Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

oknosmas
20. apr 2010

ahojte dievcence..ako sa vam dari? si vas citam i ked nie vzdy reagujem...niekedy nemam chut uz na nic...ani na citanie.. 😒 po prvej vyvolavacej injekcii mrcha neprisla, tak si pojdem tento tyzden dat pichnut druhu..uvidime, ako zareaguje moje telo... po tej prvej vsetky priznaky asi tri dni este gradovali a potom vymizli..nuz teraz ani neviem, ci sa tej mrche chce a ci vobec pride..

oknosmas
20. apr 2010

ivizna..vraj ked beries injekcie, tak by si sa mala chranit, lebo mozes otehotniet..i ked neviem, ako... ale vsetko je mozne..co sa tyka menzesu, prvy po injekcii zvacsa pride a potom uz ani nie..ci je to len spinenie alebo niektore dievcata mali vraj mrchu pocas celej liecby.. mne po prvej injekcii prisla mrcha na 19 ci 22 den, bola normalna a potom uz ziadna neprisla a teraz som 67 dc, hoci uz mi ziadnu injekciu potom nepichli, len vyvolavacku pred 14 dnami..a nezabrala... 😒

janemari
autor
20. apr 2010

luko ziadost sme vypisovali 11.3. a povedali ze ju hned poslu a bude to trvat maximalne 6 tyzdnov.Neviem kde to uviazlo.

henika nemam skusenost s cajom ale viem ze alchemilka je na prekrvenie maternice co zrovna na endoku nieje najlepsi liek.

pici zalezi od zakroku.Ja som bola cca 2 mesiace so zadu z mamou na jednodnovej chirurgii po zenskej stranke a bola spokojna.

onkomas no ked si uz sa dala na vyvolavacku tak musis pockat alebo ist na dalsiu.Ja som trpezlivo cakala bez vyvolavacky ved cim si dlhsie bez mrchy tym horsie pre endosku 😉

ivizna ja som mala po prvej injekcii este mrchu a potom uz nie.

oknosmas
20. apr 2010

janemari, to ano..ale ja chcem babatko..chcem ho cim skor..a nebavi ma takto cakat..nie je to uplne prijemne..ved o mesiac mame ist na iui a ja nemam mrchu... to som sa chcela este pred tym snazit.. mrzi ma to, ze len jedna injekcia vie narobit tolko sarapaty.. pojdem asi urcite na dalsiu..kedze tato nezabrala..

yukki
20. apr 2010

Pici...ja som mala diphereline a príznaky.vedľajšáky detto, najviac mi teda ale vadili tie nervy...nebola som už človek ale harpyja, hystreka, blázon po tom...tkaže povieš, že ten Livial Ti zmiernil aj tieto príznaky? A mne dr nechcel dať na zmiernenie nič, lebo že to potom nadarmo mi aj pichať, keď injekcia navodí prechod a nejaké pirule tie hormóny nazad dodajú....... 😠 a ja by som bola zjedla hocičo len žeby som nad svojim vedomím vládla opäť ja a ne ten skamenetý lektvar diphereline....

Janemari kde robia tú "jednodňovú"? Iste by som si už radšej vycestovala za zákrokom, ja som bola v nemocnici-podľa mňa nadarmo-skoro dva týždne a navyše ten šlauf mi trčal z brucha 4 dni po operácii...a skôr ma nechceli pustiť....ani nápad 😠 😠 😠 😠

oknosmas
20. apr 2010

yukki a to ti robili co?? to nie len laparku, vsak? bo dva tyzdne po laparke..fuuu..to by bolo privela...to uz som behala hadam aj do prace 🙂

yukki
20. apr 2010

Laparku, ale prvý týždeň mali pokazený ten laparoskop a čakali na súčiastku a odmietli nás pustiť domov....no a potom pondelok operácia a do piatku s tým porazeným výfukom v bruchu som behala...samozrejme že doma som už aj ja normálne robila, len čo ma pustili..kolo domu

oknosmas
20. apr 2010

ja som ziaden vyfuk z brucha nemala...proste jeden den som prisla , to mi urobili vsetky predoperacne vysetrenia, druhy den ma rezali a treti ma pustili domov. hm.. bolo to dost rychle..som myslela, ze budem o den dlhsie, ze ma nechaju este jeden na pozorovanie a oni ze mozem ist domov..

ivizna
20. apr 2010

yukki to si mala v bruchu šlauf 4 dni ved to ti tam muselo pomaly prirásť. ked ti ho vyberali tak to musela byť hrôza. mne ho vyberali po 24 hodinách a bola to strašné ako keby mi črevá ťahali z brucha a vraj to tam je len 10 cm no mne sa zdalo že mi to tahajú cez celé brucho. som strašne zvedavá aké stavy ma čakajú s tými injekciami dúfam že to budem znášať dobre.

oknosmas
20. apr 2010

o akej hadici hovorite? ja som tam nic nemala...

