Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
18. jún 2010

@janemari
to je dobra sprava o tom pocte - hlavne je, ze su vsetky rovnakej velkosti, lebo pri mne bol jeden o 4mm vzdy vacsi ako tie dva a tak sme aj dopadli - predpokladam, ze to jedine dobre vajicko bolo z velkeho folika a tie dva uz nestihli dorast a vajicka v nich boli, ale nie kvalitne - mozno nedozrete. Takze o 10 dni mas OPU a zaciatkom jula potom ET. Teraz musis este tie bolesti pretrpiet ☹. Ta endo je riadna hnusana.

dahra
18. jún 2010

@janemari
Ten LH - to je hormon. Nasla som na nete:
Luteinizačný hormón alebo lutropín alebo LH - u ženy pôsobí na bunky steny folikulu vaječníka, ktorý predtým dozrel vďaka účinku folikulostimulačného hormónu a podieľa sa tak na spúšťaní ovulácie a na regulácii menštruačného cyklu. Po ovulácií sa jeho účinkom mení folikul na žlté teliesko - lat. corpus luteum, ktorý potom pod účinkom LH produkuje hormón progesterón.

zuzana_18
18. jún 2010

Janemari,neboj,sa,mala som presne to isté,nízky LH hormón a dostala som injekcie luveris a bolo to. 🙂

janemari
autor
18. jún 2010

zuzana presne tak sa volaju 😉 len som zabudla hned ako mi to sestricka povedala.A dost ma bolelo ked mi robil sono,snazil sa mi ukazovat kde a co je tak mi vypadla informacia ci v tom jednom je 4 alebo 5 folikov ale v tom pravo na 100%len 2.Ale je zvlastne ze vsetky su presne rovnako velke 😲 .Len dufam ze uz sa nic nepokazi a vsetko bude ok.

zuzana_18
18. jún 2010

@janemari jasné,že bude všetko ok,u mňa to bolo zo začiatku všeliaké-slabučké a dopracovali sme sa k OPU-15 vajok.Tak neboj ,bude to ok.

oknosmas
18. jún 2010

fuuu, ten proces otehotnenia je veeelmi zlozity a ztrejme celkom bolestivy...janemari, drz sa a snad ti to vsetko vyjde tak, ako ma, ked uz si tolko pri tom vydrzis...

janemari
autor
18. jún 2010

zuzana tak drzim silno palceky kedy idete na ET?

onkomas dufam a snazim sa verit,zatial som celkom v pohode co sa cudujem 😅

zuzana_18
18. jún 2010

Janemari,ďakujem,zajtra volám a povedia mi či hneď zajtra alebo v nedeľu.Podľa toho ako dozreli.Lebo z 15 bolo 11,potom 7 a teraz sú tri jednotkové,dve dvojkové a dve trojkové.Tak dúfam,že bojujú a sto tristo 🙂

janemari
autor
18. jún 2010

A kolko si ich ides dat vlozit?

zuzana_18
18. jún 2010

Ja by som aj dve,ale dr povedal,že kôli postave maximálne jedno,že by to telo nemuselo zvládnuť.Som taký 48 kilový krpec 😀

janemari
autor
18. jún 2010

Ako ja nie som drobec,ale tiez povedali,ze len jedno.Ale zase bude zavisiet ake budu ak budu slabsie tak asi budu vkladat dve.

zlatanka30
18. jún 2010

janemari ahoj.neboj bude to ok.my mame uz injekcie v chladnicke mam kratky protokol.bolo to vela informacii od koordinatorky vsetko som si nezapametala strasne sa bojim,ze to nezvladnem.ale je tu nasa dahra dufam,ze mi poradi.prosim 🙂

janemari
autor
18. jún 2010

zlatanka to mas v pohode a hlavne ti to veeelmi rychlo ubehne.Kedy zacinas?

