Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

tulipanike
5. aug 2009

ahoj mirip, ja som netestovala, lebo som mala uz predtym rozhadzaby cyklus po vysadeni HAK, takze som to nechala tak, ale ked uz fakt dlho meskal, tak som sla k dokimu, no a ten tam este nic nevidel, dal mi vyvolavacku, ktora ale nezabrala

tulipanike
5. aug 2009

a inak, lucim sa s vami, idem domov, a dnes sa sem asi uz nedostanem

ahoj zajtra 🙂

hanka1987
5. aug 2009

Ahojte babulky 😉

Tak idem sa aj ja pridať k vám a napísať pár slov.Snažíme sa už dva roky. Niekedy v máji minulého roku mi diagnostikovali endo (mala som 8 cm cystu ľavého vaječníka a početné ložiská)...Po laparke som dostávala 6 mesiacov Lucrin, mrcha nabehla tak možno za 90 dní po vyvolávačke. Menzes som mala asi 4 mesiace a momentálne mám znova už 2,5 cm cystu opäť na ľavom vaječníku ☹
Začala som chodiť do centra neplodnosti (pobočka Gin-fivu u nás) a tam akoby mi nebolo málo našli aj polyp maternice...a tak som teraz asi dva týždne po resektoskopii, a zistili mi aj vysokú hladinu prolaktínu...(orientačne, podľa hodnôt labáku malo byť do 35 a ja som mala 165 😒 ale nasadili mi lieky a pri kontrolnom hormonálnom profile sa to už zdalo lepšie...No a niekedy budúci týždeň by mala dôjsť mrcha a ja opäť idem na laparku, aby mi pozreli priechodnosť vajcovodov...No a potom neviem, isto sa zariadime podľa výsledkov laparky...
Babulky, ja vám chcem vliať trošku nádeje, že nič nie je také čierne ako sa zdá...viem, že niekedy je to ťažké...viem, že veľa z vás a možno každá ste si povedali, prečo??? Prečo je to také nespravodlivé, že mi sa takto trápime a niekto príde k dieťatku ani nevie ako...Ja silno verím, že sa už konečne dočkáme, že aj nás raz stretne šťastie...možno to nepôjde prirodzene...možno prírode trošku dopomôžeme ale verím, že sa dieťatka dočkáme. Pozdravujem vás všetky 🙂

janemari
autor
5. aug 2009

hanka vitaj medzi nami a vdaka za povzbudzujuce slova.

katrin ani ja som si nevsimla,ze by si sa na nieco pytala? 😅

katie233
5. aug 2009

hanka vitaj. presne ako hovoríš, aj ja som sa už sama seba x-krát pýtala PREČO? ale momentálne som vo fáze, keď už nechcem nič siliť, nič riešiť. začínam sa starať o seba a možno to príde, keď to budem najmenej čakať. veď stres nám neprospieva 😠

janemari
autor
5. aug 2009

katie dobry postup 😉 No ja mam momentalne kopu problemov takze ani nemam cas riesit moju diagnozu.Teraz len cakam na mrchu a pre istotu ked niekam idem davam slipku 😉

luko
5. aug 2009

katrin...to je fakt smutne 😢

hanka, ahoj, drzim palce 😉

janemari
autor
5. aug 2009

luko ahoj 😉 A zaroven dobru nocku.Musim uz do postele rano vstavam a mam narocny den 😎

luko
5. aug 2009

dobru 🙂 ja som dnes cely den prala po dovolenke

katrin21
6. aug 2009

ahojte... no baby, je fakt , ze som sa nic nepytala.. len som sa chcela podelit o pocity... 😉 a reku ma aspon pozdravite 🙂))) 😀 ale aj tak ste zlate

tulipanke.. ale endo ti stanovili na LSK? alebo to ti len lekar podla sona a nejakej cysty povedal, ze mas endo? lebo potvrdi to az histologia a LSK...

super ako sa vam zadarilo...

