Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
2. nov 2009

vaneska no ja som dnes 24DC takze v piatok ocakavam nrchu.Uvidim ako sa budem citit a aka bude teplotka.Ak budem testovat urcite dam vediet. 😉

ika33
2. nov 2009

Ahojte kočky.

Zajačik, gratulujem ešte raz, veľmi sa s tebou teším. Prajem ti len to najlepšie, nech je celé tehotenstvo, pôrod ... bez problémov. Uži si to. 😉

Ja som dnes bola u tej mojej Dr. pozrieť či prebehla ovulka alebo nie, no a pozrela a je to na spadnutie. Povedala buď dnes alebo zajtra určite bude, tak ešte posnažilkujeme. V stredu mám ísť znova na ultrazvuk a pozrie či to dobre dopadlo. 🙂
Ale od nedele mi je hrozne blbo od žalúdka, nechutí mi jesť, keď pozriem na jedlo, tak by som najradšej navštívila toaletu a ku všetkému ma bolí aj pravý vaječník. No takéto ovu príznaky som nemávala. Len teraz a minulý mesiac. Inak som 16DC.

nastasia
2. nov 2009

ja som sa rozhodla, ze v stredu testujem pokial nepride mrcha. ked mi bude meskat a test bude negativny tak si aspon nebudem nahovarat, ze som a nebudem sklamana, ked dojde mrcha. uz som aj tak dlho netestovala.
citala som, ze dobry je testik z dm-ky. mate s nim niektora skusenosti?

janemari
autor
2. nov 2009

ika tak drzim palceky snazilkujte sa aby si bola dalsia tehulka.

Ako vidim streda bude zaujimava vanesska testikuje,ty ides k dokine potvrdit ovulku a ak sa u mna nevyskytnu poriadne mrchovske priznaky mozno testnem aj ja.Kto sa este prida do partie streda ukaze 😀 ?

vanesska
2. nov 2009

juuuj janemari... ja netestikujem ... ja len teraz zacinam stimulku... asi som to blbo napisala... myslela som tym ze... KEBY som bola na tvojom mieste tak testikujem uz v stredu... 😀 😅 😉 a ak by aj nebol pozitivny tak by som na tvojom mieste testla aj v den vynechania mrsky... tolko na vysvetlenie 😀
takze testikujete len nastasia a ty...! 😉
a ver mi ze by som sa veeelmi rada pridala k testovacej strede... ale na to si este pockam taky mesiac... 😕
nevadi za to vam bude drzat palce velikeeee...

inak asi je tento rok fakt plodny lebo ako prezeram niektore temicky tak kopa bab na MK otehu v tomto roku... akoze uplne nechapem niektore temicky su plne tehuliek aj takych cerstvych takze je na case aby sa pridala aj niektora z tejto temicky... zajacik zacala... tak sup sup baby kto bude nasledovat??? 😵 😵

prahaxx
2. nov 2009

no velmi pekne sa čítajú tie úspechy a nádeje 🙂 krááása, len to tu teraz asi pokazím,
tak bolestivú mrchu som snaď ešte ani nemala, problém sa pohnúť, hrôza, dnes je piaty deň, už to trošku poľavuje, no dnes ráno mi bolo poďakované za spoluprácu a nasleduje výpovedná lehota. Zvláštny život, keď nevieme ani to, čo nás čaká nasledujúci deň. Tak sa vyplačem, pomodlím a budem čakať na zázrak, každý deň.
Všetky šikovnice, ste mi útechou a nádejou, držte sa 🙂

miminap
2. nov 2009

ahojte. panabeka, prahaxx to nechapem. a to si aspon tusila, ci ta prekvapili? to je nechutne. tento svet je krivolaky, fakt.
ale kazdopadne, ja sa pridaam do klubu "streda ukaze". lebo v stredu vecer mam volat dokimu, ci vo stvrtok mozem zacat stimulku. ale z tej provery mam taku pazravku, ze ked to mam brat este raz alebo dvakrat, tak budem ako gula zachvilu 😖

zajacik...
2. nov 2009

Babulky velmi pekne vam dakujem za gratulacie, ste zlate 😵 😵 😵

dahra
2. nov 2009

Ahojte a pekny vecer 🙂
Tak pekne po poriadku...
Zajko,
gratulujem 😵 😵 😵. Je to super vidiet 5tt pri tvojom nicku 🙂 Prajem, aby babatko v brusku pekne rastlo a cele to "cakacie" obdobie bolo uplne v pohodicke.
Jane a Nastasia
drzim palce, nech mrcha nedojde! Nastasia - vravia, ze mamatest je najlepsi.
Vanesska,
ako zvladas pichanie? Ani si nedala vediet, no pockaj!!! 😝 A ja tu cakam, co napises.
Prahaxx,
moja ☹, to sa ti teda nakopilo...Mam pocit, ze si nedavno pisala, ze chces menit pracu. Uz to vyzeralo asi dost zle, ze? Redukuju miesta? Tiez budem na teba mysliet v modlitbach.

