Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ludi123
26. mar 2012

@prahaxx no praveze chcem babetko, tak neviem, co mam robit ... ci hned laparku alebo skusim tie lieky .. dilema veru

mmmarta
27. mar 2012

@ludi123 ja by som volila laparku, jednu mam za sebou a po 3 mesiach som otehotnela nie je to sice vseobecne pravidlo, ale aspon budes mat diagnozu jasnu. PO laparke mozes hned otehotniet, Vissane musis brat nejaku dobu a vysledok je nejasny a nakoniec sa mozes dopracovat k laparke. Ak nemas diagnozu potvrdenu laparkou, tak problem moze byt este niekde inde. Ja osobne by som chcela mat jasno.

gotana
27. mar 2012

@ludi123 Ja by som urcite isla najprv na laparku, ak sa potvrdi diagnoza, zoperuju to a potom liecba.

Mimochodom dievcata, moja mrcha stale nikde, tak cakam, zda sa mi, ze je to vecnost 😒

ludi123
28. mar 2012

@gotana
@mmmarta dakujem dievcata za nazory.. tie ktore ste boli na laparoskopii, ako dlho ste boli mimo prace? robi sa to v celkovej narkoze? dakujem

yukki
28. mar 2012

@ludi123 v celkovej. Z práce budeš toľko, koľko sa dohodneš s doktormi, povedzme ten týždeň, kým ti vyberú stehy, alebo už ako sa dohodnete aj o mnoho dlhšie

gotana
28. mar 2012

@ludi123 tak taky tyzden som bola este mimo, uz len z toho, ze mi 2 dni nedali najest 🙂 Ale tak tyzden treba urcite, este som citila brucho, ze ma pobolieva. Zalezi, ako sa budes citit.

mmmarta
28. mar 2012

Ja som bola tyzden na PN, po narkoze som bola dost ospala asi 4 dni, citila som sa dobre keby sa mi chcelo idem aj do prace. Hej si v celkovej narkoze, takze si musis vybehat vsetky predoperacne vysetrenia-interne, anesteziologia+nejake odbery u obvodaka. Ja som isla na laparku narychlo takze som to obehla za 1 den, ale vsetci mi nadavali a vsade sa dost dolho cakalo. No ja som to chcela mat co najskor za sebou. V zasade to nic nie je, da sa po v pohode vydrzat.

ludi123
28. mar 2012

@yukki
@gotana
@mmmarta dakujem kocky 🙂

martinkatinka
28. mar 2012

Baby, užívali ste niektorá wild yam? Uvažujem, že si objednám z anglicka

yukki
28. mar 2012

@martinkatinka no ja ten progesteron natural cream, niečo podobné ale zrejme silnejšie ako wild yam....

bobsent
29. mar 2012

@capuletka homepatiká sa každému "ušijú" na mieru. ak je dobrý homeopat tak sa tomu venuje podrobne, mne vyšetrenie trvalo aj dve hodiny a po dvoch dňoch mi dala lieky. takže u každého niečo iné.
ale momentálne mi nezaberá nič 😖 práve čakám tie hrozné dni a desím sa ako budem malého dvíhať ☹

orchidea0
29. mar 2012

Ahojte, caka ma laparoskopia endometrioznej cysty, mali ste niektora?poradite?

dasyka
29. mar 2012

@orchidea0 Ahoj....ja som druhu laparoskopiu absolvovala pred 2 tyzdnami....endocysty na oboch vajecnikoch.
Nie je to nic hrozne...nemusis sa bat.

gotana
29. mar 2012

@dasyka ahoj to sa ti vratilo? Ze si bola uz na druhu.

orchidea0
29. mar 2012

@dasyka a ako to vsetko prebiehalo? tie cysty su nezhubne? mala si nejake tazkosti? kolko mali cm? mala si zvysene onkomarkery?... dakujem

dasyka
29. mar 2012

@gotana hej, vratilo. Pri prvej mi cysty a loziska len vypalovali...behom 2 mesiacov som mala cystu na pravom vajecniku spat. To som bola minuly rok v maji. Potom som absolvovala stimulaciu na IVF. ....teraz som to mala uz v takom stave, ze jedna cysta mala skoro 7cm a druha 4cm. Nastastie loziska tam teraz vraj neboli, len zrasty.
@orchidea0 🙂 prebehlo to v pohode. Den pred operaciou som vypila taku gebuzinu, co mi precistila creva a na dalsi den pred obedom ma brali. Dostala som naladovku, rychlo som zaspala....potom som sa prebudila a na intenzivke som prespala az do dalsieho dna. Mala som hadicku na pravej strane, kde mi odtekala z brucha este krv aj spolu s tekutinou, co mi davali do brucha, aby sa mi netvorili zrasty. Po 3 dnoch po operacii ma pustili domov. Na vysledky z histologie este cakam....ale dr vravel, ze to bude OK. Tazkosti som nastastie nemala...teraz. Pred tou prvou laparkou - ano. Byvalo mi zle - krce, zvracanie, na odpadnutie. Ako som pisala vyssie...mali 4 a 7 cm. A ano, mala som aj zvysene onkomarkery. Ty si na tom ako?

gotana
29. mar 2012

@dasyka a mala si po prvej laparke liecbu? To sa ti vytvorilo pocas nej? To ako ti na to prisli? Prepac, ze sa tolko vypytujem, mne doktor povedal, ze mozno tiez pojdem na second.

dasyka
29. mar 2012

@gotana nie nemala som liecbu....behom 3 mesiacov som zacala stimulovat na IVF. Ale teraz mi dr navrhol aspon 3 mesacnu liecbu. Minuly piatok mi pichol uz aj prvu inj.

dasyka
29. mar 2012

@gotana vy sa snazite o babo? mas bolesti, ci preco Ta chce poslat na druhu?

gotana
29. mar 2012

@dasyka no zatial ma neposlali, doktor povedal, ze ked sa nam po liecbe nebude darit babo, ze budem musiet ist znova. Inak to som pocula ze bez liecby moze nastat rychla recidiva.

dasyka
30. mar 2012

@gotana tak dufam, ze uz to nebude nutne 😉... drzim palce

yukki
30. mar 2012

@gotana aj s "liečbou"...slávnou...hormonálnou

oknosmas
30. mar 2012

@yukki ako sa ti dari?

gotana
30. mar 2012

@yukki no ved az cakam, co pride...

yukki
30. mar 2012

@oknosmas dobre! myslím, že dobre... 🙂 no ale pôjdem na gyndu teraz po MS, uvidíme čo sa po tej stránke deje v bruchu. Čo sa týka tej druhej záležitosti....snažím sa, aby bolo dobre. Chemoterapia sa nateraz odkladá.

oknosmas
31. mar 2012

@yukki tesim sa s tebou..si riadna bojovnicka...a prajem ti nadalej vela sil... nech je to uz len dobre...

capuletka
31. mar 2012

Ahojte kočky...vela ste toho popisali .. Zdravim nove bojovnicky a staronovym vela vela siiiil. Najme YUKKI posielam mnoho energie 🙂

yukki
31. mar 2012

@oknosmas
@capuletka díki baby. Musím, ne? 😉

orchidea0
1. apr 2012

Kocky, ktora ste mali endometr. cystu?

yukki
1. apr 2012

@orchidea0 ta aspoň polovica, o tom je táto téma. Čo potrebuješ konkrétne.