Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

yukki
16. apr 2012

@orchidea0 laparoskopia pri endo...to len tak odpášeš zásteru, oprášiš sa a odskočíš si od sporáka, šak to nič nie je, v normálnej nemocnici. 😉 ja mám za sebou už šesť operácii, ver mi, nie je to nič hrozné.

trish22
16. apr 2012

@orchidea0 to nič nie je. nemáš sa čoho báť. ja som na nej bola párkrát a prežila som.
A na povzbudenie....ja som mala tiež endo. Zistili mi ju ked som mala 20. A teraz mám 5 ročného syna a vyzerá že na vianoce do našej rodinky pribudne ďalší člen. Takže hlavu hore baby, držte sa!

leya
17. apr 2012

@orchidea0 nemas sa coho bat, je to skoro presne tak, ako pise yukki 😉

maarja
17. apr 2012

len sa chcem spytat, pri LSK, ked sa potvrdi endo, hned aj vyberaju jej loziska? ci to zalezi, kde su tie loziska ...? sprosto sa pytam urcite ale vsak hadam mi aj tak odpoviete... 😕 lebo ja som mala dlhoooo bolestivu mrchu a moj doki mi len predpisoval tabletky od bolesti a dalej to neriesil(fuuu to som uz mohla ako davno vediet ze mam endo...mozno) az ked nahodou po sono brucha (nie na gynde) mi nasli 10cm cystu na vajecniku, potom mi naordinoval 10x thiaminove injekcie - nepomohlo - a potom LSK, resp. mala byt ale museli ma rezat, lebo som tu cystu mala prirastenu o slepak tak aj ten von...a vlastne pritom mi zistili, ze to bola endo cysta...to bol len zaciatok....mne sa vlastne endo prejavovala, resp. prejavuje cystami na vajecnikoch a bolestivou mrchou (teraz nie, lebo beriem ten Visanne)

gotana
18. apr 2012

@maarja ahoj, no tie loziska sa nevyberaju, ale vypaluju. Mne vypalili vsetko, co sa dalo, ale doki vravel, ze nieco tam ostalo, lebo nedalo sa vsetko dat prec. Ja som na tom podobne s doktorom - 4 roky mi hovoril, ze mi nic nie je. A na operacnom stole vybrali endocystu z jedneho vajecnika, nezhubny 2 cm nador z druheho a vypalili niekolko lozisk endometriozy ☹

vevaaa
18. apr 2012

@sabinovcatko ahoj, dakujem za tvoju reakciu... Tiez som tu dlhsie nebola, tak reagujem az ted 🙂.
Ja beriem vissane uz druhy mesiac, spinenie mam stale, no ine vedlajsie ucinky sa zatial neprejavili 🙂...
Tak snad je vsetko ok.
Mozem sa spytat ci ti uzivanie tohto lieku aj pomohlo? a dobu uzivania 4 mesiace ti urcil lekar?
Dakujem za odpoved 🙂))

mabumi
23. apr 2012

ahojte baby, dnes som 9. dc a este stale krvacam. s mojou endometriozou najtazsieho stupna som doteraz vzdy mavala mrchu tak 3 dni (pred a po este spinenie) a "padali" zo mna take pudingove zhluky. teraz je to uz 9. den a tecie cista krv, ziadne zrazeniny. cim to môze byt?
bola som na IVF a hned dalsi mesiac na KET, toto je mrcha po tom KET. zeby sa zas nieco posralo ☹ ?

nelly3
23. apr 2012

@mabumi
no moze to byt z tych hormonov po IVF. akoze ja mam tiez najtazsi stupen a v poslednej dobe mavam bolesti na lavej stane a byva mi zle co si mylsim asi z tej hnusoby, mate niektora tiez taky problem, ze vam byva na vracanie? ja to uz mam cca rok, chodim po lekaroch a nic. je to na nervy 😠

nelly3
23. apr 2012

@mabumi
a este som zabudla, tento mesiac som mala menzes ze 1 den 😕 akoze tiez mavam cca 3 dni, malo ja krvacam, ale 1 den, to co uz sa deje so mnou ☹

