Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ulicnica
16. mar 2010

to dúfam 🙂 ... a všetky v tejto téme sa presunieme do témy tehuľky 🙂

misi1
16. mar 2010

Janemari, chodim do Iscare do BA, hovorili mi tam, že pokial sa poiťovne nezlúčili, tak schválenie trvalo tak 3týždne a pokial potrebovali vedeli to potlačiť tak, aby to do dvoch týždňov bolo....že teraz sa to može predlžiť, ale nečakala som, že až takto...no nič, musim len vydržať, nič ine mi neostava...

majkal
17. mar 2010

ulicnica: ja picham tiez lucrin. Prvu som mala pichnutu v utorok a kazde dalsie vzdy v utorok o 4 tyzdne. Tak nech ti to rychlo ubehne 😉

katie233
17. mar 2010

Ahojte 🙂. Posúvam a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

janemari
autor
17. mar 2010

misi neboj urcite ti to uz dojde.Najprv tebe a potom mne a mozno zacneme stimulovat naraz 😉

jani2
17. mar 2010

ahojte dievčatá,
tak malá zaspala, tak som tu hneď nabehla...ale nemám dobrú správičku, na testíku samozrejme len /....nuž, vzalo ma to, čo budem klamať, ja som taký somár sprostý, že si hneď namýšľam, že som tehu a potom len padnem na hubu...ale obišlo sa to bez slzičiek 😉 ...avšak je pravda, že na nejaké tehu-pocity nemôžno dávať, zvlášť dnes ma hodne bolia prsia, ale na teste nič!.....a ani ma neutešujte že to bolo skoro, tak nejak viem, že embryjko je už kdesi fuč 😔

dahra
17. mar 2010

Ahojte,
som u mm v praci, tak trochu kradnem jeho cas...
Jani,
kolky den si po KET? Teraz mi to tu vsetko unika. Ja som testovala na 12. den a ciarku bolo vidno, ale bola slaba.
Takze krvicka to prezradi. Drzim stale palce, aj tebe aj Luko.

dahra
17. mar 2010

A este Ulicnica,
Majka ti dobre napisala, ze sa chodi v ten isty den tyzdna po 28 dnoch. Ja som mala Lucrin vzdy v piatok. Mas to lahsie ako pocitat a posuvat dni a mne to tak povedali v nemocke.

janemari
autor
17. mar 2010

jani neblazni ze je fuc,urcite sa este poriadne neudomacnilo.Nestracaj nadej ved ked bolo embrijko pekne tak precoby sa nemalo uchytit to nechapem.Myslim na teba a drzim palceky aby bol testik nekvalitny a o par dni si najdes krasnu dialnicu //

oknosmas
17. mar 2010

co presne znamena skratka KET?

oknosmas
17. mar 2010

Aky je rozdiel medzi KET a IVF?

jani2
17. mar 2010

dahra - ja som dnes 6.deň po KET.
oknosmas - KET znamená kryoembriotransfer, čiže vkladali mi embryjko, ktoré bolo zamrazené 😉
Jane - testík bol práveže kvalitný, mal by zachytiť 10 jednotiek HCG.

ogeletka
17. mar 2010

Ahojte.
Tak dnes mi to potvrdili aj z krvi.HCG negatívne.Nie som tehotná.NA budúci týždeň si idem pre druhú žiadosť do poisťovne. ☹

janemari
autor
17. mar 2010

Babenky som smutna s vami ☹ ze to takto dopadlo.Tak drzme solu palceky luko aby bola tehulka a nech to vyslo 😔

oknosmas
17. mar 2010

ogeletka..je mi luto..vela sil na dalsi pokus..

janemari
autor
17. mar 2010

Onkomas ma pravdu mozme vzdy zacat odznova.Len aby ste onkomas pribudali uz len so spravami ze mate dialnice na testikoch aby to bola pre nas nadej.

misi1
17. mar 2010

ogeletka držím palce, aby ďalší pokus dopadol tak ako ma, s fazulkou s poriadne tuhymi korienkami...
Jani a tebe prajem, aby bol ten testik nepresny... 😕
Baby, tak ja som to dnes už nevydržala, predsa už je to 7.týžden od podpísania žiadosti, tak som volala do poisťovne, kde mi povedali, že žiadosť je schválená, ale zatial neodoslaná do centra a prečo, tak to mi nevedeli povedať, ale ževraj tento týždeň ju určite odošlú...tak mi ostáva len veriť, že to tak naozaj bude...

