Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

yukki
2. sep 2010

vďaka ženy! na operáciu idem do levoče, tam uvidím, a potom za nejakým odborníkom, veď je to nie normálne po necelom roku a tej strašnej prechodoliečbe... na tom istom mieste...hluza jak zemiak 😖 ja nechcem každý rok toto riešiť.

janemari
autor
2. sep 2010

Ahojte nejako nestiham chodit na net,ale musi riesit kopu veci. @dahra ano rozisli,lepsie povedane mm ma vyhodil a vybral si zivot po boku svojich rodicov a sestier.Nebol zrely do manzelstva a k rozchodu to spelo uz dlhsie.A to ze som tehu je jeden velky zazrak lebo som stym neratala a zmierila sa ze budem sama.@miminap ano mame mrazacika ale ked ma mm poslal kade lahsie zavolal do centra nech mrazacika znicia. 😢

zlatanka30
2. sep 2010

janemari v zivote sa vsetko vracia ako bumerang.hlavne tomu kto ublizil.

liviaf14
2. sep 2010

@janemari fíha, a mm vie, že si tehu? držím ti palce, nech máš už len samé šťastie a radosť okolo seba 🙂

evina0
2. sep 2010

@janemari citala som spetne tvoje prispevky a uz viem co si pisala ze je s manzelom. s toho si hlavu nerob budes mat babenko a nedovol aby si tvoj manzel robil s tebou uz co chcel .a pokial mozes nevracaj sa koli babenku ku nemu lebo moj nazor je ze si ta nezasluzi!!!!!! dietatko vychovas zatial aj sama a mozno casom sa najde muz co si ta bude vazit a milovat aj dietatko..
nerozumiem len tomu ze ti IVF nevyslo a ty si cakala na cistenie a medzitym si otehotnela?? a prirodzene? ak ano a spravne to chapem tak naozaj je to zazrak..ked nic necakas tak pride to spravne stastie.
ako aj ja som uz neverila ze mozem otehu a vidis teraz mam doma 3 mesacneho krasneho synceka-zrovna dnes mal 3 mesiaciky 😵
drzkajze sa 😉

pici
2. sep 2010

@janemari

ty si velka zena a bojovnicka. mm nepotrebujes. si velka osobnost aj bez neho, urcite budes skvela mamina...

liviaf14
3. sep 2010

@evina0 blahoželáme majkovi k 3. mesiačikom, práve dnes ráno som myslela na to, že reflux nám skončil do 5. mesiacov, tak držím palce, nech vymizne čoskoro aj vám a máte už klídek 😎 zaslúžite si ho obaja

majkal
3. sep 2010

@janemari z celeho srdca ti gratulujem 😉 aj ked si teraz v dost tazkej situacii ... drzim palce, aby cele tehu prebehlo v poriadku a aby si bola stastna. Verim, ze to bude vsetko OK. Bozie cesty su naozaj nevyspytatelne 😵
Pekny den vsetkym 😉

ja ostavam nadalej snazilkou ... tak snad tema "nevyhynie" (aj keby naozaj mohla - aby sme boli vsetky tehulky)

janemari
autor
3. sep 2010

@evina0 IVF nevyslo,prisla mrcha a cakala som na dalsiu kedy som mala zacat jest lieky na KET.Uz v tom obdobi mi mm vydieral ze nepodpise papiere na KET ked nebudem robit ako on chce.A boli sme spolu len 2 krat a jto ked bolo este kludne obdobie.Potom zacali utoky na mna z jeho strany aj od jeho rodiny.Mrchy neprichadzala,ale neriesila som to,kedze som bola vo velkom strese,vela prace a podobne.Ked uz tyzden mrcha meskala ma nahovorili baby na test a tam hned naskocili //.Skoro mi oci vypadli.Tak som zavolala dokine a na druhy den som isla k nej.Na sone bol pekny velky gestacny vacok tipovala to na 4-5tt.Takze upny zazrak ze som tehu a ze sa to udrzalo,lebo naozaj tie stresy boli hrozne,ktomu tazka fyzicka praca,malo spanku .A predtym som relativne oddychovala brala lieky na udrzanie a nic. 😅

majkal
3. sep 2010

@janemari a mm o tom vie, ze si tehu? naozaj sa zazraky deju 🙂 😵 je to az neuveritelne, vtedy ked clovek uz nicomu neveri .... tak to pride.

