Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

mirip
31. aug 2010

@yukki deň pred som nastúpila , v deň ked som šla na sálu bol deň číslo 0 a potom po som šla domov na 5deň teda dohromady 7dní

mirip
31. aug 2010

@zlatanka30
@oknosmas
baby nebláznite, viem ako sa cítite ale prestante s tým pesimizmom, aj na vás príde rad a už čoskoro len treba myslieť pozitívne, viem mne sa lahko hovorí ale je to tak, tiež mám za sebou čakanie, malá sa nám narodila po 4rokoch a tiež sme to nemali lahké ale teraz už na to čakanie ani nemyslím, ešte ani jedna baba z témy endometrioza neodišla bez bábatka, každá sa postupne skor či neskor presťahovala do témy úspešné tehulky z endometriozy....aj vy sa tam dostanete len treba tomu veriť a nevzdávať to

oknosmas
31. aug 2010

@yukki ja som bola v nemocnici 3 dni, jeden den ma prijali, druhy operovlai a treti som sla domov...fakt rychlovka, aj som bola prekvapena..a to si ma tiez chceli nechat na izbe rovno po vysetreni, ale som lekarovi povedala, ze mam este daku dolezitu pracu a s tymto som neratala, tak som nastupila az o dake 3 dni 😉

oknosmas
31. aug 2010

@mirip dufam, ze mas pravdu...este stale sa snazim v to verit..

janemari
autor
31. aug 2010

Ahojte tak som sa rozhodla ist dnes s pravdou von.Dostala som dnes tehu knizku a tak uz niet na co cakat.Som tehotna,podarilo sa to po neuspesnom IVF prirodzene kym som cakala na KET. 😔

oknosmas
31. aug 2010

@janemari blahozelam, najlepsie novina za posledne tyzdne...uplne super... davaj na seba velky pozor a hlavne uz ziadne stresy!!!

katie233
31. aug 2010

Jani, tak to je úžasná správa 🙂). Z celého srdiečka gratulujeme a prajeme pohodové tehotenstvo. Lukáško posiela veľkú pusu 😵

zlatanka30
31. aug 2010

yukki ja som bola presne tak isto ako oknomas.v pondelok prijem,utorok operacia a v stredu uz domov.potom som bola pn este mesiac.nase ivf je v prdeli vsetko sa to p..... ☹

janemari
autor
31. aug 2010

Dakujem babenky,davam si pozor,ale bez stresov to nejde.... @zlatanka30 nejako nemam prehlad co sa tu deje,preco nebude IVF?

zlatanka30
31. aug 2010

neprisla mrcha .a aj doma sa to komplikuje.som na pokraji s nervami. ☹ ☹ ☹

janemari
autor
31. aug 2010

@zlatanka30 tak mrcha urcite dorazi a doma?V tom ti neporadim,lebo mne sa to doma pokaslalo uplne a sme sa rozisli. 😖

zlatanka30
31. aug 2010

myslim,ze nedorazi

yukki
31. aug 2010

No, tak sono ukázalo..idem na operáciu..celý vaječník že von, dúfam, že to nebude trvať zase 10 dní, v Levoči už niekto bol na operácii?

nelly3
31. aug 2010

janemari mocc ti gratuluejm, fak t si to zasluzit aj ostane co dlho cakali a este aj cakaju ako ja na nejaky zazrak 😉 ja som sem chodila do tejto temy este snad aj pred janemari, ale nic takeho sa nedeje, tehotna nie som, snad coskoro pojdem na dalsie KET-ko, ale ja si verim, ze raz to prist musi, velmi pekne si to napisla mirip, postupne sa kazdej jednej zadari skor ci neskor 🙂

yukki
31. aug 2010

Janemari , veď je to jedna z najlepších správ za posledný rok...tu! Prečo ten smutný smajlo. Drž sa, musí to vyjsť! 😉

dahra
31. aug 2010

@janemari - ako tomu rozumiet - rozisli???? 😕 Rozisli ste sa s muzom, teraz ked je babatko na ceste?
@yukki - ked mne v Martine vybrali vajecnik s cystou, do nemocky som nastupila v utorok, v stredu operovana a v pondelok som sla domov a to bola laparotomia. Takze 10 dni je fakt dlho. To co? Inak des, ze rok po liecbe to mas znova. Pliaga hnusna endometriozna...

yukki
31. aug 2010

Idem skúsiť do levoče, snáď to tam nebude toľko trvať...ja som po laparotómiách bola tiež v nemocke7,4 a zas 7 dní a s blbou cystou kvasím na lôžku 10, to je na hlavu. A presne rok po operácii a tej skamenetej hormonálnej prechodnavodzujúcej liečbe som v tej iste prdeli jak pred rokom.
Janemari, podľa mňa oveľa väčšie šťastie je že čakáš bábo.

