Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katrin21
21. okt 2015

@lavinis spravny pristup! zaklad je prestat si hovorit " mam endošku... je to problem.. s tym sa neda otehotniet" 🙂 super si to urobila.

lavinis
21. okt 2015

@katrin21 presne, stále som tú diagnózu mala v hlave s bývalým partnerom, dokonca som mala za sebou aj neúspešné IVF. Cysta na vaječníku, jeden nepriechodný vajcovod (aspoň pred 5 rokmi bol, čo zistili pri vyberaní prvej cysty), 36 rokov a vyšlo to 🙂 samozrejme, keď sa dlhšie nedarí, určite to treba riešiť, len si treba povedať, že otehotnieť s endometriózou je možné aj prirodzene a presne ako si písala, veľa báb ani nevie, že ju má a majú deti. Ja som napr. nemala žiadne bolesti, nič, keby nie cysta a operácia, ani neviem, že ju mám.

katrin21
21. okt 2015

@lavinis aj ja tak... ja som mala cely zivot brutalne bolestivy menzes, hlavne prve dva dni.. nikto to neriesil, prve dieta som mala v 23r.. potom sa mi polepsilo, uz to nebolo take strasne, ale obcas bolesti boli, ako u kazdeho...
potom šok , ked som mala 30r, tak ze cokoladova cysta + nejake ložiska vypalene nna LSK, operacia ... snazili sme sa, ale nic... a potom to prislo same, teraz po rokoch... ja ale verim, ze endoška sa mi nevratila, proste som to vsade hovorila, ze som ju mala , ale uz nemam a hotovo.
a dieta prislo , ked malo, ked to je pre neho dobre. 🙂

zuzka71291
21. okt 2015

@pinguinka Nooo, napríklad, ja som zacala teraz spinit a mala som aj bolesti a bola som pri nej a pytala som sa, co to znamena..a ona, ze proste je to len hormon aj tie lieky a moj cyklus sa prediera dopredu..cize preto mam aj bolesti, aj spinim..ze hormon uz tak nezabera, aj ked zaberal polroka...cize preto mam bolesti, aj ked beriem lieky..podla mna ani tvoja dr nemoze na 100% povedat, ci injekcie zaberu, ci nie...ci sa budu tvorit loziska...aj moja dr sa vyjadrila, ze endo je proste nevyspytatelna a ona nevie povedat, ci liecba zabrala alebo nie..bude to vediet podla toho, ci sa nam podari otehotniet alebo budu problemy..nie som dr, len konstatujem z toho, co mi o endo rozprava moja dr.
@bubik6_ke Ahoj, ja beriem zajtra poslednu tabletku Visanne a preto som si tiez zistovala tieto info, ze ako rychlo nabehla ms a pod, lebo my sa chceme posnazit a mozno ta potesim/nepotesim, neviem, ale citala som tu, ze niektorym babam nenabehla ms ani do pol roka, ze chodili uz aj na vyvolavacky a pod, ze pri viacerých sa stalo, ze cyklus nie a nie rozbehnut...ja som sa toho zase bala, ze ci mi nabehne ms hned alebo nie, lebo ja si uz chcem ratat plodne dni :D cize neboj...ale zase, ked ti dr povedal, ze uz by mala prist ms...tak ja neviem.len to som chcela, ze viacerym to trvalo, kym dostali po liecbe prvu ms..

bubik6_ke
22. okt 2015

Ahojte hlasim sa 🙂 39. den po vysadení Visanne som konecne nabehla na cyklus 🙂 Uz som sa bala, ked ste tu pisali, ze vy po vysadeni ste mali 3. - 4. den a mne nie a nie dôjsť 🙂 😀

zuzka71291
25. okt 2015

Baby,prosim vas.uz som tu pisala minule.polroka som brala Visanne a nemala som ms...avsak minuly tyzden som ms dostala.ale uplne slabulinku.je moznost,ze tam boli aj plodne dni?alebo ze by som otehotnela?zajtra idem ku dr,ale to nie je mozne,co sq so mnou robi posledne tri dni...silne migreny,zle mi je od zaludka,teraz som nevedela dojest poloevku.jest mi nechuti.a to nehovorim o tom ako ma bolia prsia.co si o tom myslite?

