zoznamu žiadateľov a teda tých požiadaviek.

lucy778
24. okt 2009

ahojte,
janemari - ovulka to nebude, lebo si robím pravidelne ovu test a zatiaľ to na ovulku nevyzerá. pokúšam sa skľudniť režim ako mi napísala Dahra. len je to ťažké v tejto situácii skľudniť režim. zase ide všetko proti mne 😠 ale teraz sa už nedám! hrozne nerada by som premrhala čas na snažilkovanie 😉

janemari
autor
24. okt 2009

lucy tak sa asi k tebe pridam,lebo som si robila vcera ovu test ale bol negativny a ked som odmerala dnes rano teplotu a klesla takze je to jasne ze ovulka nebude.Tak si mozem do mojho diarika zapisat 3 anovulacny cyklus za sebou.Zostavaju nam este dva cykly na prirodzene otehulkovanie.Ale uz tomu neveri.Dokonca pri milovani mam zase bolesti takze endo sa vracia ak uz tu nieje a tym padom prirodzene otehotniet nepojde.

evina0
24. okt 2009

jane a neskusala si femi kvapky?? mne velmi pomohli na ovulku a aj hlien.brala som ich prvy mesiac ked sa nam zadarilo.tiez som si myslela ze isto nezaberu.ale tych par eur mi bolo jedno a poradila som ich viacerym zenam a co ja viem tak s nich otehotneli..neviem ci nahoda ci pomohli ale su tehotne 🙂
ja nemam nic nove.dnes som cle den upratovala,nakolko mi neni dnes zatial zle a chystam sa aj zehlit.dobehnem sem az pondelok nakolko som si rano pod notebook valila 2 dcl dzusu a susui sa 😔 😔 - teraz som sem nakukla s mm Pc.A pondelok idem rano aj na sono ci krv tak Vam donesiem aj dalsie ovinky,verim ze len a len pozitivne 😉
prajem pekny zbytok vikendu.

dahra
24. okt 2009

Ahojte,
vidim, ze ste toho popisali, sice vcera viac ako dnes 🙂 asi kazda vikendujete. Ja mam za sebou relaxacny den 😀 😀, uz davno som sa nenabehala tolko s furikmi. Krasne pocasie, tak som makala u nasich okolo domu, vozila bio-odpad do kompostoviska cez zahrady, takze par kilometrov som presla. Bolia ma nohy a mam mozole, ale taka som natesena z takehoto dna. Nemam rada vikendy na byte 😒
Yukki,
klobuk dole - adopcia je pre niekoho tazke rozhodnutie. Ja som na tom podobne ako janemari, urcite by som chcela mat aspon jedno vlastne a potom by som zvazovala.
Prahaxx,
umele oplodnenie nie je len IVF - je to aj IUI - inseminacia, takze vsetko dnu sa udeje prirodzene bez zasahu lekara, len sa naplanuje den. Aj to je pomoc.
Ak si chcete adoptovat, musis ist na soc. urad - oddelenie soc.-pravnej ochrany deti. Az ked si zaregistrovana, tak sa pohnes dalej. Nemozes ist do detskeho domova si kuknut a vybrat. To nie je ako v utulku, deti su chranene pred takym pristupom ako v ZOO. Znie to otrasne, ale tak to je. Ale ak ste dvaja, musite obaja suhlasit, budete musiet aj absolvovat pripravu a sedenie u psychologa. Yukki si tym presla, takze urcite vie poradit. Myslim, ze dostat sa k starsiemu dietatku je ovela lahsie. Na male sa caka dlhsie. Mas pravdu - obecny ci mestsky urad bude musiet dat odporucanie a socialka pride pozriet aj k vam, ako byvate a vsetko okolo toho.
Evina,
nech v pondelok prinesies len same pozitivne spravicky.

Ja cakam mrchu kazdu chvilu, zajtra som 26DC a vtedy zvykla chodit. Mozno uz zajtra si "slahnem" moju prvu injekciu. Zacinam sa citit ako narkoman. 😀

prahaxx
24. okt 2009

dahra dakujem, viem aj o IUI, ale pre manzela v tomto pripade plati to iste ako pri IVF, vysetrenia, chodenia, stres.. sam sa na to neciti a ja ho nejako "motivovat" nechcem.. mozno casom, ked sam uzna, ze potrebujeme pomoc, pojde to lahsie..
pre babatko by som aj dazdovku zjedla, takze aj to uradovanie by som zvladla, vlasne som vychovala nasu malu sestru, takze mne cudzie babo nerobi problem, ale Andrej zatial nie je pripraveny ani na to..
cakam, kazdou hodinou, ktora pominie sme blizsie k nejakemu rozhodnutiu, tak sa modlim a tiez teraz cakam na mrchate dni.. mam 23 den, a uz naskocil aj PMS - bolest v lavom boku smerom do nohy, nervozita a aj prsia mi naskocili ☹ len to vydrzat 🙂
nech mas tu prvu inj zdarne za sebou, drz sa 🙂

