Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
6. dec 2009

To ti potom ani jest nechuti, ked su creva plne. Teda dost ta to vzalo. 😕 To si mavala aj predtym take problemy?

alicao
6. dec 2009

dahra presne ako vravis, som hladna ale neviem co si dat, a nie, nemavala som to nikdy, praveze, vzdy krasne kazde rano...no nevadi, ked je to tehu priznak, tak nech je🙂

dahra
6. dec 2009

Urcite pi vela tekutin. Som zvedava ci ti zaberie. A cipok si v pripade nudze mozes dat?

terasa
6. dec 2009

to centrum je v takej malej budove,je to statne
tak tvoja sestra bola v novej nemocnici ja som tam tiez bola operovana to som nevedela ze aj tam maju nieco take
moja doktorka robi vsetko

alicao
6. dec 2009

dahra, vidis, to ma nenapadlo, ten cipok..sa opytam gatovej
pijem vela , skoro ako pri stimulke, 3 litre urcite
idem uz off, tak zatial papa a zajtra sa pochval🙂
Terasa drzkaj sa a bojuj🙂!

terasa
6. dec 2009

alicao dakujem ti velmi pekne 🙂
maj sa pekne prijemny vecer

dahra
6. dec 2009

Terasa,
tak strasne drzim palce, aby ta inseminacia bola uspesna. 😵 😵
Inak posledne obdobie bolo fakt plodne, otehotneli sme tu tri baby v tejto teme. Vsetky s kadejakymi problemami. Teraz je tu aj vela cakateliek. Verim, ze to takto pekne pojde aj dalej.
Kvasila som tu od februara, ale co sa deje teraz, len 😕 😕. Aj v inych temach, co citam je to velmi pozitivne.

alicao
6. dec 2009

terasa aj tebe
toto som nasla na primar sk
zeny v druhom mesiaci tehotenstva
Nepríjemné môže byť aj trávenie. Mnoho žien trpí zápchou, nadýmaním, pocitom plnosti, zvýšeným nutkaním na močenie a celkovo napuchnutým, citlivým priestorom brucha.
takze som tehotna az az..prezijeme , ta ne?🙂

dahra
6. dec 2009

Ali,
jasne, oddychni si, poskusaj vodu a opytaj sa na cipok. Podla poslednych viet, si tehulka ako vysita 😵 😵 😵

terasa
6. dec 2009

dahra dakujem ti 🙂
som zatial s toho potesena mam z toho dobry pocit
keby som vedela co mi vsetko zisti ta doktorka tak by som isla skor do takeho centra

dahra
6. dec 2009

To je pravda, ja som sla po roku a pol. Tiez som mohla skor 😠. Vravi sa, ze ked sa rok nedari, clovek by mal ist, ale ja si myslim, ze aj polrok je dost. Ved dakedy zeny tehotneli ako na beziacom pase a trvalo to max. par mesiacov. Moja mama behala po doktoroch uz po troch cykloch 🙂 cela vystresovana. Tak som sa im nakoniec zadarila po 10 mesiacoch. 😀 Myslim, ze ona tam mala daky psychicky blok.
Jej sestra otehotnela v prvom mesiaci po svadbe a sesterke sa zadarilo, ked si "davali" pozor 😀. Teraz su celi stastni.

Kolko mas rokov, ak sa mozem, opytat.

terasa
6. dec 2009

budem mat 28 manzel bude mat 30
vies moja gynekologicka mi uz davno hovorila ze mam otehotniet kvoli tej endometrioze lebo sa mi moze znova vratit
ja som isla do centra po roku a 3 mesiacoch

dahra
6. dec 2009

Ste nechceli este skor babo, ze? Ked ma zena menej ako 25, nie vzdy chce, hlavne ak riesi skolu, zamestnanie a byvanie. Som mala 29, ked som sa vydala, babo sme chceli hned, ale nedarilo sa. Ja sa este par zvysnych tyzdnov budem tesit, ze mam len 31, lebo posledne roky to nenormalne uteka. Pomaly budem svojmu dietatu aj starou mamou. 😅

dahra
6. dec 2009

Ok, idem kukat spravy a potom super star a musim na booku, zial, lebo dnes nam odisiel televizor.
Este sem-tam nakuknem.
Zatial sa maj a kludne sem docupkaj, ked budes mat otazky.