ivizna
20. apr 2010

oknosmas. no po laparke som mala z brucha hadicu oni do brucha davajú nejakú tekutinu na prečistenie a cez tú hadicu má vytiecť to svinstvo čo tam asi ostane po tej operácii teda tak si aspon myslím že to tak nejak je. na konci bola nádobka a v nej bol podtlak a tam to vytekalo. to asi nedávajú všade neviem asi záleží od nemocnice tam kde som bola ja tam to mali aj baby po cisárskom reze.

yukki
20. apr 2010

No bolelo to bohovo ale nakoľko mi to vyťahovala sestra kolegu z práce tak som hrala hrdinku...a som sa jej pýtala, koľko tam toho bolo tak že dačo cez 30 cm. No povedzte už niekto kde to robia takto rýchle a nie tak ako v Spišskej Novej vsi (podotýkam, že sme dostali deň pred preháňadlo plus prvý klystýr a ráno v deň operácie druhý! klystýr....)

pici
20. apr 2010

oknosmas.. ja si skor myslim, ze je to tekutina -. kontrastna latka... na zistenie priechodnosti vajcovodov.. inak si neviem vysvetlit aku tekutinu. lebo ja som tam nic nemala...

yukki... ano zmiernilo to tie priznaky... teraz som ovela viac v pohode....

yukki
20. apr 2010

Ten drén...mne vysvetlili, že operáciou vznikne podráždenie a toto je akýsi "výpotok", zápalová tekutina, tak aby sa to nehromadilo v bruchu.
No Pici.....až by som ešte raz musela tú liečbu absolvovať-ale to už budem silne uvažovať nad radikálnym nejakým riešením...tak mi ihlu do zadku nevrazí kým nebudem balenie Livialu držať v ruke...

pici
20. apr 2010

yukki... no snad to nebudes potrebovat....

ivizna
20. apr 2010

Ten Livial je na zmirenie príznakov po injekciách? je na predpis? tak to si aj ja hned radšej vypýtam snád mi ho gyndoš dá...

janemari
autor
20. apr 2010

zukki myslim ze takych stredisk je viac ale na strednom slovensku je to Sliac.

yukki
20. apr 2010

Jane, vďaka! 😉

oknosmas
21. apr 2010

o sliaci som pocula...jednodnova chirurgia je aj v nitre..netusim, ci tam robia aj toto, ale je...tam..

majkal
21. apr 2010

yukki: ja som bola na jednodnovke v Presove.

katie233
21. apr 2010

Ahojte dievčatá 🙂. S mrňúsom vám posielame veľa veľa TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵, aby ste sa čo najskôr presunuli ku nám do témy 😉

pici
21. apr 2010

ivizna ten livial je na zmiernenie priznakov prechodu, nervozity, naladovosti, potenie atd... je na predpis...

yukki
21. apr 2010

Vďaka ženy. Keď mi teraz dr povedal že však o dva mesiace zopakovať liečbu-nie operáciu......no, neviem, ak by to malo byť tak zlé že sa mi nebude dať vydržať tak ja by som radšej operáciu ako zas injekcie...

pici
21. apr 2010

yukki... ja po 5mesiacoch idem na kontrolnu laparku a potom sa uvidi ze co... boze tato pliaga..

ivizna
21. apr 2010

yukki. držím palce nech to dobre dopadne.

ma77
21. apr 2010

majkal aj ja som bola na jednodnovke v prešove apred mesiacom a ty si z prešova ku ktoremu gynelogovi chodiš bolo tam dobre o 12som prišla a o 14som šla domov super doktori a mila sestrička dievčata a to ked berite injekcie idete naplno alebo nie lebo otehotniet že vraj nieje možne za ten polrok s endoškou

minila
21. apr 2010

ja som dnes bola u lekara, kedze uz mal vysledky krvi, povedal, ze krv je v poriadku, takze ten nalez na maternici co mi nasiel bude z endosky.. vraj zatial nieje laparoskopia nejako nutna, kedze bolesti nemam teraz moc casto.. dal mi brat Duphaston od 13dna cyklu po dobu dvoch mesiacov a potom mam dojst.. ze vraj by sa to lozisko malo zjazvit a zmensit, tak neviem..........

lucy778
21. apr 2010

ahojte 🙂
prišla som mrknúť čo máte nové a pozerám, že stále pribúdajú nové tváre, čo ma veľmi neteší. ja nemám nič nové, stále som unavená a ochrápaná a stále ma bolí hlava, tak ani na net veľmi nechodím

janemari - nejako dlho to všetko trvá 😠 , neskúsila si tam zavolať? to je na porazenie ako to všetko funguje

tak sa baby držte a na povzbudenie posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTT

janemari
autor
21. apr 2010

lucy pave mi v jednej teme odpisala babenka ze schvalenie trva 2 mesiace,tak to si este pockam skoro 3 tyzdne a to znamena ze tento cyklus este nezacnem so stimulkou a mam pred sebou este najmenej dve hnusne mrchy 😠

ika33
21. apr 2010

Ajojte.

Všetky vás zdravím a držím vám palčeky, no a ešte posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 nech ste už všetky tehulky.
Pa pa držkajte sa