Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

pici
28. jún 2011

@martinkatinka a ides si ju dat teda vybrat?

martinkatinka
28. jún 2011

@pici - nie, to zatiaľ nie....teda ak myslíš tú mirenu....a tá cysta? no to je vo hviezdach, uvidím čo o dva týždne, ale ak narastie, bude musieť ísť von, inak hrozí, že praskne sama a to by potom bola už operácia nutná...
Ja som z toho na nervy...

pici
28. jún 2011

@martinkatinka myslela som maternicu :D

martinkatinka
28. jún 2011

@pici - aha...no teraz mi ju už nevyberú... nad tým uvažovali, keď mi nemohli zastaviť krvácanie po porode...

pici
28. jún 2011

@martinkatinka aha... nejako som sa v tom zamotala.... 😅

martinkatinka
28. jún 2011

@pici - to je jedno...mňa o už nebaví stále dokola to riešiť... mám Samka a už mi je teraz fakt jedno, či by mi ju vybrali, či nie....

pici
28. jún 2011

@martinkatinka tak to ti verim... sama sa s touto myslienkou pohravam.. ale vsetko ma svoj cas...

martinkatinka
29. jún 2011

@pici - ty sa s ňou nepohrávaj, ty ešte budeš mať bábo! 😀 potom to budeme riešiť, keď už budeme s malými drobcami trošku za vodou....

pici
29. jún 2011

@martinkatinka jasne... presne tak... mne v podstate ta endo az take neuveritelne starosti nerobi... skor ten pocit...ze ju vobec mas...

martinkatinka
29. jún 2011

@pici - ty sa teraz opatruj kvoli bábu a ja sa budem, aby som vydržala tých 5 týždňov do svadby, aby som nemusela ísť na tú laparku....

mabumi
30. jún 2011

ahojte baby, co vam najlepsie zabera na mrchovske bolesti?
aspon na male zmiernenie..... PROSIM ☹

leya
30. jún 2011

@mabumi velmi tepla alebo horuca sprcha na oblast krizov a podbruska s masazou, potom sup do postele a oddychovat. vhybat sa chladu, pohybu a namahe. pripadne reflexna masaz chodidiel. nezavidim ti, nech ti to rychlo prejde!

pici
30. jún 2011

@martinkatinka budem ti drzat palce
@mabumi ja mam taku vyhrievaciu kacicu tu si dam do mikrovlnky zohriat dam na brucho a sups zaspat

yukki
1. júl 2011

@pici 😀 ja som prečítala že kačicu hneď som si predsatvila ako vyberáš z mikrovlnky takú hnedú dochrumkava vypečenú kačicu a snažíš sa ju umiestniť pod tričko.....
@mabumi Algifen...

mabumi
1. júl 2011

@leya
@pici
@yukki dakujem kocky, vidim, ze vsetky sme prisli na to teplo. pouzivam horucu sprchu aj elektricku vyhrievaciu perinku aj ja 🙂 . ale v praci sa neda ☹ . lieky som uz vyskusala od vymyslu sveta, vselijake tazke... ale zda sa, ze jedine brufen mi zaberie aspon na chvilu, tak sa dopujem.
tentokrat to trva uz treti den a krvacanie sa stale poriadne nerozbehlo. snad to nejde vsetko do brucha, co myslite 😕 ?
@yukki tebe sa podarili 2 deticky s endometriozou 😵 ? gratulujem.

yukki
1. júl 2011

@mabumi podarili veru....adoptovať. Teda staršia je adoptovaná a mladšia v pestúnskej starostlivosti. 😵 😵 😵 ale netuším, čo by sa dialo keby som sa pokúšala prirodzenou cestou-neskúšala som...
Mne len kapky Algifen ako tak zabrali-tiež počas dňa nie je priestor a čas na vyhrievanie a ľahnutie si ...s tými dvomi čerticami 😅 🙂

mabumi
1. júl 2011

@yukki aj som si myslela 😵 . aj tak ti gratulujem. ja by som najskôr musela presvedcit mm ☹ . ale snazim sa o to, no bude to velmi dlha a narocna cesta 😖
ake velke boli dievcata ked ste si ich priviedli domov?

yukki
1. júl 2011

@mabumi Keď som ich priviedla...obidve mali po 20 mesiacov, boli už teda dosť veľké...a nesú si so sebou batôžky svojej histórie a ponesú si ich celý život. Výchova detičiek postihnutých depriváciou (odlúčením od materskej osoby v ranom veku) nie je len výchova, ale v prvom rade terapia... 🙂 🙂 🙂 Takže si to treba naozaj dobre premyslieť, najlepšie je keď pri motivácii je aj veľká túžba pomôcť nejakému dieťaťu..nie len túžba po dieťati ako uspokojenie vlastných potrieb... 🙂 a potom hurá do prípravy...podľa toho, aké podmienky by ste si dali tak by si čakala aj dva tri roky, za ten čas sa pokúšať o vlastné dieťatko, neboli by ste prví, ktorým sa počas čakania zadarí....

mabumi
1. júl 2011

@yukki ano, to vsetko je pravda, ja viem. uvidime co nam zivot este prinesie. myslim si, ze kazdy par, ktory tak tuzi po detoch, by im dal vsetko na svete aby boli stastne a mali sa dobre 😵 .
aj keby sa nam podarilo aj vlastne babatko, tak velku rodinu, po ktorej sme tuzili, nikdy mat nebudeme. iba ak by sme dali sancu aj detom, ktore nemali to stastie na tak milujucich rodicov 😖

yukki
1. júl 2011

@mabumi tak tak, veď uvidíš! 🙂 ako sa zadarí a k čomu napokon dospejete v živote...

