Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
29. jún 2009

Ahojte,
Janemari,
IUI sa robi aj pri endo, ak ma manzel ok spg a ty mas priechodne vajickovody. Urcite to treba skusit skor ako IVF.
Ja by som dlho necakala. Do Heliosu som sla podla svojho rozhodnutia. Len co som sa dotrepala z nemocky domov, objednala som sa tam.
Scarlette,
nasla som tu dakde babu, co pisala, ze dostala endo a po operacii, bez liecby a jedneho vajecnika otehotnela prirodzene hned v prvom cykle. Co vsak v pripade 100% teratozoospermii? Viem, ze jeden vajecnik to potiahne, to som vsak nevedela, ze davaju mensie davky. Ty si stimulovala po liecbe hned? Mala si polrocnu liecbu injekciami? Mne totiz nechcu cakat ani na MS, pravdepodobne pojdem este na piatu injekciu teraz v juli, potom niekedy koncom augusta zacnem stimulku. V KE ma presviedcali, ze treba este manzela dat vysetrit, skor ako podstupime IVF, lebo s jeho spg a mojim stavom je to mala sanca. Mozno pojdem az v septembri. Ale to sa budeme vtedy stahovat do noveho bytu.

dahra
29. jún 2009

Luko,
to ty si sa pytala na IUI 🙂, a ja pisem Janemari 🙂))))
My sme mali povodne ist na IUI, ale ked videl manzelov spg, tak to nema vyznam. Nase IVF nebude take, ze "vajicka zalejeme spermiami" 😎, ale kazde osobitne budu napichavat spermiou metodou ICSI, niekedy zla morfa nesie aj zlu geneticku info Takze to bude bud alebo.

luko
29. jún 2009

dahra: ale vsak pozri, pojdes na IVF ako Scarlettka a mozno budu hned dve a vybavene 😀

katie233
29. jún 2009

Ahojte, krásny začiatok nového týždňa 😉.

janemari
autor
29. jún 2009

Ahojte babenky zelam vam pekny den.Dnes som sa dostala na net skor.Este jedne den a budem vediet na com som,aspon ciastocne. 😉

dahra
29. jún 2009

Ahojte, vsetky,
Janemari,
drzim palce, aby vsetko bolo co najlepsie. Ako sa ti inak dari? Este stale sa ti toci hlava? Nestihas sem chodit cez den, ze? Tahas nocne?
Luko,
kiez by to bolo take jednoduche, budem sa snazit mysliet pozitivne. 😉 Ides uz na injekci na najblizsom stretnuti? Ci to budu este len otazky. Ak ti navrhne polrocnu liecbu, opytaj sa ci to nie je vela. Dva vajecniky to znasaju inak ako ked jeden uz chyba, popripade nie je cely. Ktovie, co ti odpovie. 🙂

luko
29. jún 2009

dahra: ja viem, ja mam niekedy tiez depkove obdobie a niekedy zas svet gombicka 😉
pisala mi znama a ona medzi recou, ze tiez ma endometriozu, moc som sa jej nepytala, ale ma dve deti a prirodzene, to mladsie ma tri roky 😉
ja dufam, ze mie ste pichat nebude, lebo vsak menzes mi skoncil minuly tyzden 😅 co sa tej liecby tyka, tusim spominal 4-5 mesiacov, ale dik, opytam sa 😉

dahra
29. jún 2009

Luko,
ja nemam depky 😀 , skor som realistka. Niekedy mozno nie je dobre vediet vsetko. Urcite vsak chcem tento mesiac mysliet na vsetko ine a snazit sa zrelaxovat mysel.
Ty si este na PN? Ako sa ti dari po operacii? Pravdupovediac, mna ta jazva casto svrbi a mam to tam stale citlive. Ak mi tam manzel polozi ruku, automaticky som v strehu a ocakavam bolest.

scarlette
29. jún 2009

dahra,
ono zalezi v akom stave ta kocka endo mala a hlavne aj ostatne organy, ak nie su zasiahnute a mala len mini loziska tak to samozrejme mozne je...ja som mala polroka liecbu dipherellinom a hned ked prisla mrcha zacala som na 3DC pichat injekcie na stimulku... neboj urcite zvolia pre vas najvhodnejsi postup 🙂 hlavne aby ste vsetky vysetrenia mali spravene co najskor, nech nemusite cakat ale to Vam uz v CARe povedia co treba 🙂

luko
29. jún 2009

super, pisem a neodosle mi to 😠

dahra: tak mam to stale citlive, ale neboli to, len sa to obcas ozve 😉

scarlette: men doky povedal, ze ak manzelov SPG nebude tip top, tak mozno hned po liece IUI

dahra
29. jún 2009

Scarlette,
ja pravdepodobne nebudem cakat na MS, zacneme skor. Moja sestra berie diphereline, aj jej manzel ma zle vysledky spg.
Mna nikam neposielaju na vysetrenie, ale ja som uz rozhybala paky. Uz som bola na reumatologii, to mam ok, zajtra budu vysledky od obvodaka, pravdepodobne pojdem na hematologiu. Chcem este imunologiu a genetiku. Manzela este vysetria lepsie. Skor sa obavam kvoli nemu ako kvoli endo. S manzelom v kancoske sedia viaceri mladi muzi. Su programatori. Sme tri mlade manzelske pary. Ani jeden nema deti. Oni su spolu rok a cosi vyse dvoch. Dalsiemu zena otehotnela a dieta zomrelo v strede tehotenstva. Dalsi sa ide zenit, jeho priatelke zistili endo, teraz dobera liecbu, uvidime, ako sa im zadari. Z tych dvoch parov, pred par dnami jednu babu operovali, musim vyzistit, co jej bolo. Dako sa to zhorsuje aj v okoli, viaceri zapasia s neplodnostou ☹