janemari
autor
17. mar 2010

misi tak to je sila 😠 Normalne by som bola poriadne vytocena,co cakaju kedy uplynie jej platnost 😠 Takze najneskor buduci tyzden ju budes mat a hor sa na to 🙂

misi1
17. mar 2010

ja som bola v nemom užase, ale tak čo narobim... 😒
akurat koncom buduceho týždňa by sa mala dostaviť mrcha tak snáď to dovtedy dorazi...aby som sa do toho mohla pustiť 🙂
janemari, kedy by mala prisť žiadosť tebe? moja kamaratka si podavala žiadosť dva týždne po mne, teda okolo 16.2. má všeobecnú zdravotnú a včera jej už volali z centra, že im prišla schválená...

zlatanka30
17. mar 2010

ajojte.ja mam ziadost schvalenu a nejako som z toho mimo.ja som z toho vsetkeho dostala taky strach ze neviem kedy sa do toho pustit.a mozmo mam len obavu ,ze co ak sa to nepodari. co si myslite je lepsie ist na to hned po liecbe ,alebo cakat na mrchu.

janemari
autor
17. mar 2010

zajtra bude tyzden od podania ziadosti.

zlatanka ja ju este nemam schvalenu a som z toho mimo tiez mam strach.

Inak ziadost v VSZp plati jeden rok ale lieky si musis vybrat do pol roka.

misi1
17. mar 2010

tak o tri týždne maš žiadosť schválenú janemari...

mne v Dovere platí od 9.3. do 31.7. to je fakt paradna poisťovňa...

prahaxx
19. mar 2010

držím Vám palce babenky TTTTTTTTTTTTTT

luko
19. mar 2010

ahojte,
tak bohužial...nemám dobrú správu..dostala som menzes...včera som začala špiniť a krv dnes bola už len formalita.
Takže sa idem snažiť presvedčiť sa...že mrazáčikovia prežijú rozmrazovanie a budem patriť k tým šťastným 30%, ktorým sa KET podarí...ostatným držím palce. 😉

janemari
autor
19. mar 2010

Ahojte 🙂 konecne je to tu spojazdnene,normalne som mala abstak.

misi presne tak este necele tri tyzdne a bude to.Teraz cakam na mrchu aby som mohla ist na krv a potom este pockat cca dva tyzdne a malo by to byt schvalene.

luko budem drzat palceky aby to vyslo.Kedy ides na dalsie KET?

misi1
19. mar 2010

Fiiiha, ake novinky to tu mame... 😀

ja som sa rozhodla, že budem poisťovňu každý deň otravovať, či už zaslali žiadosť a včera som sa pri tej príležitosti dozvedela, že úkon bol schválený hneď po obdržaní žiadosti v poisťovni, ale lieky boli schválené až 17.3. kedy som sa dožadovala informácie, čo je s tou žiadosťou.... ja na to fakt nemam slov... 😠

luko, držim palce, aby mrazačikovia boli tí praví...

misi1
19. mar 2010

Fiiiha, ake novinky to tu mame... 😀

ja som sa rozhodla, že budem poisťovňu každý deň otravovať, či už zaslali žiadosť a včera som sa pri tej príležitosti dozvedela, že úkon bol schválený hneď po obdržaní žiadosti v poisťovni, ale lieky boli schválené až 17.3. kedy som sa dožadovala informácie, čo je s tou žiadosťou.... ja na to fakt nemam slov... 😠

luko, držim palce, aby mrazačikovia boli tí praví...

luko
19. mar 2010

jani...7.4. mam konzultaciu...uvidime.. 😉
chvilku si dam asi od MK pauzu...ale na FB budem 😉

janemari
autor
19. mar 2010

oki tak to budeme mat mozno naraz lebo okolo 11.4.bude mesiac od podania ziadosti a potom zacneme zo stimukou

dahra
19. mar 2010

Ahojte,
dosla som zasa k nasim a vyvalena, co sa stalo s konikom 🙂
Dake to tu je posledne smutne...
Ogeletka,

Luko,
si si robila aj testiky? Hnusna mrcha....
Zlatanka,
pytas sa kedy. V centre tvrdia, ze mozes stimulovat aj z liecby, ako to mala Ogeletka. Ja som povodne tiez mala, ale vtedy sa nedalo kvoli poradovniku. Tak som sla az pri druhej mrche po liecbe. Poznam babu, co sla na stimulku z prvej mrchy.
Takze skus pockat na prvu mrchu - telo sa dovtedy spamata z hormonov, pripravi sa a nastavi sa na cykly. Ak nie prva, tak druha, ale viac ako tri mesiace by som necakala. Endo je pluha.
Moja sestra je dokazom - v novembri jej dosla mrcha po liecbe, prve dva cykly OK a uz prichadzaju bolesti ako mala predtym. Zbytocne cakala, ze sa prirodzene poddari - v lete ani nechcela pocut, ze by ona musela do centra...Chcela som, aby si pripravili cestu, takze zacinaju teraz - je na tom asi ako Janemari.

zlatanka30
19. mar 2010

dahra ale ta mrcha pride tak za tri mesiace to je dlho.uz mam po inekciach