Ja som dnes bola na vysetrenie v heliose - myslela som, ze absolvujem len utz, keby sa ma doktor nahodou neopytal ci som bola na krv, tak by som odisla. Takze aj krv skontrolovana. Vysledky mam zatial dobre, vsetko v norme, ako ma byt. Pokracujem v rovnakych davkach do stvrtku, to je dalsi den na kontrolu.

vanesska
2. nov 2009

jej aka telepatia akurat som zapla compik...

dahra... gratulujem k dobrym vysledkom to je super...
takze pokracujes dalej...
nam pichanie myslim ze ide celkom dobre... picha manzel 😀 😎 ... prvy den to bolo take roztrasene mne sa triasli ruky ked som to miesala a stale som ho buzerovala ze kam to ma pichnut a ako a ked uz som zacitila tu ihlu na mojom bruchu tak som usla... 😀 😀
ale tak asi po 10 min. som sa nechala predsa len pichnut... 😉 zavrela som oci zatala zuby a islo to trochu postipkalo ale nie velmi... 😉
zajtra uz pichame 5.inj. celkom rychlo to ubieha...
teraz cakam na MS a potm 4.DC idem na kontrolu a mala by som zacat pichat aj puregon...
no ale kedy MS dojde hm... teraz som 27. DC tak pocitam ze okolo 31.DC by tu mohla byt jak na koni aby sme sa pohli zasa trochu dalej...

miminap
2. nov 2009

dhra super. tak to napreduje postupne a uz aj meraju foliky, ci nie?

vanesska
2. nov 2009

prahax... to je fakt smutne ☹ ale veru je to tak ze nikdy nevies co ta caka dalsi den... 😖
tak si povedz ze asi to tak malo byt a caka ta urcite nieco lepsie... neboj vzdy sa to nakoniec nejako vyriesi... 😉

mimina... tebe drzim palce na stimulku... pridas sa k nam do stimulkoveho klubu 😀

dahra
2. nov 2009

Vanesska 🙂)))
to mate veselu domacnost - manzel ta nahana s injekciou. Klobuk dole pred chlapmi laikmi, co dokazu pichnut injekciu. Moj by to nedokazal...
Ako to pichate? Do radu takto ........... 🙂 alebo do dvojradu :::::::: 🙂? Inak ja som si vytvorila dve strany - uprostred nic a nalavo :::: a napravo :::::. Takto sa mi to viac pozdava.
Miminap,
hej daco merali - mam dojem, ze spominal zopar, co videl vo velkosti od 7mm do 10mm. Take su zatial. Pocet neviem, ale ak budu aspon 4, tak budem visiet na lustri. Pri jednom vajecniku neocakavam vela. Tebe velmi drzim palce, aby vas pustili do stimulky.
Evina,
tehulka, teba som zabudla pozdravit 🙂. Tak len pekne oddychuj od kompika, vysedavanie pri nom urcite nie je velmi zdrave. 😒 Nech maly bobak pekne rastie v brusku.

janemari
autor
2. nov 2009

Nedalo mi a dosla som vas este kuknut 🙂
prahaxx je mi luto co sa tyka tvojej prace a viem si predstavit co prezivas lebo ja to prezivam od januara a uz tolkokrat som dostala tento rok vypoved a mi ju potom stiahli a naposledy sa cakalo ci zatvaraju firmu,alebo nie.A caka ma to este teraz koncom roka a neviem ci budem po novom roku zamestnana,Hlavu hore bude ina praca alebo pride babetko.

Ja pomaly zacinam citit tetku mrchu a je mozne ze dorazi aj skor ako v iatok.Citim to a bojim sa aby nebola taka bolestiva ako u prahaxxPrve dve sa sice dali zvladnut aj bez ibalgycov,ale som si povedala ze ak bude boliet nebudem sa trapit a budem brat nase ruzove tabletky 😝

mirip
2. nov 2009

ahojte dievčatá, aj tu gratulujem zajko 😉
a ostatné šup šup nasledovať tehulky 😵
čo sa týka injekcií ja som si celé tehotenstvo pichala do brucha injekcie a ked sa už nedalo tak do noh, teraz ešte pichám počas šestonedelia a potom už nie a ak by sa nejakým zázrakom podaril Bianke súrodenec tak budem musieť pichať znova aj mne sa muž sluboval že ked ootehotniem tak nie je problém pichnúť mi injekciu a ked prišlo na lámanie chleba tak sa zlakol a musela som pichať a ešte musím sama.... 🙄
ozaj pridala som fotky malej 😵

