Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ika33
3. mar 2010

Ogetka, luko držím palčeky 🙂

lucy778
3. mar 2010

Ahojte

ogeletka - držím prsty, aby to vyšlooooo!

dnes som si cez obed v práci trochu schrupla, tak výnimočne som ešte čulá 😀 ale už to asi nebude dlho trvať, takže prajem dobrú noc!

jani2
3. mar 2010

ogeletka - držím palce...inak to čakanie po transfere poznám....nič moc! 😒 ....ale treba vydržať a veriť v embryjka, ony sa potom pekne zahryzkajú 😉 ...keď sa to tak vezme, tak je okolo 45%-tná pravdepodobnosť, že si tehotná 🙂 🙂 🙂
luko - nuž uvidíme ako dopadnú tie moje "fantázie"...možno už onedlho zistíme, že to už fantázie nie sú, ale skutočnosť!!! 😉
..inak ja som 11.DC, vaječníky už nebolia, ale mám takého blbého tušáka, že hnevá ucpaný vajíčkovod...však uvidím v sobotu na UTZ.

prahaxx
4. mar 2010

posúvam TTTTTTTTTTTTT 🙂

janemari
autor
4. mar 2010

Ahojte 🙂

ogeletka prepac ze som na teba zabudla 😅 ,ale uz si vlastne 50% tehula uz len pockat na druhych 50% // co bude co nevidiet 😉

jani a luko takze buduci tyzden pribudnete ako potencilane tehule 😀 a ja sa posuniem v centre dalej 🙂

deb ja si myslim ze ta jednotka je pociatocne stadium endosky co mala asi aj nastasia.Najprv jej povedali ze ju vlastne ani nema a nakoniec sa z toho vyklulo ze bud sa pokusi hned otehotniet alebo pojde na ivf ak chce mat deti 😠

evina0
4. mar 2010

ahojte 🙂
posielam virusky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵
my sme poriadne podrastli, uz mame 35 cm a 1040 g - vcera sme boli v nemocke na ultrazvuku a okuknut aj porodnicu, ved sa ani nenazdam a budem na ceste do nej 😉
denne Vas cvitavam a drzim snazilkam pacleky nech ste coskoro uz tehulky 😵

ogeletka
4. mar 2010

Ahojte.
Veľmi Vám ďakujem,ženám tak držíte palce a za povzbudivé slová.Akosi mi tlak beží hore a jasne,že ma preto bolí hlava,ale nechcem brať žiadne lieky.Teda okrem tých čo mi dali v centre-teda progesteronu.Takže ležím oddychujem a dúfam,že pocesnaku mi tlak opäť zíde a bude dobre.

deb
4. mar 2010

janemari, ja to mam napisane v prepušťacej správe z nemocky, no moj lekar mi povedal, že jke to nulove, no on vie, že sa pokušame o mimi, tak mi aj povedal, že čím skor... a nevies, co bolo d tou nastasiou? Otehotnela?

nastasia
4. mar 2010

ahojte,
ja velmi nestiham prispievat mam toho strasne vela toho ☹ uz nech je leto.
deb, mne moju endo nijako neocislovali len mi povedali, ze ju mam v pociatocnom stadiu. nasli mi par miniaturnych lozisk. snazilkujeme uz sedem mesiacov a zatial sa nepodarilo...kolko si po lsk? uz snazilkujete? 🙂
baby, meni sa nam termin na jul 🙂 10.07.2010 🙂

katie233
4. mar 2010

paráda, nasti 😀. A čo ste si to tak rozmysleli? Či september a október už boli obsadené? A v škole kedy končíš?

