Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

angieska
24. máj 2011

@katie233 ďakujem 🙂 dnes som bola u lekára, takže vyzerá, že vaječník sa zobúdza, tak čakám 🙂

yvon3
24. máj 2011

@pici držím palce nech sa zadarí 🙂

pici
24. máj 2011

@yvon3 dakujem.. snad tentokrat to vide...

gombicka
24. máj 2011

ahojte zienky, nemala ste niektora IUI pri endometrioze? chystam sa na to, no velku sancu tomu nedavam, a chcela by som vediet, aka je uspesnost...

pici
24. máj 2011

@gombicka uspesnost je 10%. mala som dve IUI pri vyliecenej endo a nic...to ale neznamena ze tebe sa to nemoze podarit...

gombicka
24. máj 2011

@pici dik, aspon viem, ze si nemam davat ziadnu nadej...ja ju mam neliecenu a mm spg ukazkovy tiez nema...ale skusit to skusim, ved ked boh da, aj z motyky vystreli....

yvon3
25. máj 2011

@pici dúfajme. Mňa to čaká v septembri, pochybujem že by to vyšlo dovtedy spontánne, hlavne keď endo nie je celkom vyliečené. Veď uvidíme

pici
25. máj 2011

@gombicka
@yvon3

baby zazraky sa deju... janemari a jej laurinka je toho prikladom... nezufajte... podari sa aj nam

martinkatinka
25. máj 2011

@yvon3
@gombicka
nebojte sa, všetko je možné... ja som mala vajíčka o polovicu menšie ako bežná veľkosť a podarilo sa nám...a dnes máme doma takéhoto krásneho Samka

nikol18
25. máj 2011

@martinkatinka jeeej, tak to moc gratulujem 🙂 nadherny maly drobcek 😀

nikol18
25. máj 2011

@pici presne ako hovoris, ja tiez stale dufam, ze sa nam to podari prirodzene 😉

martinkatinka
25. máj 2011

@nikol18 - podarí sa... ale musíš prestať počítať plodné dni, merať teplotu... aj náms atak podarilo, posledný mesiac som so všetkým prestala, mala som veľa roboty a povedala som si, že po mrche idem k doktorovi, nech zas nasadí nejakú liečbu... a Drobček sa podaril.... takže posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTT

nikol18
25. máj 2011

@martinkatinka Tak to je super 🙂 ja som to zatial ani neriesila,lebo som cerstvo po hormonalnej liecbe a este len po prvej ms. Akurat sledujem,ze teraz by som asi mohla mat ovulaciu,ale kedze neviem aky dlhy budem mavat teraz cyklus 😀 tak si ma povzbudila 😉

prahaxx
25. máj 2011

@nikol18 no ono je dobré aj merať BT, nakoľko je vhodné poznať termín ovulky, mne doktor neveril, že po liečbe pri 3 cykle sa ovulka dostavila na 9deň cyklu, bol riadny sex a babatko, a všetko som mala počas tehotenstva o 2 týždne dopredu.. a bez merania BT odporúčam pravidelny sexik aspon 2x za tyzden, zelám uspech 🙂

gombicka
25. máj 2011

@martinkatinka tak to zo srdca blahozelam. Maly je krasny a nam si dodala nadej...

nikol18
25. máj 2011

@prahaxx dakujem 😉 ako to vlastne funguje s tym meranim tej BT? to sa meriava rano? a pocas ovulacie sa ta teplota nejak vyraznejsie zvysi? ospravedln moju neznalost, ale doteraz ma to nejak nezaujimalo 😅

prahaxx
26. máj 2011

@nikol18 http://www.elep.sk/meranie-bazalnej-telesnej-te... je toho dost, treba dodrziavat pravidelnu rannu hodinu merania - ak napr. robis na smeny, moze to byt problem pre spravne zaznamenavanie, merala som 3 mesiace, ale pri dvoch sa teplota vobec nemenila, usudila som, ze to boli cykly bez ovulky, takze bolo jasne, ze neotehotniem, menej som sa trapila.. na treti mesiac sa ta teplota trosinku menila, aj ked nie tak vyrazne ako na ukazkovych grafoch, to mi doktor zas zdovodnil tym, ze mi operovane vajecniky produkuju menej hormonov, ale vtedy som mala v case ovulky aj dost bolesti, takze aj to bol zachytny bol pre termin pocatia 🙂drzim palce