katsur
8. nov 2015

Ahojte i ja by som rada prispela k tejto téme. Mne zistili endo keď mal syn skoro dva roky. Aj to až po vybratí cysty,nakoľko ja som nemala žiadne príznaky, žiadne bolesti. Nastala liečba a s ňou došlo všetko trápenie a všetky príznaky ktoré existujú. Po viac ako štyroch rokoch som sa na liečbu vykašľala, mne nezabralo nič. aA podarilo sa otehotnieť bez problémov. Mám krásnu zdravú dcérku. Neopúšťať sa a veriť je cesta. Držím palce každej ktorá má tú pliagu.

anula2411
13. nov 2015

ahojte babenky, idem sa aj k vám pridať do diskusie,
my sa snažíme o bábätko už päť rokov, raz sa nám to podarilo, ale žiaľ bolo to MA, a odvtedy nič, zo začiatku som to nechávala na prirodzenú cestu, brala som len prírodné lieky, potom mi doktoroka odporúčila Inofolic, čo mi pomohlo k pravidelnému 28.-dňovému cyklu, v máji som bola na laparke a tam mi zistili endošku, do vtedy som nemala ani poňatia čo to je... no a na to mi nasadili Diphereline 11,25 g (3-mesačnú liečbu) a teraz čakám kedy dojde mrcha...akosi sa jej nechce a to už mám skoro 5 mesiacov od injekcie, sa mi to vôbec nepáči...máte niekto s týmto skúsenosti? 😉

weronyka501
13. nov 2015

@anula2411 ahoj ja som tiez v juli Bola na laparke mala som endo cystu a taktiez som dostala 1 injekciu Diphereline 11,25 uz je tomu skoro 4 mesiase a menzes nikde ale o tyzden pojdem k svojej doktorke uvidim co mi povie ....ale citim ze uz straca ucinok injekcia nemam take silne navaly tepla ako som mavala....

anula2411
14. nov 2015

@weronyka501 🙂 to áno to cítim aj ja...aj ma začalo pobolievať podbruško, už pár krát som mala pocit, že krámy už prídu a oni ničto,no tiež mám ísť k doktorke tento týždeň, tak som zvedavá, lebo ma čaká ešte hysteroskopia tento rok, len neviem ako teraz..uvidíme... :-P

vevericka13
21. nov 2015

ja ma tiez endometriozu a uz len jeden vajecnik a aj ten operovany na cystu. dva roky chcem otehoteniet a nejde to, dva krat chemicke tehotenstvo, raz prirodzene, raz pri ivf. neviem co bude dalej, kazu mi co najskor otehotniet a ja neviem ako 🙂 ziadne lieky som na to nebrali, len vyoperovali cystu a mala som otehotniet

minneli27
4. dec 2015

ahojte. :( tak ja mám ďalší bonus v tejto mojej ceste za tehotenstvom. po roku a pol mi konečne zistili že mám endometriozu - trochu som sa aj potešila, že aspoň niečo našli a snáď po liečbe to už pojde. dostala som 4x diphereline, už dva mesiace čakám na nabehnutie cyklu. už som dostala aj vyvolávačku, že načo čakať.... medzitým mi však DR spravil cytologiu a výsledky niesú moc dobré :( vyšli mi PAP II-III. nikdy predtým som nemala žiaden "nález"... bola som z toho v nervoch, vlastne stále som.. :( vo februári mám ísť na ďalší odber, zatiaľ skúsime rozbehnúť cyklus a uvidí sa, či sa to podarí a kedy :( ale tie výsledky mi robia nervy :( :( ach, to je riadne trnista cesta, toto otehotnenie... o to viac, že pomaly všetky baby v mojom okolí majú bábo/sú tehotné/práve rodia alebo sa im to podarilo na prvý šup :(

