Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

pici
7. okt 2011

@junovka myslim ze laparka je v tvojom pripade nevyhnutna...

bobsent
8. okt 2011

@dahra prosím ťa a akú? ako sa pri nej cítiš ja som pred 100 rokmi brala triqvilar-to som ešte nemala endo, a to bola paráda! cyklus ako hodinky, žiadne bolesti...
teraz by som nechcela kvôli veku,ale vidím že sme na tom celkom podobne 😉 a obávam sa nežiadúcich účinkov..ale asi iná možnosť nebude.
raz som čítala že kedysi ožiarili žene vaječníky (RTG silná dávka)a tým ju dostali do klimaktéria natrvalo, bez operácie a hormónov. ale kllimaktérium teda nebolo nič moc, čo som mala 😠

pici
8. okt 2011

@bobsent aj ja som brala triquillar a teraz pred prvym IVF som ju mesiac takisto brala a to mi ju napisali v care a tu istu... kedze som bola nadmieru spokojna... klimakterium som prvy mesiac napriklad absolutne nezvladala, ale potom som dostala livial a bolo to paradne...

bobsent
8. okt 2011

@yukki bublifuk funguje aj u nás 🙂 a ja že aká som kreatívna..je to posledná záchrana keď už nič nezaujme 😀
@nikol18 nenávidím nemocnice a lekárov odkedy to mám...a každú chorobu, móoc chcem byť zdravá..a svokra furt vykrikuje, že mi stále niečo je že sa pozorujem, že som hypochonder a tak ☹ vraj som stále chorá. nuž áno, každý mesiac asi týždeň. 😖

bobsent
8. okt 2011

@pici myslela som že triqular sa už nepoužíva..a v letáku mal napísané kontraindikácia pri endo 😕
livial je antikoncepcia? u mňa klimaktérium tiež otras, už to nechcem, vydržala som 6 mesiacov 😠

pici
8. okt 2011

@bobsent ale pouziva :D ale uz su asi urcite lepsie a vhodnejsie... kedze sa jednalo o mesiac asi to bolo jedno, do buducna to bude, isto reisit, aj ked predstava celeho zivota na hak je dost zla.. ale tak co uz... maternicu si zase vybrat nechcem dat... livial je hormonalna substitucia v klimakteriu...ja som mala 8mesiacov.. a prvy bol katastrofa ostatne sa dalo

dahra
8. okt 2011

Ahojte,
@bobsent - beriem artiziu. Nikdy v zivote som Hak nemala, mala som iba 5 mesiacnu "liecbu" lucrinom na navodenie "prechodu". Nuz to dalo zabrat. Nemala som ziadnu substituciu na zmiernenie priznakov. Pri tejto HAK nemam pocitovo ziadne problemy. Je to akoby som ju ani nemala. Prvy cyklus sice mi predlzil o 3 dni mrchu a potom som nonstop spinila do 17DC, ked sa mi na par hodin spustilo silne krvacanie. To som letela k lekarke, ze asi mi telo neznasa tuto HAK, no kedze krvacanie ustalo a spinenie sa takmer uplne vytratilo, beriem ju dalej. Tych 21 tabletiek sa zoberie, potom klasicky sa caka na mrchu. Ja to tak nerobim, ale hned zacinam s dalsim balenim.
Potom planujem do noveho roku mat pauzu, uvidim, co to s telom spravilo. Posledne mesiace som mala uz velmi kratky cyklus.Som zvedava ci to bude lepsie. 😠

junovka
8. okt 2011

@mirip
@pici vam boli tiez brane onkomarkery /CA125, ROMA index/?Ak ano, mali ste ich automaticky zvysene, kedze mate endo?Hormon.liecba pozostava z tabletiek alebo cisto len z injekcii?