janemari
autor
3. sep 2010

@majkal ano vie a ked sa dozvedel ze som tehu sa ma opytal a je to moje dieta?Ani si nevies predstavit ako sa ma to dotklo. A potom mu preplo uplne. ☹

mirip
3. sep 2010

@janemari je to debil tak sa to dá definovať jedným slovom a vobec si teba aj malé nezaslúži 😔 nech si len sedí mamičke pri riti a drží sa do smrti je sukne 😠

majkal
3. sep 2010

@janemari praveze si to predstavit viem, a tak trochu som aj cakala ze takto zareaguje ☹ 9 rokov dozadu som bola totiz v dost podobnej situacii ako ty, tehotenstvo som prezila sama ale pred porodom som sa k nemu vratila .... teraz mam pocit ze je to hrozne davno a nechce sa mi verit cim vsetkym sme presli, ale teraz da sa povedat ze zijeme stastny a spokojny zivot, aky sme si predstavovali pred tymi 9-timi rokmi, ale vtedy to akosi neslo.
Tak ti prajem aby to aj v tvojom pripade bol "happyend" ci uz s nim, alebo bez neho. Drz sa!

janemari
autor
3. sep 2010

@majkal ako neviem si predstavit ze by som sa k nemu vratila.To by musela vymriet cela eho rodina aby som jeho rodinou bola ja aj dieta.Lenze pritom co teraz dovadza neviem ci by som mu mala vobec dovolit byt s dietatom 😠

majkal
3. sep 2010

@janemari hmmm .... mas to tazke. Ani ja som si nevedela predstavit navrat, ale stalo sa a v nasom pripade je to takto dobre. Teraz hlavne mysli na toho maleho drobceka co nosis pod srdcom, netrap sa, aby si na neho neprenasala stres (aj ked sa to lahko hovori) a casom si aj tvoj mm uvedomi o co prisiel, ze prisiel o VELA. Nech ta Boh sprevadza a ochranuje - a vsetko bude dobre 😉 Taketo tazke situacie potrebuju cas .... (my sme na to potrebovali 7 rokov!, niektori aj viac) ... aby clovek zistil, co je dobre a co nie, coho sa drzat a od coho radsej ruky prec, co ma a co nema vyznam. Prajem Ti, aby si urobila spravne rozhodnutie!

janemari
autor
3. sep 2010

@majkal tu pomoze len zazrak.Ale naozaj nemam silu riesit teraz mm,ked som tehu a musim riesi kam sa nastahujem a kde vytvorim domov drobcovi.Potom uz len uspesne dotehulkovat. 😉

zlatanka30
3. sep 2010

majkal neboj tema nevyhynie.este som tu.ale bezdetna a tak to uz ostane ☹ ☹ ☹

janemari
autor
3. sep 2010

@zlatanka30 preco tolko pesimizmu 😒

zlatanka30
3. sep 2010

je mi zo vsetkeho nanic.ja uz nemam silu bojovat.neverim,ze ivf bude uspesne ,co moze vyprodukovat ten ubohy vajecnik .nic.zivot je nepravodlivy a kruty.

janemari
autor
3. sep 2010

@zlatanka30 mozem ti z vlastnej skusenosti povedat,ze ja som mala oba vajecniky a vyprodukovala som menje vajicok ako baba co mala len jeden vajecnik.

tinka1987
3. sep 2010

@zlatanka30 máš IP 🙂

zlatanka30
3. sep 2010

tinka 1987.IP 😉

evina0
4. sep 2010

@janemari ja som uz davno citila s tvojho pisania ze tvoj manzel je debilek na N-tu..proste nemam slov a po tom co povedal by som ja tazko odpustala.pokial bude jeho rodina do vasho vztahu zasahovat dovtedy nebudes stastna.podla mna ti bude lepsie s drobcekom a spominala si ze mas rodicov a ti budu na teba aj drobceka hrdi.
ak by sa takto manzel spraval urobila by som opatrenia aby ani po porode nemal pravo na dieta..poviem len v skratke so skusenosti mojej sestry- este pred otehotnenim sa chcela rozviest ale neurobila tak a ked sa jej narodil syn tak si myslela ze budes lepsie ale nebolo..pokial skakala ako on a jeho rodina piskala tak bolo ako tak, az zacali bitky atd...po cca 3 rokoch nasla silu a utiekla a rozviedla sa s nim a to mala dovtedy a aj teraz ma peklo.pretoze otec ma pravio na styk s dietatom a ten ho stale stve voci sestre cize mamine.uz len cakam ked bude mat maly svoj rozum a tatko ho tak naockuje ze sa maly otoci voci mamine ☹ no snad sa tak nestane lebo to by bol cisty horor.a to podotykam ze tatko nemal nikdy zaujem starat sa o neho jemu stacila jeho rodina, kamarati a poharik chlastu.a zenu a dieta mal len nato aby sa mal cim pysit!az sa dopysil
silnoo drzim palceky a verim ze konecne budes uz len stastna pretoze ti to prajem s celeho srdiecka.a casto na teba myslim 😉