luko
29. jún 2009

moj muz ma horsi spg koli stresu+nadvaha+cigaretky 😒
podla mna keby toto vyriesil, ani Profertil mu netreba 😉

dahra
29. jún 2009

Moj zasa ziaden stres nema, nikdy nefajcil, nepije. Nadvahu nema, chodi do posilky. Odkedy sa pozname, je zavisly na notebooku. Dokazal s nim prelezat cele hodiny v posteli. 😀 Daval si ho na brucho a teplo co sa vytvaralo, urcite zabijalo spermose. Odkedy nu zistili ten problem, uz si ho na telo nedava. Prestal nosit slipy a vacsinu casu chodi "nadivoko". Mam dojem, ze ho to dost vzalo, nehovori o tom, ale take rapidne rozhodnutia svedcia o tom, ze ho dost rozhodilo.

luko
29. jún 2009

dahra: vies. chlapi su na toto citlivi, tyka sa to ich muzstva, teda oni si to tak myslia...takze chapem, ze ho to vzalo,
to chce cas

janemari
autor
29. jún 2009

nie nemala som nocne,ale pobedne.Tento tyzden mam ranne len nejako nestiham.Ale urcite vam v stredu dam vediet ako som dopadla.Aj ked je endo momentalne dost rozsirena a nevieme co snou,urcite doktori robia co vedia.A nezabudame ze veda ide do predu a mozno niektore z vas budu podstupovat coskoro nove metody liecby.Hlavy hore,hor sa do liecy a potom do snazilkovania. 😉

luko
29. jún 2009

to je slovo do bitky janemari!! to sa mi paci 😀

miminap
29. jún 2009

ahojte dievky. davno som nepisala. teraz som v jednom kole.v praci sa nezastavim a nemam pristup na tutu stranku a po veceroch sme mali fofry v subore, tak som ani nezapinala PC. ja vas pocitam spatne.

u mna nic nive. doky vypisal ziadost na IVF a lieky a zajtra rano idem na krv na hormonalny profil, ze ci sa ten jeden vajecnik uboziatko nejako nastartoval. a potom sa uvidi.

filmushka
29. jún 2009

a bereme ju za slovo, nech sa nam vsetkym zadari 🙂

luko
29. jún 2009

tak tak 🙂

scarlette
29. jún 2009

dahra moj muz je tiez z IT sfery a chvalabohu spg bol ok 🙂
mimi drzim palce a verim ze ten vajecnik to zmakne 😉

miminap
29. jún 2009

ahoj scar. no, hadam sa pozbieram. dnes som lezala doma s mrchou bolavou. tak mi treba, ked nedrzim dietu. ach jaj.

janemari
autor
29. jún 2009

zvladli to babenky pred nami zvladneme to aj my.Mozno to bude trvat dlhsie,ale je podstatne ze to zvladneme.

scarlette
29. jún 2009

mimi dufam a verim, vsak mas toho za sebou uz dost tak by mal uz prist nejaky uspech 😉

nastasia
29. jún 2009

ahojte baby,
ako sa mate? ja som dnes bola kamoske na promocii a teraz sa idem este trochu ucit, uz sa mi ta skuska blizi, bojim sa.
inak baby, ja normalne tiez rozmyslam, ze priatela poslem na spermiogram. lebo co ked skoncim liecbu, budeme sa niekolko mesiacov snazit, nepodari sa nahodou, mne sa endo zasa vrati a nakoniec zistime, ze ma zle spermie. ci myslite, ze su moje obavy prehnane? on ma tiez taku pracu, ze cely den sedi v kancelarii za pociatcom. predtym niekolko rokov fajcil, ale uz asi 2,5 roka nefajci. a dal by nam dr. vobec odprucanie na spermiogram len tak? bez nejakeho vazneho dovodu, len kvoli mojim obavam?

filmushka
29. jún 2009

nastasia, podla mna by mal ist, aby ste si boli isti 😉

nastasia
29. jún 2009

ahoj filmush, aj ja si myslim...len ci dr. nebude na mna pozerat ako na blazna, ked to navrhnem

janemari
autor
29. jún 2009

Babenky dobru nocku a zajtrapekny dnik zelam 😉

scarlette
29. jún 2009

nastasia spg mu spravia aj bez odporucania v ktorom kolvek CARe, stoj to cca 8eur

filmushka
29. jún 2009

nastasia
nie, nebude, ved je to normalne. a co ta ma co trapit, kto si co mysli, ved to robite pre seba 🙂
neboj, je to v poho, a lepsie skor zistit nejaky problem ako neskoro... 😒

filmushka
29. jún 2009

skajka, kukam tvoj fotoalbum, si sa 16.3. narodila? ja ano 😎
drzim palce dvojickam 🙂 🙂 😵 😵