Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

tinara23
19. feb 2011

ahojte, trošku Vám sem vpadnem, chcela by som sa Vás opýtať. Mňa trošku postrašila kamoška, už rok sa snažíme o mimi, tak som sa jej sťažovala, že moja ms trvá 2 dni a to asi tak, že ráno trošku špinenie, potom strašne slabá a na druhý deň večer ani neviem, že bola. Inak bolesti nemám veľké pred ms, akurát od ovulky ma bolia prsia, vaječníky a podbrušok, ale dá sa to vydržať. Myslíte, že by to mohol byť príznak endometriozy? Videl by ju gyn. aj sonom? Mám vyšetrené všetko HP, stery, ms pravidlene každých 29 dní, jediné čo nemám priechodnosť.ďakujem.

zlatanka30
19. feb 2011

@tinara23 endometrioza sa da presne urcit az pri laparoskopii.mne ju moj doky videl aj na sone endo cysta na vajecniku.

tinara23
19. feb 2011

@zlatanka30 som si aj myslela, veď laparke sa práve chcem vyhnúť, v ISCARE mi to doc. nenavrhoval, tak dúfam, že sa tomu vyhnem, a nebude to robiť šarapatu pri prípadnom IVF, ak by náhodou to bola endometrioza.

martinkatinka
19. feb 2011

@tinara23 - endoška sa skor prejavuje bolesťami pri MS... ale každá baba to má individuálne... može vidieť akurát endocysty na vaječníkoch, prípadne by ti mal spraviť onkomarkery.... až potom by som šla na tú laparku... ak to máš ešte v počiatočnom štádiu, tak ti vypália rovno pri tej laparke aj ložiská.... čakať s aneoplatí, to mi ver.... moja dokina furt čakala a zrazu sa narýchlo robila laparka a rovno aj vypaľovali ložiská a odstránila sa cysta...inak, niektorí doktori rozoznajú aj na UZV, či die o endocystu, či o nejakú inú...

janemari
autor
19. feb 2011

@tinara23 ahojky,tak ja som mala cyklus ako hodinky na den presne aj ovulaciu da sa povedat kazdy mesiac a jedine co som mala bolo silna a bolestiva menstruacia co ma dala do kolien. Na sone nic nevidno jedine ak cysty,ale na potvrdenie endosky je 100% iste len laparoskopia. Mozes mat zvysene onkomarkery ale aj nemusis a ani to nemusi znamenat,ze mas endosku,moze byt nador,cysta,myom alebo cokolvek ine. Takze pokial ti neurobia laparoskopiu a nedaju vzorku na histologia tak nebudes mat istotu ci je to endoska alebo nie.

miminap
19. feb 2011

ahojte baby. dnes som sa rozhodla sem prispiet po dlhej dobe.citam vas kazdy den, ale mala som&pocit, ze kopec bab, co tu so mnou zacinalo, ma uz davno deticky alebo uplne zmizli. prispeval som uz do prvej temy endo,ale potom stale niekto odisiel a ,ala som pocit, ze ja jedina tu ostavam trcat.no, zazrel som tu nedavno par bab, ktore su na mk uz dlhsie, tak som si povedal, ze vas pozdravim. no, moj boj s endo je momentalne v stave primeria. ci docasne a ako dlho, to nik nevie. ja mam endo potvrdenu prvui laparkou uz 6 rokov, lapariek mam za sebou niekolko, dva krat liecbu lucrinom.. viedelo ma niekolko odbornikov na endometriozu po celej republike a zhrniem to: neexistuje ziaden kluc, ako sa to chova. kazdopadne liecbu lucrinom oznacilo niekolko odbornikovv za mrhanie casom. laparky mi pomohli aspon nacas od bolesti pri ms, ale mavam horsie aj lepsie obdobia, spajam to hlavne s dietou a potravinovymi doplnkami, ktore kupujem v usa. no ako dlho budu tieto kombinacie fungovat-to nik nevie. pri ivf (spolu uz tri) sa niekedy embryjko na chvilu usadilo, ale s dalsou ms vzdy odislo. boj s endo, ako spominala dahra, je proste vec postoja: proste ju mame vzdy sa musime vysporiadat okrem nej aj s beznymi i menej a beznymi problemami. niekto s manzelstvom, niekto s rodicmi.. zivot nam endackam nalozil viac, ako ine baby unesu. sme silnejsie. omnoho viac, ako "stastenky",co maju stastie vo vsetkom, na co si pomyslia.

