Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

zuzancek22
20. nov 2010

@janemari som po 3 IUI, robili mi ho v inom centre lebo tam kde som chodila doposial, tak to zrušili, na moje počudovanie mi robili IUI na 11 DC, tak dufam, že to bolo správne, a že to vyšlo, v piatok idem na krv tak uvidím.

janemari
autor
21. nov 2010

@zuzancek22 drzim palceky teda a budes skusat aj testnut?

zuzancek22
22. nov 2010

@janemari nie testovať sa nebudem.

yukki
23. nov 2010

Tak toto už je divné....ja už tretiu injekciu mám za sebou a stále mám normálne MS..... 😒 😖 a zároveň návaly 😅 😅 😅

janemari
autor
23. nov 2010

@yukki mam pocit,ze si sa bala priznakov s injekcii a aby ti ten hore dokazal,ze to moze byt este horsie tak ti dal este aj mrchu 😀 Ale nie robim si srandu,ale u niektorych bab je to normalne,ze mali pocas liecby aj mrchu. 😉

yukki
23. nov 2010

Ufff...tak ja som potom továreň na estrogén, napriek pozastavenej výrobe produkujem ďalej.....alebo je to zo zásob?? 😨 Ináč ale musím skonštatovať, že príznaky sú zatiaľ oveľa miernejšie ako pri Diphereline minulého roku...

janemari
autor
23. nov 2010

@yukki kolko bab by potrebovalo ten estrogen,keby sa dal tak predavat uz si milionar 😀 Tie priznaky su asi miernejsie aj vdaka tej mrche.

pici
28. nov 2010

@janemari ako sa mas maminca? vsetko v poriadku?

@yukki zvladas liecbu? myslim na teba.... akurat som minule hovorila svojmu dokymu, ze taku liecbu by som si uz neprosila veru :DDDDDD

yukki
29. nov 2010

@pici a vieš čo? Normálne. Normálne ba až priam nenormálne dlho a silno mám menzes, návaly len také smiešne, nespavosť len taká čiastočná......ten lucrin na mňa pôsobí asi len ako káva s rumom......a to mám plný kredenc všelijakých tých liekov proti príznakom prechodu, pupalkový olej, rybí tuk.......a nič nič neberiem!, len tých 10 dní po prvej som to brala....ta ja už neviem. Sranda. A to už som po tretej injekcii 😕 😕 🙄 😅

pici
29. nov 2010

@yukki
no vidis... mozno ten dipherelline ti nerobil dobre... asi na kazdeho to inak posobi... este kolko injekcii ta caka?

yukki
29. nov 2010

@pici ...no..ešte asi tri...len neviem, lebo mám už 8 dní menzes ale taký silný že až, až teraz to kus ustáva...a veď aj po prvej som mala...tak či to vôbec má aj nejaký liečebný účinok...hm, sranda. Skúsim sa nejako koncom týždňa dostať k doktorovi. Teraz by sa aj tak nedalo, je tu kolo 40 čísel mokrého snehu, ja som ani z garáže nevyšla, nieto ešte sa prehrabať k hlavnej ceste...ani škôlku neotvorili lebo sa nedá dostať k nej..

pici
29. nov 2010

@yukki
ale je to normalne. vela zien ma pocas celej liecby menzes...

yukki
29. nov 2010

Nooooooooooooo...ta to potom fajne, potom sa ani nebudem hádať že už ďalšie nechcem, a dúfam, že po tých ďalších troch to bude len také ako doteraz 🙂 toto sa zatiaľ teda nedá s tým Dipherelinom ani porovnať, teraz už chápem, čo niektoré ženy sa divili že čo to za vedľajšáky ja mám keď oni nemali skoro nič...... 😝 už vidím liečbu z oboch strán teraz!

pici
29. nov 2010

@yukki
ja poznam aj vela bab co im drbkalo aj z lucrinu :D je to fakt asi individualne.. vynechanie menstruacie pocas liecby nie je znakom ze liecba ide tak ako ma ale vedlajsim ucinkom , nie sprievodnym nutnym javom, takze to ze mas cyklus nic neznamena...

