Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
8. jún 2010

Jani,
takze teraz to je do tretice a uz to vyjde!
T T T T T T T T 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 T T T T T T T T 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
T T T T T T T T 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 T T T T T T T T 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
T T T T T T T T 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 T T T T T T T T 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Mas teraz riadnu dilemu, ked si mala taku strasnu predchadzajucu skusenost. Aj moja sestra uz teraz rozmysla,
lebo v tom jej centre davaju vacsinou dve. A ona ma obvod pasa okolo 57 a boky necelych 80 ( to ma 29 rokov). Uplne utla,
ked sa na nu clovek pozrie, tak si pomysli, ze tam nevojde ani jedno. 🙂
Neviem, Jani, co by som sama robila. Pri dvoch je vacsia sanca na uchytenie a to, co sa neskor v tehu stalo, by sa uz urcite druhykrat neopakovalo. Doktori to zvrzali 😔 .

janemari
autor
8. jún 2010

Ahojte 🙂

riana onkomarkery mozes mat uplne v poriadku a napriek tomu mozes mat endosku.Myslim ze jetu viac bab co to takto mali.Myslim ze zvysene hodnoty su len pri vysom stupmi endosky.

jani tazka dilema,ale ja na tvojom mieste ak mam este dost mrazacikov tak vlozim dve.Bude vacsia sanca a koniec koncov ak by to nevyslo/co uz v tvojom pripade vyjde/ tak su v zalohe este nejaky mrazacikovia.

Tak a ja mam za sebou druhu vcelicku,len dnes som asi trafila nejaku cievku,lebo sla aj krvicka,ale modrinka je uplne slabulinka,ze ked o nej nevies tak ju nevidno.No ja si picham sama,muz by sa zosypal.Aj ked teda pri prvej isiel radsej kosit von aby nic nepocul a nevidel.Paradox je ze prisiel k dveram a krical na mne ze ako? ked som mala ihlu v bruchu.Ja ze pichaaaam.Tak vybehol von a nenapadne z vonku cez okno spehoval 😀 .A co mna prekvapilo ked som vysla von hovorim hotovo,som dostala ako darcek boztek 😲

majkal
9. jún 2010

@janemari 😵 krasne 🙂 Ten boztek urcite potesil 🙂 Drzim palce ... verim, ze to obaja vsetko zvladnete 😉

janemari
autor
9. jún 2010

majkal aj potesil ale skor prekvapil.Prave sedi vedla mna a uz sa tesim ako bude utekat ked si budem pichat vcelicku.Pomaly ju nachystam,pichnem a sup do postele.Inak mna tak odpise ked si ju pichnem.A neviem ci je to nocnou alebo tou injekciou.Ale ked som mala liecbu decapeptylom tak ma vzdy po injekcii na 2 hodiny totalne odpalilo. 😎

alienocka
9. jún 2010

@janemari myslim na teba. Drz sa 😉

mauseli
9. jún 2010

janemari,aj ja ti drzim palce...
teda ja by som si sama nemohla pichnut. :o(
a prelozili mi termin laparozkopie z 14.6 na 21.6 nejako doktor toho ma vela,
tak ma porazi este dlhsie cakat kym sa dozviem co presne mam.
zelam vsetkym pekny vecer
moni

janemari
autor
9. jún 2010

@alienocka dakujem 🙂

Ako som predpokladala akonahle som zacala vybalovat ihly uz ho nebolo 😀 Potom uz len vykrikoval spoza dveri uz? 😀

@mauseli ani ja som si nikdy nemyslela ze do seba niekedy nieco pichnem.Vzdy som hovorila ze somna by narkoman nemohol byt 😀

mauseli
9. jún 2010

@janemari
hi...vidis? ale tak zakial si neni sama,je to ok,aj ked manzel asi trpi s tebou.
mojho to este len caka,ak zostane pri tom a nevzda to .uvidime ci si to nerozmysli s tym babätkom..
vsetky kamosky mi drzia palce. moj uz ma dve dcery 20 a 21 rocne.
dal sa pred 10 rokmi operovat,a ked ja budem v pohode a pripravena,budeme odoberat z vajec jemu,
a umelo u mna oplodnovat.tak sa modlim.
tych 5 rokov co sme spolu,nechcel uz o detoch ani pocut,a poslednu dobu akoby zmenil nazor.
tak dufam ze zostane pri tom ze ano. ;)
pozdravcek z zürichu