jaj, baby, dneska idem na ten pohreb.... hrozne. ale uz je to lepsie...
Evina - no toto je naj kamosky muz a ako ma to zobralo, viem si predstavit, co s prezivala ty... 😢

katie233
6. aug 2009

Dobré ránko všetkým 🙂

nastasia
6. aug 2009

dobre ranko 🙂
hanka, vitaj 🙂
on je taky typ, ze ho nemozno do nicoho nutit. proste sa mozem aj na hlavu postavit ked nieco nechce. rozhodla som sa, ze to necham uz tak. uz sme sa kvoli tomuto velakrat pohadali. uz proste nevladzem sa o tom dohadovat. uvidime ako dnes pochodime u doktora co povie a snad to pomoze. a necham ho nech nad tym premysla. davnekjsie mi povedal, ze nemusime pouzivat ochranu teda iba taku, ze on si bude davat pozor. mama mi povedala, ze sa mame milovat a ked by sa nahodou zadarilo a nebude nas chciet tak oni sa o nas postaraju. takze aspon od rodicov mam plnu podporu 🙂

evina0
6. aug 2009

nastasia supeer a nemusis sa bat ze keby si ostala tehotna priatel vas nebude chciet..to by bol u mna chrapun..prepac za slovo ale ked pocujem ze sa chlap vykaslal na tehotnu zenu tak sa mi noz vo vrecku otvara..a chlap ktory toto urobi u mna nestoji za slovko.ale nejdem sa radsej rozculovat lebo poznam taky pripad a po case moze lutovat ze tu zenu nehal a ona dala v porodnici ze neznymi otec..esteze tak.inak by si po rokoch narokoval na babenko a nema nan pravo.
drzim peste nech sa umudri a uz to ze povedal ze sa mozete milovat bez ochrany je tosicku ustup.treba ho spracovat a najst jeho slabe miesta 😉 a vidis Vasi Vas podporia tak o co mu ide?? o chlapske EGO ze sa postara sam o rocinu?? a do certa co ak casom sa Vam potom nezadari?? jujha toto ma hneva to chlapske EGO..do certa s nim 😀 😀
katie dobre robis aj ja som vsetko vypustila s hlavy snazim sa nanic nemysliet nic nasilu tlacit a uvidime co s nami bude.
katrin srdiecko mi trhalo a ked si na nu spomeniem tak sa slzam neubranim,bolo to take dobre dievca mam pocit akokeby som stratila sestricku.casto aspon za nu sviecku zapalim.a rozpravam sa s nou takmer denne.len si vravim bolo to pre nu uz vykupenie a ulava a teraz sa na mna pozera stale a pomaha mi.

nastasia
6. aug 2009

presne evi, do certa s chlapskym egom a tvrdohlavostou 😀 ja si tiez nemyslim, ze by nas potom nechal, podla mna by sa tesil a bol by nakoniec stastny. presne ma takeho kamarata, ktory chodil s frajerkou niekolko rokov, kupili si byt a on sa stale nechcel zenit. viac menej ho do svadby aj dietata dokopala a teraz je cely stastny, vravi, ze dieta je to najuzasnejsie co mo ze byt a uz cakaju druhe. si myslim, ze tak to bude aj u nas, lebo vidim na nom, ze deti ma rad aj je strasne starostlivy a tak, ale proste sa na to neciti.
najviac ma mrzi, ze vie o tom kolko som si uz vytrpela, ale on pre mna nechce urobit to co by mi najviac pomohlo.

tulipanike
6. aug 2009

ahojte, prajem vsetkym krasny den 🙂

hanka, vitaj 🙂
katrin, endo mi zistil pri laparke - najprv mi pri vysetreni nasiel cystu - 6cm, no a po laprke bol u mna na izbe (aj ma operoval), ze mi zistili endo

tulipanike
6. aug 2009

nastasia, chlap sa nikdy nebude na dieta citit, lebo on sam je je este dieta....nme aj moj drahy povedal, ze sa este velmi neciti, ale ze si zase uvedomuje, ze nie sme najmladsi, a ze teda podme skusit,,,,,a nakoniec ked som si prvykrat robila test a vysiel negarivne tak bol aj sklamany, ze to nevyslo....a teraz je rad......on sam povedal, ze chlapa treba trosku nakopnut, a ze ked uz dietatko pride, tak jednoducho pocas tych 9 mesiacov sa na to obaja pripravia, ze budu rodicmi .... a ten moj bude urcite skvely tatko 🙂

tulipanike
6. aug 2009

kde ste kto??? 😲

nastasia
6. aug 2009

tuli, tak to mas super 🙂 moj chlap by mal ist s tvojim na pivo 😀 a ty mas kolko rokov ked sa mozem opytat?

