Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

omnia23
2. máj 2012

@bobsent bodaj by si mala pravdu 😉 V piatok idem k dokymu uvidim co a ako,navyse mam ovu a neskutocne ma boli pravy vajecnik,akoby mi niekto sedel na nom,bolest az do krizov ☹

bobsent
4. máj 2012

@omnia23 môže ti aj prasknúť žlté teliesko, to spôsobuje často také bolesti a na sone vypadá potom ako endo cysta. mne to povedal Války v Iscare. držím moc palce!!!!

orchidea0
4. máj 2012

babulky, rada by som sa spytala: nemam este vysledky z histologie, ale ked ma operoval zastupca primara, videl pri laparoskopii, ze tam je nieco podozrive a tak??? depkujem

ria191
4. máj 2012

@orchidea0 jasné keby bolo niečo zlé už to dávno vieš takže to budeš mať určite v poriadku keď to ešte nie je 🙂 🙂 🙂

martinkatinka
4. máj 2012

@bobsent čau.. ja mirenu mám rok... a práve z dovodu, aby som bola ako tak za vodou, ale poviem ti, než som sa dopracovala k tomu, ako mi je teraz, som mala kopec problémov.... Ale tak mne ju dali aj kvoli tomu, že mne už zakázali deti, hoci pri endoške počať je sakra problém....

martinkatinka
4. máj 2012

@orchidea0 a čo ti predbežne povedal? že má podozrenie, videl niečo alebo ako sa vyjadril? Keby tam niečo bolo, asi by to aspoň naznačil, že toto možeš očakávať. Ak by nevidel nnič, isto ti nič nehovoril, aby ťa zas zbytočne neplašil.

riana12
4. máj 2012

@omnia23 co noveho? ako si dopadla u gyn?

orchidea0
4. máj 2012

Po akej dobe ste mali styk po laparoskopii?

omnia23
5. máj 2012

@bobsent to ano to je sice pravda,ale ja to mam dlhsiu dobu cca 6 mesiacov,vcera sme sa o tom blizsie bavili a doky mi povedal,ze to moze byt sposobene aj tym,ze som mala viackrat potlacený zapal apendixu a to moze vyvolavat v jeho okoli zrasty,a tie mozu bty tym padom aj na vajecniku,ktory ma dost casto pobolieva.Co ma dost zaujalo,toto som napriklad netusila ze je to mozne.Mna totiz vajecnik nebolieva len pocas ovu...Samozrejme moze to byt sposobene aj endoskou
@riana12
@bobsent takze ako ste mi pisali aj vy a aj co som vedela,jedina moznost je laparka...Predbezny termin mam na MDD,to je prvy postup a prva vec co treba urobit.Rozhodujem sa ale kde podstupim zakrok.Doky mi vsetko povysvetloval,par veci som uz vedela odtialto co ste popisali....Ale bojim sa ☹

riana12
5. máj 2012

@omnia23 no vidis, aj to moze byt pricina... takze ides do laparky? a bavili ste sa aj o tom, ze ak by to bola endo, co bude s tebou dalej? nasadite liecbu alebo ako?
a ty si mas vybrat, do ktorej nemocky pojdes? medzi ktorymi sa rozhodujes?

omnia23
5. máj 2012

@riana12 najprv musi zistit ci to vlastne endo a zrasty su...Potom sa porozpravame co dalej.Kazdopadne zatial chcem vediet,ci to v sebe mam a ci nie.

Nemusim si vybrat,on pracuje v Ruzinove,takze tam ma moze zoperovat,avsak pracuje aj pre Kocha a mohla by som to podstupit aj tam.Ja som totiz dost hakliva a fajnova na taketo veci,na starostlivost a podobne.Vyhovovalo by mi to tam podstatne lepsie.

riana12
5. máj 2012

@omnia23 len som chcela vediet, ci ti nacrtol pre pripad endo uz vopred sposob "liecby", netvrdim, ze ju isto mas... len si chcem porovnat nazory lekarov, kym ani oni sami netusia, co s nami je...

no ruzinovska gynekologia mi prisla celkom ok, nic, nadcim by sa ti musel zaludok prevracat, ci prostredia ci personalu... tak ale kazdy ma ine preferencie... ked mas na Kocha, kludne...

omnia23
5. máj 2012

@riana12 v podstate nie,nenacrtol.Povedal mi,ze urcite nebudeme predbiehat,zbytocne by som sa tym ja zapodievala a on to vie.Vie ako ma na mna ist.

