Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

anulkaba
17. júl 2013

@kuika Ahoj. Tento istý problém mám aj ja. Pri prvej operácii mi zistili endometriozu 1. stupňa. To bolo pred 4-mi rokmi. Brala som aj ja 6 mesiacov diphereline, mala som nehorázne stavy, nikomu to fakt neprajem. ☹ Po tejto liečbe som konečne otehotnela, lente v 4-tom mesiaci som potratila. Po 3 mesiacoch od potratu som išla na dalšiu operáciu a lekár mi potvrdil to, čoho sa obával adenomyozu maternice. Mám ju na zadnej stene. Pri menzese mám neskutočné krvácanie /veľké kusy krvi/ a o bolesti radšej ani nehovorím. Deti ešte nemám, veľmi túžim, ale zároveň sa aj bojím, aby som znova nepotratila, lebo tú bolesť by som už nezniesla. Neviem čo mám robiť, lekár si so mnou nevie dať rady. Som z mojej situácie riadne na nervy. Viem, čo by mi pomohlo radikálne, ale na to ani pomyslieť, ked ešte chcem bábo ...

anulkaba
17. júl 2013

Ahojte dievčatá, mám adenomyozu maternice, pri menzese mám neskutočné bolesti a krvácam hrozne, hrozne. Viete poradiť, ako zredukovať silné krvácanie ? Ďakujem za každú odpoveď

monculka89
18. júl 2013

Ahojte slecny, tak moj pribeh a dej liecby je pomaly u konca, od poslednej injekcie mam 2 mesiace, 2 vyvolavacky a vcerajsie sono uz ukazuje prichod menzesu. Hned po menzese ma caka operacia v Ruzomberku, drzte palce nech je endo uplne prec a nech tych 8 mesiacov navalov a starosti stalo za to.....

anulkaba
18. júl 2013

Boze,co si my zeny musime pretrpiet. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne monculka 🙂

mirip
22. júl 2013

Ahojte, ak viete poradiť budem len rada, dlho sme sa s manželom snaižili mať dieťa, no ked sa nedarilo prišla na rad pomoc lekára,zistená a preliečené endometrioza, ktorá sa našťastie nevrátila spať, ale vplyvom liekov sa mi urobil na maternici zvnútra myom, no aj napriek tomu som otehotnela a mám dve zdravé deti, Dr mi myom pravidelne sleduje a problémy som nemal žiadne maximálne neprqvidelný cyklus, jeden mesiac kradší, dalšímesiac dlhší a tak sa to strieda no nie je to nič neobvyklé mávala som to aj predtým ked som nemala deti a ani myom, cyklus nepravidelný, tento mesiac to mám ale nejako divné, pretože MS mávam tak 1deň špinenie,2-4silný a 5 nanajvýš 6 dočisťovanie,teraz to bolo tak že 1-2-3 špinenie /no krv nie hnedé/ 4-5 silné a 6 už len krv-špinenie a teraz som po menzese 13DC a špinenie, nekrvácam ako pri menzese ale na toaleťáku je krvoavohnedý fľak, intimka tiež............. Pozerala som príčiny krvácanie v strede cyklu, tehotenstvo neprihcádza do úvahy, krče,bolesti nemám, tak netuším, môže to byť dočisťovanie po takom slabšom menzese, alebo ovulačné špinenie / ktoré som nikdynemávala,skôr som mala ovulačné bolesti ktoré bývali horšie ako tie menzesové a trvali 1deň/ alebo to robí ten myom?????

nelly3
22. júl 2013

@mirip
ahoj, spinenie mimo cyklu je u endometriozy caste, ja to mavam skoro stale, nikedy menej, inokedy aj viacej cca 2-3 dni.

mirip
22. júl 2013

@nelly3 to hej len mne dr endo vylúčil, nevrátila sa mi,tak mi ostáva len ovulačné špinenie alebo to robí myom, tehot.nie to by muselo byťv tomto čase nepoškvrnené počatie 🤐

indiga123
24. júl 2013

@nastasia Ahoj a o ktorom Mudr. - gyn.si počula že je najlepší? Ďakujem indiga

martinkatinka
25. júl 2013

@indiga123 Dr.Bielik z BB je na endometriózu odborník

indiga123
25. júl 2013

Ahojte dievčatá ako ste sa vyjadrili so stresom pred operáciou? Vyšetroval ma MUDr. Slezák v BA, hneď pri sone mi povedal, že mám endometriózu a endometrické cysty jednu na každom vaječníku. Máte s týmto doktorom nejaké skúsenosti? Povedal že buď mám skúsiť najprv s tými cystami otehotnieť alebo že laparoskopia a potom sa pokúsiť. Ja som sa rozhodla že najprv laparo, predsa tie cysty, s tými sa bojím otehotnieť, čo ak by cez teho praskli? Má ma robiť MUDr. Slezák v stredu, mám tam nastúpiť už v utorok. Som neskutočne nervózna, neviem ako sa ukľudniť. Ďakujem

ivec16
25. júl 2013

@indiga123 myslim ze by cez tehotenstvo by nepraskli, skor je sanca ze by sa zmensovali... otazne je skor ci by sa ti s nimi podarilo otehotniet... kedy mas termin? najlepsie je to mat co najrychlejsie za sebou... skus sa nejak zamestnat, tak isto ako ked mas stres aj z inych veci...

