Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
15. sep 2009

Ahojte,prajem pekny den 🙂

Janemari - 🙂, super, ze sa jej uracilo ukazat sa 😀

Ja som posledne tyzdne trosku "zmensovala" brucho, lebo pocas tej liecby sa vzdy nasiel niekto, kto mi chcel gratulovat k tehotenstvu. 😠 Vcelku sa dari, jej to iste trosku pomenej, ale rozmyslam, ze zacnem skusat posledne rady o stravovani objavujuce tu v temicke.
Napriklad soja - tu milujem od detstva a jedla by som ju kazdy den ☹. Vcera som si citala na nete o nej trochu a veruze naozaj zvysuje estrogen, co pre nas nie je pozitivna sprava a pre muzov jej tiez dost nebezpecna a to my obaja sme milovnici soje ☹.

evina0
15. sep 2009

jane ako citam tak ta lutearna faza nesklame a presne do 14 dni od ovulacie mrcha dojde to znamena ze cyklus nabehne az po ovulacii 😉
dahra netrap sa s KG navyse ja mam asi 6 ci 7 od celkoveho snazenia sa este pred liecbou som s duphastonu cosi nabrala a liecba k tomu len dopomohla.kazdy kuka toez na mna ze som tehu a ja vravim len ze nie ale mam sa skvele a ked je miekto otrvani poviem ze aj so stresu sa pribera a toho som mala bohate ci v praci ci pri stavbe a mam v pazi 😀 no pytaju sa to len zvedavci ale ti co ma poznaju ani slovko 😉
tak sa zatial s vami lucim idem stravit pol dna zehlenim a poobede ideme na turu na bicykloch nech tie KG lezu dole -prajem Vam krasny dnik 🙂

luko
15. sep 2009

dahra: ja tiez soju mam moc rada, ale kedze ju neviem moc dobre urobit, resp. mi chybaju recepty, tak som sa obmedzila na tofu a obcas si ju dam v restike, takze ju nejem tak casto akos i myslim, aby skodila,
inak je to skoda, ze v tomto nam moc nepomaha...z bruska si nic nerob, u mna tiez to nie je buhvico, ale vhodnym oblecenim maskujem 😀 a od utorka mam kalanetiku, tak snad sa to troska zmensi, ked aj o par cm.

janemari
autor
15. sep 2009

Ahojte 🙂
Tak mrcha je taka ako ma byt,pustila sa naplno a tecie a tecie.Je to skratka prava mrcha a nie umelo vyvolana kedy je len slabe krvacanie.A bolest?Da sa zniest a to vdaka pupalkovemu oleju a zenskemu caju.Ked mi zacali vacsie bolesti som si dala najprv kvapky a potom caj a ustupilo to.Len som unavena a kedze mam anemiu musim si dat este zelezo aby sa mi tvorila nova krv,lebo krvacanie je silnejsie.Ale som spokojna dnes mam volno takze oddychujem.A tesim sa na ovulku a snazilkovanie. 😉

katie233
16. sep 2009

Ahojte, prišla som vás pozdraviť a posunúť vyššie. Boli sme až na konci tretej strany 😖. Janemari, tak ako? A ostatné? Nič nové? Ja nemám nič, mrcha si dáva načas. Ale bolesti sa stupňujú 😖. Pekne mi to postupuje, už ma bolia aj kríže 😒. Som z toho riadne znechutená 😖. Ja som ovuláciu ešte asi nemala, dole je stále sucho, bez gélu sa nikam nepohneme. Ani hlien som ešte necítila.

Janemari, ty si mala nejaké prejavy ovulácie, keď si robila testík?

jani2
16. sep 2009

katie - fúj, tie bolesti krížov poznám, nie je to nič moc, tiež mi to dokáže poriadne znepríjemniť deň 😝

nastasia
16. sep 2009

ahojte,
ako sa mate<
jane, gratulujem k uzasnej sprave 🙂 tesim sa stebou. u mna ovulacia prebehla, minuly tyzden som volala doktorovi, tento cyklus som mala nejaky kratsi, mrcha dosla uz na 27.den. predtym som mavala bolesti uz tyzden pred mrchou a teraz nic az tesne predtym ako som dostala a pocas ms, ale zas sa na mne pekne vyvrsili 🙄
tento mesiac to vychadza hlupo, ze akurat pocas ovulacie nebudeme s priatelom spolu 😒

katie233
16. sep 2009

jani2 - tie bolesti dôverne poznám aj ja. Preto som sklamaná, že sa znovu objavujú, pretože moja otázka doktorke po prvej operácii bola, či keď mi odstránili zrasty z malej panvy, a odstránili ložisko, čo mi tlačilo v oblasti krížov, či prestanú tieto bolesti, tak povedala, že určite áno ☹. Ale neprešli, a keď to takto bolí, a ešte neviem, kedy dostanem mrchu, tak čo to bude cez MS 😖

nastasia, nevadí, možno ovulácia bude skôr alebo neskôr a zadarí sa 😉

tulipanike
16. sep 2009

cafo, ako zijete, babenky?

