Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

yukki
13. aug 2011

@nikol18 uf.
Ale to som netušila, že sa dá urobiť že punkcia..no, drž sa.

pici
14. aug 2011

@yukki
@nikol18 punkcia je vlastne odpal cysty. robili to kocke co so mnou bola na punkcii vajecnikov a odpalili jej aj cysty.. zlatinko... snad toto cele uz skonci a na dobre sa obrati

yvon3
15. aug 2011

@nikol18 drž sa, nech to všetko dobre dopadne, držím palce!!!

leya
15. aug 2011

@nikol18 myslim na teba a silno drzim palce!

nelly3
15. aug 2011

@nikol18
mne robili punkciu cysty uz dva krat, jeden raz pri OPU a druhy krat ked som bola na hysteroskopii (kontrolovali mi maternicu pod narkozou), nic to nie je, ale ten obal cysty tam ostane, vysaju len tu tekutinu co je vo vnutri, za 4 dni som ju mala opat cystu naplnenu tekutinou 😠 drzim palce

martinkatinka
15. aug 2011

@nikol18 - no ale aj punkcia je vlastne operačný zásah... oh, máš to teda nanič... ale vydrž... keď otehotnieš, budeš sa zrazu isto cítiť dobre... hlavne psychicky....
Ja idem vo štvrtok na kontrolu, lebo sa mi skracuje cyklus... mám dva mesiace Mirenu a už mám zas menzes.. najskor došiel po troch týždnoch, teraz po dvoch...a krvácam viac, ako keď som to teliesko nemala...z piatka na sobotu som ležala doma v teplotách a bolestiach podbruška... ja už neviem, najlepšie by bolo dať tú maternicu už preč 😢

nikol18
15. aug 2011

@nelly3 hej viem, uz ma na to upozornovali, ze je to len docasne riesenie...dnes som to mala mat uz za sebou, ale kedze mi prisla menstruacia, posunuli to na stredu...

nikol18
15. aug 2011

@yukki
@pici
@yvon3
@leya
@nelly3
@martinkatinka kocky, ste strasne zlate, ze ma tak podporujete, velmi si to vazim 🙂 dnes som si tu zazila krusne chvile, ked mi prisiel lekar povedat, ze mi nevedia zarucit, ci uz inde loziska dalsie nemam a ze ak sa ta endometrioza bude tak rychlo sirit mam sa pripravit na najhorsie, a ze by mi vybrali vsetko...a ja nanho nechapavo kukam, ze co vsetko? a on ze no vajecnik aj maternicu...no samozrejme ja hned slzy v ociach a nechapala som z neho, ako mi to oznamoval (ako keby mi isli vybrat len apendix)...hlavna vec, ze od zaciatku tu kazdemu duplikujem, ze pre mna je teraz prvorade sa cysty zbavit a rychlo sa vrhnut na IVF a on mi povie nieco take...potom tu za mnou bola moja lekarka, ta bola zlata, ma upokojila, ze nech to co mi ten lekar povie pustam jednym uchom dnu a druhym von, ze urcite by mi taky zasah do tela nerobili, najma ked som nemala este deti ☹ no tak okrem ineho este aj taketo stresy zazivam v nemocnici 😢

martinkatinka
15. aug 2011

@nikol18 - no chápem ťa... viem aké je to počuť, že ti to vyberú... a navyše keď nemáš bábo... ja už to beriem pokojnejšie, lebo synčeka mám...ale je to strašné počuť to, veď to je pre ženu doležité...

nikol18
15. aug 2011

@martinkatinka no to ano, mne najviac vadil ten styl, akym mi to povedal...ved ja si uvedumuje, ze raz mi to asi hrozi, ale povedat nieco take 27 rocnej babe bez dietatka, na to treba trosku citu ☹

yukki
15. aug 2011

@nikol18 a tiež to že operácie operácie operácie dokola, každá je riziková...a okrem toho každá a jedna z nás vie, že v tej situácii-pred otázkou či už vybrať všetko...sa môže hocikedy ocitnúť ona...

leya
15. aug 2011

@nikol18 tvoja lekarka ma pravdu, tak jej ver a drz sa toho. teraz sa musis dat hlavne rychlo dokopy, aby ste mohli ist na to IVF a nech vam to vyjde! 😉

pici
15. aug 2011

@nikol18 nezufaj chod do centra a ries aj odpal cysty tam .... podla mna. a ten mudrlant nech vyberie zene doma maternicu... lebo velmi je to jednoduche...

yvon3
16. aug 2011

@nikol18 pici má pravdu, nech si to aplikuje doma na svojej rodine, som zvedavá či aj jeho manželka to príjme s takým svätým kľudom ako Ti to oznámil. Žasnem nad prístupom, dosť že človek je vystresovaný úplne zo všetkého ešte narazí aj na takýchto "chápajúcich" lekárov. DES! Drž sa

@pici ako sa máš? čo máte nové?