kniha24
5. dec 2015

@vevericka13 ja mam diagnostikovanu endo 5 rokov,len v sledovani,liecbu som odmietla. Tento rok sme sa s priatelom zacali snazit o babo,neslo to,tak sme navstivili Iscare a za tyzden som bola tehotna,cize treba to vypustit z hlavy a pojde to. A druhy pripad,sestre povedali ze ma nepriechodne vajcovody a ze nie je mozne prirodzene otehotniet,skusili umele,inseminaciu a nic,az zrazu prirodzene otehotnela,co nechapal ani doktor. Takze sme obe tehotne. Nevesajte hlavu,pride to,drzim vsetkym palce.

vevericka13
6. dec 2015

@kniha24 dakujem ja stale cakam 🙂

mikema
7. dec 2015

@kniha24 Bohuzial u mnohych ani to vypustenie z hlavy nepomaha. Ano, je kopec pripadov s nepriechodnymi vajcovodmi, ktore aj tak otehotneli, ale ked si pozries na statistiky, stavim sa, ze je to stale nizke cislo a skor zazrak (a samozrejme chybna diagnoza) ako pravidlo... Ked clovek ma endo, je pravdepodobnost otehotniet prirodzene proste nizsia. To je fakt a na tom ani vypustenie z hlavy nic nezmeni, Bohuzial 😉

pinguinka
8. dec 2015

Ahojte, tak ja už som 6 týždňov po poslednej injekcii na zastavenie menštruácie. Dokopy som ich mala 6. Po akej dobe ste dostali menštruáciu? Ja mám ísť k lekárke po skončení aby som mohla ísť ešte na kontrolnú operáciu. Už by som to chcela mať za sebou...najlepšie do sviatkov...aby sme mohli začať konečne pracovať na bábatku.

anula2411
8. dec 2015

@pinguinka no mne prišli až po dvoch mesiacoch a to mi ešte nasadili hormóny, aby už došli 🙂🙂 ale teraz už konečne došli a tiež ma čaká ešte hysteroskopia, len sa musím ešte doliečiť, som myslela, že to stihnem do sviatkov, ale no čo už budem musieť počkať do nového roku 🙂
ale u každej je to iné, možno tebe dojdú hneď 🙂

gagik
8. dec 2015

@kniha24 to co je za blbost vypustit to z hlavy...

pinguinka
8. dec 2015

@anula2411 lenže ja ani neviem ako to vypočítať...že kedy by podľa všetkého mali prísť...alebo mám ísť pre istotu k lekárke ... no neviem 😒

anula2411
8. dec 2015

@pinguinka no ja som to čakala hneď po skončí troch mesiacoch (ja som mala na tri mesiace umelý prechod) tak som rátala, že do mesiaca ako skončilo trojmesačné obdobie, a keď ani po dvoch neprišli tak som šla k doktorke, keď som jej volala a aj sa pýtala, tak že do dvoch-troch mesiacoch by mali dojsť, 🙂 ale môžeš pre istotu zavolať, ja som už potom druhom mesiaci radšej volala a ma prezrela, či je všetko ok 🙂

zuzka71291
8. dec 2015

@pinguinka ahoj.ja som bola tiez po liecbe a chceli sme sa snazit o male.tak mi dr odporucila Inofolic.tak som si ten kupila a mysliim,ze mi aj pomohol rozbehnut cyklus.lebo som sa tiex bala,kedy sa spusti ms,ale spustila sa vdaka nemu.zvykne sa pouzivat aj na upravu cyklu

pinguinka
15. dec 2015

@zuzka71291 a je to na voľný predaj??

zuzka71291
15. dec 2015

Ano.to je v podstate vitamin,ci doplnok,ktory zvyknu brat zeny,ked sa snazia o male...

