Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
9. júl 2009

ahoj jane 🙂

janemari
autor
9. júl 2009

pozeram markizu davaju bilinky na tehu.ako sa dari?

filmushka
9. júl 2009

ahoj jane, tak ako sa mas? 🙂

filmushka
9. júl 2009

tab. poslana

janemari
autor
9. júl 2009

Dari,mam dnes poslednu nocnu a nybity vikend takze sa tesim. 😅 A buduci tyzden k dokyne ako to strasne rychlo ubehlo 😨

janemari
autor
9. júl 2009

Kde ste? 😕

filmushka
9. júl 2009

tuuuuu 😎

filmushka
9. júl 2009

moze byt tab jane? nikto sa neozval, asi studuju 😉

janemari
autor
9. júl 2009

Ano tabulka je tip top 😉

mirip
9. júl 2009

a kde sa dá tá vaša tabulka pozrieť?

filmushka
9. júl 2009

mirip, tak ti ju posielam

jonki
9. júl 2009

ahojte 🙂 tak uz mam tie vysledky z krvi....neviem presne hodnoty KO, CRP(su v norme) ale sedimka je 10/20 a Ca125 je 12,5. Takze sestricka mi len do telefonu povedala ze to vobec nesvedci pre endo.
Teraz neviem ako dalej postupovat....moze byt pri endo tak nizke nizke Ca125???????.....ja endo nechcem mat....ale ked to nie je to, tak potom uz fakt neviem co mi vlastne je 😖

mirip
9. júl 2009

kde mailom? inak tabulka v exceli sa dá pridať na koníka 😵

filmushka
9. júl 2009

jonki, a doki ti co povedal, dalsi postup? ved Ca125 moze byt do 35-to je norma, myslim, ze ak mas vyssie, tak je zle...a myslim, ze len podla Ca125 sa neda 100% urcit endoska....

janemari
autor
9. júl 2009

jonki tazko povedat.Ale viem ze su baby co mali CA 125 v poriadku a maly endo vo vysom stadiu.A ja som mala Ca125 191 a mala som sice vysie stadium ale vsetko mam funkcne.A nezobrali mi nic.

filmushka
9. júl 2009

mirip
na mejla, co si vcera poslala...

filmushka
9. júl 2009

halo, kde ste vsetci? ☹

jonki
9. júl 2009

mna moj doktor poslal za inym podla neho lepsim gynekologom ako "blizsie neurceny stav" ten ma zhodnotil na endometriosis parametrii(zatial len) suspekta a poslal ma spat k mojmu dokimu na tie odbery.

Ked som odchadzala povedal mi, ze aj v pripade, ze vysledky krvi budu svedcat pre endo, ze by sa na mojom mieste pokusil otehotniet a ked to nepojde tak by to az potom riesil inak....teda laparka atd...

No a moj gynekolog povedal, ze pre neho je prof. Lukacin autorita a ze jeho nazoru bezvyhradne doveruje....aj ked je jasne, ze jedinym ozaj relevantnym dokazom je laparka z histologiou...

Mam este cas do septembra-svadba a potom sa chceme pokusit o babo...ale ak to nie je endo a je to nieco ine tak neviem ci je to rozumne pokusat sa otehotniet.

Moj problem je patologickym utvarom zmenseny lumen hrubeho creva(rectosigma) co sa u mna prejavuje zapchou, v tyzdni pred menstruaciou je to citlive a obcas citim tupu bolest....potom po menstruacii sa ta hrcka znovu ukludni a nerobi problem. viem ze ten utvar nie je infiltrativny proces na creve...to je uz vylucene CT-ckom.

mate nejake rady....vy ste si s touto dg uz nieco zazili....ja o nej viem len cca tyzden....ak mate rady su fakt vitane 😉

filmushka
9. júl 2009

Jonki,
no, ked to zhodnotil, len z krvi, ja fakt netusim, ci je to spravne. neviem, mne sa to potvrdilo z tej LPS, aj ostatnym myslim. Mozno by nebolo od veci sa snazilkovat, aspon do tej svadby. ale potom kedy prichadza do uvahy LPS? asi potom, no je to asi len na tebe, ako sa rozhodnes. drzime palce 😵 😵 😵 😵