jani2
9. jún 2010

@mauseli - vypadá to, že tvoj manželík sa dal sterilizovať alebo mal nejakú inú vážnejšiu operáciu?
@janemari - tak s tou pusinkou od manžela - to bolo pekné 🙂 ...podľa toho si myslím, že tiež veľmi túži po bábätku a zrejme si aj uvedomuje, že pre teba je to ťažšie a náročnejšie! 😉
@dahra - ďakujem za tehu prskančeky, už cítim, že sú na mňa nalepené! 🙂 ... ohľadom toho počtu embryjok som rozhodnutá pre dve, predsa len pri KEToch je pravdepodobnosť dvojičiek dosť malá...tak budem veriť, že sa chytí jedno a bude sa držať až do 40tt. Inak tá tvoja sestra je fakt útlunka, a ako vôbec pokračuje?
..ja som 3 DC, do CAR idem na UTZ až na budúcu nedeľu, takže sa u mňa nedeje nič zaujímavé. Budem teraz hlavne držať palce Jane, aby bolo dosť vajíčok a potom aj embryjok, aby boli mrazáčikovia- súrodenci. 😉 😉 😉

mauseli
9. jún 2010

@jani2
ahoj..ano uz je 10 rokov sterilizovany..
ale som rada,ze si to rozmyslel po 6 rokoch so mnou.
modlim sa,aby to dobre dopadlo,a nebolo pri laparoskopii nic vazne a velke,aby si to potom nerozmyslel.
nema rad komlikovane situacie. ak jeho musia operovat,a u mna by bol nejaky problem este navise,urcite by to vzdal.
papa

janemari
autor
10. jún 2010

@jani 2 dakujem velmi pekne 🙂 Ako samozrejme ze chcem dve deticky a obcas mam pocit ze najlepsie by bolo mat obe naraz.Ale na druhej strane by som ich asi naraz nezvladla 😅 A samozrejme ze aj ja drzim palce tebe.Bojujeme spolu.

@mauseli a mozno by to prijal ako vyzvu a zabojoval by 😉

ulicnica
10. jún 2010

Ahojte,
neviete mi prosím povedať, za akú dobu - počet dní by mi mala prísť menštruácia po vysadení injekcií Lucrinu alebo podobných? Letáčik som vyhodila a na internete to nemôžem nájsť. Doktorka mi povedala, že sa mám u nej ukázať v prvé dni menštruácie a ak mi nepríde do 45 dní mám prísť na vyvolanie. Tých 45 dní od injekcie sa mi zdá ale dosť skoro, tak či to nemyslela 30 dní po injekcii a potom plus 45 dní...ďakujem

janemari
autor
10. jún 2010

ulicnica je to individualne ja som mala poslednu injekciu 7.5. a mrcha mi prisla az 14.9. Ale myslim,ze priemer je tak cca 3 mesiace od poslednej injekcie.

majkal
10. jún 2010

@ulicnica mne prisla ms na 59. den od poslednej injekcie a to som ju tak skoro ani necakala .... 30 dni ma este ucinok injekcia a 28 dni bezny cyklus, takze aj ja som ju najskor cakala takto .... no a skoro na chlp takto aj prisla 😉

ulicnica
10. jún 2010

tak to asi myslela doktorka 30 + tých 45 dní...ďakujem

yukki
10. jún 2010

99 dní
Janemari držím palce 😉

janemari
autor
10. jún 2010

yukky dakujem 🙂

mauseli
10. jún 2010

@janemari
ahojko...
veru aj to som si myslela,ze mozno potom zabojuje...
ved uvidim...snazim sa o tom nie moc rozpravat,aby nemal pocit ze ho tlacim.
ach jaj... ;o)
pekny vecer zelam

janemari
autor
11. jún 2010

mauseli chlapy su nevyspytatelny,ja sa tiez snazim nerozpravat ze mam bolesti,alebo co sa ivf tyka a podobne.Ale ked nerozpravam mam pocit ze s aon che o tom bavit a ked zacneme o tom rozpravat tak mam zase pocit ze nechce o tom hovorit 😖 A preto som rada ze mam net a nasla som konika.Tu sa mozem dosytosti vykecat a ked mm che tak snim debatim a ked sa nepyta nehovorim 😉

lucy778
12. jún 2010

ahojte 🙂

kde ste všetky pri vode? 😀 mne už tieto horúčavy lezú poriadne na nervy 😝 😝 😝 mám rada teplo, ale toto je už moc 😝
tak vám prajem pekný víkend 😉