co noveho? nejake dobre spravicky?

vanesska
16. sep 2009

ahojte babule,

tak ja len skok sem na chvilu... bo roboty vyse hlavy... bleee 😝

ika... no akupunktury sa nebojim... tie ihlicky ani nie je citit ked ti pichnu a je to prijemny relax...
okrem toho aku ma 4 tisic rokov staru tradiciu na vychode takze asi to naozaj ma nieco do seba...
a moj doktor tym napriklad velmi uspesne liecil aj male deti dokonca aj uplne malinke batolata takze skodlive to urcite nie je 😉

janemari... ten pupalkovy olej by sa mal uzivat 1 kavova lyzicka 2x denne... drzim palce nech ti pomoze...! a gratulujem k mrske... 😉

pekny dnik... este vas cez den kuknem

luko
16. sep 2009

ahojte, ja mam ya sebou dalsiu poloprebdenu noc...to potenie je strasne 😒 dufam, ze ked uz je pracovny tyzden to bude lepsie tou unavou so spanim

pekny dnik inak 🙂

evina0
16. sep 2009

luko uz to asi zacina ja som takisto len bdela a lebo nespala a nervozne sa prehadzovala vedla manzela a potila.najlespie sa spi pri otvorenom okne aj ked je kosa len mm tak trpel na krize ale vydrzal to pre mna 😉 a ked dodje aj nechut na sex tak koniec ☹ dole sucho a pozitok so sexu takmer ziadny.prajem aby ta aspon toto obislo 😉 ale stale som si vravela dala som sa na boj a pre babenko spravim vsetko a liecba zbehla jak voda.
U mna zatial ziadne novinky akurat som si uz vybrala termin na laparku ak pojde vsetko podla planu tak az po druhej mrske pojdem na nu to vychadza koncom oktobra teraz by som to uz nestihla vsetky predoperacne vysetrenia 😖.jedine co u mna postrehujem ze ma pobolievaju cez den vajecniky a nemam husty hlien ako v minulosti po ovulacii a BT je tentokrat uplne odlisna nez v minulosti. ale to bude asi po tej liecbe 😉
Katie sakra preco ta tie bolesti nenehaju na pokoji ..ja este uvidim ako sa to v case mrsky vystupnuje bolest v krizoch som mala len v case ovulky zatial s nimi mam pokoj 😉

renka1801
16. sep 2009

Ahojte. Evina0 ja mam tiež termín laparoskopie, bola som sa teraz objednať.Mam zrasty, a asi opať ložisko endometr... a idem aj na zistenie priechodnosti vajcovodov. Nemáte niektorá skúsenosti ako operuje Dr. Hartel a kae to je v nemocnici v Dolnom Kubíne. Alebo v nemocnici v Čadci.Dakujem

evina0
16. sep 2009

renka s tym lekarom ti neporadim lebo nepoznam..a teba uz raz operovali na endom.?? a ak ano kedy a brala si aj liecbu??napis cosi o sebe ak chces nech sme v obraze 😉

renka1801
16. sep 2009

ja som tu už písala priebežne vás čítam ale už menej prispievam .Myslím že sme spolu tiež písali v teme profertil.Bola som už v r. 2007 na LPS zobrali m pol laveho vaječníka, mala som polročnú liečbu Lucrinom, potom som bola opať o rok na odstránenie polypu na maternici, a teraz idem zasa na tu LPS. ako som písala vyššie. Snažíme sa otehotnieť od r. 2006 a nič začali sme chodiť do Heliosu v Martine , muž ma tiež zly spermiogram dava si ten profertil ale moc tomu neverí. takže tolko.

evina0
16. sep 2009

renka uz spominam .snazite sa dlhsie mi od jun 2008 ale akosi uz temu dieta beriem s rezervou.ides na laparku do MT? ja som tam bola a zase tam pojdem ale asi az koncom oktobra po dalsej mrske.a ja uz manzela nenutim brat profertil aj ked ho beriem celkom poctivo( boli dni kedy zabudol ale ja som mu to uz nepripominala..nechcem to uz riesit) verim ze to raz pride a hotovo.pozitivne je ze sme opet zacali cykloturistiku a mame cas na seba tak to vyuzivame inak by sme na bicykle s bruskom nemohli 😝 😀 😀 🙂