nastasia
4. mar 2010

katie, september bol obsadeny uz a oktober neviem taky blby pocit som z toho mala...a Ika tiez radila, ze ten termin v oktobri nie je velmi dobry a aj sa bojim, ze by bola uz zima. jedny statnice budem mat v juni a tie druhe si necham asi az na august. takze jul mam volny 🙂 a priatelovi tiez vyhovuje viac leto kvoli praci. vcera som bola v salone menit termin, nastastie saty su volne aj v juli. teta predavacka sa ma pytala ci budeme rozsirovat. 😀 😀 😀

deb
4. mar 2010

nastasia, ja som len 4-ty den po LPSK, takže ete krvacam. Hned po tom budeme snažilkovať. Ja som išla kvoli PCO, ale doki mi nasiel zopar lozisk endo a v pooperacnej sprave som mala napisane endo 1.st. A ty si aj nieco brala na to, ci ta len tak nechali? Ostatne vsetko mas v poriadku?

nastasia
4. mar 2010

deb, mne doky kt. ma operoval neodporucal nic brat, lebo to bolo minimalne a moj dr. ku ktoremu chodim mi odporucal otehotniet alebo liecbu pripadne horm. antikoncepciu. odporucal mi aj IVF, ale chceli sme to vyskusat prirodzene, tak uvidime este...ja som mala dost vela zrastov v celom bruchu tak si myslim, ze chyba bude tam 😒 bojim sa ci nemam zrastene aj vacovody. tie mi pri laparke nepozreli 😠 inak vajecniky boli v poriadku, cysty som nastastie nemala...

janemari
autor
4. mar 2010

ahojte pekne ste popisali 🙂

pokial mas nejake loziska endosky aj ked su len malilinke endosku mas a casom sa rozrastie.Ak by si vsak hned otehotnela mas velku nadej ze tie loziska vyschnu a strati sa endoska uplne.Pokial nebudes tehula endoska sa bude pomalicky rozrastat.Tak budeme drzat palceky aby si bola tehula 😉

Na mna lezie chripky cico tak ma zacalo boliet hrdlo,juj zrovna ked sa blizi termin centra 😖

katie233
5. mar 2010

Ahojte 🙂. Tak fajn, nasti. Nech to všetko dobre dopadne. Neboj, o chvíľu budeš aj ty tehuľa. Myslím si, že teraz si v permanentnom strese, preto sa nedarí otehotnieť. Počkaj na leto, budeš mať po štátniciach, svadbe, človek sa ukľudní a začne si užívať.

Janemari, väčšinu z nás niečo obchádzalo a zistili sme, že sme tehule 😀

ika33
5. mar 2010

Ahojte kočky.

Tak ste toho popísali. Ale nevadí prečítané 😀

Nastasia gratulujem.

Evina, teda už ste pekne veľký, ale to je super. Ako sa cítiš?

Janemari, presne ako píše Katie, všetky nás obchádzalo kde čo a potom to vypuklo v malinkatého bacilka 😀, tak ... 😀 😀

Mne je dnes hrozne moc zle, ráno som myslela, že budem asi prvý krát blinkať. Potom som to neako predýchala a dobre mi spravil čerstvý vzduch kým som išla do práce. No a teraz sa to už začína strácať ale ešte stále je to zlé. Ble.

Tak vám prajem pekný deň. pa

dahra
5. mar 2010

Ahojte,
to je teda noviniek!
Ogeletka,
gratulujem k ET-u a drzim palceky, aby sa tie dve bobulky pekne uhniezdili. Nech ti to cakanie rychlo zbehne s radostnym vysledkom!
Luko,
ako dopadlo OPU? Kedy mas ET?
Jani,
tak nech je toto druhe kolo uspesne a embryjko sa uvelebi v brusku a bude rast celych 40 tyzdnov! (Teda tusim po IVF by to malo byt len 38, kedze tie dva sa nerataju) 🙂