mabumi
23. apr 2012

@nelly3 ja tiez mavam viac taketo stavy ako ty. ze krvacam skôr menej, predtym a potom len spinenie, bolesti brucha a tak. po prvom IVF sa nic nezmenilo, po prvom KET som dostala 3 cysty, ale to som pripisovala estrimaxu. teraz po IVF som sice dlho spinila, ale krvacanie bolo tiez tak cca 3 dni. ale teraz normalne krvacam uz tak dlho a cistu cervenu tekutu krv, co sa mi nikdy predtym nestalo.
na vracanie mi nejak casto nebyva, ale obcas sa stane. mna skôr trapi crevo, kedze to mam aj tam 😝
keby sme tak dokazali vidiet dovnutra co sa tam deje, vsak 😖 ?

orchidea0
23. apr 2012

Kocky, som po laparoskopii.. v piatok ma robili, dnes ma pustili.. Uz mozem normalne jest, pit cajiky a fungovat? moc ma nepoucili.... Krvacam, je to ok? brali mi len cystu. dakujem

lululka555
23. apr 2012

@orchidea0 ahoj no vidis,prezila si 🙂 normalne mozes jest,a krvacas preto ,lebo sa to cisti este...

orchidea0
24. apr 2012

Este jedna otazocka, ako rozbehnem stolicu a vetry? mala som v nemocnici, ale riedku raz.

lucecita
24. apr 2012

@orchidea0 ahojky, tak už máš po a ako sa cítiš? no super....môžeš všetko normálne, len sa nenamáhaj, radšej len lež a nedvíhaj nič ťažké...netlač ak sa ti zdá, že ide stolica, ona sa pekne spustí sama, aj ja som raz zatlačila a potom ma to mooooooc bolelo a stolica žiadna...ona príde a vetry som ja mala stále, som sa čudovala, že či mi tam niečo nepricvakli 😀 😀 😀 ale neboooj, ono to príde samo, telo si musí najprv zvyknúť na to, čo sa stalo...

orchidea0
24. apr 2012

@lululka555
@lucecita dakujem, kocky. Este som poriadne nebola na wc, nevadi? Chcela by som sa spytat ci je normalne, ze ked na lavej strane pri trieslach mam stichy, a boli ma porad zaciatok stehna je to ok?

prahaxx
24. apr 2012

@orchidea0 no podla toho ako boli, mne "odisla" tiez jedna noha, lebo na stole mi strpla hned, ako som tam lahla, takze z toho krca som na nu ledva naslapovala ☹ citila som to dlho..
a do bruska mi velmi pomohlo vela dzusu, slivkovy kompot, lanove semienka - samozrejme v kombinacii s "normalnym" jedlom - papaj radsej dietne zatial, pomalicky pridavaj, ak Ti robili aj klistir a ta nemocnicna strava nie je na zaciatok fungovania travenia nic moc kombinacia 🙂 drz sa

orchidea0
24. apr 2012

@prahaxx boli to ako krc alebo svalovica do nohy, ale iba tam kde mam stehy. Vcera nic nebolelo dnes hej, ci to neboli aj tym, ze viac chodim? Alebo, z podrazdenia vajecnika? dakujem za rady zajtra nabehnem na kompoty, kefir, aktivia nepomahaju popri jedle. :(

yukki
24. apr 2012

@orchidea0 abo si kúp v lekárni Psyllium...vlákninu v prášku, je dobrá.

orchidea0
25. apr 2012

KOceny, ked mi v prepusacej sprave napisali len, ze cistektomia.. to znamena, ze len zobrali cystu? Cize vsetko je ok? Lekara som videla pol hodku po operacii, bola som este otapena z narkozy a nepamatam si co hovoril. :((

ivec16
26. apr 2012

ahoj orchideaO som rada, ze ti to dobre dopadlo, som betonarka zo zdravia. Mna operovali v marci a este sa davam dokopy ale tak ty budes rychlejsie ok. A uz vies ci to bola endometricka cysta?