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵

janemari
autor
12. jún 2010

Tak ja hlasim ze dnes mala dojst mrcha a uz od rana spinim,tak ak sa nic nestane od zajtra sa mrcha spusti a ja letim v pondelok do centra a zaciname finale stimulky 🙂

@lucy ja nie pri vode ale na slniecku na hojdacke 😎

oknosmas
13. jún 2010

janemari, super, tak drzim palec

nastasia
13. jún 2010

Ahojte konecne som sa sem dostala.uz mam po statniciax tak mam chvilku oddych a v auguste ma caka este jedna
Jane, obdivujem ta jA by som si tosama nedokazala pichnut.
Baby, krvacali ste po sexe niekedy? My sme dnes po dlhom case snazilkovali a poyom v spche som si vsimla krv, ale potom uz nic. O chvilu mam dostat mrchu tak neviem ci to tym alebo to moze byt z endo?

dahra
13. jún 2010

Ahojte,
@nastasia - gratulujem k statkam, mas uz polku za sebou a to dalsie zmaknes. Teraz si daj trochu oddych a potom ta zamestna svadba 🙂
S tym krvacanim nemam skusenosti, tak neviem poradit.
@janemari - drzim palce, nech sa v centre dozvies len radostne spravicky.
TTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katie233
13. jún 2010

Ahojte 🙂

@nastasia Gratulujem k štátniciam 😵

@janemari a ideš do finále 😵. Držíme palce TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵

prahaxx
13. jún 2010

@nastasia Ahoj, no zial moze to byt endo, moze to byt cysta, myom.. v kazdom pripade k lekarovi. Ja som bola vlastne stale zdrava od 17-tich rokov s porodnymi bolestami pri menzese, az kym sa neobjavila krv po sexe a do mesiaca som uz nemohla ani sediet ☹ bola to endoska a 3 cysty 6 cm na vajecnikoch, ale moze to byt aj OK, ze len nejaka "nesplachnuta" krvna zrazeninka, resp. v najlepsom pripade som krvacala po sexe, ked som este nevedela, ze som uz tehotna, takze zatial ziadne zavery, zbehni k dokimu, drzim palce..

@jane velmi drzim palce TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

janemari
autor
13. jún 2010

nastasia ja som krvacala aj ked teda len slabo po sexiku,Ale to mohlo byt u mna aj tym polypom v maternici resp.adenomyozou.Ale zevraj pri endoske sa to stava pokial je zasiahnuta maternica resp.vchod do nej.

dahra,katie,prahax dakujeeeeeeeeeeem 🙂

no mrcha sa spustila tak rano klusem do centra a zacinam s puregonom a o dva tyzdne budeme vediet aka je urodicka 🙂

nastasia
13. jún 2010

Dakujem baby, no uvidime, ja si myslim, ze sme asi spustili uz mrchu, lebo mam take spinenie teraz a ked idem na wc tak na papieri je aj krv. snad to teda bude ta mrcha, dost ma to dnes vystresovalo, lebo raz sa mi uz stalo, ze som zacala silno krvacat a musela som bezat na pohotovost tak snad to nebude zas ono.
dakujem ku gratulaciam 🙂
Jane, drzim palce

janemari
autor
13. jún 2010

nastasia hlavne sa nestresuj,uzivaj si uspech so statnic a pomaly sa chystaj na babo 🙂

majkal
13. jún 2010

@nastasia aj ja gratulujem z celeho srdiecka .... viem, aku teraz citis ulavu .... tak pekne oddychuj a "vypni" ... nemysli na skolu, na starosti .... len si vychutnavaj tu chvilku "slobody" .... august je este daleko a potrebujes nacerpat sily 😉
@janemari tak super 😵 drzime palce, aby urodicka bola pozehnana a hlavne kvalitna 😎