yukki
20. feb 2011

@miminap ahoj, o akú dietu ide? a tie potravinové doplnky sú na báze čoho? Ja tentokrát po poslednej injekcii už nevládzem, už je to veľmi zlé, už nikdy nikdy nechcem ani jedinú injekciu Lucrinu ani ničoho podobného...a ak by tá dieta mala pozostávať z čohokoľvek a pomáhať tak by som sa pokúsila ju dodržať a doplnky zohnať aj z rovníkovej Afriky... 😒

martinkatinka
20. feb 2011

@yukki - ja som tiež počula o liečbe potravinovými doplnkami... je to koreň nejakej rastliny a dá sa to objednť cez net, len teraz si nespomeniem ako sa to volá.... na portáli zdravie sa to preberalo.... aj som bola rozhodnutá, že si to objednám cez e-bay alebo tie portáli čo tam boli spomínané... funguje to vraj na báze enzýmov, ktoré majú odbúravať zlé veci z organizmu...

yukki
20. feb 2011

Chcela by som vedieť čo to je, tiež som ochotná to vyhrabať odkiaľkoľvek len už tie Lucriny nieeeeee... ☹

lianka7
20. feb 2011

@miminap Ahoj,neboj nie si sama,ktora ostala z prvej temy Endo....len ja som tiez prestala prispievat-pre sklamanie.Ja mam za sebou laparky dve-pri druhej sa mi uz pridruzili aj zrasty na vajecniku.Mam za sebou otrasnu liecbu lucrinom.Stale sa nam nedari otehotniet,i ked poriadne sme sa zacali snazit pred rokom.Okrem toho mm ma zly spg,caka nas od aprila centrum asistovanej reprodukcie a nasledne umele oplodnenie...zial.Bojujeme,ale viem,ze dobojujeme do uspesneho konca!Musime tomu hlavne uverit!

martinkatinka
20. feb 2011

@yukki - tak som to vyhľadávala v archíve na tej stránke a dopátrala som sa k enzýmov z koreňov rastliny YAM.... dá sa to vraj objednať z netu, buď cez e-bay alebo zahraničné stránky farmaceutických firiem... www.vitacost.com, našla som zatiaľ iba túto.... No ak si dáš do googlu WILD YAM, tak možno nájdeš viac....tiež sa píše, že účinné sú jódové tinktúry.....a tie sa dajú kúpiť aj tu v lekárňach....Neviem, ja som to neskúšala, tak nemožem potvrdiť....

yukki
20. feb 2011

@martinkatinka vďaka! Tú YAM zoženiem
a tou jódovou tinktúrou sa mám natrieť? 😀 😀 budem pasovať k svojim deťom 😀 😀 😀 abo si natriem z vnútra gamby a zuby a budem ich strašiť keď nebudú chcieť spať 😀 😀

martinkatinka
20. feb 2011

@yukki - skús sa spýtať v lekárni, možno ti poradia.... ja som to vyčítala na tom fóre.... píše sa tam hodne o enzýmoch... na SR dostať WOBENZYM, ale vraj je to slabé na toto, to by si musela brať vo vysokých dávkach, aby to bolo účinné...
inak, ja som kedysi dávnejšie skúšala tinktúry z púčikov stromov, jedna bylinkárka mi presne predpísala po kvapkách z roznych stromov, ale bohužiaľ nemohla som to užívať, lebo som mala z toho žalúdočné problémy.... ale inak to tiež odporúčali..... každé telo je iné....
No ja neviem, čo nakoniec pomohlo mne, lebo ozaj, čo pol roka bez liečby, tak sa to vrátilo a furt len cysty, ložiská, stupňujúce sa bolesti a až odpadávanie pri MS....a potom tá liečba Zoladexom a pol roka v normálnom cykle.... no ten posledný už bol dosť na nervy a potom som asi zázrakom otehotnela, keď som povedala, že stačilo!

janemari
autor
20. feb 2011

@miminap ahojky som rada,ze ta po dlhej dobe zase vidim.Ako sa ti dari,dufam,ze si v pohode a boj nevzdavas.

yukki
20. feb 2011

@martinkatinka drž sa!
Ináč ja by som sa kľudne ponatierala aj kravským lajnom nielen jódovou tinktúrou, len keby to pomohlo proti tomu svinstvu 😝 škaredému endometriozovemu....

prahaxx
20. feb 2011

@yukki mne sa cosi o diete mari, kedysi sme to cosi pisali, co treba zo stravy vylucit, vtedy som skonstatovala, ze to uz by som nejedla skoro nic a spoliehala som sa na kojenie 😢 😢 😢 no musim to niekdy pohladat

yukki
20. feb 2011

Vďaka baby! Ja pri tých mojich dvoch opičkách ...no, neviem, či by som vydržala držať dietu keď sa napchávajú buchtami, ale tak skúsiť by som to mohla...hm...radšej to natieranie 😅 😅

kikuska21
20. feb 2011

ahojte, som tu prvýkrát, tiež mám endometriózu, o mesiac idem na druhú laparoskopiu, a potom by som chcela ísť do kúpelov lucky, bola tam niektorá z vás? ak hej aj vám to pomohlo? počula som že sú to najlepšie kúpele na ženské problémy, s partnerom sa tiež snažíme o bábätko ale nedarí sa