pinguinka
15. dec 2015

@zuzka71291 juuuj tak dakujeem 🙂 a ako si na tom teraz??? už sa vám podarilo otehotnieť??

zuzka71291
16. dec 2015

@pinguinka u mma to bol teraz prvy cyklus,co som mala ms,cize som si aj vedela vyratat plodne a pod,ale bohuzial na prvykrat to nevyslo,ale dufam,ze to bude coskoro. 😊za malo...sme v podobnej situacii,tak co viem,poradim 😊

pinguinka
16. dec 2015

@zuzka71291 Tak super...nech sa podarí...ja ešte po prvej ms budem musieť ísť na kontrolnú laparku a tam sa zistí či budem môcť prirodzene otehotnieť, alebo pôjdeme na umelé...tak uvidíme

zuzka71291
16. dec 2015

@pinguinka to aj mne vravela dr najprv, ze po liecbe bude dalsia laparo..ale potom, ked som povedala, ze chceme male, povedala, ze netreba..bude to riesit casom, ked sa nebude darit...tak nech ide vsetko tak ako ma..a dakujem 🙂

michellll147
21. dec 2015

Ahojte žienky dovoľte aby som sa s vami podelila o moj zažitok...4 roky sme sa snažili s manželom o babo no žial nedarilo sa nam aby toho nebolo malo pridali sa k tomu neznesiteľne menštruačne bolesti zvracanie a... počas ktorych som musela ísť do nemocnice infuzie od bolesti a tak som mrchu zvladla...v januari mi robili laparoskopiu vysledok endometrioza nasledne hlava v smutku a plač že babo nebude od februara mi pychali decapeptyl depot do aprila prva mrcha v juli uz sme chceli ist na umele volala som na kliniku prvy den menstruacie sa mam ozvat mrch nepravidelna 28 nic 32 nic 34 nic 36nic zo srandy robim test// a teraz sme v 3 mesiaci sice od zaciatku tehu boli brucho ale zatial sme zdravi a rastieme takže žienky nezufajte a ono to pride a budete najšťastnejšie na svete ja v to verim a držim vam pršteky vy to date😊

87rusalka1
28. dec 2015

Ahoj,,, no pridávam sa k vám,,,,o tom, že mám endometriózu som sa dozvedela až ked mi začali praskať cysty na vaječníkoch - bolo to na výške v 2.ročníku...... teraz je už cca 8rok potom,,,, vtedy mi cysty odstránili laparoskopicky a kedže som bola mladá študentka, tak sa mi ani neunúvali povedať čo to všetko obnáša,,,,, pred 2,5 rokom som sa vydala a začala som zisťovať čo tá endometrióza vlastne je. už 2ročná snaha o bábo ma stála veľa síl.....pred cca 9mesiacmi som podstúpila dobrovoľne laparku - na zistenie priechodnosti vajcovodov...sú priechodné a endometrioza je celkom v pohode - myslím tým, že žiadne väčšie cysty či nánosy,,,, dr. mi povedal, že podľa neho do pol roka otehotniem....no zatiaľ nič :( aj manžel má menšie problémy s kvalitou a počtom spermií,,,(aby nám nebolo ľúto) už som z toho zúfalá,,,, začala som brať INOFOLIC - teraz to bude cca 1 mesiac....tak len čakám a modlím sa :/

minneli27
30. dec 2015

:( ach, ja som už skoro 3 mesiace po poslednej injekcii dipherelin. a menštruácia nikde :( už asi 2-3 týždne mám taký pocit, že už už už, krče v podbrušku, a tak celkovo taký krámový pocit mám a stále nič.... už som dostala 2 vyvolávačky, 2 týždne užívam inofolic... a stále nič. čakám už jak na spasenie :( toto čakanie je asi ešte horšie ako čakanie na "nedostanie " krámov každý mesiac :D 🙄