filmushka
9. júl 2009

ovsem potom treba zistit i spermie, ci su ok 😉

katie233
9. júl 2009

aj ja som už tu. filmus perfektná tabuľka. aspoň sa nám bude ľahšie orientovať. ja tu umieram od bolesti. už asi pol roka mám bodavú bolesť v chrbte, ktorá mi vyráža do vaječníka, stehna, lýtka, členku. ja sa už niekedy nemôžem ani pohnúť, no skrátka storočná babka. po operácii som si myslela, že to prestane, že to mám bolsť z tých zrastov. ale figu, je to ešte horšie ☹

filmushka
9. júl 2009

katie, to netusim absolutne, co to moze byt, nemas to zo sedaveho zamestnania (chrbtica)? nic ma mudre nenapada ☹

katie233
9. júl 2009

to asi nie, mám pohyb väčšinu pracovnej doby. síce nie taký aký by som si predstavovala, ale aspoň aký taký je. prečo nemôžeme byť zdravé?

nastasia
9. júl 2009

ahojte,
ja som brucho vobec nemala nafuknute, len ten plyn sa mi presuva po tele a je to velmi neprijemne, ale ovela lepsie ako vcera. na izbe bola jedna pani, ale ked som sa prebrala uz tam nebola, prepustili ju. ale co bolo super mohol tam ostat so mnou priatel, najprv sice nechceli, ale potom ich mama ukecala. bez neho neviem ako by som to prezila, lebo bola strasne horuca noc a stale som sa potila, takze ma aj trikrat prezliekal. ja som sa sama nevladala ani pohnut takze ma musel nadvihovat a tak...a sestricka bola velmi mila, vobec jej nevadilo, ze sme ju v noci asi trikrat volali. doktorka, ktora ma prijimala mi hovorila, ze oni pri endo odporucaju hned otehotniet a ked sa nedari tak az potom liecba. takze co lekar to nazor. no a teraz neviem, ked mi tam nasli len minimalne loziska ci pockat este rok kym dokoncim skolu alebo zacat snazilkovat. bojim sa, ze ked to necham tak., tak sa mi zrasty vytvoria znovu, kedze sa tvoria aj zo zapalov, ktore ja mavam casto. a nechcem potom zase absolvovat lsk. financne by sme babo asi neutiahli, ale rodicia by nam urcite pomohli tak by sa to dalo, ale ked priatelovi je to blbe brat od nich peniaze. a rodicia, neviem ci by boli nadseni, zatial asi po vnucati netuzia...mame som vravela, ze ta dr. mi odporucala otehotniet a ona, ze ci si myslim, ze som pripravena na rodicovstvo 😒

pink_lady
9. júl 2009

ahojte kocky ako pozeram tak kociek s endo pribuda ☹ ale ako vidite pribuda i kociek s endo co budeme uz coskoro maminkami 😵 😵 😵 prisla som vas trosku poplut 😅:
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
jonki, je pravda, ze Ca125 je jedno z ukazovatelov endo ale nie je uplne smerodajne - vobec nemusi byt zvysene. Konkretne ja som mala zvysene a pol roka od laparky opat stupalo ale teraz mam najlepsi liek na endo 😵 😵 😵takze kocky nic nie je stratene, i s tou potvorou sa da otehotniet a ukazat mrhce jednej velke brusko 😵

luko
9. júl 2009

jonki: ja som ca125 mala uplne v norme, za to ten druhy onkomarker som mala zvyseny

luko
9. júl 2009

pink:jasne,ze vyhrame 😉

luko
9. júl 2009

nastasia: ja sama za seba hovorim, ze lutujem, ze sme sa prestali snazit a stratili dva roky....ale zavisi samozrejme od situacie,v ktorej si

katie233
10. júl 2009

nastasia, myslím, že tvoja mamina je tiež rovnako ako ty iba vyplašená z tejto situácie. to chce čas, aby dokázala všetko stráviť, tak ako ty. a pre dcéru chce isto len to najlepšie. je už na tebe ako sa rozhodneš. mám známu, ktorá tiež takto pred piatym ročníkom otehotnela, v marci porodila a v máji išla na štátnice. a momentálne sa teší z krásneho zdravého dieťatka a aj z úspešného ukončenia štúdia.

a mne doky povedal, že ak by sme ešte nechceli dieťa, tak by som brala nejakú ATK, ktorá sa berie bez prestávok...

katie233
10. júl 2009

a inak: prajem krásne ránko 😵