Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
12. jan 2010

Katie,
ja som sa prave zobudila, som mala slofika od daco po 12-tej, do viac nez pol tretej. Urcite teraz potrebujes vela spat.

dahra
12. jan 2010

...a este jedna vec, aj mne MK ide pomaly, hrozne pomaly...

vanesska
12. jan 2010

cafte baby...

tak pokukam co ste popisali lebo dnes sa s MK nedalo... hrozne pomaly to islo... 🙄 teraz zda sa je lepsie...

no tak mozno pre niekoho tie injekcie su naopak prinosne... vsetko zle je na nieco dobre ako sa vravi...
dahra a tvoja segra je tusim tehula si pisala... a ako sa im podarilo po tych injekciach? a prirodzene alebo ivf?

ja som to dnes povedala sefovi v praci ze som tehu... dva dni som uz kvoli tomu poriadne nespala co som si chystala ako mu to poviem... a ani nevyzeral prekvapeny... aj som mu to oznamila hlavne kvoli tej moznej pn na ktoru ma doktor tak tlaci... tak bol zlaty a bude sa mi snazit mozno vyjst v ustrety ze by som mohla robit z domu co by bolo uzasne ostal by mi plat alebo aspon taka 3/4 nemala by som ziadne blbe vychadzky a doma by som sa nenudila... a hlavne by som si mohla poobede pospat a robit kedy sa mi chce co je super...
lebo teraz su moji najvacsi priatelia hlad a unava... tak zavidim babam co su doma a pisu ze si idu dat poobede slofika mne by sa tiez zislo... no tak uvidime ako to cele dopadne este to musi ale prebrat s najvyssimi... a ked nie tak pojdem na tu pn uz som sa rozhodla nebudem riskovat... predsa len sme na babo cakali dlhe 4 roky...

nastasia
12. jan 2010

dahra, zbytocne si sa prehnala 😒 moj dr. to dava na svoju stranku ked ma dovolenku nastastie. ale vacsinou to tam da az v ten den, takze raz si mi tiez stalo, ze som tam prisla a prazdna cakaren co unho teda neexistuje.
a to palenie v okoli mocovej rurky mam presne aj ja. to vraj moc drazdi zapalenu sliznicu. tak ja mavam zapaly casto teraz mam tu autovakcinu, ale ze by to nejak extremne pomohlo sa neda povedat. moj problem je, ale v tom, ze mam sustavne znizenu imunitu-beriem preparaty a furt to iste. kvoli tomu moje telo vacsinou reaguje na vsetko co neni "jeho" negativne. a bohuzial aj na partnerove spermie. ked nemame casto styk tak vzdy potom schytam zapal. 😅 ale ked bol casto tak som si zvykla a bolo to ok. takze teraz zasa trpim, dufam, ze to rychlo prejde.
aj mne ide kon pomaly v poslednom case. ale vraj ho maju prerabat. mozno je tu uz prilis vela ludi a je to cele pretazene.

dahra
12. jan 2010

Vanesska,
ja mam tak robotu, ze robim rano (dnes od 7.15) do cca 10.00 a potom zasa poobede, zvycajne od 14.15, ale dnes idem az ovela neskor. Takze stiham spat medzitym 🙂
Sestra nie je tehotna, jej manzel ma problem so spg, snazia sa od novembra, ked jej dosla mrcha, zatial nic. Tiez uvazuju, ze mozno skusia CAR.
Nastasia,
hej zbytocne som sla, ale brala som to ako prechadzku, kedze sa dnes nikam nenahlim 🙂

vanesska
12. jan 2010

dahra... tak potom sesternica je tehula? neviem zdalo sa mi ze niekto z rodiny to bol alebo sa mi to uz uplne pletie... 😅
no prave mne ten poobedny slofik dost chyba... a robotu mam od rana do vecera vkuse takze ma aj dost boli hlava z toho pocitaca a vecneho cumenia do papierov a zakonov bleee... 😝
tak preto taka praca z domu ked si to rozvrhnem sama by bola idealna... no uvidime ako to vypali...

dahra
12. jan 2010

hej, hej, sesternica ma o 4 tyzdne predbehla... 😀
to by bolo dobre, keby si tak mohla robit, inak ja velmi nevysedavam pri kompe, mna z toho tiez boli hlava a hlavne mi je zle od zaludka vtedy, to je spojene

luko
12. jan 2010

jani: dakujem za vysvetlenie 😉
vaness. tak sef je zlaty ze tak zareagoval 😉

luko
12. jan 2010

podla coho sa inak urcuje, ci sa ide na kratky alebo dlhy protokol?

dahra
12. jan 2010

Netusim, Luko, dakde som citala, ze kratky je agresivnejsi, lebo nema pripravu a ze sa dava zdravym zenam 🙂.
Tak neviem, lebo s jednym vajecnikom by som sa zdravou nenazvala, a predsa som ho mala. Ak nezabudnem, tak sa opytam v heliose bud. piatok, ideme na utz/sono. Mala by som vtedy byt 12tt+1.

zlatanka30
12. jan 2010

dahra,luko ahojte.ideme do heliku 12.2 tttttttttaaaaakkkkkkkkkkkk sme sa rozhodli.

luko
12. jan 2010

zlatanka...skvele.... 😵 😵 😵 do Martina? tak su vraj skveli...som pisala...kamoska ma och nich dve deticky.
dahra: aha...tak co je pre nich pojem zdrava, ze? 😀 mne spominala dlhy a asik mi ho aj dal, lebo na kratky by som musela cakat na MS a ja uz nejdem uzivat HAK, takze by tam bolo predsa len mesiac bez HAK riziko endosky.

