Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ivizna
15. dec 2010

Čaute baby tak včera som bola u dokiho na kontrole po liečbe s HAK povedal že je to dobré a že na kontrolnú laparku nepojdem, že uvidí ako to bude ked nabehne cyklus alebo ked nebudem môcť otehotniet čo sa zatial nechystám ked neni ským. Tak som zvedavá ked pojdem na preventívku či tam zas cysta nenarastie. No dúfam že nie. Idem hladať nejakého vyvoleného aby bolo s kým sa pokúšať. Držte sa všetky 🙂

janemari
autor
16. dec 2010

@ivizna tak gratulujem,ze nemusis absolvovat kontrolnu laparku a drzim palec pri hladani partnera 😉

ivizna
16. dec 2010

@janemari dakujem moc hádam sa niekto normálny nájde ked chlapi sú dnes akýsi pomätený alebo vymetený? no ale zas nie všetci česť výnimkám. 😉

janemari
autor
17. dec 2010

@ivizna no v tomto ti zrovna nepomozem a nedam ranu ked zrovna ja som na takeho chlapa narazila 😅

tiffany81
26. dec 2010

Ahojte baby,som tu nová,budem mať 30 rokov,bezdetná,slobodná.Mám silné bolesti podbruška,lekár vyslovil podozrenie na endometriozu,nakolko som mala ložiská aj na krčku maternice,ktoré mi ambulantne skoaguloval,žial nepomohlo mi to☹((bolesti mám dennodenné,nielen pri menzese,je to hrôza a už neviem ako dalej a ako to mám vydržať,Chcem sa vás popytať,nakolko ma čaká pravdepodobne laparoskopia,poradte mi prosím nejakého dobrého odborníka z Bratislay,s ktorym mate osobnu skusenosť a ktory by mi laparoskopiu aj urobil.Velmi pekne vám zatial dakujem,už som velmi zufala.

dahra
26. dec 2010

Ahoj,
@tiffany81 -nie som z BA, ale scarlette, vanesska, luko a bleelka (neviem na 100%) su z BA. Vsetky maju endosku a myslim, ze tam boli aj operovane. Mozno ti poradia. Bolesti nezavidim ☹, ciastocne poznam, nastastie moja endo mi ich az take nesposobovala, ale su tu baby, co si ich "uzili" ci "uzivaju.

babulina
26. dec 2010

@tiffany81 - mna operoval dr. ditte s dr.czirokovou (GPN) este v starom kochovi, a celkom zdarne lebo do polroka sme ostali tehu 😉

pici
26. dec 2010

@tiffany81
mne to robili v galante, takze v bratislave ti neviem nikoho odporucit

tiffany81
27. dec 2010

dakujem baby a prosím poradte mi na koho sa mám v BA obrátiť a ktora ste mali taketo hrozne bolesti poradte mi,či vám ustupili,alebo ako to znašate a tak vaše skusenosti s touto pliagou...lebo ja už neviem ako dalej...a obavy z laparoskopie mať nemusím?

mirip
27. dec 2010

@tiffany81 mna operovali v Lv a tiež skvelý Dr lebo sa podarilo otehotnieť a čoskoro budem mať nie jednu ale dve baby 😉

prahaxx
27. dec 2010

@tiffany81 Ahoj, ja som mala minuly rok 29 rokov, pred rokom a pol som absolvovala laparku, a potom polrocnu liecbu Zoladexom. Podla mna pred laparkou doktori nevedia presne co vlastne ide, mna pred operaciou videli 3 dokici, prvy povedal, ze mam crevne problemy a velmi tvrdu stolicu, druhy klinicky onkolog tipol endosku vo vajecnikoch, treti povedal, ze jednoducho mam zle vajecniky a nikdy mat deti nebudem, dnes sa na tom trosku smejem, laparka dopadla dobre, po liecbe som otehotnela, mam za sebou dobry porod, po sestonedeli som hned dostala mrchu a dnes skoncila dalsia, ktora ma zasa na 4 dni priviazala k posteli ☹(( fuj,
laparky sa neboj, urobia dierku do bruska a budu presne vediet, o ake ochorenie, ako rozsiahle ide. Mne orezali a vnutri vycistili vajecniky, inak nebolo nic.

baby dnes mi skoncila mrcha a rovno odisla hlienova zatka pred ovulkou, ja sa uz asi zblaznim ☹

janemari
autor
27. dec 2010

Juuj kocky mna chyta nakupovacia mania,kym som nevedela co cakam,bola som v pohode,ale teraz ma to nejako chyta 😅

yukki
27. dec 2010

@janemari a? Akú farbu si nakupovala? 😉

janemari
autor
27. dec 2010

@yukki doteraz len neutralnu bielu a zltu,ale od teraz pribudne ruzova 😉

yukki
27. dec 2010

@janemari 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 bude babááááááááááááááááááááá

babulina
27. dec 2010

@tiffany81 - ja som mala hnusne bolesti, som od bolesti steny bola schopna skriabat, kolkokrat som odchadzala z roboty v polke dna co som nebola schopna fungovat, ale po laparke uz ani tuk, takze vrelo odporucam, nicoho sa neboj, urcite pomoze, ja som second look odmietla ale pevne verim ze vdaka dvom tehotenstvam hned po liecbe sa uz endo ani nevrati

pici
27. dec 2010

@janemari
tak uz vies ze to prtko v brusku je baba? gratkoooooooooooo

pici
27. dec 2010

@tiffany81
obavy mat nemusis z laparky... ja som bola na dvoch, na prvej zistili ze mam endo a zrasty na vajecniku, tie odstranili, nasadili 6 mesacnu liecbu dipherelinom a potom som bola na dalsej tzv.second looku a zistili ze liecba bola uspesna :DDDDD
bolesti ustupili... to sa musi nechat.. ale ja som mala liecbu kvoli neplodnosti...

