Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ivizna
19. apr 2010

luko: a ked si skončila liečbu tak sa ti už cysty neobjavovali? nevrátilo sa ti to? Niektoré píšu že to absolvovali viac krát za sebou aj laparku a potom liečbu. a vraj po liečbe je dobré otehotnieť no ja sa na to ešte necítim až tak snád za 2 roky.

pici
19. apr 2010

ivizna... ja som mala menstruaciu hned. a dokonca som dostala aj teraz na 19dc po prvej injekcii... o svojich obavach sa porad s gynekologom... a navaly sa daju zvladnut aj vsetko s tym spojene... ja na to beriem lieky... a co sa tyka pichania, mne picha do zadku...

luko
19. apr 2010

ivizna: tak zatial dufam, ze sa cysta nevratila...u svojho gyndosa som nebola a na poslednom sone som bola pocas stimulky co je mesiac dozadu

luko
19. apr 2010

ja osobne by som do liecby viac krat za sebou v 30tke nesla..to uz je fakt strata casu...ako prvy krat OK a potom snazenie...ved babam to vyslo, ale viac krat? To zas absolvovat pol roka a cakat 2 a viac mes. na MS...no dik...to fakt by sme rodili v 4O-tke 😀

ma77
19. apr 2010

pici ake lieky berieš na zmiernenie nalad predpisuje ti dr alebo si kupuješ sama a pre luko keby si chcela strašne dieta tak by si nešla 2krat na liečbu neverim ja mam 35 a teraz začinam prvu a ked sa nezadari pôjdem aj druhykrat ved čo neurobime pre to aby sme mali dieta všetko a ked bude treba aj na ivf pôjdem hoc budem mat 40

luko
19. apr 2010

je to otazka rozhdonutia..mne Dr. odporucili IVF...to si ale hold musi kazdy rozhodnut sam, ktorou cestou sa vyda 😉 ja som samozrejme hovorila len svoj nazor a sama za seba

luko
19. apr 2010

keby mal muz v poriadku spg tak by som mozno uvazovala inak...

mirip
19. apr 2010

u mna to bolo tiež pol roka po liečbe čo som našla // aj ked na druhé // som čakala dalších 6. mesiacov

pici
19. apr 2010

ma77 beriem livial a to je na predpis od lekara...

minila
19. apr 2010

ahojte, dnes mi len tak z cista-jasna povedal lekar na preventivke, ze mam zrejme endometriozu - nasiel mi nalez, zajtra mam ist na krv a budem mat vysledky z biochemie a v stredu mam za nim znova prijst a povie mi co dalej... baby prosim vas, ake vysetrenia mi este budu robit a akou liecbou sa zacina?

janemari
autor
19. apr 2010

ivizna no myslim,ze liecba sa neda odlozit,davaju ju hned po laparke.

Co sa tyka liecby ja by som to liecbou nenazvala,lebo injekcie nic neliecia len potlacaju.Ked som isla na kontrolu po druhej mrchce uz som mala cystu a teraz pravdepodobne zase.Ja by som uz do liecby nesla stratila som rok a nemalo to ziaden vyznam,aj tak som skoncila v centre.Ak sa vobec ivf podari uz budem mat 32 rokov a neviem ci budem mat odvahu este na dalsie dieta okolo 35 ☹

minila endosku ti na 100% ,oze potvrdit len laparka a tam sa zacina.A ked ti potvrdia endosku,tak bud ti navrhnu hned sa snazit o babetko,alebo liecbu ktora vacsinou trva 6 mesiacov a potom bud sa budes snazit o babo,alebo pojdete do centra.Ak nechces dieta tak neviem ako to riesia asi antikoncepciou.Ale vacsinou zalezi od stupna endosky.

pici
19. apr 2010

presne ako povedala janemari. ide o to , ci sa snazite o babatko alebo nie, takisto o rozsah lozisk atd.. bez laparky endosku nie je mozne diagnostikovat, ibaze by tvoj doky usudil na zaklade priznakov, ze to moze byt ono. liecba trva podla rozsahu.. u mna konkretne 5 mesiacov, lozisk mam dost, preto u mna tento postup, lebo s endoskou by som neotehotnela...