dahra
2. nov 2009

Mirip,
mala je zlata, tam, kde lezi na boku vyzera tak dospelacky. 🙂 Rucka zalozena a tvari sa, ze spinka ako velka. Deti niekedy vedia fakt zapozovat.
Inak to pichanie ti vobec nezavidim, vidno aj na fotkach, ze mas modrinky po brusku. Trombofilie...To si pichala akymi injekciami? Kazdy den? Od ktoreho tyzdna?
Jane,
nech mrcha nedojde!!!

vanesska
2. nov 2009

dahra... 😀 dobry system mas... 😉
my zatial pichame bez systemu ... teda iba tak ze teraz pichame na jednu stranu a ked bude dopichana tak potom na druhu...
inak pravda je ze zatial nemam ziadne modrinky ani to nie je vidiet kde to mam pichnute... klop klop klop...
dufam ze to tak bude pokracovat aj dalej...
no a mm je taky domaci chirurg takze som sa mu s kludom zverila najprv som myslela ze lepsie je ked si to clovek picha sam ze to vie regulovat ale teraz som aj rada ze to robi on...
a ty vlastne dokedy este budes pichat?

dahra
2. nov 2009

Vanesska,
ja tiez nemam modrinky, okrem jednej a tu mi spravili hned v prvy den v heliose. Nakoniec ja som k sebe setrnejsia a myslim, ze aj tvoj manzel. 🙂 Ked to clovek zacne brat ako rutinu, so setrnostou je koniec.
Podla vsetkeho okolo 10.11. idem na OPU. Vtedy by som mala koncit s injekciami - uvidime. Dnes som 6DC, takze to vychadza na 14DC. Ak spravne pocitam.
Idem este opravit testy a spat, zajtra rano ucim od 7.15 😒

dahra
2. nov 2009

Trdlo makove som 😀 , zabudla som dopisat este to hlavne - dobru noc vsetkym.

janemari
autor
2. nov 2009

mirip mala je krasnucka hotovy zazrak.

dahra aj ja by som si zelala aby uz mrcha nedosla ale musim asi sklamat lebo ju uz poriadne citim,ze je na ceste.

nastasia
2. nov 2009

tak dievcata, odhlasujem sa zo skupiny "streda ukaze" 😉 mrcha dorazila ☹ zatial sa to len rozbieha takze zajtra v skole ma caka "skvely den" 🙄
Jane verim, ze ty sa ku mne nepridas s tou mrchou a streda bude pre teba uspesna 😉 a ked nahodou nie, nevadi pride dalsi cyklus a s nim dalsia ovulka 😉
inak, s tymi chlapmi a injekciami-moj by to zvladol, otazne je ci by som si mu nechala...ked sme sa raz dali ockovat cela rodina tak nam to pichala moja babka-sestricka, len ja som si jej nedala, donutila som ju aby zavolala sestricku z vedlajsej ambulancie a ta mi to musela pichnut. no aj tak som odpadla. ja si to proste od cloveka kt. poznam nedam urobit, neviem preco...
Dahra, super, ze mas fajn vysledky

janemari
autor
2. nov 2009

Tak vsetkym aj ja zelam dobru nocku.

nastasia neboj nenecham ta v stichu a pridam sa aj ja a to uz mozno zajtra alebo pozajtra.Naozaj citim ze niesom tehotna.Mrcha uz otvara dvere a ja poznam ten pocit ked sa uz vkrada dnu 😠 ked ide nech ide len nech neboli 😀

prahaxx
2. nov 2009

jane mne sestra vravela, ze sa mam na ibac vykaslat, ze sposobuje na maternici nejaku skrupinku a babatka sa potom nevedia usadit, čakali na babatko 2 roky a teraz je v siestom mesiaci a už 7 týždňov leží v nemocnici, nejako sa našej rodinke tento rok komplikuje ☹
tak som tento mesiac nebrala nic, ze v kazdom pripade vydrzim, ale v zasobe som mala krabicku ibacov a 2 krabice panadolov femina, nakoniec som ale 2x už musela dat sumivy aspirin C, neviem, čo sa to stalo, ale ulavilo sa mi po nom. Teraz si vycitam aj tie, ze som predsa len mohla vydrzat ☹

v kazdom pripade sa tesim na tohtomesacne prijemnosti 😵

prahaxx
2. nov 2009

nech nebolííí!! ☹

lucy778
2. nov 2009

ahojte,
Zajačik - blahoželám ti k oficiálnym výsledkom a prajem ti, aby bolo všetko ok!
baby ja keď si tu prečítam nejaké pozitívne správy, tak ma to vždy tak trochu upokojí, že predsa len sa to dá 😉
Prajem všetkým dobrú noc 🙂

janemari
autor
2. nov 2009

prahax ine je ked boli a mozes lezat doma a ine je ked boli a ty musis v robote manualne makat.Zatial mi to vyslo na vikend aj teraz malo ale vypada to tak ze dojde skor.

