Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

pici
1. okt 2010

@yukki

pre dieta by som spravila cokolvek.. a ver mi ze sranda so mnou nebola... a moj doktor chvilami vahal po mojich vystupoch, ci nebudem nakoniec rodit na psychiatrii :D

cuki
1. okt 2010

@pici to co ti odporuci lekar je potlacanie symptomov endometriozy, nie liecba. Prezila som pol rocne vyblokovanie cyklu duphastonom a nikdy viac by som sa na nenechala nahovorit, ani keby to odporucali traja lekari naraz. Operovat v celkovej anesteze len preto, aby sa potvrdila diagnoza mi pride tiez sialene- tiez som pred 6 rokmi suhlasila...Najhorsie je, ze klasicka zapadna medicina nema odpoved na otazku z coho vznika tato hnus choroba, takze nevedia liecot pricinu. Podla mojich info ide o autoimunitne ochorenie, ktore je mozne zmenit dobrym nastavenim celeho oganizmu a preco nie bylinkami? 😉

pici
1. okt 2010

@cuki
jaj neslovickujme sa.. ved ja viem, ze endo nezmizne.. liecbou... ale potlaci sa.. a ked niekto nema hlboke loziska, moze zmiznut uplne.. nehovorim ze sa nevrati...

ja prezentujem svoj osobny nazor, nehovorim ze je spravny.. ale nie som presvedcena o tom, ze bylinky pomozu viac ako vyblokovanie cyklu

yukki
1. okt 2010

@pici jasné, ja chápem. Pozri, ja by som sama so sebou tú liečbu nielenže vydržala, ale by som pri nej aj normálne fungovala, a ani by nemuselo ísť o otehotnenie-proste keby som tým mala trpieť len ja sama tak to ozaj by som mala na saláme a nepovažovala by som to za hodné nejakých diskusií. Ale trpia tým aj deti, a TO ma mrzí.

pici
1. okt 2010

@yukki
ano.. je to neprijemne ked sa clovek nevie kontrolovat a trpia tym deti...

cuki
1. okt 2010

mne vyblokovanie cyklu nepomohlo, skoro som zosalela z vedlajsich ucinkov a po "liecbe" som mala byt znova otvarana v celkovej anesteze co som odmietla. Kramy ma boleli rovnako, citila som sa rovnako ale bola som ovela horsie na tom psychicky, tiez celko zrela ne psychiatriu.

pici
1. okt 2010

@cuki
to budem aj ja... ale idem do toho.. verim, ze to vsetko bolo na nieco dobre....

griska11
1. okt 2010

@pici ja to beriem v pohode je to tvoj nazor, ale ja inu moznost ako prirodzeneho oplodnenia nemam pretoze s manzelom sme veriaci a s umelym oplodnenim nesuhlasime, takze bud prirodzene alebo adopcia. Ja len nechcem sa dopovat pol roka hormonmi a potom zistit ze to bolo naprd. Inak pred operaciou som brala mesiac a pol kazde rano zeleny jacmen spolu s chlorelou a za to obdobie sa mi endoska zmensila o 2 cm. Mozno keby som pockala s laparkou zbavila by som sa jej uplne, kto vie. A teraz ani nie po 11 dnoch uz nemam ani chrasty po LPK, tak sa mi to krasne poliecilo. V minulosti sa nerobili ziadne operacie a zeny sa skor venovali prirodnej stranke veci, preco by to malo ist do uzadia... A ked to nepojde prirodzene tak proste dame sancu nejakemu drobcovi z domova🙂 ale ja verim tomu ze sa to aj bez tych hormonov podari, ked nie dam ti za pravdu

pici
1. okt 2010

@griska11

to by som ti velmi priala aby to vyslo.. statistiky su vsak neuprosne a preto napriklad ja po liecbe dam prirodzenemu cas tak tri mesiace a potom z obavy ze to pride vsetko naspat asi pojdem do centra...