indiga123
25. júl 2013

@ivec16 V utorok mám nastúpiť, v stredu ma majú operovať. Stále dúfam v zázrak že tam prídem, pozrú sono a povedia: cysty zmizli, môžete ísť domov 🙂. Vieš povedal, že keby som najprv otehotnela, tak by ma operovali po pôrode, celkom si to neviem predstaviť. Dosť stresu mám teraz, nie ešte že by som musela ísť od malého bábätka. Tie cysty mi našli vo februári, doteraz som to oddalovala. Skúšala som alternatívu, cez bylinky, čaje, obklady, jód, doplnky, liečitelia,..ale cysty nezmizli, zostali rovnako veľké. Mala som zvýšené vtedy ešte vo febr. onkomarkery, teraz mi ich brali znova, sú stále rovnaké.Tak som sa rozhodla to už riešiť a išla som to konzultovať k MUDr. Slezákovi do BA. A on mi povedal toto. Snažím sa na tú operáciu nemyslieť, syn má narodeniny, tak idem chystať oslavu, aby si to aspoň on užil, nechcem aby na mne videl že a bojím, tak hrám navonok hrdinku.

martinkatinka
25. júl 2013

@indiga123 je ťažké na to nemyslieť, ale treba sa zamestnať, ani nebudeš vedieť ako ti to ujde... je to malý zákrok, čoskoro budeš doma a verím, že s lepším pocitom, že tie cysty už nemáš! Veľa šťastia

ivec16
25. júl 2013

@indiga123 to uz rychlo ubehne.. treba sa zamestnat... ja som mala podobne ako ty aj zvysene tie markery.... zachvilu mas potom... a asi to tak bude aj lepsie pre dalsie tehotenstvo... Ja som otehotnela s cystou (nevedala som ze ju mam) a nedopadlo to dobre... takze myslim, ze to tak bude lepsie ked to spravia teraz... drzim palce nech vsetko dobre prebehne bez komplikacii....

indiga123
25. júl 2013

Ďakujem dievčatá

indiga123
26. júl 2013

Ahojte. Ešte sa chcem spýtať či niektorá z Vás vyskúšala čínske bylinné tampóny, vložia sa dovnútra na 3!!dni, nejaká baba na inom portály písala že jej vychádzali časti sliznice, že to vytiahne aj cysty. Keď som sa chcela niečo bližšie spýtať, tak sa viac neozvala. Tak neviem mám pocit že to bola iba reklama. Skúsila ste to niektorá?

yukki
26. júl 2013

@indiga123 ja som ich mala. Sliznica odíde, cysta ostala, ale dá sa s ňou žiť. každopádne žiadna kandidóza a podobné chuťovky nevydržia....odídu spolu so sliznicou.

indiga123
26. júl 2013

@yukki Ahoj, práve som ti písala aj súkromnú správu v téme na bylinné tampóny. Mňa idú kvôli tým cystám operovať v stredu, tak som to chcela skúsiť rýchlo ak by to naozaj zaberalo na tie cysty. Ale ako píšeš tebe cysta ostala. Neviem síce či by som to dostala v nejakom bio obchode kamennom alebo v lekárni, pretože poštou z njakého e-shopu už nestíham.Ako vyzerala tá odchádzajúca sliznica? Vybrala si si to po 3 dňoch, nesvrbelo ťa to medzitým?

yukki
26. júl 2013

@indiga123 kukaj, oskúšaj, uvidíš. A stačí po operácii, keď už teda máš naplánovanú. Ja by radšej každý polrok na operáciu takúto šla, jak opäť brať hormonálnu liečbu Dipherelinom abo Lucrinom.....

annetty
2. aug 2013

Ahojte baby. Chcem sa vas opytat, ci uz bola niektora z vas 2 x na velkej operacii endosky 4.stp. A ci uz niektora z vas bola operovana vo Vyškove? Dakujem moc za odpoved 😉

rks
2. aug 2013

@annetty Ja asi budem operovana druhy krat. Bola som v oktobri 2012 a uz zas to vyzera zle, aj ked beriem lieky. No stale dufam, ze zaberu a operacia nebude potrebna.

zuzika84
2. aug 2013

@annetty....ahoj..ja som bola práve operovaná na endometriozu už tretí krát. Takto týždeň som bola pod nožom. Operovali ma vždy laparoskopicky.Teraz to sice vyzeralo,že ma budú musieť operovať rezom,ale sa im to podarilo nakoniec laparkou. Ja som bola dva krát operovaná v Trnave. Teraz som sa dostala k okdborníkovi, pánu doktorovi Slezákovi a ten ma operoval v Národnom onkologickom ústave na Klenovej.Ale som velmi spokojná.On je v tomto veľký odborník.