25crystal
18. jún 2010

@jani2
no velmi ma mrzi že sa ti to znovu vratilo a ako vlastne lekari postupuju ??? Znamena to dalšia operacia alebo aj ty sa pokušaš otehotniet? no a to tvoje dietatko kolko malo ak sa smiem spýtat ??? V mojom okolí nikto taketo cosi neprežil preto by som sa rada podelila z niekym o pocity kto prežil niečo podobne.Samozrejme ak s tým suhlasíš...

alienocka
18. jún 2010

@25crystal ahoj! Tiez som presla injekciami 2 krat! Raz difereline a druhy krat zoladex - maxi ihla do brucha.Obidve liecby po 6 mesiacov.Nic moc,ale da sa to zvladnut. Momantalne som po uspesnom umelom oplodneni a tesim sa,ze dam endoske zabrat 😀 A som z MARTINA 😀

janemari
autor
18. jún 2010

@alienocka ty si ako slniecko vzdy sa objavis a dodas mi nadej ze aj s tou 4 sa da otehotniet.Mne sa to uz krati juuuj 😨

alienocka
18. jún 2010

@janemari viem,ze uz to mas za par 😀 Tak sa tes a pichaj kym mozes 😀 kym to je legalne 😀

janemari
autor
18. jún 2010

@alienocka ako povies posledny tyzden si teda vychutnam.Inak dokedy sa picha lebo ja uz mam asi len 8 striekaciek a to vychadza do soboty a odber ma byt v pondelok 😕

alienocka
18. jún 2010

@janemari asi dokup striekacky 😉

jani2
18. jún 2010

@25crystal - ak myslíš, že endoška sa po pôrode vrátila, tak to je síce pravda, ale už je v omnoho, omnoho miernejšej forme. Možno pomohlo, že som dlho kojila a zároveň brala antikoncepciu Cerazzete, takže som po pôrode znovu nemala asi pol roka menštruáciu a keď aj potom prišla, tak bola vždy slabá. Dokonca aj teraz, keď sa pripravujem na KET a papám estrogénové tabletky (a tie veru dokážu endometriozu nabudiť) nemám bolesti a je mi fajn. A čo sa mojej dcérky - anjelíka týka, tak podrobnosti si môžeš prečítať v mojom fotoblogu 😔 . A čo sa stalo tvojmu dieťatku, píšeš, že už malo pol rôčka, to muselo byť pre teba tiež veľmi ťažké 😔 ...ak nechceš tu písať, môžeš aj do IP .

@janemari - tak s tým LH hormónom to máš presne tak isté ako ja pri 1.IVF 😒 . Viem, že sa pri stimulke sledujú dva hormóny, a to FSH (folikulostimulačný) a LH (luteinizačný)...jeden má byť vyšší ako druhý, zrejme ten LH. No a ja som to mala presne naopak a vtedy mi dr. vravel, že to nie je dobré a treba to napraviť....takže som dostala o dosť vyššie dávky. Ale aj tak som nemala dosť folikulov, vlastne na UTZ nebolo vidno ani jeden...ale aj tak prebehla OPU a jedno vajíčko našli, aj z toho bola blastocysta, ale neujala sa....niekedy si vravím, či to nebolo len ťahanie peňazí z vrecka (boli sme ako samoplátci v Brne), doteraz nechápem, ako som mohla mať vajíčko, keď nebol folikul 😒 ...niekedy sa aj pýtam, či tam fakt niečo bolo, či to nebol len taký oklam....ale to by predsa nemohli urobiť, no nie!?
A ako aj píšeš, tiež som pri tomto IVF mala strašné bolesti, pri ostatných IVF to bolo len pobolievanie, či pichanie...ale nie taká hnusná bolesť. Preto veľmi dobre viem, ako sa teraz cítiš 😝 😝 😝.
Avšak ty sa neboj, vyzerá to že aj napriek prehodeným hormónom budeš mať dosť folíkov aj vajíčok... 😉

jani2
18. jún 2010

@janemari - myslím, že v sobotu večer už budeš pichať pregnyl a to bude vlastne koniec stimulky...takže už len pár dní! 😉

janemari
autor
18. jún 2010

jani ved uvidim ak bude treba tak este dokupim,ale ako mi vyratali tak mam.A teraz asi budem dokupovat tak ci tak na tie dalsie injekcie.Este sa to snazim nevzdavat.

25crystal
18. jún 2010

@janemari
moja budem ti silno držat palceky aby sa to babatko naozaj podarilo aj ja po nom velmi velmi tužim len budem musiet asi trosku ešte počkat aj to občas už ani nedufam som v tomto smere velmi zmetená

25crystal
18. jún 2010

@alienocka
moja zlata to som štastna že čakate babatko urcite je vytužené a kedy sa to ma narodiť???
Som rada že si z Martina vieš tak som myslela že by som velmi rada niekoho noveho spoznala a mala kamošku ktora ma podobne trapenie ako ja alebo si presla aspon niečim podobným iste mi rozumieš v mojom okoli nik takýto nie je ...
a mohla by si mi opisat tie stavy po tých injekciach a ci si pribrala teraz cez vikend by som mala ist na prvu injekciu má už velmi boli brucho už by som mala dostat menštruaciu ....