tulipanike
6. aug 2009

ja mam 30, a moj drahy 28

tulipanike
6. aug 2009

kde ze ste zienky?

ika33
6. aug 2009

Ahojte kočky,
včera boli u mňa moje krstné dcérky 🙂 a tak som nebola vôbec na nete a dnes som bola na kontrolu. No nič nového som sa nedozvedela, bol tam zastupujúci lekár a taký nemasný neslaný 🙄 , čokoľvek som sa spýtala mal odpovede tipu ako chcete. No des. Budúci týždeň asi zavoláv svojej lekárke, keď už bude späť z dovolenky.
Idem si Vás teda dočítať, lebo ste toho napísali hodne. Postrehla som tu však niekotho nového, tak vitaj v klube. Je to tu super, babule sú hrozne zlaté a veľmi pomáhajú. 😀
Tak zatím.

katie233
6. aug 2009

čaute žienky 🙂

ika33
6. aug 2009

No dočítané, teda človek tu nie je jeden a pol dňa a aha ho 😀

Tak ešte raz vítam Hanku, ty toho tiež nemáš málo ale máš celkom pozitívny prístup a to je hlavné. Tak nech ti polaparke povedia, že je všetko OK a necha sa môžte začať snažilkovať. 😀

Katie, mne hovorila lekárka, že menšt. má prísť tak 6 - 8 týždňov od inekcie, apoň dúfam, že si to pamätám správne 😅

Nastasia, dnes ti budem veľmi držať palčeky, aby to u lekára dopadlo dobre aj s tými výsledkami moču. Myslím si, že tvoju priateľovi daj to voľno na rozmyslenie a choď do Chorvátska, to more by mohlo pomôcť aj tebe s tvojimi problémami (pri cikaní) a na neho by sa aspoň chvílku netlačilo. Chlapy sú zvláštny druh na tejto planéte sami nevedia čo chcú a kedy. Preto sme boli stvorené my ženy, aby sme im troška pomohli. Môj priateľ má 34 rokov a minule som sa ho pýtala ako to je s ním a s bábom. Totišto ja keď mi povedali, že mám endo a najlepšie by bolo mať bábo, tak som mu moc na výber nedala. Proste som mu povedala, že sa budeme pokúšať a hotovo. No a pred nedávom som sa ho teda spýtala ako sa pohráva s tou myšlienkou on a povedal, že on by ešte počkal ale mám pravdu na čo budeme čakať už mladší nebudeme a tie deti treba aj vychovať. mimochodom ja mám 28. Môj priateľ má tiež veľmi rád deti a kamkoľvek prídeme, tak sa na neho všetky zavesia. Tvoje je na tom asi rovnako. Chlapy sa vždy všetkého bola a potom keď ich tak trochu prinútiš, potom sa im to aj zapáči. Pozitívne na tvojom prípade je, že ti povedal, že sa nemusíte chrániť a už keď v tom budeš ver tomu, že ťa nenechá samú. Prístup tvojich rodičov sa mi veľmi páči. Musia to byť veľmi dobrí ľudia.

Katrin, to čo sa stalo tvojej kamarátke je veľmi smutné, príroda je niekedy nespravodlivá ale človek sa cez to všetko musí preniesť. Všetko bolí ale tá bolesť časom ustúpi a potom bude trošku lepšie. Dobré to nebude nikdy ale naučí sa s tým žiť. Teraz ju treba podržať. Môj krstný otec zomrel pred 5 rokmi pri dopravnej nehode a krsná z toho bola uplne na dne, pomohlo jej však t, že sme k nej chodili každý deň. Dnes už sama povie, že je to lepšie a veľa vďačí nám svojej rodine, vždy hovorí, že keby nás nebolo už by tu asi nebola. Osud je nevyspitatelný a preto každý jeden deň treba prežívať ako keby sme tu boli ten posledný. To mi vždy hovoril môj krstný a od jeho smrti sa o to aj snažím.