terasa
6. dec 2009

maj sa fajn
ja sa idem osprchovat,potom pozerat film s manzelikom 🙂
prijemny vecer

lucy778
6. dec 2009

Ahojte,

Miminap - tfuj, tfuj, tfuj 😉 veľmi sa teším, že jedno predsa len zostalo! Tak ti držím prsty aj tej malej bambulke, aby sa ťa držala ako kliešť. Len skús trochu skľudniť režim, lebo čo ty dokážeš všetko postíhať 😕

Terasa - vitaj medzi nami 🙂

terasa
6. dec 2009

lucy778 dakujem ti 😉

prahaxx
6. dec 2009

Ahojte, len chvilku Vas pozdravim a neverim, ze tehulky dokazete normalne existovat v praci ..
od utorka az na par chviliek na Úradoch len spim - 4 dni a 4 noci..
po nasadeni Duphastonu mam zhorsene vsetky priznaky - nechutenstvo, pazravost, prsia uz nie su moje.. proti zapche je dobra voda? lenze co, ked sa na nu nemozem ani pozriet.. kusok som si dala a islo to vrchom..
len si nechcem stazovat, tabletkami sa vlastne zastavil ten desivy vytok ☹, skor sa chvalim 😝 a s manzelom sme sa riadne pobavili, ze ako nas malickí trapia od uplneho zaciatku a ked sa to dostane do puberty, tak nas moze aj roztrhnut 😝

podla tehotenskej kalkulacky mi vyslo toto:
# Najvyššia pravdepodobnosť otehotnenia bola okolo 11.11.2009
# Ak si tehotná, si približne v 5 týždni a 3 dni
# To znamená, že si v prvom trimestri
# Ideálny dátum pôrodu je 5.8.2010
# Normálny dátum pôrodu bude medzi 22.7.10 až 19.8.10
# Do pôrodu zostáva približne 34 týždňov.
# Koniec 1. trimestra a začiatok 2. trimestra: 28.1.10
# Koniec 2. trimestra a začiatok 3. trimestra: 6.5.10

Tak pozdravujem Vas vsetky, aj ked sa mi vacsinou neda sem dostavit, velmi na vsetky myslim, drzim palce a modlim sa. Treba hlavne verit, ze vsetko bude tak, ako ma byt, ze to bude fajn..
otehotnela som po 3 mrche po konci liecby a to prve 2 cykly nebola ovulacia taka, aka ma byt, telo sice asi vobec nebolo pripravene, ale ten zazrak sa stal. Tuzobne ocakavame 11.12., prvy ultrazvuk a potom to konecne bude oficialne.
Vela radosti a stastne dni 😉

janemari
autor
6. dec 2009

pekne sa rozpisali idem najprv docitat. 😀

dahra
6. dec 2009

Prahaxx,
takze si uzivas tehotenstvo plnymi priehrstiami 🙂 Co tam po vedlajsich priznakoch, hlavne nech je bobulke dobre.
Tak mne sa zaludok zatial nezdvihol ani raz.
To si otehotnela na nejaky 9DC?
Ja sa zajtra opytam, ako to je so mnou, v ktorom tyzdni som, lebo som si musela poposuvat dni - az 5 dni, lebo uz by to hadzalo tu, ze 7tt a to ja este urcite nie som.
Tu tehu kalkulacku som skusala aj ja, ale mne ta popisalo blbosti, kedze ja viem presne kedy doslo k oplodneniu a vkladu a mierne to nesedi to s tym prirodzenym cyklom.
Lucy,
v akom stadiu ste teraz? Presvihli ste ovulku ci nakoniec ste predsa vyuzili?
Jane,
kde si sa tulala? Sme toho tolko naklebetili 😀 a som cakala, kedy sa objavis.

janemari
autor
6. dec 2009

prahaxx velmi sa s teba tesim a nech ti tehulkovanie rychlo ubehne a hlavne bez komplikacii

miminap neboj maly bude bojovnik a u teba mu bude lepsie a uchyti sa a bude rast.

