Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

pici
30. apr 2010

majkal no ja som po druhej injekcii a boli ma prdel , xixi.. navaly skoro vobec nemavam. vdaka tomu livialu, co som pisala. jedine co mam je ze sa raz v noci budim ale napijem sa a spim dalej :D a nervozna som.. ale nie je to zase az taky extrem.

ivizna... a co sa ti na liecbe nezda?
ja som teraz po druhej injekcii a da sa to zvladnut.... este tri mesiace :D a je po liecbe

majkal
30. apr 2010

pici - ty beries tiez 5 injekcii?

ja som bola na pocudovanie kludna a krotka 😀 - co som teda vobec necakala.

V noci spim celkom dobre, akurat moj mm nie 😀 Vraj sa smejem zo sna a rozhadzujem rukami, nohami, takze to ma so mnou tazke, chudak 🙂

pici
30. apr 2010

majkal... ano ja mam naplanovanych 5 injekcii.. prvy mesiac bol strasny... najma prvy tyzden ale dostala som tabletky na zmiernenie a bolo ok. vcera po injekcii ma boli pol rite a vecer som sa uz smiala.. to mi obcas vytina... alebo sa rozrevem alebo v sekunde hulakam ale potom sa zase ukludnim... len vcera som mala vecer taky naval tepla ze mi to bolo az smiesne D
v noci sa zobudim vzdy okolo druhej vyspata . dam si pit a idem spat dalej

dahra
30. apr 2010

Majka,
po poslednej injekcii som mala navaly cca este 2 mesiace. Myslim, ze prestali pred tym ako mi dosiel menzes (na 76.den).
Inak mam pocit, ze ta liecba zanechala ucinky - mne byva stale teplo, ale moze to byt aj tehotenstvom. Uz vyse mesiaca nosim len tricka, chodim naboso, svetrik len rano, pre istotu, aby som neprechladla a potrebujem non-stop otvorene okno. Takze som zvedava ci po porode to zmizne.

oknosmas
30. apr 2010

no, ja mam navaly asi este stale..a to som mala injekciu 22.1...(prvu a poslednu zaroven).. teda mam pocit, ze mam navaly..bo uz to neviem ani rozlisit..proste mi je dakedy strasne horuco a o par sekund zasa velmi zima a tak sa vyzliekam a obliekam v priebehu hodiny aj 10x 😉

nastasia
30. apr 2010

Ahojte,
pred chvilou som sa vratila zo sona prsnikov a mam rozsireny jeden mliekovod a vyzera to tak, ze sa mi tam bude tvorit cysta 😒 mali ste uz niektora cystu v prsniku?

prahaxx
30. apr 2010

ach jaj, dneska same hruzne spravy
nasti - moja mama mala cystu - ale v prsnom svalstve. tak ju sledovali, prestala rast a do 3 mesiacov sa stratila uplne. kopec zien ma cysty - zvlast v obdobi okolo prechodu - lebo tie hormony su udesne - no len otazne, preco su niektore cysty viac zblaznene ako ine - na tych vajecnikoch a v maternici napr. Endocysty, termocysty (to su tie horsie) a potom tie ktore dokazu v priebehu jedneho cyklu vyrast a aj prasknut alebo sa stratit.

zienky, tiez som si presla liecbou v letnych mesiacoch + statnice + svadba - takze des, drzte sa, citit pod srdieckom ine samostatne sa hmyriace srdiecko je krasny zazrak a prajem Vam ho vsetkym, len vydrzte a nevzdavajte sa. Som v siedmom mesiaci a zacinam pocitovat navaly, unavu, depky, takze mi to asi nikdy neskonci, ale vzdat sa nemienim.

janemari
autor
30. apr 2010

Ahojte ziadost schvalena ale tento cyklus to uz nestihame.V utorok idem do centra naucit sa pichat injekcie a pre instrukcie co a ako. 🙂

prahaxx
30. apr 2010

hurááááá neni možne, takže nie letecky ale asi potrubnou poštou alebo po koňovi to poslali.. 🙂
tak idem ododnes zintenzívniť modlitby 🙂 teším

janemari
autor
30. apr 2010

prahaxx dakujem 🙂

oknosmas
30. apr 2010

janemari supeeer, konecne sa pohnete dopredu...tak o par dni si jasna tehulka aj ty 😉 prajem ti to...

janemari
autor
30. apr 2010

onkomas skor o par mesiacov 😉 stimulka zacina az koncom maja takze niekedy zaciatkom jula by som mohla oznamit ze som tehula.Ale je to daleka cesta,uvidim ako budem znasat stimulku,ci budu vajka,ci sa opladnodia atd.Takze o nejake 2 mesiace budeme vediet viac 😉

nastasia
30. apr 2010

Jane, supeeer tesim sa 🙂

oknosmas
30. apr 2010

predsa je to krok vpred.. a prejde to ako voda, bo sa uz bude daco diat...najhorsie je, ked sa nic nedeje..len cakas a cakas..a cakas... 😉

dahra
30. apr 2010

Janemari,
gratulujem ku schvaleniu ziadosti, takze jedna vec za vami a dalsie pred vami. Ten mesiac zbehne ani nevies ako a zrazu to bude uplne realne. Drzim palce!