ivizna
19. apr 2010

janemari a pici to chcete povedať že ked absolvujem to 6 mesačné potláčanie.... tak potom mi už nič iné neostáva len otehotnieť? a ked neotehotniem tak sa mi to vráti naspäť?... myslím cysta a potom zas operácia a zas 6 mesiacov atd...? neviete či sa to dá pozastaviť HAK myslím že to je menší zásah na telo ako vyvolávať umelý prechod a ešte ked zatial nechcem byť tehotná... neviete či niekoho takto neliečili z HAK? dik.

minila
20. apr 2010

janemari - ano, este to nemam na 100% potvrdene, iba mi lekar nasiel lozisko 2x3cm velmi bolestive a povedal mi, ze ma velke podozrenie na endo.. (aj do spravy mi ako zaver napisal tuto diagnozu) + mam dalsie priznaky ako velke bolesti pred menzesom atd.atd. .. - ale o tych vedia uz dlhsie a doteraz to nikto neriesil iba zrazu teraz ked nasiel to lozisko ma posiela dalej na vysetrenia.. dnes mi zobrali krv zajtra budem mat vysledky a podla nich mi v stredu povie co mi budu robit dalej.., takze ako vidim mozem cakat, ze ma poslu na laparku..

ivizna - citala som, ze mas laparku cerstvo za sebou a ja zrejme este len pred sebou... na kolko dni hospitalizuju? staci na to ciastocna alebo musi byt celkova narkoza?

pici
20. apr 2010

ivizna... neviem ti povedat.. ja som iny pripad... lebo my babatko chceme. a najprv musia endo odstranit a potom mozem otehotniet... a potom musim asi byt na hak, aby sa to nevratilo

pici
20. apr 2010

minila....asi urcite celkova narkoza... ja som bola v nemocnici tri dni. den pred operaciou, na druhy ma operovali a na treti ma pustili domov....

ivizna
20. apr 2010

minila: tak ako napísala pici den pred operáciou prídeš na druhý ta operujú ten v podstate celý prespíš a na tretí ideš domov teda chodia na tretí ja som išla až na štvrtý. Operujú pod celkovou narkozou. No už musím bežať idem si dať stehy vybrať som zvedavá čo mi povie doktor ale výsledky tam asi ešte nebudú. papa.

pici
20. apr 2010

ivizna. ja som vedela vysledky pol hodinu po prebudeni... :(

ma77
20. apr 2010

pici a ty berieš lucrin alebo ine injekcie preto sa pýtam lebo ja mam luc
rin a strašne sa mi toči hlava aj som nenormalne nervozna tak ked poviem doktorovi nech mi predpiše ten livial zmierni mi tie vedlajšie učinky tebe to pomáha

ma77
20. apr 2010

minila budeš v celkovej narkoze a musiš si urobit predoperačne vyšetrenia mne tiež hned po zobudeni povedali vysledky a janemari ty maš aky stupen endošky

ivizna
20. apr 2010

pici. no ja viem že mám endometriozu len ešte nevedia vysledky že v akom rozsahu a tak ešte nevie doktor presne povedať že ako ma bude liečiť. tak ja budem mať vysledky vraj nejaké podrobnejšie až za dva týždne neviem prečo až tak neskoro. No a chcem sa ťa spýtať tie inekcie sa aj nejako špeciálne skladujú? a musí ich pichať doktor? ked to je len do zadku to sa pýtam len preto lebo ked idem do toho Grécka že ako tam vôbec budem s tým všetkým fungovať. aj ťa tie stavy nejako obmedzujú v práci? pa.

ivizna
20. apr 2010

janemari. Ved v dnešnej dobe rodia ženy do 40-tky v pohode no ale to záleží aj ako sa človek citi ved sama uvidíš. Prajem ti vela štastia nech ti to dobre dopadne.

