Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

orchidea0
9. apr 2012

@yukki dakujem. inak byvaju tieto cysty aj zhubne?

yukki
9. apr 2012

Mne vysvetlil mudr že endometrióza je nezhubné ochorenie...no veď keď sú naplnené krvou, tak nezhubné.

ria191
10. apr 2012

@lucecita prepáč nemohla som ti odpovedať, ale vidím, že kočky sa o to postarali 🙂 . Ja som tiež toho názoru, že ak sa dá a nemáš bolesti tak smelo do toho. A neboj sa, ak sa to nepodarí tento cyklus tak sa to podarí na ďalší. Verím tomu. Potom daj vedieť ako to všetko dopadlo 🙂 . Držím ti veľmi palce.

orchidea0
11. apr 2012

@yukki aj endometriozna cysta je nezhubne ochorenie?
Kocky, nestalo sa vam, ze ste pred laparkou ochoreli? presunul sa vam termin?

ria191
11. apr 2012

@orchidea0 mne sa to nestalo, ale nesmie byť nádcha ani bolesť hrdla lebo ti pri narkóze môžu zaviesť infekciu priamo do pľúc a to je nebezpečné.

yukki
11. apr 2012

@orchidea0 nezhubné.

leya
12. apr 2012

@orchidea0 ahoj! ja som pred laparkou ochorela, nemala som ani zapalene hrdlo, len zvysenu teplotu a tiez mi vysla velmi mierna anemia na predoperacnom, ale nie je problem, preobjednaju ta na iny termin. drzim potom palce! 😉

leya
12. apr 2012

@orchidea0 co sa tyka zhubnosti, endometrioza je nezhubna, ale doktor mi vysvetlil, ze je povazovana za jeden z prekanceroznych faktorov, co znamena, ze zvysuje riziko vzniku onkologickeho ochorenia na pohlavnych organoch (podobne ako helikobakter pylori nesposobuje rakovinu zaludka, ale moze prispiet k jej vzniku, a preto ho treba liecit) 😉 hlavne na to netreba mysliet.....je milion pripadov, ked lekari nieco tvrdia (samozrejme pesimisticke) a nie je to pravda 🙂

leya
12. apr 2012

btw, ja osobne som si vyhladala kopu vedeckych clankov na temu endometrioza a onkologicke ochorenia vajecnikov a vysledky su dost rozporuplne, takze to beriem tak, ze doktor len "strasil" 😉

lucecita
12. apr 2012

@ria191 ďakujem za odpoveď a vôbec nevadí, že až neskôr 😉 cením si každý jeden názor v hocijaký čas 🙂 už sme začali so snažením, bolesti nie sú žiadne, tak sa pokúšame...neviem či je to tou laparkou, ale dnes som už 15DC a ešte som nemala ovu 😠 meriam aj BT, tak posielam graf http://www.fertilityfriend.com/home/lucecita uvidíme ako to bude neskôr, ale keksíkovať môžme ešte tak 3 dni, nakoľko pondelok idem na kontrolu na gyndu a bude mi robiť aj sono, čiže nedeľu si musíme dať kľud 😀 tak dovtedy musí prísť 😉

ria191
12. apr 2012

@lucecita ozaj sranda zrovna som si pozrela ten graf ovulke sa nejako nechce. Som zvedavá čo ti povie v pondelok na sone. A prečo si musíš dať v nedeľu pauzu? Ak ti bude robiť iba sono tak pauzička vôbec nemusí byť 🙂 🙂 🙂 .

orchidea0
12. apr 2012

@yukki
@leya tak teraz vaham ci je to zhubne alebo nie. Bohvie kolko tam mam tu cystu. Pred 2r. som mala porod a po 2r mi robil sono gynekolog. A za aky cas ti dali novy termin? ja na tento cakam od januara.

leya
12. apr 2012

@orchidea0 nechcela som ta vystrasit, asi som sa zle vyjadrila....cysty su nezhubne, aj endometrioza je nezhubna, neboj sa 🙂 ja som bola na laparke v sliaci, takze s novym terminom nebol problem, akurat som si musela dat do poriadku anemiu, takze sa to posunulo o 6 tyzdnov, normalne by ma objednali o 2-3 tyzdne.

lucecita
12. apr 2012

@ria191 no lebo ma bude pozerať a viem, že deň pred návštevou gyndy by sa nemalo keksíkovať...či môžem keby náhodou? ja neviem... 😀

orchidea0
12. apr 2012

@leya uplne mam depku z toho, ze sa mi blizi termin. ja to nezvladnem bez mojej malej lasky. takze sa nemam coho bat? cysty a endoska je teda nezhubna??