janemari
autor
30. apr 2010

no baby ten cas naozaj leti a vela krat som si myslela kolko cakat a ani som sa nenazdala a bolo to tu.Dnesnu radost zo ziadosti zatienilo to ze mi volali ze mam starkeho v nemocnici a starku caka operacia.Dufala som ze im urobim radost pravnucatom,ale ked to pojde takto dalej tak ..... ☹

oknosmas
1. máj 2010

janemari, hlavu hore, o par mesiacov budete so starkovcvami riesit,ze nemaju drobca tak rozmaznavat.. ci mozu?? 😀 😀 😀

pici
1. máj 2010

janemari... dedkovci ma mrzia, ale snad sa daju coskoro do poriadku... a tebe gratko k ziadosti... uz len uspesne stimulovat :D

ivizna
1. máj 2010

oknomas. a prečo si mala len jednu injekciu?

lucy778
1. máj 2010

ahojte 🙂

Janemari - no konečne si sa dočkala!!! ale im to trvalo 😠 zase si o krôčik bližšie k vytúženému babatku. tak držím prsty, aby už všetko klapalo 😉

a vlastne držím prsty všetkým, aby ste to zvládli a takisto sa dočkali babatiek! TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTT

oknosmas
1. máj 2010

ivizna, liecbu mi nasadil gynekolog bez ohladu na vysledky z histologie..moc som do toho nechcela, kedze som mala len par lozisk, ale nic som o tom nevedela, potom som sla k primarovi do bb, ktory je dost odbornik, jeden z najlepsich na slovensku co sa tyka tychto veci a ten mi len potvrdil, ze tie injekcie su v mojom pripade zbytocne a kedze chcem babatko, tak vobec ani nemali byt.. tak sme sa rozhodli, ze dalsiu uz nevezmem a teraz sa o mna stara primar...a slubil mi, ze skoro budem mat dieta...no, troska sa to komplikuje, tak uvidime...ale liecbu uz nechcem..vraj by mi stacila antikoncepcia alebo nieco take, tuto liecbu by mi vobec neodporucal. a tak mu verim...ja som z maleho mesta na zapadnom slovensku a lekari tam nemaju tak vela skusenosti s tymto ochorenim, preto som hladala pomoc inde...a kedze prechodne byvame v bb, tak mi to padlo dobre, ked mi odporucili viaceri gynekologovia prave primara bielika tu bb...

janemari
autor
1. máj 2010

Dakujem vam spolubojovnicky.Este vcera sa mi zdalo ze cakanie bude nekonecne a dnes ked uz je ma si uvedomujem ze si mozem zacat strihat meter 😉 Ved tolko prace v zahrade,zameskana praca doma a ked dojde mrcha ta ma zae vytrapi a budem moct zacat zo stimulkou 🙂 Aj vy mate take upratovacie obdobie?Ja tieto dva dni nie a nie zastat 😀

onkomas mna Bielik operoval a dal mi aj liecbu,ktorej moja dokina nebola naklonena,potom mi nechal cas na prirodzene snazilkovanie aj to sa dokine nepacilo ale ked primar povedal podvolila sa.A teraz musim dat dokine za pravdu ze som stratila vyse roka,keby ma boli poslali hned do centra uz som mohla mat babo.

oknosmas
1. máj 2010

janemari, to ma mrzi, mne nechcel dat liecbu, zial, bolo uz neskoro, injekcia bola pichnuta..a sam sa rozhodol mi urobit iui...tak snad to pomoze...je to asi rozne v kazdom pripade..

janemari
autor
1. máj 2010

onkomas no cas uz nevratime,teraz uz len budem dufat ze ivf vyjde a potom aj dufat ze endoska sa pocas tehu strati alebo aspon zmierni 😔

oknosmas
2. máj 2010

tak veru..urcite to vyjde...a hlupu endo posleme do haja

ivizna
2. máj 2010

janemari. drž sa nech ti to vyjde prajem veľa štastia. 🙂

oknomas. aj tebe veľa štastia 🙂
a veru treba endo poslať do hája. nech sa navždy stratí hnusa jedna 😠

evina0
2. máj 2010

ahojte zienky 🙂 po straasne dlhej dobe som dosla kuknut ako sa mavate a co noveho.
janemari 🙂 blahozelam k schvaleni ziadosti 😉
vsetkym ostatnym pevne nervy s bojom s endoskou.
mne par dni dozadu povedal gynek na poradni ze to lozsiko co mi nasiel tesne pred tehu sa mi troska zvecislo..nechapem ako je to mozne ked nemam cyklus ale aj napriek tej zlej spravy sa uz nad tym netrapim.
posielam virusiky pokial sme este kinderko, lebo uz mam aj poslickov 😕 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵
potom dojdem priniest maminkovske virusiky 🙂
drzkajte sa vsetky

janemari
autor
2. máj 2010

dakujem vam

evina a ako pojdes rodit ked mas tam to lozisko?Ci cisarskym.Ako ti to ubehlo nie tak davno som bola nestastna ze mas zase lozisko a potom si zistila ze si tehulka a uz ides rodit co nevidiet.Nenormalne leti ten cas.

katie233
2. máj 2010

Ahojte 🙂. Janemari, srdečná gratulácia 😵. Teším sa a držím päste.

My sme nášmu anjelikovi vymaľovali izbičku, dúfame, že aj bábo bude také slniečko ako je farba v izbe 😀. Ešte podlahu a môžem sa pustiť do nákupov 😵.

A posielame TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

janemari
autor
2. máj 2010

katie dakujem.No nas anjelik ktory lieta este neviem kde ma uz izbicku hotovu skoro 3 roky a tiez je zltej farby 😉