nastasia
31. aug 2010

Ahojte,
prisla som sem kuk po dlhom case a hned aka krasna sprava. Jane, gratulujeeeem!!! 🙂 mrzi ma, ze ste sa s muzom rozisli 😒 ale teraz je hlavne, ze si tehotna 😵
Katie, gratulujem dodatocne k Lukaskovi, je krasny 😵
Yuki, to ma mrzi drzim palce.
A musim sa pochvalit, od vcera som uz Mgr. 🙂 tesim sa konecne nebudu stresy so skolou a mozno sa aj nam podari. i ked stale sa nam nieco stavia do cesty, ja som po nasej svadobnej ceste dostala zapal mocovych ciest tak som vybrala atb akurat no a teraz zase berie muz atb. ma ich na 14 dni, na kontrolu ide o tri tyzdne, vysledky budu trvat tyzden takze najblizsi mesiac sex nehrozi. uz ma ide porazit z tych jeho crevnych bakterii-podla mojho gyn, v min, prekonal zapal prostaty o kt. nevedel a odvtedy tam ma zrejme e.coli ☹ uz ho viackrat preliecovali atb ale nezabrali, som velmi zvedava ako to bude teraz a co vymyslia ak nezaberu 🙄 ale snazim sa byt optimisticka aj horsie veci su...

pici
31. aug 2010

@janemari

velke gratko. zasluzis si :D

liviaf14
31. aug 2010

@janemari blahoželám k tehu, ja som ti to tu dávno písala, že si zbytočne pesimistická a že treba myslieť pozitívne a je to tu! 😵 😵 😵

miminap
31. aug 2010

janemarie. vedela som to. vedela. blahozelam ti a ostavam z prvej temy samucicka sama netehula. 😔 tretiu endo nezalozim, nemam tolko sily ako ty a doma sa to utrasie, to su soky podla mna z toho celeho. a vy mate aj mrazacikov, vsak?

yukki
1. sep 2010

Dobré ráno, dámy, ešte mám nejaké otázky-to Vy ste museli doktora poprosiť, aby Vám robil onkomarkery? lebo ja som ho aj prosila aj mi odmietol a aha-po prvých 4 MS je tu cysta v pôvodnej veľkosti naspäť. Ani krv mi jakživ nebral, ani na hormonálny profil, nič, teda ani po vyoperovaní cysty.
Kde na východnom alebo strednom Slovensku sú nejakí odborníci na endometriózu (centrum...alebo tak niečo...)..lebo sa obávam že zas to bude len operácia, 3-6 injekcií (ktoré ja som veľmi zle znášala) a do roka som zas na stole. Veľmi pekne ďakujem za nápady a rady.

oknosmas
1. sep 2010

@yukki v bb je velmi dobry odbornik, vraj jeden z najlepsich na slovensku prave na endo a veci s tym spojene..aj rozne myomy a tak...je to doc. primar bielik. naozaj zaujimavy clovek..len dost zaneprazdneny, kedze za nim chodia zeny z celeho slovenska. skus si na nete najst cislo na jeho kancelariu a objednat sa na daky termin...ak teda chces..

yukki
1. sep 2010

oknosmas vďaka!
chcem.

oknosmas
1. sep 2010

@yukki idem pohladat cislo, co mam ja ... a napisem ti ho tu

oknosmas
1. sep 2010

@yukki 048/4412141 to by mal byt sekretariat a tam by si sa mohla objednat.. ja k nemu chodim...a jeho pristup sa mi naozaj paci..este mam jedno cislo na ambulanciu,ale tam sa podla mna nezdrziava, skor ten sekretariat sa da zastihnut. tu je ta ambulancia 048/4412882

yukki
1. sep 2010

@oknosmas vďaka! Skúsim zajtra, dnes je ten sviatok.....aj ťa tam operovali?

martinkatinka
1. sep 2010

@janemari 🙂 To je úžasné!!!!! my sme otehotneli zrejme rovnako! Vidíš to, ja som úplne šťastná ešte teraz aj s tebou 🙂 JOJ, už mi došli normálne slová...... 🙂)))))))

oknosmas
1. sep 2010

@yukki nie, ja som sa dozvedela o nom az potom po operacii, aj od mojho gynekologa na myjave

dahra
2. sep 2010

@yukki - moju sestru operoval dr. Kraus v KE. On je vcelku odbornik na endo - presne vedel co a ako s nou. Dokonca bol velmi setrny, kedze mala obrovske cysty na oboch vajecnikoch a nic jej z nich neodstranil. Operoval ju vyse dvoch hodin a vsetko jej pekne pocistil. Dokonca aj ja som bola za nim, hoci nie som jeho pacientka - nasiel si na mna cas a pokukal ma, aj sono mi spravil. Ma taky ludsky pristup, ako odbornik je super, ale ako clovek trochu roztrzity 🙂