miminap
20. feb 2011

ahojte. no, dari.. ci sa dari, tazkopovedat, ale momentalne netrpim bolestami 🙂 to je docasny uspech. no a k tej diete. prvy krat mi pomohol ocistny mesiac: iba ovocie, zelenina, ziaden lepok, ziadne maso, ziadne mliko ani vyrobky. zelenina a ovocie, strukoviny, soja, zemiaky, ryza. da sa to. potom som nasadila YAM, superkobinaciu enzymov, jod, pupalku a rybaci olej. a takto pokracujem 🙂 ale jedavam uz aj ostatne veci, lebo som umierala od hladu. proste sa to neda, ak ma clovek normalnbe fungovat, nejest. no. a pre babule z prvej temy, co si pamataju: sme po troch neuspesnych IVF a mometalne si davame cas na rozmyslenie, co dalej. takze tak.

martinkatinka
20. feb 2011

@kikuska21 - ahoj, ja som tam bola po druhej laparke tiež.... neskutočne som si oddýchla, bolo tam fakt super! či mi to pomohlo neviem, lebo som potom ešte absolvovala ďalšiu liečbu Zoladexom...
ALE! bola som tam len tak na návštevu na jeden deň a dva dni potom som otehotnela... 😉

miminap
20. feb 2011

mne povedali lekari, ze na endo mi kupele nijako nepomozu. :-/

martinkatinka
20. feb 2011

@miminap - áno, pupalkový olej som poctivo aj ja brala!
@yukki - fakt, na ten pupalkový olej som úplne zabudla!

miminap
20. feb 2011

ten uplne okamzite zabera hlavne, ked dokazes posudit rozdiel medzi dvoma MS za sebou. len neviem, ci teraz Yukki to budes vediet posudit, ked si tak dlho nemala cyklus.

yukki
20. feb 2011

@miminap ja som sa pýtala doktora, či to môžem brať popri liečbe Lucrinom-len ten pupalkový olej!-a on že "ne! to nevydržíte pol roka? to musíte vydržať...v tých všetkých prostriedkoch sú estrogény, resp.podporujú ich tvorbu, a nám tu ide o vyblokovanie estrogénov!"...no ta tak. A ja plný šifoner rybieho tuku a pupalkového oleja a nič z toho som doteraz nebrala, keď doktor zakázal.... 😒 😠 😖 😲 A Ty teda berieš jód? tak na tom dačo bude potom...na tej tinktúre! 😅 ďakujem všetkým vám!

miminap
20. feb 2011

ale beriem jednoducho jod v tobolke. a na pupalku nedam dopustit. vravela som to aj lekarovi v ISCARE a on povedal, ze hlavne, ze som nasla fintu, ktora ma zbavi bolesti 🙂 ja som to skusila. e je to lepsie. no mozno je to individualne.

miminap
20. feb 2011

len aby si tomu rozumela.. jod cisti z tela jedy, aby sa jedy vyplavili, reba zasa enzymi, ktore rozkladaju v tele kadejake bordely, cysty su totiz utvary, ktorymi sa nase telo snazi ocvhranit organy od jedov a preto ich bali do takych obalov, aby v tele len tak nebludili. a porucha hormonov zasa je vyvazovana tym YAMom a trebars este aj I3C alebo DIM. u nas je dostal len ako Indonal. co sa tyka enzymov, najlepsie su zive, teda ovocie a zelenina, ale ja si objednavam z usa take superrenzymi v tobolkach, je tam velka davka.

mirip
20. feb 2011

@miminap ahoj po dlhej dobe 😉

yukki
20. feb 2011

@miminap vďaka! Teraz som sa nas...a, išla som k skrini a dala som si hneď aj pupalkový olej aj rybí tuk a ešte aj nejaký ďatelinový extrakt na zmiernenie príznakov prechodu. 😝

miminap
20. feb 2011

hehe, yukki, dobra si. si ma pobavila. no, ja nechcem rozdavat rozumy. len som si snazila najst k tym procesom v tele nejake info. a hlavne, poslednu MS som nepotrebovala ani len obklad, ani tabletku, ani nic. ani len paralen som si nedala. a to je po 15 rokoch dost velky uspech 🙂 teda ppodla mna.
mirip. ahoj. ako sa dari?

maajka83
20. feb 2011

ahojte, ja som mala pred 6 rokmi endometriozu, mala som hrozne bolesti podbrusku, a vysoke hodnoty onkomarkery. Dr. ma objednal na laparoskopiu do BB. Laparoskopia dopadla dobre, popri tom mi zistili aj dake vrodeny diery,kt. mi ,,zalatali" , otocenu maternicu a krcove zili obojstranne pri maternici. Po tej laparoskopii bolesti ustupili. dr. mi nasadil antikoncepciu, nastastie injekcie som nemala. Akurat pri prvom tehu ma tie krcve zily potrapili. Drzim vam palce aby sa vam podarilo rychlo otehotnie 😉