dahra
19. jún 2010

Ahojte,
@alienocka
- jeej, gratulujem k tehu. 😵 😵 😵 Chodili ste do heliosu?
@janemari aj @jani2 aj @zlatanka30
- posielam TTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Pomaly sa temicka uspesne tehulky s endo vyprazdnuje a teraz je cas, aby nastupila nova generacia 😉, to bude ako s babami predtym - v case, ked rodili, otehotnela Evina a potom sme dosli my tri s Vanesskou a Prahou naraz a chvilku potom Katie. Takze velmi by sme boli rady, keby sme mohli presunut stafetu na dalsiu stastnu skupinku!
@25crystal - co sa tyka liecby, brala som ju vlani v obdobi marec - jul. Mne najviac vadili navaly - bolo mi nenormalne teplo, v lete, kym vyprsali ucinky liecby (menzes dosiel 30.9.) som mala vysoky tep, tak som po dlhych rokoch prastila s kavou, lebo ta mi tep vystupnovala aj na 120 v pokoji. Aspon som sa nemusela radikalne oducat v tehu 🙂 V noci sme uz od aprila spavali s oknom dokoran. Inak tie navaly tepla mi nezmizli ani teraz v tehu - neviem ci je to pozostatok liecby alebo tehotenstva, ale ak sa teplota blizi k 20-tke, zacinam chodit ako matoha. Teplota okolo 15 mi uplne staci - aj to beham v tricku po vonku a vidim ako babky po krk zabalene v kabate a sale krutia hlavou nad nezodpovednou tehotnou zenskou 😀 😀 😀 Uvidim ci po porode budem zasa normalna 😝
Inak nalady som ziadne nemala, psychika OK, nepribrala som - mozno nejake kilo dva, ale to sa strati a samozrejme, ziadny estrogen, takze ziadna chut na sex, prsia ochabnute a bez lubrikantu by to vobec neslo. ☹ Cista sahara 😎

zlatanka30
19. jún 2010

dahra ja som presne mavala take iste navaly.uz su nastastie prec,ale jedno sa zmenilo.vzdy som mala studene ruky a nohy a teraz je to super.aspon nieco. 😀 a ty si mala kratky protokol??

lucy778
19. jún 2010

ahojte

pozerám, že pribudli nové enďáčky, čo ma vôbec neteší 😒

@25crystal ja som tiež brala Decapeptyl, 5 injekcií. v podstate sa to dá zvládnuť - čo si pamätám mala som samozrejme návaly 😝 , tŕpli mi ruky, zvýšený tep, suchosť ale bolo to vždy lepšie ako tie bolesti pri mrche. ale presne ako písala janemari je to individuálne ako zareaguješ, môžeš mať len niektoré z tých príznakov. počas liečby som nejak nepriberala, ale potom nejak ku koncu sa na mňa nalepili asi dve kilá. ale ja som bola vždy taká vychrtlina, že mi to len prospelo 😀 a ešte mi napadlo, že som sa strašne rýchlo zadýchala vždy. a po poslednej injekcii som na mrchu čakala asi 3 a pol mesiaca. neboj určite to zvládneš a verím, že sa dočkáš vytúženého babatka. budem ti držať prsty!

a všetkým, ktoré sa pripravujú na ivf a ket:
TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
veľmi vám držím prsty, aby to vyšlo! a keďže tehulkovská téma sa pomaly bude vyprázdňovať, treba doplniť stav 😉

oknosmas
19. jún 2010

ahoj lucy, ak by to nevadilo, troska by som si tych virusikov uchytila, i ked ma necaka ivf ci ket, ale snad skoro iui, vo strvtok mame ist k lekarovi, to budem 8dc a potom by sme sa mali cyhstat na iui...tak som zvedava, co to prinesie...dufam, ze minimalne babatko 😉

oknosmas
19. jún 2010

ja som po jednom decapectyle cakala na mrchuskoro 4 mesiace 😉

dahra
19. jún 2010

@zlatanka30 - ano, aj ja som mala kratky protokol, na stimulke s jednym vajecnikom mi nakoniec narastli iba 3 foliky a len jedno vajicko bolo kvalitne dozrete a vidis, zadarilo sa, aj ked mm mal velmi zly spg a mali sme IVF-ICSI. Sla som bez PK, vklad som mala na 3. den po OPU.