omnia23
26. apr 2012

Prosim Vas,ako dlho uz bojujete s endometriozou? ☹

bobsent
27. apr 2012

@omnia23 10 rokov ☹
a už mám toho dosť-práve dnes prišla mrcha. neviem čo robiť-na radikálnu operáciu sa mi nechce, tehu nepomohlo..
neznášam túto chorobu 😠

yukki
27. apr 2012

@bobsent tyyyyyyyyyyy vole že 10! S mojim tempom operácia+liečba/rok by som už nežila

omnia23
27. apr 2012

@bobsent moj lekar ma u mna podozrenie,oznamil mi to pred tyzdnom... ☹

bobsent
27. apr 2012

@yukki však aj ja som mala ten pocit že ani nežijem. resp. 3 týždne života, týždeň umierania a zase vstávam z mŕtvych 😠 myslela som si že po pár rokoch mi všetko zoberú. alebo že zázračne tehu vylieči. teraz zvažujem aj alternatívnu liečbu, hocičo čo ma tej mrchy zbaví... ako sa inak máš, ak sa môžem spýtať? a ako dlho máš endo? som ťa tipovala tiež na rekordérku
@omnia23 ja som to dostala v 25ke. dovtedy žiadne problémy. ale záleží aký máš stupeň, a ako rýchlo sa podarí tehu.neboj, čím skôr sa zistí tým lepšie. máš bolesti? mne najmä to ničí život. ako sa vyjadrila ledna mudr-keby to aj bolo len keby to tak nebolelo!!!!
ja mám smolu že mne sa endio stratilo po klimaktériu aj tehu vždy úplne a po 2 cykloch sa vrátilo 🙄

omnia23
27. apr 2012

@bobsent ja som bolesti mala...ale ja som ich mala sepcificke,napr.pocas aerobiku zrazu bolest ako pred ms...Alebo pocas behania...Samozrejme pocas cyklu kedykolvek bolest az do noh...Hovorila som to byvalemu dokymu ale ten mi povedal,ze je to normalne.A moj terajsi lekar mi oznamil,ze ma podozrenie na endosku... ☹

leya
27. apr 2012

@omnia23 ahoj! vitaj v klube 🙂! aj ked podozrenie este nemusi znamenat, ze to urcite mas, treba byt optimista 😉 . ja mam endometriozu cca od 20-tky, toho casu oslavime spolu 10. vyrocie. diagnostikovali mi ju priblizne pred 20. mesiacmi. dovtedy ma gynekologovia ignorovali, ich vysvetlenie prisernych bolesti a dalsich neprijemnych priznakov bolo, ze som krehka a precitlivela.
u mna to bolo presne ako pise bobsent, tri tyzdne zivot, tyzden trapenie, ale su kocky, co ani nevedia, ze to maju. mne zatial pomaha alternativna liecba, operacia ani hormonalna terapia nevyriesila absolutne nic. zmenila som radikalne stravu, dodrziavam pitny rezim, kazdy den cvicim jogu a Mojzisovu, obmedzila som stres na minimum (odisla som z prace 😀 ), uzivam pupalkovy olej atd. .... 🙂. zatial to funguje, teraz cakam dalsiu ms, tak uvidim. drzte sa, kocky!

riana12
27. apr 2012

@omnia23 a okrem podozrenia s tebou gyndos nieco skusa? HAK alebo navrh na laparku a pod.?

bobsent
27. apr 2012

@leya ani som neverila že tu ešte niekto bude tak dlho zápasiť ako ja 😉 už rozmýšľam nad všetkými možnými alternatívnymi liečbami lebo som s rozumom v koncoch.
ešte mi aj štátnice v máji vyšli presne na deň mrchy ☹ neviem si to predstaviť...a promócie detto 😢
@omnia23 endo ti potvrdí len laparoskopia. na sone ju môže simulovať aj prasknuté a zakrvácané žlté teliesko.

prahaxx
27. apr 2012

@omnia23 nemusi to byt rovno endoska, na bolest staci aj obycajna cysta, obe je na prd, podla veku a rodinnej situacie treba zvazit ako postupovat dalej