oknosmas
16. aug 2011

dievcata, vcera som bola na predoperacnych vysetreniach na internom...uz nikdy viac... lekarka najskor riesila typ diagnozy...vraj co to je..a ked jej sestricka povedala, ze asi zenska neplodnost, tak len poznamenala..no nic nehovori, je ticho..neviem, ci myslela mna, ale ja sa v tych skratkach nevyznam. a mam viac diagnoz, nie len jednu, tak netusim, co chcela.. potom zacala riesit, ze na vymennom listku nie je ziaden kod lekara a ona neviem, ci mi to poistovna bude hradit alebo nie. potom riesila, ako dlho chodim do centra a co mi uz robili. mala som jej vysvetlovat, co je to inseminacia, kedze videla, ze sme ju tam 2x absolvovali. a potom sa ma spytala, ze ivf, to ako ma uspia a budu ma oplodnovat? tak to bolo uz dost...ako sa moze toto spytat lekarka??? bola dost protivna a podla mna arogantna. bolo mi do placu a chcela som odtial odist,ale uz sa nedalo. nakoniec teda uzavrela, ze ma neskasne (v ten den), ale akonahle by sa jej ozvala poistovna, tak si ma zavola a da mi vsetky vysetrenia zaplatit. tak mozem trpnut..nie? mi nadavala, preco som si neprefotila tu schvalenu ziadost z poistovne a podobne. tiez zacala kydat na centrum, vraj to su ludia, ktori "vystrielaju vsetky patrony" , myslim, ze chcela povedat, ze porobia veci, ktore poistovna preplati a potom zufalych ludi poslu prec..a musi to zachranovat ubohy androlog Kubis, ktory ma ambulanciu vedla nej. asi ho nepozna z tej inej stranky, stranky pacienta...a nevie, aky je ten clovek chrapun. a vobec nevidi do dakej takejto problematiky. bolo mi z nej na grc. ako sa starala a bola neprijemna. ach..prosim vas, neviete, ako dlho platia predoperacne vysetrenia? keby nahodou tento cyklus nejdem na ivf, ci musim o dalsi mesiac alebo dva opat absolvovat toto vsetko. to by som radsej isla v tomto kole, i ked to nebude lahke, lebo sa ideme stahovat prave v tom case a malovat, stierkovat a vsetko prenasat..a bude zacinat skolsky rok, kde ja budem v novej funkcii a s novymi povinnostami. tie sa snazim riesit uz teraz, ale nie vsetko bude take jednoduche...mozno by som to radsej posunula, aby som v pokoji mohla skoncit skolsky rok a v lete porodit. ale to by bolo asi velmi idealne, vsak? ach jaj...

zuzana231
16. aug 2011

ahojte,
oknosmas: ja som bola na predoperacnych vysetreniach pred dvoma tyzdnami kvoli laparoskopii. v nemocnici mi povedali, ze nesmu byt starsie ako dva tyzdne. neviem, ci je to vseobecne pravidlo, alebo ma kazda nemocnica ine pravidla.
na tej laparoskopii mi zistili, ze mam endometriozu na vajecnikoch. moj gynekolog mi na to predpisal duphaston na tri mesiace (5 - 25 den cyklu, rano a vecer 1 tableta). potom ma posle uz do nejakeho centra, ze je lepsie nech sa mi venuju odbornici. mate nejake pozitivne skusenosti, co sa tyka liecby endometriozy a otehotnenia s duphastonom? dakujem

prahaxx
16. aug 2011

@oknosmas termin neries, babatka su vychcane uz ako blastocysty, proste si sami vyberu termin, vacsinou ten najmenej vhodnu, vtedy klapne vsetkych milion veci, ktore k uspesnemu tehotenstvu treba .-D
a vysetrenia? pred laparkou som zazila podobne - polhodinovy vysluch a strapnovanie ma, ked som ani nevedela presne co maju robit - hovorim, ze diagnoza a jej rozsah sa urci laparoskopicky a hned sa rozhodne, co dalej, ci len laparka, alebo normalna operacia.. no nedokazala pochopit, pritom urcite som nebola prva ani posledna.. ale horsie este bolo uz tyzden pred porodom, kedy mi zastupujuca doktorka vynadala za to, ze som dostala liecbu zoladexom, ze ona by to dala vsetkym zaplatit.. no konec.. v tej chvili to zaboli, ale hned treba tu ludsku hlupost hodit za hlavu

vemako
16. aug 2011

@zuzana231 mas pravdu predoperacne nesmie byt starsie ako 2 tyzdne,mne zistili endo pri laparoskopii,nasledovala hormonalna liecba lucrinom a po liecbe som na 3 cyklus po 7 rokoch prirodzene otehotnela a mam nadhernu 4 mesacnu dcerku 🙂 ,prajem vela stasticka,drz sa nech ti vsetko dobre dopadne 😉

zuzana231
16. aug 2011

@vemako
dakujem za povzbudzujuce slova. 🙂 7 rokov je fakt dlha doba, super, ze ste to zvladli a dokoca prirodzenym sposobom. gratulujem 🙂 My sa snazime rok a 3 mesiace. viem, ze to nie je este tak dlho a je este plno sposobov ako sa dopracovat k babatku. takze
pevne verim, ze sa to podari 🙂

oknosmas
16. aug 2011

@vemako
@zuzana231 dakujem za rady...