ria191
12. apr 2012

@lucecita jasné že môžeš "musíš" 🙂

leya
12. apr 2012

@orchidea0 ano, urcite, neboj sa, zvladnes to, ani nebudes vediet ako, a bude to za tebou 😉

orchidea0
14. apr 2012

@leya najhorsie bude odlucenie od dietatka a cakat na vysledok. bojim sa toho najviac. budem im tam revat za malym

capuletka
15. apr 2012

Ahojte, prisla som vas opat po dlhsej dobe pozriet. Vidim, ze sa nam znova rozsirili rady... Ja dnes musim prispiet negativne...mam po polrocnej liecbe. Hned o dva dni mi prišiel menzes (teda dnes) a bolesti su poriadne ☹ Totalne som nestastna... Bojovala som hlavne za to, nech prejdu tieto stavy bolestive...a je to tu... Este si tak nahovaram, ze snad len preto ze su to "prve" po dlhej dobe.. No uvidime 😖

gotana
15. apr 2012

@capuletka Ahoj, ozaj? Moja MS stale nikde. V pondelok idem k dokymu asi na vyvolavacku.

capuletka
15. apr 2012

@gotana Ahoj moja...tak tak...Lenze to asi preto ze som mala iba 3 mesiace tie injekcie a potom som zmenila na tabletky...(dalsie tri mesiace), tie asi nemaju az take ucinky ako injekcie... ako som ti aj pisala, mna posledny mesiac riadne bolelo brucho...z casu na cas ale stale castejsie...v noci a tak...mala som pocit ze uz je to cele na spadnutie... predvcerom vecer som mala poslednu tabletku a dnes bum...mi to pride by taka klasicka reakcia ako ked si oddalujes kramy (na to su tieto tabletky aj urcene...)... Ale bolííííí a bolíííííí....
Kolko uz mas dni od injekcie?

pink_lady
15. apr 2012

kočky...endo je nezhubne ochorenie 🙂 ale...ako to tu citam - moju povodnu matersku temu ...najlepsie co mozete urobit, zmierit sa s tym za vo vacsine pripadov vas bude sprevadzat, vratane bolesti do prechodu 😝 fakt boli casy kedy som sa desila kazdej jednej MS ...vlastne uz ovulky lebo odvtedy az do MS som mala neskutocne bolesti...no, vlastne, mavam ich doteraz, ale uz som sa s tym akosio vyrovnala 😝 aj teraz mi ide brucho rotrhat bo sa mi ma spustit mrsina jedna 😠 a čo sa tyka babatka...ked to bude mat prist, pride... 😉 ja aj ostatne kocky co sme kedysi daaavno zacinali v tejto teme sme dokazom 😀 😵

gotana
15. apr 2012

@capuletka tak nebude to len tento cyklus takyto bolestivy kvoli tym tabletkam? Od poslednej injekcie som 95 dni.

capuletka
15. apr 2012

@gotana mam taky pocit ze som tu citala aj viac dni, kym po injekciach babam dosli.... Ale asi by som bola na tvojom mieste tiez uz nervozna a "otravovala" by som doktora... 🙂
Mozno mas pravdu, dufajme....ale som z toho cela nestastna...mam pocit, ze vsetko bolo zbytocne....este ked sa tu pisu take veci, ze s tym sa treba na cely zivot jednoducho zmieriť... Ach, fakt hrozny den...

oknosmas
16. apr 2012

@gotana ja som mala len jednu injekciu..ostatne som potom odmietla...napriek tomu mrcha po nej nedorazila tri mesiace....a ku koncu ma velmi bolievalo brucho..ako pred mrchou...tiez som sla za dokym...dostala som dve vyvolavacky...v priebehu dvoch tyzdnov... sliznica bola velmi nizka..nebolo z coho mrchovat...asi to chce fakt len velku trpezlivost a silne nervy..viem, ako sa asi citis. drzim palec

chorucka
16. apr 2012

@capuletka ahoj ja mam ties endo Na m.mechury liecila som sa pol roka lucrinom a ked mala prist mrcha tak som len spinila asi 3 cykly za sebou ale bolesti ziadne lekar povedal ze nie vzdy musim krvacat Potom mi pichol vyvolavacku a tie hnusne bolesti sa vratili A zase ked som sa rozpravala z primarom tak on povedal ze kazde oddialenie mrchy je vlastne taka liecba endometriozy takze bud rada ze este nemas mrchu

yukki
16. apr 2012

@gotana ja som dostala 99 deň po poslednej injekcii.....

capuletka
16. apr 2012

@chorucka no ja praveze mrchu uz mam...taku slabsiu ale bolestivu poriadne 😠 😠
a ako to ide u teba dalej? bolesti pri kazdej mrche?

orchidea0
16. apr 2012

Uz sa mi to blizi. Kocky ja sa strasne bojim tej laparoskopie 😢

capuletka
16. apr 2012

@orchidea0 Neboj, samotna laprka nie je nic strasne...nemusis sa bat a stresovat... vsetko dobre dopadne ...a aspon ze budes vediet na com si ..