janemari
autor
16. sep 2009

Ahojte,ja som tu len na skok lebo mam pobednu.Tak mrska prebieha asi tak prvy den take normalne krvacanie bez bolesti,druhy den silne krvacanie a bolest mierna som bez ibacov a treti den mrska normal ako v prvy den a bez bolesti.Takze cakam ze bude pomaly ustavat.Uz som sa objednala k operujucemu dokimi a idem 29.9.tak dufam ze uz tam naozaj aj bude a ja budem mat cierne na bielom na com som.Ci to pojde prirodzene,ci len umelym alebo ci to vobec pojde.Ale tak ci tak sa budem snazit prirodzene.A pokial ide o ovulku mala som plodny hlien a pocit vlhka az mokra.Ale kedze som si uz predtym sledovala cyklus vedela som ze je to ono a testik to len potvrdil.A k mojej dokine idem az 26.10.ale to budem po dvoch cykloch a mala by mi brat krv na onkomarkery.Tak zatial pa pa

katie nezufaj aj zebe dojde mrsina aj ja som mala bolesti v krizoch pred mrchou.

vanesska viem olej papam rano a vecer.No ked vstanem okolo 10.00 tak mam rano 😀 ale zase chodim spat okolo 23.00 takze sa to vyrovna

renka1801
16. sep 2009

Na laparku som sa objednala do Čadce, ale zvažujem aj možnosť že by ma robil moj gyn dr, Hartel v Dolnom kubíne.Zistujem na nete skúsenosti.s týmito nemocnicami. Na tých dvoch zakrokoch som bola v Trstenej, tam som bola spokojna, len sa mi nechce tak daleko opať cestovať.

jani2
16. sep 2009

katie - neboj pri MS to už horšie nebude, aspoň u mňa to tak bolo, ale bohužiaľ ani u mňa bolesti krížov neprestali a to mám po tehotenstve a kojení ☹ Nuž čo už, asi sa ich zbavíme, ak až budeme v prechode 😝 Inak, tiež som čítala, že bolia vtedy, keď už je tkanivo poškodené, no ale pri tej mrche nie je divu 😒
renka - ja moc s dr. Hartelom dobré skúsenosti nemám, konečne som otehotnela po IVF, čakala som dvojičky a krčok sa začal vraj skracovať. Tak ma dr. operoval v d.kubíne (robila sa serkláž), ale po zákroku začali problémy, proste infekcia nemocničnou baktériou - klebsielou a všetko išlo dolu vodou. doteraz mám pocit, že si ma tam nikto moc nevšímal i keď prostredie milé aj sestričky faj, Hartel ma prišiel pozrieť len tak v behu s aktovkou v ruke a vždy na odchode. A potom z tej infekcie v 26tt odišla plodová voda jednému bábätku a bolo zle. Nejdem sa rozpisovať, proste jedno bábätko mi umrelo a druhé dievčatko Janinku mám doma a je to moja šikulka,napriek tomu, že sa narodila tak skoro. Aj som zvažovala zažalovať nemocnicu, ale potom som sa na to vykašlala...a dr. som odišla, myslím, že aj keď je skúsený lekár, má už toho až moc nad hlavu, nestíha a potom sa robia takéto strašné kiksy. ☹
Evina - babule, vy všetky píšete aké boli tie návaly tepla hrozné, ale ja som asi výnimka. Mne sa to celkom ľúbilo, vždy mi je skôr zima, tak mi bolo príjemné, keď sem-tam prišla vlna horúčavy 😉 a ani inak mi nič nebolo, skôr som si užívala bezbolestné obdobie, len ten sex nebol veru bohviečo ale dalo sa.

jani2
16. sep 2009

Jane - tak som moc zvedavá čo ti povie, dúfajme, že len dobré informácie 🙂
ranka - aj ja som bola v Trstenej, tiež mi tam bolo fajn,primar Told bol v pohode, bolo vidieť, že sa o pacientku zaujíma, bodaj by som tam išla aj na tú serkláž a nie do toho hnusného D. kubína, len tá diaľka ☹

renka1801
16. sep 2009

dakujem jani2 za tvoju skúsenosť. Ja som k Hartelovi prestupila len tento rok vo februári. ale zatial som bola spokojná. Viem že sa za tu oper. v D. kubíne pripláca, a zo dve kamošky mi tiež povedali že neboli spokojne so starostlivosťou.