janemari
autor
4. sep 2010

@evina0 tvoja sestra nemala tiez med lizat 😖 Mne je len strasne luto,ze som zostala zase na krku rodicom.Tak strasne sa chcem osamostatnit,ale byty su tu nehorazne drahe a ja na to nemam.Ako ano mozem si povedat,ze mozem byt rada,ze som mala kam odist,ale nieje to tak ako by malo.Oni si uz zariadili vlastny zivot a teraz som don vpadla ja a coskoro aj dieta.Ja som bola tiez naucena na iny zivot,konecne som zila aspon scasti ako som chcela ja,ale teraz sa prisposobujem rodicom.A v malom bytiku ziadne sukromie,nic 😒

yukki
4. sep 2010

Janemari, spočiatku Ti možno pomoc s bábom od mamky príde vhod, určite bude vnúčatko ľúbiť, a časom sa veci nejako vyriešia, teda bývanie. Teraz sa teš, už nebuď negatívna, teraz si predsa na najlepšej ceste k bábu, o ktoré si sa roky snažila.

evina0
4. sep 2010

@janemari neboj casom bude lepsie teraz je prvorade davat na seba pozor a na babenko.segra vystriedala rozne prenajmy ale financne to neutiahla a tak ako ked odisla od manzela sem ku rodicom do domu-aj ja tu este byvam lebo stavame- tak aj teraz tu byva aj so synom.a kec treba cosi vybavit ma sa o neho kto postarat. neboj aj tebe bude a drobcekovi bude casom fajn a na uvod ti mamina pomoze a uskromnite sa 😉 treba verit. drzim palceky

miminap
4. sep 2010

ahojte babule. vzdy ked sem nazriem, poviem si, ze toto je tema, kde sa prepletu take rozne osudy a take zvlastne pribehy, ze ani keby niekto chcel, taketo scenare si nevymysli.
janemarie, sledujem tvoj pribeh stale a teraz krutim hlavou, ako osud vsetko zariadil: v momente, kedy konecne pozehnal vase manzelstvo dietatom sa rozpadlo. janemari, silno ti drzim palce a z toho co si vzdy pisala viem, ze to zvladnes a nakoniec budes rada, ze si svoje dietatko mohla vychovat v pokojnom prostredi bez hadok jeho rodicov. mam kamarata, bol mi svedok na svadbe, jeho mamka vychovavala sama a je to uzasny aa uspesny clovek, znaly spravnych hodnot a dokaze sa zivotu postavit ako malokto. a jeho mamka je jednoducho stastna osoba, ktora si povedala, ze svoje dieta vychova, nech to stoji cokolvek. viem, ze si poradis a drzim ti palce a obdivujem ta.
ostatne babule, pozdravujem vas a prajem pekne dnicky vyplnene vdakou za to, co mame a co nam zivot dal, aj ked reptame, lebo chceme nieco ine 🙂 taki sme ludia.

oknosmas
6. sep 2010

ahojte dievcata,
chcem sa spytat, ci mate podobne skusenosti. tento cyklus bol prvy bez dakych stimulacii v podstate od liecby..dva pred nim boli stimulovane clostylom a dva pred tym zasa klomonormom, aby vobec mrcha prisla. teraz v strede cyklu spinim, uz asi druhy den. nikdy sa mi take nic nestalo, preto ssom z toho zmatena a hlavne ma posledne dni dost bolieva na pravej strane, vajecnik zrejme..hm..uplne ma tam chvilami picha a nikedy ani zakaslat nemozem..ale tak neboli to v kuse, len chvilkami...tak som zmatena a zufala, dufam, ze sa nevratila endoska.. asi by som mala bezat za lekarom, ci nie??? to spinenie asi ovu nebude, bo teploty mam uz treti den vyssie, cize ovu, ak daka bola, tak pred tromi dnami... i ked skor mozno narastol folikul a teraz je z neho len dalsia cysta...keby len folikularna, tak je to ok...dakedy praskne.. uaaaa...

janemari
autor
6. sep 2010

Ahojte,tak dnes som bola u dokiny,drobec raststie a ododnes som na pn.

oknosmas
7. sep 2010

pozrite sa na to..ja uz nic nechapem...cakala som, ze cyklus bez liekov bude tak 32-35 dnovy a nie ze na 23 den budem mat kramy a spinit buddem uz od 20 dna...ved to som nikdy tak nemala..ja som uz riadne zufala z toho..