janemari
autor
6. dec 2009

dahra boli sme trosku v Tescu na nakup 😉

janemari
autor
6. dec 2009

nikde nikoho idem off ☹

terasa
6. dec 2009

maj sa fajn dobru

katie233
7. dec 2009

Dobré ráno 🙂

janemari
autor
7. dec 2009

Uspesny start do noveho tyzdna. 🙂 Mrcha zatial nedorazila aj ked ju citim a nie a nie sa spustit brucho ma boli,tlak v podbrusku a nieco ju brzdi 😠

vanesska
7. dec 2009

caute baby...
tak ja cez vikend nestihacka... ale aspon zbezne som pocitala...
tak mimina.... drzim velke palciska nech sa bojovnik chyti a pekne sa drzi celych 9 mesiacov... juuuuj musi to vyjst!!!

prahax... takze ty si to fakt uzivas.... 😉 a si PN?

ja som dnes prvy den po 3.tyzdnoch v praci a pomaly sa rozbieham ...
celkom sa da... len sa bojim aby ma poobede nechytilo spanie...
u mna to je zatial jeden z mala priznakov ze ma vzdy poobede dost lame na spanie...
kavu moc nepijem tak neviem ako vydrzim...
a dost ma pobolieva tak mrchovsky brusko ale to je vraj normalne...
vcera som robila 3. testik to bol 11. den po ET no a ciarka uz bola pekne viditelna stale o nieco slabsia ako kontrolna ale kazdym testikom je silnejsia... 😵
dnes som bola rano na krv tak snad mi poobede povedia ze testiky neklamali a sme naozaj tehuhuhuuuu... 😉

dahra ty mas dnes prvy utz?? no som zvedava co budete vidiet 😵 podaj potom spravicky...

tak pekny dnik vsetkym babulky....

tulipanike
7. dec 2009

ahojte 🙂

tak ako sa mate po vikende? mne sa priserne nechce byt v praci, ale uz tu nebudem dlho, len do materskej (vlastne vychadza mi to do vianoc)
normalne uz mam toho dost

a co vy? aky bol mikulas?

evina0
7. dec 2009

ahojte
tehulkam srdecne blahozelam 😵 😵
vaneska aj teba beriem uz ako tehulku. a s tym spanim to je tak na uvod.mne trvalo asi 1 mesiac a ta unava bola prec len zaludok dost dlho neposluchal ale teraz je uz fajn 😵 😵 s jedenim to neprehanam( sem tam to ale neodhadnem) az sem tam na tu hlavu.naposledny ma to priserne chytilo ale teraz mam uz par dni pokoj.KLOP KLOP.
jedna rada tehulkam ..pite vela vela vody,pretoze som zistela ze hlava boli aj s toho a tiez je cloveku na spanie.ja teraz som ako studna,stale smädna a velmi pomaha cerstvy vzduch.. a ten som v minulosti nemala.kedze som nemal vychadzky.
zajtra ideme aj s manzelom na ultrazvuk do Martina 😵 😵 😵 😵 😵 😵 strasne sa tesiiime,viac nez mesiac som bobacika nevidela. vcera zase steglil v brusku,ale zase len chvilku aj mm to citil ze sa hybe lebo tam vraj strasne zblnkalo 😀 😀 😵 😵 a potom prestalo.nadherny pocit az to aj vy ucitite.
a v stredu ma caka poradna u mojho gynek. aj odber krvy na vrodene chyby ..pevne verim ze vsetko bude OK.

jane no som zvedava co s tou tvojou mrchou 😉

zastavime sa zajtra poobede, musime ist teraz zehlit

dahra
7. dec 2009

Ahojte,
ja som konecne dosla domov. Som strasne unavena musim si dat aspon hodku a pol spanku.
Vstavala som 5.45, v Heliose sme na utz videli machulku, mam aj fotku, zavesim, ked budem mat cas.
Mame prist o 10 dni a to by malo uz bit srdiecko. Krajko povedal, ze to bude posledna navsteva, a potom sa o nas bude starat nas gynekolog.
Vanesska,
urcite to bude uspesne. Tie ciarky neklamali ani mna.
Jane,
ach, keby tak nedosla.
Katie,
ako sa dari notebooku?
Evina,
ja som smadna stale, pijem litre vody denne. Hlava ma neboli, ale na wecko beham kazdu chvilu. A teraz idem spat. Dojdem vecer, lebo hned ako sa vyspim, pojdem zasa do prace na tri hodky.
Zajtra si to v Martine na utz poriadne uzi. 😉 Ak daju fotku, tak kludne prihod.