evina0
16. sep 2009

jani tak bud rada ja som mala navaly asi po 2 injekcii ked vonku bolo 35 stupnov alebo som vypila moju obludenu teplu kavu ci cas a kedze to bol des nerada nato spominam ale asi po 4 injekcii som si zvykla a potom som mala uz len jednu 😀 a teraz mam klud a som rada ze konecne sa necervenam pred ludmi v praci ci si nemusim sadnut lebo dakedy tie navyly boli take hnusne ze mi asi klesol tlak a tocila sa mi hlava.netesim sa veru do prechodu ale to bude za par rokov 😀

jani2
16. sep 2009

fíha, takže sa už aj pripláca? a prosím ťa za čo? veď takéto operácie by mala poisťovňa hradiť! niekedy sa až rozum zastavuje, na čom už idú niektoré nemocnice zarábať (alebo niektorý lekári?)......inak ja som si u Hartela platila nadštandartnú tehotenskú kartu za 6 000sk!.....ale po tej katastrofe mi 1000 Sk vrátil (to však bolo úplne na smiech keď si pomyslím, že som v tehotenstve bola u neho len 3 x, aj to boli prehliadky predpísané poisťovňou, čiže hradené), najradšej by som mu ju niekam hodila 😒 ...mal sa starať keď bolo zle. NO, raz mám na neho zle srdce, radšej už nejdem písať. Dúfam, že tebe všetko dobre dopadne, viem aké je nanič takéto rozhodovanie a ja som ti to asi moc neuľahčila.

jani2
16. sep 2009

Evina - ja s prechodom počítam tiež celkom skoro, mama aj babka ho mali v 55 rokoch, ale pri mojich vaječníkoch?! 😖 Tiež si myslím, že mi ich skôr či neskôr kvôli endoške vyoperujú ☹ Ale čo už sú aj horšie choroby! ..no a také návaly tepla ti nezávidím, ja podľa tohto súdim, že môj prechod bude celkom v pohode 😅 ...aspoň dúfam.

katie233
16. sep 2009

jani2 - u mňa PMS začínal tak 3 dni pred očakávanou menštruáciou, a pekne sa stupňoval na intenzite. Bolesti zvyčajne ustúpili tak 2. deň mrchy. A kríže boleli počas všetkých dní. Ale ja som mala toho viacej 😖.

renka1801
16. sep 2009

jani2 Dr.Hartel vraj nemá zmluvy s poisť. takže si dosť toho platíš sama. A za to že vycestuje a operuje tak sa vraj platí v sk 3.500. som už objednaná u nás Ca. ale ešte uvidim čo a ako.

evina0
16. sep 2009

jani ja uz navaly nema ved som davno po liecbe 😀 😀 len ma bolie vajecniky stale 😒

dahra
16. sep 2009

Ahojte,
vidim, ze riesite vedlajsie ucinky - navaly. Este doteraz stale chodim v tricku bez svetra aj rano, aj vecer. V noci sa mi celkom dobre spi, nepotrebujem uz okno otvorene a ani sa nebudim. Mne v lete okrem navalov bolo zle z tlaku - mala som non-stop tep vyssi ako 100 (vraj norma je do 70) v pokoji. Boleli ma klby - rano som chodila ako kriva a od bolesti som nemohla doslapovat. Takze Jani, v tomto sa zhodujem s Evinou, ze to bolo hnusne. Kavu somuplne prestalapit v juli, ale mozno zasa zacnem, ked to bude v praci hekticke 🙂

Ako som ja doteraz pisala, ze mne vajecnik spi, tak posledne dni riadne vyvadza. Stale ho citim, pobolieva a mam ovulku - tolko hlienu som jakziv nemala. Trva to uz dobre 3-4 dni. A my sa nemozeme ani snazilkovat. Vyrovnavam sa s tym, ze tento rok vsetko hra proti nam. 😔 Rozmyslam nad inseminaciou, uz som sa objednala do centra na koniec septembra - este pohovorim s manzelom - uf, neviem, ako bude reagovat. Dnes ho len pustili domov, chcem mu trochu casu dat....

jani2
16. sep 2009

Evina - aj mňa stále bolia vaječníky, už síce omnoho menej ako uprostred cyklu, ale cítim ich. Bojím sa aby sa mi zas nevytvorili cysty 😖, tak som si kúpila dnes aj Indonal, vraj je super na ženské veci, no uvidím,len sa mi nohy podlomili z tej ceny - 52 EUR 😒 .
Dahra - takže inseminácia, a bude to pravdepodobne s darc. spermijami, ak si dobre pamätám. Ja neviem, mne by bolo manžela ľúto, ale na druhú stranu chápem, že sa tiež bojíš ten hnusnej endošky a pri nej je každý mesiac dobrý, zvlášť teraz po liečbe
..inak ten olej je ble 😝 Manžel mi kúpil ten vo fľaške, 2x som si ho dala len tak lyžičkou a druhý krát som sa skoro povracala 😅
renka - pokiaľ som k nemu chodila, tak ešte zmluvy mal, nevedno čo sa stalo, s kým sa pohádal 😎 (inak ani v Martine pre neho nemali pekné slovo, keĎ mi dávali dole steh, tak dr. povedal, vraj načo ma zašívali, vraj kŕčok je pevný, no netrafil by vás šľak 😖 )

jani2
16. sep 2009

Evina - a ešte som zabudla, viem, že máš po liečbe, len ten môj príspevok som blbo napísala - v prítomnom čase 😀