Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
4. nov 2010

@mariposita tak je o individualne.Laparoskopia sa robi aj s hospitalizaciou aj bez.Ak mas moznost mozes ist na jednodnovu chirurgiu,pojdes rano ,odoperuju ta a pobede ides domov.Ja som bola v nemocnici a hospitalizacia trva cca 4-5 dni. Pokial mas lahku robotu mozes ist po par dnoch do prace.A nieje to to nic strasne,urobia ti 3 dierky do brucha a cez tie ta odoperuju.Len pokial mas nejake velke loziska moze sa laparoskopia zmenit na laparotomiu a to je uz klasicka operacia rez cez brusko a vtedy je hospitalizacia a liecenie dlhsie.

mariposita
4. nov 2010

@janemari Dakujem ti velmi pekne za vysvetlenie 🙂 Ja som sa o taketo veci nikdy nezaujimala, takze teraz som dost mimo. No v kazdom pripade este zopar mesiacov asi pockam a ked sa otehotniet nepodari, pojdem znovu k dr.

janemari
autor
4. nov 2010

@mariposita budem ti drzat palce 🙂

yukki
4. nov 2010

@janemari a Ty ako? Ako sa cítiš? Bývaš u rodičov? Všetko prebieha OK?

janemari
autor
5. nov 2010

@yukki ano zatial som u rodicov a zatial vyzera,ze sa babo vyvija ako ma.Na poradnu idem 16.11. a budem mat uz aj vysledok z tripple testov a bude dokina aj merat male a uvidime ci je v poriadku. 🙂

yukki
5. nov 2010

Bude. Tak si to užívajte-tehula aj drobec v brušku! 😉

janemari
autor
5. nov 2010

@yukki no keby neboli este vsetky tie stresy tak by som si to uzivavala.Obavam sa ze uzivat si budem az materstvo,lebo ma caka toho este dost kym sa narodi male.Ale zase obetovat treba nieco teraz,aby buducnost bola krajsia. 😉

oknosmas
5. nov 2010

@janemari a ako mm? vobec mu nechybate?

janemari
autor
5. nov 2010

@oknosmas no prave som citala spravu co mi poslal a napisal,ze po novom roku da ziadost na rozvod.

pici
6. nov 2010

@janemari
srat na neho. nezasluzi si teba a babo ked sa takto chova... nezasluzi si byt otcom vytuzeneho babatka.. je to chrapun... ty budes skvela mamina aj bez hentoho debila co si s nim bola zobrata... drzim ti moc moc palce... sustred sa na tehotenstvo... viem lahko sa mi hovori, ale najdolezitejsia si tu teraz ty a tvoje babanko...

janemari
autor
6. nov 2010

@pici len ma sere ,ze to ide riesit,teraz ked som najzranitelnejsia.Ale budem to musiet prezit.A ked poziada o rozvod po novom roku a rozvedu nas,tak si zatvori vsetky dvere a ani mu nedam vediet,ze sa mu narodila dieta a kedy.Pride mu len papier ze ma platit. 😠

pici
6. nov 2010

@janemari
na sud sa nemusis dostavit. moze to za teba vzhladom na tvoj stav vyriesit aj pravnik... je osraty taky clovek, chrapun naj vacsieho zrna. hanbit sa moze... s takymi chlapmi do riti rovno. fuha ake mam nervy na neho

oknosmas
6. nov 2010

@janemari urcite vam bude lepsie bez neho..tak sa naozaj netrap s dakym rozvodom..myslim, ze si sa uz kvoli nemu natrapila az az

janemari
autor
6. nov 2010

@pici
@oknosmas ja si myslim,ze trapit ma bude aj potom.Ale jednoducho to budem musiet doriesit a dat hrubu ciaru za doterajsim zivotom.Zacinat zase od znova to nieje bohvieco,ale pokracovat v doterajsom zivote je tak isto nemozne.Len stale nepochopim,preco mi ho dal ten hore do cesty,dokonca dovolil mi ho zobrat si ho za muza ... Nebolo jednoduchsie,aby ma nechal ako slobodnu staru dievku?Takto sa rozvratilo kolko zivotov 😖

pici
6. nov 2010

@janemari ake ty sisina. prestan s takymi to recami... budes mat babatko po ktorom si tak velmi a dlho tuzila.. ostatne fakt nie je podstatne...