yukki
1. okt 2010

Presne tak, Pici, to, že pri tej liečbe ženu ovládajú injekcie a nie vlastný mozog...navyše keď mi tak bolo treba naštepať a nanosiť dreva...a mňa táááááááááááák boleli kĺby..keby som bývala sama tak kvasím v dome hoc aj pri 5 Celsiusoch ale drobizg nech nepomrzne....
Griska, téma Prišli k nám....je celá o náhradných rodinách. 😉

pici
1. okt 2010

@yukki
ja som bola "len" psycho, nic ma nebolelo... sice som nespala alebo spala velmi zle ale potom som dostala nieco " na dobru naladu " po prvej navsteve lekara :D

cuki
1. okt 2010

@griska11 my sme na tom boli podobne a ked sme sa vyprdli na lekarov a zacali vybavovat papiere okolo adopcie, zrazu som cakala nasu lucku, a druhe sa nam po roku podarilo na prvy sup 🙂

cuki
1. okt 2010

@pici u nas neslo len o moj zly psychicky stav, ale aj o stav manzelstva, ja som si vravela, ze este pol roka budem takato a rozvedieme sa, fakt 😒

mirip
1. okt 2010

@griska11 to že ste veriaci je jedna vec a to že čo hlása naša cirkev je druhá vec no určite nie vždy sa cirkev stotožnuje s názorom Boha, lebo ked sa nad tým zamyslíš tak keby Boh nechcel a bol proti umelému oplodneniu ako hlása naša cikrev tak by určite nedal nám ludom tú možnosť aby sa na také čosi ako umelé oplodnenie vobec došlo a ludia zistili že to ide aj tak......no niektorých ludí dokáže naša cirkev sfanatizovať tak že všetko im žerú.......nemyslím tým vás s mužom ale všeobecne, lebo napr. ja som sa s farárom rozprávala na tému umelé oplodnenie a starý povedal že vylúčené a mladý bol opačného názoru dokonca aj v rodine mal takú čo má dieťa umelým oplodnením.....a to hovorím tiež ako veriaca a ono je to tak treba sa riadiť vlastným srdcom a rozumom a nie tým čo sa niekto snaží hustiť do hlavy nám obyčajným ludom a vlastne samotná cirkev je proti ale jen ak ostanú embriá zmrazené tak ked ich necháš zničiť /a aj to či embriá ostanú v banke uskladnené a zmrazené alebo sa nechajú zničiť aj o tom rozhoduješ len ty a tvoj muž a nie ludia s inštitútu/ tým vlastne zabíjaš život že necháš zvyšné embriá zničiť a nie tým že sa snažíš umelým oplodnením otehotnie 😉

pici
1. okt 2010

@cuki
to som hovorila po prvej injekcii,ze skor budem rozvedena na psychiatrii ako tehotna a vydata

pici
1. okt 2010

@mirip

ja som takisto veriaca... ale do umeleho oplodnenia ak to nepojde, idem :D

moj manzel napriklad s adopciou nesuhlasi...

yukki
1. okt 2010

@pici veď ja ten liek čo si mala mám zapísaný a tuto nalepený na monitore...ako záchranná brzda. Mne osobne teda tiež oveľa viac vadili psych.stavy ako bolesti. 😝

pici
1. okt 2010

@yukki

mne povedal doky ze som prva na ktoru liecba ma opacne ucinky co sa tyka psychiky... vacsinou cim viac injekcii tym viac psycho.. u mna to bolo najhorsie fakt prvy mesiac... to som bola jak netopier nespala som dva krat v noci som bola hore a fungovala som cely den...

mirip
1. okt 2010

@pici ja ked som sa pýtala mojho dr na zumelé tak na mna zazrel že či sme zleniveli a nechce sa nám prirodzene snažiť a že on mi na mil. % hovorí že deti budú ja som mu neverila a teraz druhé 😅

yukki
1. okt 2010

@pici ale keď si tak spomeniem u mňa to bolo tiež najhoršie prvý mesiac minule...teda psychicky, potom prišli nespavosti a návaly ale to mi tak nevadilo.... No a teraz uvidíme, kedy sa začnem meniť šialenú Viktorku u splavu....