yukki
24. okt 2009

Pekný večer prajem!
To čo som čakala, sa dnes dostavilo 😝 , takže niekedy počas týždňa (asi teda začiatkom?) sa budem musieť dovliecť do mesta na tú injekciu. Tak teda...držte palce.- čo sa týka chémie, nie som hrdina. 😖

susse
24. okt 2009

Ahojte,
ja som tá tretia čo začala s liečbou na Lucrine. Len sem nechodím často, tak raz do týždňa.
Dahra - takže naozaj mám len dve injekcie, len neviem koľko toho bolo, taká asi 0,3 dcl fľaštička, menej ako poldecák. Vo štvrtok som mala druhú migrému, ale bolo to lepšie. Nasilu som vracala a pekne to do pol hodiny prešlo.
filmushka - ja som z Brezna, tak nejako pri sebe fungujeme. Som rada, že máš mierne vedľajšie účinky. Ja tiež športujem popri tom a cítim sa zatiaľ v pohode v utorok bude 2 týždeň po injekcii.
Čo sa týka raňajšieho vstávania. Toto som mala, ale zo stresov v práci. Vtedy som fungovala tak, že o 22:00 som padala od únavy a zaspávala pri telke a o 2:OO som bola hore a čumela do blba. Zobúdzala som sa s riešením problémov v práci. Všetko som si musela zapísať a potom som nemohla spať. Tak som robila prácu. Večer som si ju nachystala a v noci robila. Ráno o 5:00 som zaspala do 6:00 potom sprcha a ráno bolo v práci všetko hotové a pripravené na rokovanie.
Takže aj toto môže byť návod na voľný čas. Mňa ak postretne tento vedľajší účinok postretne, tak budem makať na rigoroznej práci a dúfam, že si za ten čas si urobím doktorát. Odkladám ho už 2 roky a sopliaci, ktorých veľmi práca nezaujíma ho budú mať a je nie. Už mi kolegyňa hrozí, že či chcem byť magorka.

🙂

Baby, boli ste niektorá po laparke a popri injekciách na liečení v lúčkach? Posielajú aj nás mladé na takéto liečenie. Pozerala som tam diagnózy a zistila som, že liečia aj sekundárnu sterilitu a to vlastne máme každá keď máme endometriózu a sme na ňu liečené. Totižto tam majú program aj na prevenciu osteoporózy, čo je jeden z vedľajších účinkov našej liečby. Nebolo by super chodiť na toto liečenie. Možno aj vedľajšie účinky by boli miernejšie a spríjemnilo by nám to určite liečbu.

Pá. Neviem kedy sa zas ozvem, ale nepíšte tak veľa, nestíham potom čítať.

Naozaj nestíham každý deň sem chodiť a hlavne nie cez týždeň. Večer sa zas s manželom bijeme o notebook, ale už sa pracuje na druhom, ale kvôli práci, takže aj tak sa bojím, že častejšie mi to tu nevydá.

Posnažím sa však.

Pekný večer všetkým.

janemari
autor
24. okt 2009

Este ste tu? 😲 Idem vas docitat a potom vam poviem novinku. 😉

janemari
autor
24. okt 2009

sesse ja som nebola na lieceni,zevraj nemam na o narok po laparoskopii.

A tera znovinka,cely den som behala,upratovala,varila a tak som sa k ovu testu dostala az vecer a na prekvapenie tam boli //.Takze sme sa este pre istotu posnazilkovali a uvidime co dalej 😉

lucy778
24. okt 2009

ahojte,
Janemari, ale to je super správa! no vidíš ešte nie je nič stratené!tak držím prsty 😉
Yukki - super, takže sa posúvaš ďalej. Držím ti prsty to zvládneš. Keď som si dnes prečítala čo všetko zvládaš toto by nemal byť problém 😉

janemari
autor
24. okt 2009

No ak motyka vystreli tak ano.Este pre istotu urobim zajtra posledny test co mam doma aby sa mi to potvrdilo.A som zvedava na teplotu ci bude ovulkovska a potom tehulkovska.V pondelok idem k dokine tak uvidime,ak mi urobi sono tak by mala vidiet ci bola alebo nebola.