Ika,
nechystas sa nahodit si tt? 😉
Jane,
aj moja sestra ide buduci tyzden prvykrat do centra. Nech vas rychlo vybavia a mate co najmenej cakania na dalsi postup.
Nastasia,
svadbicka sa teraz uz naozaj priblizila. Budete mat pekny datum - 10.7.2010. Ked sme sa my brali bol vychyteny termin 7.7.2007, no ja som nechcela svadbu v lete ani na jesen. Vzdy som tuzila mat svadbu v zime na snehu a viezt sa na saniach ako kedysi. 😀 😀 😀
Niekedy takyto cas v marci sme sa rozhodli, ze to bude 2.6.2007. Nakoniec sme vsetko zbuchali za par mesiacov. Ale bol to zaberak - lebo ten tyzden pred svadbou od pondelka do stvrtka som este sedela v maturitnej komisii a skusala od rana do vecera, piatok som mala volno s laskavym dovolenim byvalej riaditelky a v sobotu som odpadavala od unavy 🙂 Ale prezili sme. Svadobna noc ....hm, tusim sme spali na dajakych epedach na zemi, lebo ostatni hostia boli ubytovani po celom dome a manzelske postele sme si kupili prvykrat asi po vyse pol roku a druhykrat pred mesiacom 😝

luko
5. mar 2010

dahra: dnes budem vediet kedy bude ET, vajok bolo 9...ale vies jak to chodi...az dnes budeme vediet, kolko bude OK, akurat uz viem ze bude ICSI bo manzel mal zly Spg

katie233
5. mar 2010

Ahojte 🙂

luko, super. Nech pekne rastú 😉.

ika, a už by si mohla zablúdiť aj do našej druhej témy 😉

luko
5. mar 2010

jaj...som zabudla napisat, mame 8 embryjok, dali sme PK, transfer bude v utorok 😉

ika33
5. mar 2010

Ahoj kočky.

No ja som na tom tak, že tt si chcem zmeniť až keď bude knižka. A inak ani neviem ako sa to robí a do ďalšej témy Katie. to je kde?

katie233
5. mar 2010

luko, držíme prsty 😵

ika v skupine tém tehotenstvo: úspešné tehuľky s endometriózou 😉

zlatanka30
5. mar 2010

kazda je tehotna,niektore po ivf a my stale cakame.neviem ,ci to ma zmysel.uvazujem nad adopcoiu 😒

luko
5. mar 2010

Na dobre veci sa oplatí počkať😉
A ja este nie som tehu takze nie si sama😉 hlavu hore

dahra
5. mar 2010

Zlatanka,
nezabudaj, ze vsetky sme boli raz cakatelky....My sme si na zazrak museli pockat 2.5 roka, niektore este dlhsie.
Nad adopciou by som uvazovala, keby vsetky ostatne metody nezabrali. IVF by som sla minimalne 3-krat, skusila by som aj darcovstvo a adopcia by bola na poslednom mieste, kdesi daleko.
Okrem toho su tu viacere, co nie su tehotne, ale nechodia sem tak casto.
Luko,
nech sa vsetky embryjka pekne vyvijaju. Vklad budes mat co nevidiet.

katie233
5. mar 2010

zlatanka, hlavu hore 🙂. aj my sme čakali, a občas nás prepadli chmúrne myšlienky 😖. to bude asi tým dnešným počasím, však 😵

oknosmas
5. mar 2010

zlatanka, ani ja nie som tehu...len skusame..a verime, ze to skoro vyjde...

lucy778
5. mar 2010

Ahojte 🙂

nastasia - uf, ale máš toho teraz fakt dosť na hlave 😝

luko - držím prsty! silno, silno 😉

to čakanie je hroznééééé, ale verím, že sa to oplatí 😉

jani2
5. mar 2010

zlatanka - ani ja nie som tehu, snažiliek je nás tu bohužiaľ dosť 😒
luko - tak nakoniec máte 8 embryjok, tak to je fajn 🙂 ...cez PK do blastocysty sa dostanú len tie kvalitné, tak tam bude veľká pravdepodobnosť že otehotnieš! 🙂
..ja idem zajtra na UTZ pred KETom, som zvedavá čo sa tam v podbrušku porobilo, predsa len už zas trochu cítim tú hnusnú endošku 😒 .....vaječníky ma pobolievajú 😖

luko
5. mar 2010

jani...drzim palce s mrazacikom...ja sa bojim tesit dopredu...som taka opatrna v ocakavaniach...