maja1981
2. dec 2010

Ahojte. Som tu nova... Mam cystu na vajecniku, pravdepodobne endometricku. Vraj sa to da na 100% potvrdit az histologiou. Vzdy som mala nepravidelny cyklus a pred par rokmi mi zistili tu cystu. Na operaciu som mala ist uz viac krat, ale vzdy sa nieco stalo a nakoniec ma neoperovali. Teraz mam uz stvrty termin. Do nemocnice idem teraz 6.12. Velmi by som chcela mat dietatko, ale mam strach, ze sa mi to kvoli tej endometrioze nepodari, alebo sa mi po operacii urobia zrasty. Operavat ma maju na Kramaroch. Prosim, ak mate niekto skusenosti s takouto operaciou na Kramaroch, tak mi napiste, ako vam to dopadlo. Dakujem 🙂

janemari
autor
3. dec 2010

@maja1981 mna sice operoval v BB,ale vsade je to rovnake,nemusis sa nicoho bat.Co sa tyka zrastov je tam vzdy riziko ze nastanu,ale tie sa ti vytvoria aj pri zapaloch,takze kvoli tomu sa bat nemusis.Urcite ti hned aj pozru ci mas priechodne vajcovody a od toho sa bude vyvijat dalsi postup liecbamresp.snaha o tehu alebo ivf.Tak ci tak sa neboj k babetku sa dopracujes 😉

vemako
3. dec 2010

prene tak nemas sa coho bat,mne zistili endometiozu pri laparoskopii,nasadili mi 3 mesacnu liecbu lucrinom a po liecbe som po 2cykloch prirodzene otehotnela a to som nemohla 6 rokov otehotniet,takze hlavu hore... 🙂

dahra
3. dec 2010

Ahojte,
@yukki -teraz citam, ako znasas Lucrin, ze to nie je taky des ako diphereline. Ja som mala lucrin, ale nekrvacala som. Nalady som nepozorovala, ale navaly boli des. Este spat som mohla, hoci od aprila pri otvorenom okne. Ale ja som spac, aj v tehu aj predtym, aj v nemocke po operacii 🙂 Mne bolo strasne teplo a po 3. som mavala velmi vysoky tep non-stop. Klasicky mavam v pokoji okolo 90 vzdy, ale vtedy stale 120. Nikto to nikdy neriesi, aj ked sa stazujem. Takze kavu som prestala pit vtedy uplne. Moja sestra mala diphereline, od zaciatku ju trapila zvacsena moc. rurka, stale mala pocit, ze to ma vnutri opuchnute a aj na dotyk to citla ako bolest. Potom to prestalo. Nic ine jej nevadilo, dokonca si pochvalovala, ze to obdobie 6 mesiacov malo na nu pozitivny ucinok, co sa tykalo psych. stavu. Citila sa vyrovnana, bez vnut. stresov. Ona mava silny PMS, je to s nou na nevydrzanie. par dni pred mrchou, radsej chodi spat uz okolo 20.00, lebo ku veceru bud mava depky alebo je nenormalne nervozna a odnesu si to druhi.
Takze tie hormony posobia na kazdu zenu uplne rozdielne. Fakt zaujimave.
Ako sa maju dievcata inak? Asi ta teraz neovplyvnuju hormony tak ako vtedy, ked si pisala, ze ti narusaju vztah s malou, ked ti tak zle posobili na psychiku.
@vemako - gartulujem, ze sa vam tak zadarilo. Liecba zvykne napomoct tehu, poznam viacere pripady z nasej temy.
@maja1981 - neboj sa, babatko urcite raz budes mat, mne dokonca vybrali s cystou aj vajecnik, mm mal horibilny spg a nakoniec som zostala tehu, sice po IVF, ale dockala som sa.

ma77
3. dec 2010

@vemako tak ked som si dnes prečitala tvoj pispevok normalne som dostala naladu že sa ti to po 6rokoch podarilo gratulujem ja som tiež po lucrine ale mala som 6 a teraz som mala 2cyklus a predtym sme sa snažili 4roky tak dufam že aj ja budem tvoj pripad doky mi dal pol roka na otehotnenie a ked sa nepodari pojdem do centra tak ešte mam 5mesiacov 🙂

vemako
3. dec 2010

ma77urcite sa ti to podari,len treba verit,mne ked povedal primar,ze do polroka otehotniem,tak som sa len zasmiala,pretoze okrem endo som sa liecila aj na vysoky prolaktin,stit.zlazu a picham si aj fraxiparin na zrazanlivost,takze som naozaj neverila,ale stal sa zazrak a uz vieme ze to bude princezna... 😉

maja1981
3. dec 2010

Dakujem vsetkym, ktore ste sa mi ozvali a povzbudili ma 🙂 Strach sice mam aj z operacie celkovo, lebo tento rok som mala velke zdravotne problemy a bola som rok na PN. Dufam, ze buduci rok sa mi zacne aspon o trosku lepsie ako tento.