majkal
20. apr 2010

ma77 - ja mám tiež lucrin a takisto sa mi točila hlava. Začalo to po druhej injekcii a sporadicky sa to objavovalo aj po ďalších, ale nejako som si na to zvykla

ivizna - tie stavy sa naozaj dajú zvládnuť ... normálne sa s tým žije a pracuje ... ale je pravda, že každá sme iná a každá to inak znáša.

držte sa baby 🙂

majkal
20. apr 2010

a ešte som zabudla .... mne to pichala sestrička ... doktor ma celých päť mesiacov ani nevidel ... a lucrin sa nemusí nijako špeciálne skladovať

pici
20. apr 2010

ma77- ano mne ten livial velmi pomaha. lebo vlastne v prechode ti vajecniky neprodukuju tie hormony co maju, preto su tie vselijake stavy a livial ich doplna... to som dostala od dokyho ked som mu povedala ze som jak pomatena... ja beriem diphereline a najvacsie priznaky som mala nespavost, nervy/ moj muz tvrdi ze to uz urcite dlhsie beriem tie injekcie :D/ a hlavne som sa potila v noci jak keby som maraton bezala na pusti, a tzv. mi vytinalo... tak mi dal ten livial a je to kvazi v norme, teda lepsie ako bez neho.. ale dostala som upozornenie , ze to bude kazdou injekciou horsie :D

ivizna, stavy sa daju zvladnut. v praci som po mesiaci :D a najhorsie pre mna bola ta nespavost, o 2 hej som isla spat po celom dni behania, vybavovania a o 4tej som bola hore totalne vyspata... som chodila potom ako netopier :D.. injekcie sa specialne neskladuju, mne ich picha doktor do prdele...

ivizna
20. apr 2010

pici. a spánok ti vôbec nechýbal nebola si z toho unavená?... ked si tak málo spala? a ako často ti pichá tie inekcie? a mávaš aj menzes počas tých inekcií? alebo sa vytratí. a vlastne ked beriš tie inekcie tak sa počas toho dá otehotniet? alebo až po tom ked to doberieš.

janemari
autor
20. apr 2010

Tak odpoved na laparku si dostala,ale nebola tu spomenuta moznost jednodnove chirurgie ked rano prides na lacno urobia ti laparku a pobede ides domov.Je pri nej celkova narkoza.

ma77 ja mam najtazsi stupen 4 a ktomu mam adenomyozu v stene maternici co znamena ze endoska vrastla do svalu maternice a neda sa to operovat ani liecba nemala ziaden ucinok na to.

pici
20. apr 2010

ivizna... nebola som unavena.. ved to bol ten paradox. ze som fungovala na minime spanku ... a to bol masaker....injekcie dostavam raz za mesiac... po prvej dosla mrcha lebo som ju dostala v case, ked mi uz den meskali kramy.. a teraz som nejako nezmyselne spolu s pocitmi ako pri ms dostala.. na 19 dc.. ale zevraj to nie je ms v pravom slova zmysle aj ked podla krvacania a bolestiach ja v tom rozdiel neviidim.. iba ze telo asi bojuje :D

a janemari.. ja osobne by som si nedala robit nic v ramci jednodnovej chirurgie.. nikdy nevies co sa moze stat... mne ten jeden den velmi pomohol, cely den som oddychovala , bola som pod dohladom.. neviem si predstavit ze by som isla domov.

henika40
20. apr 2010

ahojte baby,
mate niektora skusenosti s cajovou zmesou (zmes: vnat alchemilky zltozelena 5 dielov, vnat rebricka 2 diely, vnat salvie 2 diely)na podporu zenskej plodnosti a v spojitosti endometriozou? myslim, ci by cajik nemohol skodit?
dakujem
drzte sa a drzim palce..

luko
20. apr 2010

jani: tebe už koľko schvaľujú tú žiadosť?