prahaxx
2. nov 2009

ja som zacala vo stvrtok, prve dva dni na nervy v praci, ale stiskala som akupunkturove body, predychavala tlaky, a masirovanim olejovala maternicu smerom z dola nahor, ako-tak to zaberalo.
jo a hlavne capsicolove naplaste som mala na krizoch, tak aj to pomahalo

ika33
3. nov 2009

Prajem všetkým pekný deň aj keď je tak upršano a posúvam nás na prvú stranu.

dahra
3. nov 2009

Ahojte,
Nastasia,
☹, tak prajem aspon zvladnutelny den, nech to co najmenej boli.
Jane,
este nic nedoslo, tak hadam ani skorej nedojde. Ja som teraz mala mrchu na 29DC, co u mna bolo 😕, lebo 26DC to vzdy istil. Mozno to bol dosledok liecby. Dlhsie cykly su lepsie.
Prahaxx,
ty to uz mas riadne odskusane, co zabera. Predychavat tlaky, akupuktura, masirovanie maternice. Capsicolova naplast - o nej som este nepocula.
Ked citam o tych bolestiach, tak si vravim, ze mozem byt velmi rada, ze som na tom tak, ako som. Neviem ci by som dokazala byt v praci v takom stave. Tento cyklus som prezila bez tabletiek, trosku som citila brucho, ale bolo to v poho. U mna je napriklad dokazom toho, ze pride menzes caste chodenie na wecko. Tlaci mi to nejako na creva, tak idem aj 3-4 krat v ten den a na druhy. Inak nic.
Ako citam, tiez mate tento rok "rodinny" - my sme mali 4 operacie a tri sa snazime o baby. Sestra momentalne caka na menzes po poslednej injekcii, sesternica by chceli male, ale ma nejake problemy s imunitou, takze je na liekoch a nemozu. Ona je vydata uz viac ako tri roky. Kedze sa vydavala 21-rocna, trochu odkladali, ale od jula uz chceli zacat, no neda sa.
Inak o tom ibuprofene som pocula, ze je skodlivy na pecen. Jasne, ze vsetky lieky su, ale tento obzvlast. O tych druhych ucinkoch som nepocula nic, ale dobre vediet. Kedysi, ked som bola dievca, existoval tusim menzilan 🙂)) a ten celkom zaberal. Dobry nazov mal 😀 Nase stare mamy si lupli za stamperlik a bolo po bolestiach 😝 Tym som nic nechcela naznacit. 😉

Vsetkym vam prajem pekny den ako Ika. U nas neprsi.

katie233
3. nov 2009

Ahojte dievčatá 🙂. V prvom rade sa aj ja pripájam k oficiálnym gratuláciám pre zajačika 🙂.

Dahra, vanesska nech injekcie rýchlo ubúdajú a držím palce, veľa trpezlivosti a pevné nervy 😉. Nech sú z vás ďalšie tehuľky.

Nastasia, nevadí. Presne ako si písala, príde nový cyklus, nová ovulka a už sa to podarí 😵.

Janemari, neboj. Isto nepríde 😉.

Prahaxx, tie boleti ti nezávidím. Viem, o čom hovoríš. Po liečbe sa prvý menzes dal ako tak vydržať, ale ten druhý 😠. Nechcem nikdy viac 😢.

Všetkým vám držím palce, nech vám záver roka prinesie len a len dobré správy, keď už sa tento rok pre nás tak biedne začal 😉

Ja som dnes 15 DC. Už asi piaty deň ma mierne pobolieva v podbrušku, sem tam zacítim aj vaječníky - raz jeden, raz druhý. Ale to by bol asi jediný príznak ovulky. Sliznica suchá, hlien nikde. Od soboty meriam aj BT (nikdy by som nepovedala, že sa na to dám - ja tvor lenivý), a stále 36,8. Ale nemám s čím porovnať 😖. Takže buď ešte len príde, alebo zase anovulačný cyklus ☹. Asi sa moje telo ešte nespamätalo z liečby. Predtým som presne vedela určiť, kedy ju mám. Nevadí, ide sa ďalej. Skôr, či neskôr to musí prísť.