annetty
5. aug 2013

@rks
@zuzika84 dakujem baby za odpoved. Ja som uz mam par lapariek za sebou a minuly rok som mala tazku operaciu u Slezaka. Mam 25-30 cm zips od hrudnika az po...Operaciu mi nikto nechcel spravit, Slezak a chirurgicke oddelenie na onkologii ma nakoniec zobrali. Som povedala, ak toto este raz budem musiet absolvovat, tak radsej zomriem.....a nech sa paci, mam pred sebou este vacsiu operaciu 😢 Ze druhy krat taka velka operacia nemusi dopadnut dobre....a ked mi to uz par lekarov potvrdil, tak je mi na grc a do placu z toho, kedze nemam este deti a strasne by sme chceli mat. Ja som len bola zvedava, ci uz nemala niektora 2 x resekciu (nie laparku). Mne kvoli endoske vybrali strasne vela z criev, aj z hrubeho aj z tenkeho. To ma tak este netrapi...to len nenormalne boli po operacii....lenze mi povedali, nikto negarantuje, ze ake zenske veci mi nechaju☹....lebo po operacio su tam zrasti a je to uz dost narodne druhy krat rozlustit, co je co...☹ Stacilo by mi ak by mi nechali aspon maternicu a stvrtku vajecnika ☹ Preto uz ma posielaju do ciech...ze vraj tam sa deju zazraky 😉...tak budeme sa modlit a verit...🙂

zuzika84
5. aug 2013

@annetty júj to ma mrzí,že to máš až v takom zlom stave, prečo sa tá pliaga tak skoro vracia a po takej veľkej operácii ako si mala ty, by človek povedal,že sa to tak skoro nevráti,ked to všetko vyčistili...ale tak nádej zomiera posledná..treba veriť,že to bude dobré a bábatka sa dočkáme,lebo aj mi by sme veľmi chceli 🙂

indiga123
5. aug 2013

Ahojte dievčatá. Potrebujem poradiť. Dnes ma pustili domov po laparoskopickej operácii endometrických cýst domov. Včera mi vyberali tú drenážnu hadičku. Ako dlho ste krvácali po operácii, primár mi povedal že je to individuálne.

prahaxx
5. aug 2013

@indiga123 nechcem Ta strasit, ja som krvacala vyse 2 mesiacov, az ked som nastupila do prace, az potom to preslo.. ale mala som operaciu v zime, to sa vsetko tazsie hoji... vela zdravia !!

indiga123
5. aug 2013

@prahaxx Ďakujem za odpoveď a nebála si sa že stratíš veľa krvi, pripravili ťa dopredu koľko to krvácanie môže trvať?Tiež ťa operovali na endometrické cysty laparoskopiou?Aj ja ti prajem veľa zdravíčka

lenka188
5. aug 2013

Ahojte, som tu nova. S mm sa snazime 1 a pol roka o babatko, dnes sme boli prave na prvej konzultacii v CAR a doktorka bohuzial potvrdila, ze ma podozrenie na endometriozu 😔 . Caka ma diagnosticka laparka. Aj som to cakala, hlavne kvoli tym strasnym bolestiam kazdy mesiac. A to moj gynekolog tvrdil, ze endo urcite nemam, ze to by videl na UTZ... Teraz by som ho najradsej poslala niekam...Chcem sa vsak opytat, hormony sa po laparke beru vzdy? Aj ked chcem otehotniet, tak budem musiet cakat min. pol roka? Alebo sa da aj skor? Dakujem za kazdu odpoved 🙂

zuzika84
5. aug 2013

@lenka188 ahoj. Mna operovali na endometriozu už tri krát. Naposledy minulý týždeň. Ja som hormony nebrala ani raz. Vždy mi radili čo najskôr otehotnieť. Čo sa nepodarilo doteraz. Myslím, ked sa chce otehotnieť ,tak že to nedávajú. Najlepšia liečba na endošku je tehotenstvo. Ono najväčšia šanca na otehotnenie je hned polaparke,keď je to tam čisté.Bud nechajú nejaký čas prirodzene,alebo umelým oplodnením. A keď už chodíte aj do CAR. Aj mna poslali už na túto tretiu z CARU.A hned po laparke mi kázali prísť na späť,že sa dohodneme čo ďalej..

lucka_220809
5. aug 2013

@lenka188 zvlastny lekar to bol, lebo prave endometrioza nie je poznatelna z UZV pokial uz nevytvara nejake viditelne cysty... ja som nemala ani len priznaky a nasiel ju az dr. v CARe, ked sa rozhodol pre laparku, kedze dovod sa u nas nevedel najst... neliecil ma hormonmi, hned som sla do stimulacie, a akurat som mala mat zajtra vklad, ale som skoncila s OHSS.. no, tak vela stastia, hlavne, ze ti na to dosli... resp. dosli vlastne? vravis, ze ma len podozrenie...