Ano,pracovne poznam ruzinovsku nemocnicu,nehovorim teraz o hygiene,skor som narazala na to,ze potrebujem taku nazvime to "blizsiu" starostlivost,nie starostlivost ako na beziacom pase,to nepisem v zlom samozrejme.

marosko08
5. máj 2012

dievcence,zacinam uzivat INDONAL WOMAN a chcem sa spytat,ake s tym mate skusenosti???ci to pomohlo,co to robi s osobou,ktora to uziva(ci sa z toho nepribera)-dakujem za odpovede.kata 😉

nelly3
6. máj 2012

@marosko08
ja nemam moc dobru skusenost, ja som to zacala uzivat uz davnejsie, ako to prislo na trh, ale po cca tyzdni uzivania ma zacalo boliet brucho, neviem ci to boli vajecniky alebo nieco ine, ja som to pripisovala k indonalu, tak som ho vysadila a uz viacej som to neuzivala. mozne je, ze to vobec nebolo z toho indonalu, takze toto je moja skusenost.

kytula
6. máj 2012

@marosko08 ja som ho užívala, vedľajšíe účinky som nemala. Nepostrehla som ani priberanie. Ale pravdu povediac ani niejaký zázrak s indonalom neprisiel.

riana12
7. máj 2012

@omnia23 no ja ked som tam bola, tak tej starostlivosti bolo podla mna dost... sice som lezala prvykrat v nemocnici ako pacientka, ale velmi milo ma prekvapilo, ake to tam bolo... pritom sice moj byvaly doki tam tiez ordinuje, ale zakrok mi robil niekto uplne iny, nejaka lekarka, dodnes ani neviem ako poriadne vyzerala, meno by som nasla asi len v prepustacej sprave... a sestricky behali vtedy okolo kazdej pacientky... jedna starsia sice bola svojska, ale bolo to v podstatne normalne spravanie, ziadne tutu-mutu do tvare, ale profesionalny prejav...
bola som lahucky pripad, idealny na "pasovu vyrobu" a dostavalo sa mi rovnakej pozornosti, ako spoluleziacim dvom, co som bola oproti nim zanedbatelna...
tolko mimo temu 😅

omnia23
7. máj 2012

@riana12 ja som to nenapisala v zlom 😉 Ja len pisem za seba,ako sa citim ja 🙂

riana12
7. máj 2012

@omnia23 vsak v pohode, ja len som tiez len svoje pocity chcela dat najavo 😉

omnia23
7. máj 2012

@riana12 uvidim,ako sa mi vsetko podari vybavit,hlavne musim mysliet pozitivne

riana12
7. máj 2012

@omnia23 netreba velmi nad operaciou premyslat, tvarit sa do poslednej chvile, akoby ani nebola, potom to tolko nestresuje 😉

omnia23
7. máj 2012

@riana12 hej,stres urobi zle len mne,nikomu inemu 😉 Zatial nemam obavy,je to rutinny zakrok...

riana12
7. máj 2012

@omnia23 tak je dobre, ale treba sa snazit udrzat si taku naladu aj tesne pred 🙂

omnia23
7. máj 2012

@riana12 uvidime,ako sa mi nalada bude menit 😉

bobsent
7. máj 2012

@marosko08 ja mám pomerne dobrú skúsenosť. brala som ho cca 3mesiace, potom pauza a potom asi pol roka. nevýhoda bola že posledné mesiace sa mi skrátil cyklus na 3 týždne 😒 ale asi 2x som nemala žiadne bolesti 😕 len čo som vysadila som potom otehotnela 😉 neviem či mi pomohol ale cítila som sa lepšie,až na ten cyklus. podľa mudr. je to neškodné...
asi začnem znova.
ale pribrať som sakra nepribrala,aj keď by sa patrilo.neboj, to nie sú hormóny, určite nepriberieš.

marosko08
7. máj 2012

@bobsent dakujem pekne aj Tebe,aj dievcencom za odpovede...no otehotniet neplanujem 😉 ale ostatnym radam som rada.dakujem pekne. a bobsend-ja Ti par kilkov darujem,ak by si mala stale o ne zaujem 🙂 🙂 🙂

bobsent
9. máj 2012

@marosko08 sem s nimi 😀 takých 5 kg beriem. ale len do horných proporcií 😀
ak sa môžem spýtať ako riešiš endo keď neplánuješ tehotenstvo(ani ja nie). berieš niečo alebo ti pomohlo predošlé tehu. ja už fakt neviem čo robiť ako si tú hnusobu aspom zastaviť...alebo menzes zastaviť
@martinkatinka veru ja som si myslela že dokojím dám si mirenu a som za vodou...ale mám z nej čoraz väčší strach ani neviem prečo. niekto nemá žiadne vedľajšie účinky ale ty si si asi užila 😒 prečo ti neodporúčajú ďalšie tehu?mňa by asi do toho hnali ale vek a okolnosti no bojím sa skrátka.

orchidea0
9. máj 2012

Ahojte, po akej dobe po laparoskopii cysty ste mali sex?dakujem

marosko08
9. máj 2012

bobsent
@bobsent moja,ja neplanujem sama uz tehotenstvo...to nie,ze by mi zakazali....tieto lieky beriem preto,ze mam myomi... ☹ ako doplnok vyzivy....a keby sa da,tak kila by som Ti dala hned 😉

ivec16
10. máj 2012

Ahojte baby, prosim vas dal vam lekar moznost rozhodnut sa medzi tehotenstvom alebo hormonalnou liecbou po odstraneni endometrickej cysty? Ja planujem tehotenstvo a nerada by som sla este predtym do nejakej dlhej liecby, okrem toho to asi dost rozhadze hormony... Jednoducho chceme dietatko hned ako to pojde a nechcem to natahovat. A este otazocka posielal niektoru z vas lekar aj do kupelov?