pici
1. okt 2010

@mirip
tak to je uzasne... mojho som sa zase ja pytala ci po kontrolnej laparke mozeme vobec skusat prirodzene , lebo on mi hovoril ze rovno do centra... :D

pici
1. okt 2010

@yukki
daj si predpisat ten livial... fakt to pomoze...

mirip
1. okt 2010

@pici no nám sa podarilo rok po laparke a nie ako vačšina čo sa týka liečby nemala menzes ja som mala každý mesiaca pravidelný som si mohla hodinky nastaviť podla neho aj preto mi lepilo či sa endo nevrátila a ked som otehotnela tak aj potratila na narodky v septembri bola na kyrete, úžasná oslava a po troch mesiacoch som otehotnela s malou a teraz druhýkrát ani neviem ako po 5.mesiacoch snaženia lebo dr nám povedal že druhé prečo nie treba skúšať skor ako sa ohlásia zase problémy a to podotýkam ako sa narodila malá smo mávala cyklus tak "pravidelný že v rozpatí 23 až 36 dnový teda totálne chaotický

cuki
1. okt 2010

@pici tak potom stoji to naozaj za to? Ja som o dieta bez partnera nestala. A pocas celej tej tortury som si uvedomila, ze postoj "chcem dieta za kazdu cenu" nie je to prave orechove. Mam za to, ze manzel/partner ma byt na vyssom mieste ako dieta, ak chcem, aby sa aj dieta potom v rodine mohlo mat dobre (tym nemyslim financne zabezpecenie)
Ale chapem aj to co citis, prechadzala som takym obdobim, ze som napriek mojmu silnemu nabozenskemu presvedceniu uvazovala aj o IVF (esteze chlap ma zrusil 😅 )

yukki
1. okt 2010

@pici akonáhle prídu tie stavy tak si to dám predpísať....zatiaľ sa dopujem nejakými olejmi (rybí, pupalkový...) už mám vyššiu dennú spotrebu oleja jak motorová píla a kúpila som si aj čosi voľnopredajné na stavy v prechode (teraz kukám, že to má 99% výťažok z ďateliny-no nemohla som sa radšej celé leto popásať a seno ne do šopa pchať pre kozu ale pekne ďatelinu bokom sušiť, by som ušetrila 😝 ). Keď nezabere, idem na livial. 😉

griska11
1. okt 2010

@mirip si svetlym bodom v mojom snazeni🙂) verim ze to bude vsetko ok...

griska11
1. okt 2010

@cuki uplne suhlasim s tebou ze "dieta za kazdu cenu" nie je to prave. Je pravdou ze take stavy som mala dost casto pocas prveho 3/4 roku nasho snazenia, aspon ze mam takeho chapaveho manzela. Ked sa tak zamyslim tak asi som najviac pcvitovala tlaky okolia, lebo dovtedy otazka kedy svadba? uz bola pase tak nastupila druha: kedy dieta? Hlavne svokor lebo ten ma 79 rokov takze on by chcel uz zajtra. Ale to ake mam problemy mu nebudem predsa hovorit, ved by sa iba trapil :(

mirip
1. okt 2010

@griska11 😀 😀 😀 dúfam že to bol vtip, si malatá svoju beznádej ked som potratila...............takže ako príklad velmi dobrá nie som

pici
1. okt 2010

@yukki

to si ma pobavila :D

pici
1. okt 2010

@cuki

no dieta za kazdu cenu to rozhodne nie je.. prave preto moj manzel o adopcii nechce pocut... ja si nemyslim ze je vobec vhodne hovorit kto je v rodine viac ci manzel alebo dieta.. nad tym som sa nikdy nezamyslala a ani sa nebudem. nemenim nejake pozicie co alebo kto je pre mna viac.. my sme sa brali z lasky a z tuzby mat rodinu, deti...

ist na ivf nepovazujem za "dieta za kazdu cenu". nemienim sa zmierit s tym ze deti nebudem mat, len preto, ze nevyuzijem vsetky dostupne prostriedky...