Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

pici
24. jún 2010

@janemari
no tak si "uzi" posledne dni vstavania, lebo potom mas prisny prikaz sa setrit.. :D dufam, ze to vide. budem ti moc drzat palce

lucy778
24. jún 2010

@25crystal nemáš za čo ďakovať 😉 . Aj mne veľmi pomohlo, keď som sa dostala tu na koníka a našla som baby, ktoré majú problémy ako ja. 🙂

katie233
24. jún 2010

Ahojte 🙂. Všetkým snažilkám, čakteľkám TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTT 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

25crystal
24. jún 2010

@pici
a co ti bolo take smiešne pochval sa 😀 osobne mám rada ked mi tak jemne prestrihne a všetko mi je smiešne že by tie naše hormoniky ??? 😀 no ja som velmo zvedava čo mna čaka či nebudem vyrevúvat celeho pol roka 😀

janemari
autor
24. jún 2010

@pici dakujem velmi velmi velmi 🙂
@katie chytaaaaaaaaaam TTTTT 😀
@25crystal neboj to este len zacina,najlepsie su tie prechody ked ti je do placu,potom v zapeti dostanes nervy ze by si hryzla a neprejde ani par minut a zrazu ti bude vseeeeeetko smiesne 😀

oknosmas
24. jún 2010

ahojte...tak my sme dnes dopadli asi tak, ze mm ma uz velmi dobry spermio a u mna .. je to horsie, bo endometrium je asi len na 2 mm, co je veeelmi malo a folikuly su tiez veeeelmi biedne, takze to u mna vyzera, ze ovulacia neprebieha...a ked, tak len zriedka....ale to si myslim, ze teraz po tej injekcii, bo ani mrchu nemam taku silnu, len light a to len 5 dni, co som mavala bezne 8 dnovu. takze sme zacali brat clostyl...teda ja...a v utorok ideme skontrolovat, ako to zabralo a ci narastli tie male bubliny...a ked budu dostatocne velke, tak urobime iui... a budeme cakat, ako sa to podarilo 😉

janemari
autor
24. jún 2010

onkomas u nas je to rovnake.Ja som cela rozbyta ☹ a mm ma spickovy spermiogram,ze mame pocit ze ho tolko ospevuju ze ho budu lakat aby daroval spermose 😖

25crystal
24. jún 2010

@janemari
tak to budu brutalne chvilky 😀 prave som jeden taky zažila najprv som sa smiala a však co nevadí a v zapati mam teraz slzy na kraji ma normalne jedna kamoška tak nemilo prekvapila že budem musiet rozdýchat ...uf

janemari
autor
24. jún 2010

25crystal vitaj v klube 😀 Neboj ono to po liecbe prejde 😀 😀 😀

pici
24. jún 2010

@25crystal
neviem. nejako mi vsetko bolo smiesne... ale dneska som sa dosmiala.. u dokyho.. ja som bola v tom ze ma caka kontrolna laparka, a on mi povedal ze aj driling a neviem co este vsetko , som kukala tak, ze ani neviem, kedy sme sa dohodli ze pojdem do nemocnice... musim sa v utorok spytat znova

edit123
25. jún 2010

ahojte, aj ja mam endometriozu...len som sa chcela spytat ci niektora z vas na to brala antikoncepciu azalia, mne to dnes lekar predpisal, uz som bola rozhodnuta pre Zoladex ale nakoniec ma prehovoril, ze vraj to je najlepsie potom do roka otehotniet, co este nechcem...

25crystal
25. jún 2010

@pici
a co je to ten driling? No ja mam dnes akesi čudne bolesti v podbrušku je to niečo podobne ako ked sa stahuje maternica... ako po injekcii pri silnom krvacaní tak že ani mne dnes neni moc do smiechu 😢 Som dnes mala ist na kontrolu len dako som nemohla vstat z postele tak že idem až v pondelok .

pici
25. jún 2010

@25crystal
drilling je prepichovanie vajecnikov 😝

jani2
25. jún 2010

ahojte,
tak už som dávno doma, len som trochu oddychovala a driemala. Ráno som si totižto Utrogestan nevložila, ale ho zjedla a išla na mňa poriadna únava! 😉 ....Nuž a neviem, či mám dobré alebo zlé správy. Ráno som volala do CAR a jedno embryjko sa vraj neprebralo, vkladalo sa teda len jedno. Na jednu stranu som rada, že dvojičky nehrozia ale už 2x som mala po jednom embryjku a nedopadlo to! 😒 Ale teraz budem veriť, že sa musí zadariť, embryologička vravela, že je jednotkové, veľmi pekné, vraj embryonálna časť je na jednotku, nejaký trofoblast je na jednotku......dr. vravela, že mám krásnu sliznicu...no všetko super ako vždy...len ten výsledok by už mohol byť iný, a to pozitívny! 🙂 Rozhodla som sa však , že budem tomu drobcovi veriť, aj keď ráno mi bolo všelijako, v noci ma začalo ako na potvoru bolieť hrdlo a ráno teda už dosť škrabalo...ale už to prechádza, asi nejaké prechladnutie, sa nedivím pri takomto bláznivom počasí! 😖
Tak teraz už len čakať a čakať! 🙂

janemari
autor
25. jún 2010

@pici ze prepichovanie vajecnikov auuuu a to naco 😲
@jani2 budem silnoooo drzat palceky. 🙂