mirip
27. dec 2010

@janemari ako som ti písala v inej téme gratulujem k babe a vitaj v klube 🙂

majkal
28. dec 2010

caute zeny,
@janemari takze dievcatko? super 😵
@mirip ja zasnem ako ten cas leti .... ty uz si 30tt? paaaanecku ....
@yukki ako lucrin? zvladas?

drzte sa vsetky tehulky aj snazilky 😉

majkal
28. dec 2010

@janemari a ako prebieha tehu?

yukki
28. dec 2010

@majkal dá sa. Už to prepuklo na plno, no ešte tie dve injekcie musím vydržať.

pici
28. dec 2010

@yukki
to daaaaaaaas neboj...

mirip
28. dec 2010

@majkal no ja žasnem tiež 😀 aj ked momentálne začínam mať strach z porodu neviem ale asi bolo lepšie ked som bola na porodnej sále s malou v 2009 vtedy som totiž nevedela čo ma čaká, porodníka som mala skvelého mlojho Dr bol úžasný aj porodná asistentka super len malá ma trápila od 7mej ráno do 22,50 kým sa narodila..........je to ale paradox niektoré baby musia zašívať čo sa otvárajú že krčok neudrží a ja som ledva ledva po vavolávačke a malá mala 3800g a teraz vraj tiež nebude druhá malá možno bude aj vačšia normálne mám chuť poprosiť Dr aby mi cca 38t urobil UZV že kolko asi má a ak by bolo viac ako 4kilá tak začínam uvažovať o sekcii, pri malej som mala síce málo stehov vonku len tri ale aj ked som bola nastrihnutá vnútorných stehov bolo požehnane 😒 alebo začínam aj dúfať že tedaz Barborka nenechá na seba čakať a nebude čakať na vyvolávačku ako čakala Bianka

griska11
28. dec 2010

Ahojte, dlhooo som tu nebola, no hlavne som cakala ze sa stane zazrak a po laparke hned otehotniem, no opak bol pravdou dokonca za tie tri mesiace mi znova nieco na tom mojom vajecniku narastlo ☹ proste uplna depka ma chytila. Teraz druhy mesiac beriem antikoncepciu bez prestania ale vkuse spinim tak neviem ako si to mam vysvetlit. Doktor mi povedal ze to je normalne -cistim sa... no ale je to dost neprijemne, no ale treba vydrzat. Potom cca 2 mesiace brania tabletiek sa mu mam ukazat a povedal ze uvidime ci sa to zmensilo alebo co a ako. Uz ma strasil dalsou laparkou, na ktoru by som veru nerada isla.
Kedze asi nase prirodzene otehotnenie pojde dost tazko alebo nepojde vobec, rozhodli sme sa ze na jar zacneme s adopciou, takze sa mozno to tejto temy vratim uuz len sporadicky Vas pozriet ako sa Vam dari prekonat tu strasnu pliagu 😖
Drzte sa vsetky, nadej zomiera posledna takze treba mat pozitivny pristup.... 😀
Krasny a hlavne plodny novy rok 2011 Vam zelam vsetkym.
Zuzana

mirip
28. dec 2010

@griska11 neboj nádej umera posledná a práve možno ked začnete vybavovať adopciu sa podarí, tak ako nám Bianka, sme vtedy riešili moje zapápené mandle a mala so ísť dokonca vybrať krčnbé a konzultovala s xy krčiarmi a nakoniec som na vber mandlí nešla ale našla koncom mesiaca //

zlatanka30
28. dec 2010

@griska11 a o IVF si nerozmyslala.inak ja som na tom podobne ako ty. ☹

ma77
28. dec 2010

caute kočky tak my už 3mesiac poctivo snažilkujeme po liečbe a nič dr mi dal pol roka na otehotnenie a ked sa nepodari mam prist a že urobime dalšie vyštrenia tak neviem možno ma pošle na 2laparku ale už začinam važne uvažovat o ivf už som stratila vela času tak od januara asi idem nato už nejak neverim na prirodzene tehotenstvo ☹

zlatanka30
28. dec 2010

@ma77 aj my sme sa snazili,ale nic z toho.nakoniec sme to zabalili a isli na ivf 🙂

ma77
28. dec 2010

@zlatanka30 no ved aj ja to asi zabalim a kolko ste sa snažili? ja 4roky pred laparkou a teraz 3mesiac po liečbe preto už neverim na zázrak aj môj vek hra proti mne