yvon3
26. máj 2011

@martinkatinka malý je nádherný, gratulujem 🙂

yvon3
26. máj 2011

@pici tiež si myslím , príde rad aj na nás 🙂

gombicka
26. máj 2011

zienky co mate endometriozu, neskusili ste niekedy progesteronovy krem? ake mate skusenosti?

yukki
27. máj 2011

Mňa to už napadlo skúsiť...a kde sa to dá zohnať?

gombicka
27. máj 2011

@yukki online

pici
27. máj 2011

@gombicka a co je to zac?

janemari
autor
27. máj 2011

@gombicka este som o tom nepocula.

leya
27. máj 2011

@gombicka Ano, napadlo ma to 🙂. Myslim, ze prvy to na trh priniesol Dr. Lee (ProgesterAll) http://www.johnleemd.com/ ale na trhu existuje vela roznych znaciek, mnohokrat neucinnych 🙂. Vacsina je dostupna v USA, zopar aj v Europe. O ucinku vo vztahu k endometrioze som nenasla ziadne relevantne udaje, hoci sa odporuca na zaklade teorie, ze endometriozu sposobuje tzv. estrogenova dominancia.

leya
27. máj 2011

@gombicka O estrogenovej dominancii a prirodnom progesterone pisu viac aj tu http://www.celostnimedicina.cz/hormonalni-kacir.... Ak to bude fungovat, daj mi prosim vediet co najskor 😉.

gombicka
28. máj 2011

@leya ja som sa o tom bavila tento tyzden s kolegynou, ktora, na moje prekvapenie vedela o endo vela, hoc vravela,ze sama ju nema, ale mala nadbytok estrogenu a z toho sa jej robili cysty v prsnikoch. Ona si kupuje tento krem http://www.progesteronetherapy.com/progesterone... lebo ako mi pisala" This is the one I use. I did lots of research and this impressed me more than the others.Good luck!" takze som rozmyslala, ze by som to skusila aj ja. ako vidis, tiez je to z USA, no ale asi ho skusim, kedze kolegynka ho uz ma vyskusany a vravela, ze ucinkuje. Jasne,ze hned zmenila aj dietu (cize sposob stravovania,kedze tu to vsetko nazyvaju dietou 🙂) ale vravela, ze po pouzivani kremy jej cysty z prsnikov za kratku dobu zmizli.

leya
28. máj 2011

@gombicka to je velmi povzbudiva informacia 🙂 myslim, ze ked sa to bude pouzivat v kombinacii so specialnou dietou, mohlo by to fungovat. co som prestudovala ja, podstatne je, aby krem obsahoval minimalne 20 mg progesteronu v davke a musi priamo obsahovat progesteron, nie wild yam a pod. ja som to uz mala objednane, ale zrusila som to, mam strach experimentovat. ozaj, ako tvoje vysledky?

gombicka
29. máj 2011

@leya wild yam je na progesteron? mam ho doma,objednala som ho uz davno, ale akosi sa mi ho nechcelo brat..hovoris,ze ani to nema zmysel? tak ho ani brat nebudem. na vysledky zo SVK stale cakam , uz tam asi budem musiet cinknut. Prahu -imuno uz mam, relativne dobre. na trofoblast ani na spermie alergiu nemam. na ovaria mi nerobili, ze toby malo byt OK. a ty ako liecba?

mariynka
29. máj 2011

@leya cysta sa zmensila.. 😉 takze zmena stravy pomohla.. 😉 a uz nie je definovana ako cysta 😵 kedze ma 2,3cm 😵 ja mam doma DIM(to co u nas prechemizovany Indol3C 😉 ),tiez som ho ale nebrala 😀 takze ak by mal niekto zaujem, ozvite sa 😉