No ja som dnes dopadla dobre foliky podrastli,hormony v norme vyzera to na 5 zrelych vajicok a zvysili mi zase davku na dnes a zajtra puregon aby dorastli a dozreli aj ti 3 statocny.Ale celkove zhodnotenie dokiho,velmi dobre na moju diagnozu.Takze v pondelok sa ide na to.Zajtra este posledne vcelicky,vecer na pohotovost pichnut pregnyl a v pondelok sa ide natoooooo 🙂

dahra
25. jún 2010

Ahojte,
@janemari - fiha, takze OPU uz v pondelok 😵 😵 😵, teda to uletelo. Ten pregnyl na pohotovosti mna bolel najviac z celej stimulky, nejako zle mi trafila. Uz vies ci chcete PK alebo budete mat vklad skor? Inak nie som zastancom totalneho lezania a nicnerobenia po vklade 😒. To nie je prirodzene, ak sa to ma ujat, tak sa ujme. Okrem toho myslim, ze telo aj maternica sa lepsie prekrvuje, ked sa zena hybe. Tym nevravim, ze hned na druhy den treba ist do posilnovne 😀 😀 😀. Ja som v den vkladu lezala 2 hodky a potom prisla svokra na navstevu, lebo mm mal narodky, tak sme sedeli, trosku som servirovala a na druhy den sme sli do kina (cca 30 min peso tam a spat) Moje 4-dnovy krpec v bruchu zazil film "2012" a na dalsi den bolo vyrocie revolucie, to sme boli doma a potom som uz sla klasicky do prace. To jest - peso 2xkrat denne hore - dole (80 min chodze).
@jani2 - tentokrat to musi vyjst! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTT
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTT

Budete spolu s Jane tehulkovat, ako my s vanesskou po IVF (tyzdnovy rozdiel) 🙂

prahaxx
25. jún 2010

TTTTTTTTTTTTTTT tesime sa s babaškom na Vas - potencialne tehulky 🙂 TTTTTTTTTTTTTTT

janemari
autor
25. jún 2010

@dahra no my sa s jani2 aj tak chystame ona bude prva a potom ja.Len sa mi nepaci ze nejaka choroba na mna lezie 😖
@prahaxx tak nam chystajte miesta v uspesnych tehulkach 😉

pici
26. jún 2010

@janemari
to je na stimulaciu vajecnikov aby lepsie pustali vajicka a mala som ovuĺaciu

janemari
autor
26. jún 2010

@pici jaj nevedela som.Len to tak strasne znie ze prepichovanie 😅

pici
26. jún 2010

@janemari
no znie to dost brutal, tak asi drilling je menej hrozostrasne co? no snad to pomoze

janemari
autor
26. jún 2010

@pici urcite pomoze,ved keby nie naco by to robili.Treba verit.

pici
27. jún 2010

@janemari
no verim:D snad to bude mat efekt :D ty ako pokracujes?

janemari
autor
27. jún 2010

@pici pokracujem tak ze zajtra konci 😉 idem na odber vajicok a ostatne je uz na prirode a tom tam hore.Zajtra budeme vediet kolko vajicok mame a kolko sa ich oplodnilo. 😔

pici
27. jún 2010

@janemari
budem na vas velmi mysliet.. aj na bojovnickov oplodnickov.. nech sa to konecne podari

janemari
autor
27. jún 2010

@pici dakujem,aj ja stale verim ze to vyjde na prvy raz.A pri najhorsom ked nie na prvy raz ze budu nejaky mrazacikovia a nebudem musiet podstupit stimulku od znova.

pici
27. jún 2010

@janemari

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj verim tomu. musi to vist... musi... moc na vas budem fakt mysliet

nastasia
27. jún 2010

Jane, drz sa! 🙂

janemari
autor
27. jún 2010

dakujem vaaaaam ..... 🙂

jani2
27. jún 2010

@janemari - aj ja na teba moc myslím, budem moc a moc držať palce...až je dosť krásnych embryjok! 🙂 🙂 🙂