lucy778
12. jan 2010

ahojte,

no na upresnenie ja som v 3.ročníku, momentálne sa nedá pokračovať ďalej v mojom odbore, ale ani mi to nejako nevadí, lebo intenzívne rozmýšľam nad zmenou, ale školu už dokončím, keď som ju raz začala. ale venovať sa škole popri práci a všetkom ostatnom je niekedy fakt o držku 😀

inak baby, na tu "svrblavku" ja osobne nemám problém od kedy som objavila probiotické kapsule. vždy ich mám doma a keď cítim, že sa niečo deje, tak ich začnem brať. aj na krabičke sa píše, že je to okrem iného aj na prevenciu vaginálnych reinfekcií.

nastasia - to nechápem, ako si cítila, že ti praskol folík 😕 , to ja necítim ani že mám ovulku, alebp lepšie povedané si to neviem odsledovať 😝 ešte, že dostať ovu testy, lebo by som bola hotová

a koník aj mne ide stráááášne pomaly 😖

luko
12. jan 2010

lucy a aky odbor robis?

zlatanka30
12. jan 2010

luko ahoj.ano do martina.chodime ku krajkovi.su skveli to ja viem,uz davno 🙂 🙂

janemari
autor
12. jan 2010

Ahojte 🙂

Studentkam gratulujem ku skuskam 😉

Aj aj citim kedy mam ovulku a tiez som parkrat citila bolest a potom zrazu nic.Obcas som mala aj take slabe spinenie,co bol znak ze folik praskol.Nocna bola v pohode aj vdaka tomu,ze som konecne vyskusala mobil ako radio 😝 ,lebo ma prelozili na ine stredisko a tam ziadne radio,s chlapmi moc nedebatujem.A tak mali aspon podivanu ako som sa tam vlnila a tancovala 😀 😀 😀 Dalsie snazilkovanie zajtra aj ked muz chcel zase aj dnes,ale ako ste pisali menej je niekedy viac,tak to netreba prehanat 🙂

lucy778
12. jan 2010

luko - som zubná technička
janemari - ďakujem 🙂

luko
12. jan 2010

janemari: tak to zavidim, ze tvoj muz je do toho taky hrrrr. moj muz pride vecer ani obraz ani zvuk 😀

janemari
autor
12. jan 2010

No my sme 2 mesiace nic neriesili tak teraz by to najradsej dobehol.Vcera otrvoval ze este jedno kolo 😲 _Mu vravim ti sibe 😀 Ako ked odbrzdis rozturovane auto 😀 Ale kedze dlho nebolo nic,tak to bolo pre mna dost neprijemne teda zo zaciatku a dufam,ze to bolo len prvy raz a nebudem trpiet ako nastasia ☹

lucy778
12. jan 2010

janemari - tí chlapi sú fakt trafení 😝 , niekedy ich nemôžeš dokopať ku snažilkovaniu a inokedy je aj dva krát do dňa málo. ale bolo by fajn keby sa vám zadarilo 😵

janemari
autor
12. jan 2010

No ono by bolo fajne keby sa zadarilo vsetkym babenkam endackam a ziadna nova by nepribidla s endoskou.Keby sme sa tak mohli vsetky presunut do uspesnych tehuliek.Inak tehule kde mame virusiky,sem tam trosku potrusite ale je nas tu vela a nestaci to 😉 tak podme sem s tehu virusikmi nech sa nakazime minimalne na 9 mesiacov 😝

luko
12. jan 2010

som si povedala, ze si nedavam uz ziadne casove plany, ale prajem nam vsetkym dokonca roka ten najkrajsi darcek 😉

babulina
12. jan 2010

tak vam nejake posielam janemari TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
😀

luko
12. jan 2010

ze dik 😵

dahra
12. jan 2010

Ahojte,
Zlatanka, super, tak nech vas v Heliku potesia dobrymi spravami!
Ja som tam dnes tiez volala, som sa objednala na 22.1. na sono.
Jane,
som sa musela smiat, co si pisala o muzovi. Moj sa sem-tam zaujima ci pisem aj o nom.
Keby tak vedel 😉
Luko,
teraz najcerstvejsie tehule maju uz septembrove terminy. Vobec sa mi nechce verit, ze to ta rychlo uteka. Este par mesiacov budu terminy na tento rok, potesujem aj sestru, ze to moze stihnut s nami. To by bola pecka v rodine!

luko
12. jan 2010

jaj...no drzim jej palce 😉

dahra
13. jan 2010

Ahojte,
dnes tu este nik nebol 😕?

jani2
13. jan 2010

..asi sa všetky niekde túlajú....ja by som tiež asi nedošla, ale Janinka zaspala, tak mám chvíľku pre seba a samozrejme som to hneď využila a nabehla na koníka..🙂
...inak ja som sa dnes na stránke Heliosu dozvedala, že mrazia po jednom embryjku a to je super, kedže ja chcem vkladať len jedno...bolo by mi ľúto, keby rozmrazovali po 2-3 a ja si dala vložiť len jedno.

luko
13. jan 2010

nestiiiiihaaaa 😀

ogeletka
13. jan 2010

Ahojte.
Všetko dobre do nového roku všetkým prajem. Tak a pichla som 4 - poslednú injekciu decapeptylu.