ma77
3. dec 2010

@vemako no ja už jednu dceru mam ale strašne chceme 2dieťa a mam už aj vek a nikto mi nepovedal že nebojte sa otehotniete tak ja len dufam už ma to nebavi čakať 4roky potom laparka pol roka liečba teraz zasa polroka čakať to už je nan nervy ale ine problemy nemam len tu endo nešťastnu

maja1981
3. dec 2010

@vemako To je uzasne, ze sa ti to po tej liecbe, tak rychlo podarilo. Blahozelam 🙂 a drzim palce, nech vam vsetko dobre dopadne.

yukki
3. dec 2010

@dahra ahoj ahoj, no je to o dosť lepšie, aj s tými náladami...teda cítim ich, sú...ale menej ako pri Diphereline, neporovnateľne menej. Návaly mám a do toho krámy, to je na hlavu, nie 😀 no ale.....hlavne že je to lepšie ako ten prvý, Diph.
Dievčatá sa zžívajú, predsa len je to zásah do krehkého vzťahu..že sme naraz tri...ale myslím, že to celkom zvládame, teraz sme zasypané tak staršiu nevodím do škôlky a máme na seba kopu času.....a sa tešíme na Vianoce...a kúrime do peca...a šuflujeme sneh...a tak 🙂

henika40
7. dec 2010

ahojky, skusali ste uz niektora tento cajik....
http://www.otehotnenie.sk/product/bylinny-caj-p...
ja ho mam objednany, mate niektora skusenosti? 😕

dahra
7. dec 2010

Ahojte,
@henika40 - akurat vcera som nan nadabila na tej stranke a mam ju stale otvorenu, aj ked je book hybernovany. Aka nahoda, zvazujem tiez, ze si ho objednam na skusku.
@yukki - tak si teraz uzivas vsetky radosti a starosti s detmi, ked vas takto sneh odrezal od sveta. Posledne sa oteplilo, tak asi aj u vas sa uz daco roztopilo. Rezim (spanok, papanie a hranie, atd.) maju podobny ci este stale nezosuladeny?

yukki
8. dec 2010

@dahra ahoj, no takto, keď sme doma všetky tri tak sa celkom dá, režim sa upravuje, len sa snažím sem tam kiku dostať do škôlky tak všelijako dobrodružne, lebo tam chce chodiť-ale len do Vianoc lebo to sa nedá, kilometre pešo a busmi a vlakmi, minimálne tri hodiny precestujeme, nestojí to za to. Aj tu sa topí sneh, ale stále sú ešte kopy...na ceste ľad...Aj Ty si iste užívaš s malým, že? 🙂 🙂 🙂

henika40
8. dec 2010

@dahra
urcite si to neobjednavaj z tej stranky... objednala som 2 balenia, dnes mi prisli a bola som velmi prekvapena, vyrobca je p. Jukl, CR, uz som z jeho predajne skusala nejake produkty (v tom case tento caj nemal este vo svojom porfoliu)... ked si to objednas priamo, vyjde ta jedno balenie na 2,16 E a cez stranku otehotnenie do 6 E, rozdiel co?... sila je to tak, Slovaci chcu velmi rychlo zbohatnut a doslova profituju na nestasti druchych...
http://www.jukl.cz/bylinne-smesi/c-1264/
mimochodom je to velmi zname bylinkarstvo a on liecitel...

henika40
8. dec 2010

@dahra a navyse, ani bylinky nesedia... na obale su uvedene ine ako na stranke otehotnenie - na obale je zlozenie: mesicek, kontryhel, rebricek, lekorice a jehlice trnita
a na stranke otehotnenie.. Zloženie: vitex bobule, echinacea´koreň, wild yam koreň, kôra kaliny (viburnum opulus), praslička vňať, maliník listy 😒 😒

dahra
8. dec 2010

@henika40 - no teda ☹. Mna ta cena tiez zaskocila, ze caj za 180 sk 😕 aj ine produkty su tam drahe. To jedine mi zabranilo vtedy kliknut a objednat to. Zacala som vsak hladat byliny osobitne. Neskutocne! Je mi luto, ze ti to tak dopadlo. Hnusaci!