dahra
25. okt 2009

Ahojte,
Jane - gratulujem k ovulke. Ty si taky poctivec, testujes, skusas, ja som nikdy nic take nerobila. Ziadne meranie, ziadne testy, tusim aj tehotensky som si robila len 2-krat v zivote - prvykrat, ked som test dostala ako pribal k niecomu, tusim to bolo po operacii v januarii. Vtedy nam bolo kazane snazilkovat, tak som to vyuzila, ze skusim, ako sa to robi - negativne a druhykrat som testovala pred pichnutim prvej injekcie - bala som sa, aby som nahodou nebola tehotna, ked sa to picha, lebo to bolo aj na pribalovom letaku pisane. Najblizsie mozno testnem po IVF, ale skor si myslim, ze nie, ako sa poznam. Drz sa pri dokine!
Prahaxx,
a manzel si uvedomuje, ze hrate o cas? Vsak jedine, co by ho cakalo, je vysetrenie SPG. Ja by som napriklad brala este aj snazilkovanie, urcite by som sa az tak velmi nehrnula, lebo to stresuje.. Ale s endo nie su zarty. Uz som kvoli nej prisla o vajecnik. Casu vela nemam. A to nemam ziadne bolesti, nic take ako vacsina z vas. Aj teraz pred mrchou citim len "nieco" v bruchu. Viem, ze mi hrozi, ze pridem raz aj o druhy a to uz je "polrocna" menopauza nezvratitelna. Viem, o com hovorim. Moja mama prisla o vsetko v 36-tich. Zniest sa to da, ale prichadza skora staroba. Telo jej ochablo, pamatam sa ako mavala vykyvy nalad, strasne plakavala, bola nervozna, bali sme sa cokolvek povedat, aby sme ju nerozrusili. Casom sa pridruzili aj ine veci - stitna zlaza, polyneuropatia - boli ju a trpne jej cele telo. Ako dovod jej uvadzaju skoru menopauzu. Viem, co by ma cakalo. Takze dieta nemozem odkladat.
Som rada, ze moj sa bez reptania podrobil vsetkemu, jedine, co som musela od neho "vyzobrat" je, aby nesedaval s bookom na kolenach. To viem, ze som nanho kricala, ze ci je to take tazke dodrzat, oproti tomu, co musim ja podstupit, tie injekcie, vysetrenia, predsa zena si viac vytrpi. Odvtedy je pokoj.
Drzim palce na co najmenej bolestnu msku.
Yukki,
neboj, zvladnes to.
Susse,
drz sa! Vela uspechu pri rigorozke. Lucky sme tu preberali - ale vacsinou doktori neodporucaju. Jani tam tusim bola, skor je to na psychicky oddych, ale pri mojej povahe by ma pri "vyvalovani" zrali mrle a urcite by som bola viac nervozna, ako ked zamestnam mysel pracou.

Uf, zasa som sa rozpisala, prajem krasnu nedelu. Ja zatial nemam nic nove.

janemari
autor
25. okt 2009

Ahojte kocky,takze dnes som testla a uz bol uz bol test negativny.Takze ak bola ovulka tak sme trafili.Inak dala som do albumu vcerajsi testik tak posudte ci je pozitivny alebo negativny 😅

lucy778
25. okt 2009

ahojte,
noo, Janemari, tie čiarky sú podľa mňa dobre viditeľné a keďže ste to využili 😉 Veľmi ti prajem, aby to vyšlo!

janemari
autor
25. okt 2009

lucy dakujem aj tebe to zelam zo srdiecka.Uspechom bude uz aj to ak to bola ovulka.Ale sa smejem ze tolko sme sa snazilkovali ze to musia byt minimalne dvojicky 😀 Zajtra idem k dokine straaaasne som zvedava ako u nej dopadnem.Idem s vysledkami od dokiho co ma operoval.

katie233
25. okt 2009

Ahojte 🙂. Ako ste prežili víkend? My sme boli u mojich rodičov, trochu sme zrelaxovali, pochodili po hroboch ...

Janemari, tak to je super. Aj si mala nejaké príznaky ovulky, alebo si len tak testla s tým, že máš polovicu cyklu? Ale, bodaj by sa zadarilo 🙂. Aj vám všetkým ostaným to prajem.

Ja som dnes konečne domrchovala, tak od zajtra sa aj my vrátime k spríjemňovaniu si dlhých jesenných večerov 🙂. Teším, teším 🙂)).

janemari
autor
25. okt 2009

katie testovala som uz 4 den aj to som bola zlostna lebo 3 dni pred tym testy/ a teplota nic moc.A nakoniec 4 den // a dnes uz /.A ovulku mi naznacoval aj hlien a len pre istotu som testla resp.zo zlostou som si povedala mam posledne dva testy,miniem ich a kalsem sa na vsetko.A nakoniec to takto vyslo.

katie233
25. okt 2009

Pekne, Jani. Ja som sa tiež strojila, že tento mesiac kúpim testíky, nech viem, na čom som, ale kašlem na to 😅. Čo ma prísť, to príde 😉.

janemari
autor
25. okt 2009

Ja na jednej strane chcem na to kaslat,ale na druhej nechcem premeskat moznost otehotniet prirodzene. 😅

katie233
26. okt 2009

Ja viem Jani, je to dvojsečná zbraň. Vzhľadom k tomu, že všetky tu máme diagnózu takú akú máme, tak sú to preteky s časom. Ja sa tiež bojím, že keď budem k tomu takto "nezodpovedne" pristupovať, tak možno premeškám tú chvíľu a potom si budem búchať hlavu, že som mohla niečo podniknúť skôr. Ale veď uvidím, vo štvrtok idem k doktorovi, tak som zvedavá, čo mi povie.

A zdravím všetky babenky 😉.