janemari
autor
6. nov 2010

@pici ano pride babetko,ale vdaka mm sa netesim a neviem ako ho prijat do svojho zivota.Som sa tesila,ze konecne budeme uplna rodina a on pochopi kde je jeho miesto 😒

prahaxx
6. nov 2010

@janemari 😀 stara dievka by si chcela byt? 😀 😀 😀 no zabudni, stale by si snivala o takom nejakom tipkovi ☹((( nepomozes si, kazdy z nas ma svoj kriz, inak by to nebol ani zivot, hlavne babatko, aby bolo zdrave a na radost!! ja toho svojho by som vydrala ako hada, ked nieco treba tak ho boli hlava, len na zachode dokaze stravit hodinu, v kupelni 2 a zvysok dna za pocitacom, tiez som dufala, ze sa to zmeni, po otehotneni ☹ po narodeni ☹ je to stale horsie a horsie ☹( a ked uz nekojim, mozem sa aspon vyplakat.. ale uz som ho dnes treti krat prinutila, aby s nou zostal hodinu sam - prezili sme to vsetci traja, ale uz mal milion dovodov, preco by som nemala ist nikam a zostat a starat sa o nu.. no uvidime ako dalej, modlim sa, je to aj v B. rukach

pici
6. nov 2010

@janemari
ja neviem aky ste s muzom mali problem , ale co som tu postrethla bolo to dlhodobejsie... musis to brat ako fakt... on tu nie je....a je tu babatko ktore potrebuje citit tvoju lasku a pohodu

janemari
autor
6. nov 2010

@prahaxx ja zase nevidim jediny dovod preco by som mala s nim zostat.
@pici staci v skratke drzi sa maminkinej sukne,vsetko rozobera zo svojou rodinou a jasne mi dal najavo ze pre neho je prvorada jeho rodina rodicia,sestri a ich deti.Ked som chcela nieco ja tak zabudni.A asi bude stacit ked poviem vyhodil ma tehotnu z domu a hned sikovny volal svojej byvalej a vsetko jej rozprava od ivf az ...

pici
6. nov 2010

@janemari

sedlak sedlak a este raz sedlak... ty dakuj bohu ze spolu nie ste.. fakt... budes to mat sice tazke... ale zvladnes to...

janemari
autor
6. nov 2010

@pici ja viem.Momentalne ma zase tak rozculil,ze ma boli brusko.Obavam sa ze aj ked beriem magnezium vdaka nemu skoncim v nemocnici. A staci ked ti poviem,ze zostal jeden mrazacik v centre a ked som mala ist na KET zacal ma vydierat ze nepodpise papiere a ked sa dozvedel,ze som tehotna vyhodil ma z domu a volal do centra aby znicili embrijko 😠

pici
6. nov 2010

@janemari
ty sa nim hlavne uz nezaoberaj. je to zebrak ten tvoj muz.. a jedine co mozes lutovat ze par jeho genov bude mat tvoje dietatko... ale je to chrapun a treba ho vymazat zo zivota... a sustredit sa len na dietatko.. nesmies sa takto nervacit a stresovat...

mirip
6. nov 2010

@janemari ako tak čítam máš to velmi tažké, ked je taký mamičkár a nevie sa od tej svojej odpútať a žerie všetko čo ona vyprdne, to pred svadbou ked ste spolu chodili nebol taký??? alebo to dokonale skrýval také typy neznášam, a ako hovoria baby nemusíš ísť na súd vobec stačí ti papier od lekára že si na rizokovom a nech si trhne nohou..........len dobrého právnika na neho nech si tam nepovymýšla na teba nejaké hovadiny žo si ho podviedla a tak.......

janemari
autor
7. nov 2010

@pici mozem lutovat ze ma par jeho genov 😀 to sa dnes hodi.Lebo mi dnes napisal,ze neveri,ze dieta je jeho a po narodeni pojde dat dieta na DNA.Staci? 😖
@mirip pred svadbou sa pretvaroval.A verim,ze si na mna bude vymyslat na sude kraviny.Ja mam svedomie ciste a to ma najmeneje trapy.Skor ja mam na neho nejake dokazy,len nech skusi nieco z neverou a ked ho daju preverit,hlavne jeho telefonaty tak pohori ....

mirip
7. nov 2010

@janemari no nezávidím nemáš to lahké ale neboj určite to bude lahšie ked sa ho nadobro zbavíš a oslobodíš sa od neho a bárs by si mala šťastie na jekaého normálneho chlapa čoskoro po rozvode čo by si aj babo osvojil a mala normálnu rodinu

janemari
autor
7. nov 2010

@mirip juuj moja pri mojom stasti?Ale budem verit,ze to tak bude 😉

mirip
7. nov 2010

@janemari určite áno ver tomu aj zázraky sa dejú, ved sama vieš jeden nosíš teraz 17t stále pri sebe 😉

janemari
autor
7. nov 2010

@mirip ja si to tiez hovorim,ze nemala som nikdy byt tehotna a toboz nie prirodze takze zazrak.A preco by sa nemal stat este jeden,nie? 😉

ivizna
7. nov 2010

@janemari no ja by som to riešila tak že by som do rodného listu neuviedla meno otca a mala s ním na veky pokoj ved dieťa nepotrebuje takého sprostého otca. Moj názor ja by som to takto riešila a tú smiešnu čo udelujú slovenské súdy ešte nikoho z biedy nevytrhli. opatruj sa a neboj všetko dobre dopadne 😉

pici
7. nov 2010

@janemari
normalne mi je na blvanie z tvojho muza.. chudak chudacky.. prosim ta vyser sa ty na neho. zmen si cislo. vymaz ho. zo zivota z mysle... ved to je odpad v ludskej kozi henten clovek