mirip
8. okt 2011

@junovka bud antikoncepica neoretržite aby nebol menzes alebo injekcie, ktoré sú vraj účinnejšie, ja som mala zoladex injekcie

pici
8. okt 2011

@junovka cisto injekcie... a onkomarkery som mala v norme

nikol18
9. okt 2011

@bobsent no to ti uplne rozumiem 🙂 ja som tiez predtym nebola fanusik lekarov, ale teraz ked som u lekarov resp. v nemocniciach pecena, varena, mam z nich este vacsiu hrozu...hlavne ked mnohokrat vidim, to ich spravanie...a svokra nech sa necuduje...jasne, ze sa pozorujes aj vsetko, mna ked niekde v podbrusku pichne, uz mam z toho hned hrozu, pretoze viem, ze to neznamema nic dobre ☹

sabinovcatko
10. okt 2011

Ahojte,
Poculi ste uz o tabletkach Visanne? Mne ich prespisala lekarka po operacii na preliecenie. Je to cosi nove na slovenskom trhu, ale vraj v zahranici dosahuju lepsie vysledky ako umele klimakterium🙂
Momentalne sa k nim snazim dostat...mimochodom, ako dlho plati recept? 🙂

martinkatinka
10. okt 2011

Ja už som tri týždne bez mrchy 🙂 Mirena asi začala účinkovať a u mňa.... dúfam, že to nezakríknem...
@sabinovcatko - fúha.... novinka?? NO to ale u nás asi bude ešte problém ich niekde v lekárni zohnať...
@yukki - ty si akčná 😀

yukki
10. okt 2011

@martinkatinka čo mi ostáva keď mi to tam našli zas...dve operácie (okrem troch laparotomii predtým), dva krát hormonálna liečba-zle znášaná....čo mi ostáva ako sa chytať každej slamky? Nuž zisťujem

martinkatinka
10. okt 2011

@yukki - no chápem... ja mám za sebou iba dve laparky, ale tri hormonálne liečby.... bleeeeeeeeee, už nechcem!!!

janemari
autor
10. okt 2011

@martinkatinka tak konečne ti to zabralo 🙂 už si vykrvácala snád všetko 😀 Tak nech ti to už vydrží na celych 5 rokov 😉
Ja som odmrchovala ani neviem koľká to od pôrodu bola, bola celkom v pohode a dúfam,že už bude káždá taká. Odpoved na otázku ako fungujem pri malej ked mám mrchu je jasná,že zatiaľ to zvládam,kedže bolesti sú v pohode.

sabinovcatko
12. okt 2011

No, tabletky sme uz zohnali 🙂 pribalovy letak je zaujimavy... ale to uz yukki zistila na webe. 🙂 Ja idem teraz zistovat kolko z vedlajsich ucinkov sa prejavi na mne. Tabletky su urobene tak, ze nezastavuju menzes, ale posobia priamo na sliznicu maternice a aj na loziska endometriozy, tak som zvedava na vysledky 🙂

pici
12. okt 2011

@sabinovcatko no testujte baby... bolo by to fajn keby to zabralo

janemari
autor
12. okt 2011

@sabinovcatko tak treba odskúšať a ked zaberú budeme skúšať aj my 😉

prahaxx
13. okt 2011

@pici ako sa mas? co nove?

sabinovcatko
13. okt 2011

@pici @janemari
dievcata zatial v pohode ...trochu boli hlava, ale to asi aj kvoli pocasiu 🙂 z casu na cas sa ozvem, ze ako to vyzera 🙂

pici
13. okt 2011

@prahaxx ja sa mam fajn.. som po ket.. tak cakame na vysledok :D
@sabinovcatko jasne... budem sa na to informovat aj u dokyho ze co je to za paradu :D

oknosmas
13. okt 2011

@pici kolky den ste po vklade? drzim vam palec...nech to uz konecne vyjde

pici
13. okt 2011

@oknosmas vklad som mala vutorok :D dakujem. bolo by skvele :D

oknosmas
13. okt 2011

@pici to by bolo... budem na vas mysliet...vkladali ste jedno alebo dve? este mate dakeho mrazacika?

pici
13. okt 2011

@oknosmas vkladali nam dve, este mam zamrazene 4 kusky :D

janemari
autor
13. okt 2011

@pici držííííím palčeky aj s Laurinkou 🙂
@sabinovcatko uvidíme ako budú pôsobiť dalej 🙂

pici
13. okt 2011

@janemari dakujeeeeeeeem , laurinke pusku posielam

janemari
autor
13. okt 2011

@pici dakujem aj za Laurinku 🙂 Pekne hladkaj bruško a o pár dni pekne ocikať testík a pozom odfotiť tú kráááásnu // dialnicu 😉