@vemako je to naozaj dlhy cas a vy ste ho vydrzali. blahozelam. urcite sa teraz velmi tesite zo svojho pokladu.

@zuzana231 urcite sa to skor ci neskor podari..len to stoji kopec nervov dakedy..a dakedy nie 🙂 ked budes v rukach odbornikov, tak to iste vyjde.

vemako
16. aug 2011

@oknosmas@zuzana231 dakujeme a sme naozaj stastny ze mame nasho anjelika,tych 7 rokov trapenia stalo naozaj zato,je to neskutocne stastie mat dieta,preto vam to z celeho srdiecka prajem a ak verite urcite mat babatko raz budete 😉

janemari
autor
16. aug 2011

@nikol18 čo ti povedal ten lekár je blbosť, aj mne povedali,že pri mojom vysokom štádiu endošky je jediným riešením všetko vybrať,nakoľko mám aj poškodenú maternicu. Ale to by urobili v tom prípade keby som mala cca 40 rokov, alebo minimálne 1 dieťa. Ale nakoľko som sa snažila otehnieť,nemala som ani 30 tak to nepripadalo do úvahy. Nasledovala po laparke "liečba" injekciami, prirodzené snažilkovanie a nakoniec neúspešné IVF a skončilo to zázrakom prirodzeným otehotnením. Preto už lekárom neverím, lebo podľa ich predpovedí som nemala šancu vôbec otehotnieť. Musíš len veriť a určite sa potom dočkáš krásneho anjelika 😉

janemari
autor
16. aug 2011

@oknosmas čo sa týka tej doktorky čo povedať? Chcela sa vyvyšovať a robiť mudrou a pritom otázkami o IUI a podobne urobila zo seba hlupaňu. Viem,že sa to ťažko nesie takéto správanie ,ale kašli už na ňu. Čo sa týka preplácania predoperačných tak to by mala poisťovňa hradiť automaticky, ved ja som bola za pol rok 2 krát v narkoze a dokonca som bola ešte aj na predoperačných kvôli cisárskemu rezu/ktorý sa nakoniec nekonal/. A vieš čo si myslím? Že práve v tomto období ked to budeš mať také náročne sťahovanie a pod sa ti to podarí a ty budeš do konca roka tehulka 😉

janemari
autor
16. aug 2011

@vemako tak máme rovnako staré dcérky 🙂 No mne sa to podarilo po 4 rokoch,ale ked už sú na svete ten čas už nehrá rolu 😉

milagros14
16. aug 2011

ahojte chcem sa ajja podelit s vami smojimi skusenostami s endo ja som bola pred 3tyzdnami na 3 laparke pred 3rokmi som bola prvy krat pol roka zodalex po dvoch rokoch laparka zasa pol rocna liecba a presne za rok znova teraz mam brat lucrinol ale uz teraz mam s toho hrozu a ked som bola teraz naposledy v nemocnici to bolo hrozne ako sa spravali ten co ma operoval v pohode ale .prisiel za mnou primar a s krikom na mna preco som nesuhlasila s tym aby mi vsetko vybrali ze skoncim s vyvodom.... a ak tam pridem este raz uz sa ma nebudu ani pytat a vsetko mi vyberu a deti nemam este ziadne

zuzana231
16. aug 2011

@milagros14 som uplne zhrozena z toho, co pises... niekedy su ti doktori uplne bezcitni. a neda sa ti ist niekam inam? kde by s tebou normalne prebrali tvoj zdravotny stav a ake su moznosti? ja by som ich tam asi poslala niekam a uz by ma tam nikdy nevideli. drzim palce, nech sa ti polepsi stav a hlavne nech si najdes normalneho doktora, ktory ti aj dopomoze k babatku 🙂

vemako
16. aug 2011

@janemari jeej to je super,Laure prajeme vela zdravicka a nech vam robi len radost a mas pravdu,ked sa narodila,hned sme na vsetky tie roky zabudli 🙂

janemari
autor
16. aug 2011

@milagros14 až mám zimomriavky to je čo za prístup 😲 Ja som v podstate nemala žiadnu zlú skúsenosť s lekarmi okrem mojej bývalej gyn. Tiež by som ti poradila radšej zmeniť lekára.
@vemako a ako napredujete? Kojíš alebo si na UM?

nikol18
16. aug 2011

@yukki
@pici
@yvon3
@janemari no kocky, takze zajtra ma to caka, tak mi drzte palce, nech to dobre dopadne a snad na chvilocku budem mat pokoj a hlavne vypadnem z nemocnice, lebo uz tu na mne hriby rastu 😀

yukki
16. aug 2011

@nikol18 držíme. 😉