leya
1. júl 2011

@mabumi z liekov mne zaberali Algifen tabletky (kym ich este vyrabali). uz ti je dnes lepsie?

mabumi
1. júl 2011

@leya no dnes to bolo este horsie ako vcera, ale uz sa mi trochu polepsilo. akoby to preslo do chrbtice a hlavy. ale je to vzdy lepsie ako to brucho... uz som zacala krvacat (po 3 dnoch), tak som spokojnejsia 😉 . ustup bolesti je na dohlad 😎
chcelo by to postel 😒 . ten algifen vyskusam, to su kvapky teraz, vsak? uz som to kedysi davno brala, ale na bolesti hlavy, nie brucha. tak skusim.
dakujem babenky 😵

janemari
autor
5. júl 2011

@mabumi ja som tiež vyskúšala všeličo ale ked mi už nezaberal ani Ibalgáč 400 dokina mi predpísala Voltarén. Ale aj ja nahrejem gelovy termofon,zoberiem tabletku a zalahnem do postele. No to bolo doteraz kym som nemala drobca. Aká bude bývyt mrcha uvidíme, ale ked nie inak dám si predpísať HAK ta zabrala na 100%

martinkatinka
6. júl 2011

@mabumi - aj mne zaberalo teplo, ale zas v kúpeľoch mi teplo zakázali, že sa tým len podporuje bujnenie... nemohla som chodiť do teplého bazéna v Lúčkach a nemohli mi dať ani rašelinový zábal na podbruško....ale doma v bolestiach som si dávala termofor 😅 Inak, mne lieky moc nezaberali, akurát algifen kvapky ale to len v tých najhorších prípadoch si dávala.... ja som zvykla od bolesti odpadnúť alebo zaspať, vtedy bolo dobre....
Teraz by som po zavedení Mireny už nemala mávať menzes, tak hádam bude dobre...

dasyka
20. júl 2011

Ahojte babulky. V maji som absolvovala laparku. Odstranili mi endocystu aj loziska. Nepodstupila som ziadnu hormonalnu liecbu. Doktor mi radil nasadit hned antikoncepciu - az do IVF. Stale cakam na schvalenie poistovnou. Najskor som antikoncepciu odmietla - chcela som vyskusat, ci motyka vystreli a podari sa nam to po com tuzime.....ale kedze zazrak sa nekonal 😒 a samozrejme, ze som dostala menzes, rozhodla som sa teda pre tu antikoncepciu. Dnes som 4 DC. Antiku uzivam od prveho dna......len co ma trapi....je to normalne, ze ma dost bolia vajecniky? Prvy menzes po operacii bol uplne v pohode. Tak som teraz dost vystrasena, co sa zasa deje! Tuto istu HA som uzivala 7 rokov predtym, nez sme sa zacali snazit. Nikdy som taketo problemy nemala 😒

liviaf14
20. júl 2011

@dasyka ja by som zavolala dokymu, či je to normálne 😉 držím všetky prsty nech si čoskoro tehu 😉 ja som mala endo IV. stupňa a u nás motyka vystrelila prirodzene

dasyka
20. júl 2011

@liviaf14 vidim, ze ine vychodisko nie je....len volat....aj ked je momentalne na dovolenke. Ale urcite mi niekto povie co a ako 🙂 Jeeej, tak aspon Vam sa zadarilo. My by sme tiez skusali, dr. povedal, ze by nebol u nas problem aj prirodzene, len keby ta hnusna choroba nebola taka rychla, manzel ma trosku horsi spg....a vek nas uz tiez dost nahana 😅 . Ved uvidime ako to vsetko nakoniec dopadne. 🙂

liviaf14
20. júl 2011

@dasyka aj my sme mali trošku horší spg 😉

martinkatinka
20. júl 2011

@dasyka - u mňa to bolo tak, že po laparke bol menzes v pohode, ale čo Ďalší, to sa to stupňovalo ☹ vydržala som pol roka.. a ten posledný sa podarilo prirodzene... ale už som bola rozhodnutá pre ďalšiu liečbu....lenže keď som posledný nedostala, tak som si spravila tri testy... držím palce....

mabumi
20. júl 2011

ahojte kocky, tak dnes som bola na kontrole a trochu sme "pokecali" s lekarom. zistujem, ze stale neviem vsetko 😅 . a ani neviem, ci chcem vediet este nieco daslie ☹ . dnes som sa dozvedela, ze hormonalna liecba (na tych 6 mesiacov) nezabera na endometriozu na vajecnikoch, iba inde v brusnej dutine. a potvrdil mi moje obavy o tom, ako sa vyberaju endocysty. takze pridem skoro o cely vajecnik, nic z neho v podstate nezostane ☹ . este vzdy ma dokaze nieco zaskocit a to som si myslela, ze viem o tom tak vela...
ja viem, ze vsetky logicke argumenty hovoria nech idem na operaciu cim skôr, ale aj tak to chcem odlozit na september. akosi mi cosi hovori ze nemam ist. je to blbost, vsak 😅 ? ale to odobratie vajecnika je take definitivne 😕