Evina, pri tvojich vetách sa mi slzy vtisli do očí, podľa mňa ti tvoja kamarátka určite pomáha a to že sa sňou každý deň rozprávaš je len dobré. Ja verím v to, že všetci čo nás opustia sú predsa len stále pri nás.

evina0
6. aug 2009

Ika taky je ziovt..casto si vravim ze spravodlivost asi ani neni aj ked som veriaca..preco dobry ludia musia trpiet??..nato nikto nepride 😖 so stratou cloveka a obzvast mladeho sa neda vyrovnat len zmierit.. a otazky ze preco sa to musela stat?? zbytocna neni nato vysvetlenie..proste nechapem 😔 ale podme ku krajsej teme lebo truchlenie ma obija.
nastasia drzim palceky a myslim na teba prave teraz si na pohovore a verim ze dobre dopadne hned ako prides napis.zapnem doma net vynimocne lebo inak to nerobim leno sa pri nom zabudnem 😉
ja som objednana na 20 agusta k lekarovi a uvidm co povie ze kedy asi dojde mrcha a ci cosi vidi na sone ved vtedy uz budem vyse 6 tyzdov od poslednej injakcie,inak kupila som si ovulacne testy a ked budem citiet ze sa telo prebudila testnem.poctivo papam denne macu frest no zatial nebadam daky ucinok..vraj aj zenu stimuluje 😀 😀ale myslim si ze 4 dni su este malo 😅
katie a ty sa ako citis ..az spozorujes daku zmenu v tele pisni lebo sme mali injekcie takmer rovnako skoncene ja 4.7 a ty?? telo u mna zacalo strajkovat citim sa ako ked som zacala s liecbou-nervozita,akesi depky sem tam,navaly a hlavne ta moja nespavost uz neviem co mam a ako si lahnut a ked zaspim tak po 5 a potom aj do prace 😀,,uz aj manzel si vsimol zmenu vo mne a povedal mi ze som akasi divnaa ako ked som s liecbou zacala.neskotocne ako hormony na cloveka vplyvaju 😀 😀 idm ja zienky s prace pa zatial

ika33
6. aug 2009

Evina, tak veru spravodlivosť tu určite nie je. Ale od tejto témy asi poďme, lebo sa veľmi rozlútostíme a to na nás nebude dobre vlývať.
Nastasia, tak ako si dnes dopadla? Som na teba myslela. 😉
Ste tu teraz niekto?

evina0
6. aug 2009

ja som tuuuuuuuuu a kde je nastasia??? halooooooooooo

janemari
autor
6. aug 2009

Ahojte nedalo mi a dosla som vas pozriet,nedalo mi 😉 Dnes som bola pomahat mladej neveste s pripravami na svadbu,zajtra ma caka chystanie oblecenia,umyvanie auta a ideme zaniest torty,takze sa tu asi neukazem.Ale som straaaasne zvedava ako dopadla nastasia.

katie je mie luto co sa stalo.Ale ja sa trapim kvoli tolkym veciam,ze mam pocit ze smrt je vykupenim z tohto vsetke tu 😅

evina0
6. aug 2009

jane tak nehovor treba si zivot vychutnat pokial sa da a zdravie je ako take.. 😕
nastrasia sa kdesi zabudla 😅 😅 aj ja ju cakam a tebe prajem peknu svadbuuuuu

katie233
6. aug 2009

Čaute žienky 🙂. Jaj, Janemari ani nevieš ako ti závidím. Ja som zbožňovala prípravy a ten krásny zhon okolo svadby. Tak rada by som si to zopakovala, aspoň v takej úlohe akú máš teraz ty. Prajem príjemnú zábavu.

Nastasia, kde si?

filmushka
6. aug 2009

ahojte babulky,
uz som dosla z Tuniska, bolo fajn, veget 😉

az na taku malickost, posledne 3 dni ma prepadli kramy! 😠
ale uz to neriesim, lebo by som asi tu nebola...

co mate noveho? som postrehla, ze uz mame tehulku 🙂
tuli super, a gratulujem, aj som to trosku tusila 😵 drzim prsty ! 😵